Διαχείριση φόρουμ αυτοβοήθειας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 129
  1. #1
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033

    Διαχείριση φόρουμ αυτοβοήθειας

    Επειδή έχω κουραστεί,

    επειδή δεν προλαβαίνω,

    επειδή οι 2-3 που κατά καιρούς ήρθαν να βοηθήσουν εθελοντικά, τα παράτησαν, για διάφορους λόγους ο καθένας,

    επειδή κουράστηκα να δέχομαι βολές,

    επειδή κουράστηκα να καλούμαι κάθε λίγο σε απολογία για ότι έκανα και ότι δεν έκανα,

    επειδή κουράστηκα σε κάθε διαχειριστική ενέργεια που κάνω, ο δέκτης της προειδοποίησης, να θεωρεί πως έχει αδικηθεί και συχνά πυκνά να εξαπολυει ειρωνίες, ενίοτε και ύβρεις και απειλές,

    επειδή κουράστηκα, σε κάθε διαχειριστική ενέργεια που αργώ να κάνω, να θεωρούμε ότι λαμβάνω θέση, προστατεύοντας μέλη κατά βούληση και σύμφωνα με τις προσωπικές μου συμπάθειες,

    επειδή κουράστηκα, σε κάθε διαχειριστική ενέργεια που αποφασίζω να ΜΗΝ κάνω (συχνά εις το όνομα κάποιας ανοχής και κάποιας κατανόησης), να θεωρούμε ότι λαμβάνω θέση, προστατεύοντας μέλη κατά βούληση και σύμφωνα με τις προσωπικές μου συμπάθειες,

    επειδή κατά καιρούς έχει ταλαιπωρηθεί απεριόριστα η προσωπική μου ζωή (ακόμη και με παρακόλουθηση μου από μέλος του φόρουμ, για την οποία βέβαια ενημέρωσα τη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος),

    επειδή το e-psychology έχει δεχτεί ήδη μια αγωγή, για μαλακίες μελών αυτού του φόρουμ.

    επειδή έφτασαν στα αυτιά μου απείρου κάλους συκοφαντικές δυσφημίσεις για το πρόσωπο μου που με προσβάλουν βαθύτατα ως άνθρωπο και ως επιστήμονα,

    επειδή σιχάθηκα, μέλη θιγμένα ή αποκλεισμένα, να θεωρούν πως οι ίδιοι ποτέ δεν έχουν ευθύνη για τη συμπεριφορά τους και πως πάντα φταίει η εμπαθής διαχείριση με αποτέλεσμα τον θυμό αυτων των μελών προς εμένα/προς τη διαχείριση να τον λούζομαι ως εμμετό στα μούτρα μου,

    ενημερώνω πως επιθυμώ να αφήσω την τύχη της διαχείρισης αυτου του φόρουμ σε άλλους.

    Ζητώ λοιπόν, όποιον επιθυμεί να αναλάβει θέση moderator ή ακόμη administrator αυτού του φόρουμ, να στείλει μέιλ στο [email protected] προκειμένου να γίνει μια επιλογή ανθρώπου/ανθρώπων που θα διαχειριστούν το φόρουμ, σύμφωνα με την τρέχουσα πολιτική του φόρουμ αλλά και με τον τρόπο που οποιος αναλάβει θα κρίνει καλύτερα.

    Νιώθω λύπη, αλλά νιώθω και αηδία.
    Αυτά είχα να πω και πραγματικά δεν ξέρω αν το θέμα πρέπει να το κλειδώσω για να μην ακολουθήσει κάποια συζήτηση ή αν οντως ΠΡΕΠΕΙ να γίνει μια καλή συζήτηση εδώ.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εμεις σε αγαπαμε
    δεν θελουμε αλλον διαχειριστη, ΕΣΕΝΑ θελουμε.

    θα μου πεις, δεν μας ρωτησες,
    την κουραση σου και την απογοητευση σου θελεις να εκφρασεις και την προθεση σου να παραιτηθεις.

    δικαιωμα σου.
    παραπονα και διαφωνιες παντα θα υπαρχουν,οσο καλη διαχειριση και να γινεται, οι διαφωνιες δεν σημαινουν απαξιωση.
    προσωπικα σε θεωρω σοφο και αξιο διαχειριστη και αν παραιτηθεις και δωσεις την διαχειριση αλλου, μαλλον θα αποχωρησω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Εγώ αν και καινούργια σχετικά στο φόρουμ δεν έχω κανένα παράπονο από εσένα πάντως...

  4. #4
    Για ν αλλαξει η διαχειριση δεν θα πρεπει να βρεθει ενα αξιολογο ατομο κ επιστημονας? Με σωστη κριτικη ματια κ αποψεις?Κ αν δεν βρεθει θα κλεισει ενα φορουμ που βοηθαει κοσμο....? Ειναι λυπηρο παντως....
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Δεν υπάρχει καταλληλότερος από τον Νίκο που δημιούργησε αυτό το φόρουμ.
    Οφείλουμε όμως κι εμείς ως μέλη που θέλουμε αυτός ο χώρος να εξακολουθήσει να υπάρχει, να βοηθάμε για την εύρυθμη λειτουργεία του φόρουμ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    βασικα μηπωσ τη διαχειριση θα πρπειε να τη δομησεισ ιεραρχικα καπωσ και στην κορυφη τησ πυραμιδασ να εισαι εσυ δεν ξερω αν γινεται καν αυτο που λεω μπορει να λεω κ μαλακια

  7. #7
    ...φαντάζομαι πως ο Νίκος δεν εννοεί πως θα αποχωρήσει, εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Ε βέβαια, στα πρήξανε, λογικό μου φαίνεται που έχεις κουραστεί.
    Μια χαρά ξέρουμε όλοι να ρίχνουμε την ευθύνη μας στους άλλους.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    κουράστηκα, ταλαιπωρήθηκα, σιχάθηκα....

    πώς άντεξες?

    ( αραγε θα υπάρξουν εθελοντες? )


    είναι μια καλή ευκαιρία να αναλογιστουμε όλοι μας ποιο κομμάτι μας αναλογεί για ολο αυτο....
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    νικο μην τολμησεις να φυγεις!σε προειδοποιω δημοσια..!εδω εχεις φτιαξει μια φοβερη δουλεια,εχεις αφιερωσει χρονο και προσωπικη ζωη φανταζομαι,δεν γινεται λοιπον να σκεφτεσαι να αφησεις το δημιουργημα σου σε αλλα χερια επειδη κατα καιρους μπαινουν ταραξιες και κανουν εναν πανικο εδω!
    εισαι ο μοναδικος που δεν φταις..την ευθυνη την εχουμε εμεις τα μελη ολα που με την σειρα μας,διατηρουμε με την συμμετοχη μας το τρολαρισμα..
    σιγουρα θα εχεις κουραστει και με τα κατα καιρους ποστς "δεν υπαρχει διαχειριση" "που ειναι η διαχειριση" κτλ το καταλαβαινω κ εχω να πω σε ολους μας οτι σε μια γειτονια παντα υπαρχουν και γειτονες που δεν μας κανουν,η συνυπαρχουμε λοιπον η αποχωρουμε!το λεω και σε εμενα..
    νικο την αντικειμενικοτητα σου και την διαχειριστικη σου ικανοτητα δεν θα την φτασει κανεις,οποτε με το να δωσεις το τιμονι αλλου,πιστευω αυτοματα θα κλεισει και το φορουμ..και ειναι κριμα!
    αυτα απο εμενα και σε παρακαλω ξανασκεψου το.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Να σου πω, δεν το κανεις και εμμισθο το.. αξιωμα? Εχουμε θεμα εδω με την ανεργια, να μια θεση εργασιας :P

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν πας παλι για μπανιο εσυ? στεγνωσες :Ρ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Για μπανιο παω, που το ξερεις;;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ολα τα ξερω :Ρ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Νίκο η αλήθεια είναι πως ενοχλούμαι ορισμένες φορές όταν καθυστερείς ν' απαντήσεις αλλά αυτός δεν είναι λόγος για ν' αποχωρήσεις. Εγώ είμαι σχετικά καινούρια και δεν μπορώ να εκφέρω γνωμη αλλά από τ' άλλα μέλη διαβάζω καλά πράγματα για σένα.


    Όσο για την παρακολούθηση του αριθμού σου, ένα σου λέω πρόσεχε! Το έπαθα και γω!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ
    By Gypsy Cello in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 31
    Last Post: 16-08-2011, 00:45
  2. Replies: 0
    Last Post: 19-10-2010, 17:27
  3. Διαχείριση Συγκρούσεων
    By canda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2009, 23:51
  4. βιβλια αυτοβοηθειας !!!
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-03-2009, 15:23
  5. διαχείριση θυμού
    By anitak in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 111
    Last Post: 06-06-2007, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •