ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΣΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΣΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΣΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΟΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΕΞΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ. ΑΜΕΛΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΞΕΧΝΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ, ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ. ΕΙΜΑΙ ΙΔΙΑΤΕΡΑ ΜΟΝΑΧΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ. Ο Λ Ο Ι ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΤΣΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ "ΑΜΕΛΕΙΑΣ" ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΟΥ. ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΣΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ . ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ . ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΞΕΧΝΑΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΕΝΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΠΟΛΥ Η ΑΝΑΒΛΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΤΟ ΒΑΦΤΗΣΤΗΡΙ ΜΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΕΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΩς ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΗ.. ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    99
    κ εμενα μου συμβαινει να μην παιρνω αποφαση να παω καπου.νομιζα οτι ειναι απλα θεμα χαρακτηρα,βαρεμαρας και τεμπελιας.οι φιλοι παντα εχουν παραπονα αλλα αν ειναι πραγματικοι φιλοι δεν σου κρατανε κακια απλα σου το λενε για να μην χαθεις τελειως

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    το σκεπτικο σου ειναι αυτο που σε οδηγησε σε καταθλιψη και μαλλον για να το αλλαξεισ πρπει να επισκεφτεισ ενα ψυχολογο αυτα μπορει να ειναι τα απονερα τησ καταθλιψησ

  4. #4
    κανω ηδη δυο χρονια ψυχοθεραπεια. αleg η δικη μου κατασταση ξεπερνα τη τεμπελια που λες.. μακαρι να μπορουσεσ να καταλαβεις ποσο. μου δημιουργει προβλημα συνεχεια..μακαρι να καταλαβαινετε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    και μενα μου συμβαινει κατι παρομοιο..αλλα οχι με την οικογενεια..ειναι σαν να αγαπω 5 ανθρωπους μαμα, γιαγια, αδερφη, πατριο, θεια οι οποιοι βρισκονται και 94 μιλια μακρια κ ολους τους αλλους να τους εχω χεσμενους..αλλα το χω αποδεχτει κ δεν με απασχολει ιδιαιτερα..
    μηπως ομως δεν εχεις και χρονο?μηπως σε φορτιζει κατι κ αποσπασε τοσο πολυ, μπορει κ ο ιδιος σου ο χαρακτηρας να το κανει αυτο, μηπως προσπαθεις στη ζωη να ανταπεξελθεις με δυσκολια στην καθημερινοτητα σου και ετσι αδυνατεις να ασχοληθεις με οτιδηποτε αλλο?

Similar Threads

  1. αναλυση-ψυρισμα συμπεριφορας των αλλων ...
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 24-08-2011, 20:36
  2. ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΣΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 05-08-2011, 14:08
  3. αρνητική ερμηνεία της συμπεριφοράς των άλλων
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 08-07-2010, 15:33
  4. Με ενοχλεί το βλέμμα των άλλων
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 22-05-2008, 02:32
  5. Απαιτήσεις που χαρακτηρίζουν νευρωτικά άτομα
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 26-02-2006, 21:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •