ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Συμφωνώ ότι οι γυναικείες φιλίες είναι οι πιο δύσκολες και σπάνιες... Πάντα είχα τη φιλία των αγοριών, και τώρα ακόμα. Αλλά είναι άλλη η φύση της ανάγκης για γυναικεία συντροφιά, όπως και να το κάνουμε.... Εγώ πιστεύω πως είναι απλά θέμα τύχης να βρεις αυτόν τον κάποιο, εφόσον βέβαια κάνεις και συ απτη μεριά σου την προσπάθεια που σου αναλογεί. Αλλά πόσο ακόμα ρε παιδιά, μας δουλεύει το σύμπαν?? Έχω περάσει απίστευτες στιγμές και συναισθήματα με φίλες, έχω πολλές και πολύ δυνατές αναμνήσεις, αλλά τίποτα δεν έμεινε να διαρκέσει! Και δε μιλάω για απλές παρέες, αλλά για άτομα ξεχωριστά για μένα. Σίγουρα υπάρχουν ελαττώματα. Σιγουρα υπάρχουν και καλά και δυνατά στοιχεία στον άνθρωπο. Μέσα από αυτή τη ζύμωση με τις ανθρώπινες σχέσεις, με το να έρχονται άνθρωποι συνεχώς στη ζωή μου και να φεύγουν, έχω καταλάβει καλά τι δεν ''κάνω καλά''. Και είμαι περήφανη που έχω δει τον εαυτό μου να αλλάζει! Αλλά μαζί με αυτά έχω εντοπίσει εκείνα τα χαρακτηριστικά που δεν διαπραγματεύομαι με τίποτα να τα αλλάξω, όπως να λέω τη γνώμη μου, αυτό που σκέφτομαι, να είμαι ειλικρινής με τους άλλους όσο είμαι και στον εαυτό μου, και να υποστηρίζω με κάθε κόστος ένα άνθρωπο που χρειάζεται βοήθεια. Το τελευταίο το έκανα και για τη τελευταία φίλη που ''έχασα'' και μου βγήκε σε κακό τελικά. Κι όμως δεν μετανιώνω, γιατί απλά δε μπορώ να με φανταστώ να κάθομαι σε μια γωνιά με το υποκριτικο χαμογελάκι, να μη μιλάω για να ''είμαστε όλοι καλά'' και να αφήνω κάποιους δυστυχισμένους και κομπλεξικούς να την πληγώνουν. Όσο αγενή κι αν με πουν, όσο παρμορμητική, όσο ελλειπή διπλωματισμό κι αν έχω, δε θα χάσω τη μοναδική ταυτότητά μου για να τα έχω καλά με όλους και παλιάνθρωπους μαζί. Αν τύχει και με ρωτήσει κάποιος ''Εσυ που συχνάζεις, με ποιους βγαίνεις'' δε ντράπηκα ποτέ να πω ότι δεν έχω φίλους, γιατί ευτυχώς ακόμα ξέρω τι μου γίνεται... Μόνο που, και πρώτη φορά το νιώθω, έχω χάσει την ελπίδα. Ξέρω ότι υπάρχει, απλά ε΄γω δε τη νιώθω πλέον. Φταίει και η φθορά των σχέσεων, φταίει και η κατάθλιψη, φταίει και η γαμωχώρα.

    Τεσπά... Στην τελική χαίρεσαι που έχεις τόσες μα τόσες αναμνήσεις, κι ας μην έχεις την ευκαιρία τη δεδομένη στιγμή να φτιάξεις άλλες.. Θέμα χρόνου είναι...

    Υ.Γ Αλκήμη, κατεβαίνω συχνά Αθήνα, κανόνισε.. :P Πες κι εσύ αν θες γιατί πληγώθηκες απο την κοπελιά
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  2. #17
    επειδη ειμαι σε φαση και εγω και μου αρεσει να γνωριζω κοσμο να κανονισουμε καμια συναντηση οποιος θελει

  3. #18
    Είναι θεμα χημείας η φιλια Νατασα, όπως σου ξαναπα, καποιοι τα καταφερνουν πολύ ευκολα, βαριουνται απ τις πολλες παρεες και το τηλεφωνο που δε σταματ, καποιοι άλλοι όμως είναι σχεδον συνεχεια μόνοι, σχεδον παρακαλανε να τους κανουν παρεα, βρίσκουν ένα κάθε τόσο να γινουν φιλοι. Και δυστυχως αυτοί που λόγω του χαρακτηρα και ιδιοσυγκρασίας δεν τα καταφερνουν στερούνται τις ωραίες στιγμες που προσφερει η παρεα. Είναι και οι συγκυριες της ζωής, καποιοι θα μετακομίσουν αλλού, θα κανουν σχεση , οικογενεια κλπ, έτσι απομακρύνονται.
    Δεν είμαι υπερ της ιδεας να μπαινεις σε μια παρεα ή οποία δε σε γεμίζει απλά για να σαι σε παρεα και όλο να υποκρίνεσαι ότι παιρνας καλά μαζί τους, τετοιες παρεες δεν προκειται να σε καταλαβουν ούτε να γυρισουν να σε δουν αμα παθεις κατι, είναι οσο τους τρεχεις ξοπίσω εσω. Απ όσα λες στο προηγουμενο σου μηνμα, βγαινει να μαστε ο εαυτός μας, να λεμε αυτο που πιστευουμε, να διεκδικουμε αυτο μας ανηκει και να μην υποκρινομαστε ταχα για ν αρεσουμε. Σχεσεις που εχουν ως βαση την υποκριση είναι επιφανειακες με συντομη ημερομηνια λήξης κι ασε που μπορεί να μας πληγωσουν.
    γιάννης

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Δεν υπάρχει ο κόσμος που ζούμε... Παιδιααααά, ό,τι και να πωωωωωωωω, τραγωδία...

    Είχα ένα άτομο στη ζωή μου στο οποίο βρήκα όλα μου τα όνειρα πάνω του ρε παιδιά, μια φίλη που ρθε απο το πουθενά, ήρθε και τάραξε τα νερά, έφερε ξανά την ελπίδα για το ανθρώπινο γένος, έτσι όμορφα και αβίαστα, που λες το πρώτο γεια, και πριν το καταλάβεις έχετε δεθεί τόσο πολύ που ούτε το πιστεύεις πόσο τυχερός είσαι! ''Επιτέλους.. αυτά που λένε ότι υπάρχει φιλία ισχύουν'', λες από μέσα σου εσωτερικοχαχανίζοντας απο χαρά και ευγνωμοσύνη.

    Σκατούλες. Πάει και αυτή. Βρήκε την ευκαιρία και το έσκασε, πουφ! Με επαγγελματικές κινήσεις.

    Παιδιά δεν υπάρχει αυτό το συναίσθημα που έχω αυτή εδώ τη στιγμή. Παιδιά.. έχω κατάθλιψη εδώ και ένα χρόνο, τους τελευταίος μήνες άρχισα να νιώθω καλύτερα.. Και ξαφνικά, μέσα σε όλο αυτό το χαμό και το χάος.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΘΩΑ ΦΑΡΣΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ!! Μέσα από αυτή τη μικρή τραγωδία το μόνο που θέλω είναι να Ζ-Η-Σ-Ω. Υπάρχουν τόσα άτομα εκεί έξω που εκφράζουν την ίδια απογοήτευση απο τρύπιες φιλίες!! Δε γίνεται!! Να μαζευτούμε οοοοοοοόοοολοι, να γίνουμε μια τεράστια παρέα, να γίνει χαμός δηλαδή!! Τα χω παίξει τώρα ε, στην ιδέα και μόνο ότι υπάρχουν τόσα άτομα που νιώθουν το ίδιο, στις ίδιες πόλεις, στις ίδιες γειτονιές, στις ίδιες πολυκατοικίες!!! Ψάχνουμε το ίδιο αλλά καθόμαστε μέσα και κλαιγόμαστε!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΚΕΨΗ, ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

    Θέλω να κάνω φίλους. Για αυτό σας γράφω. Γιατί ο μόνος λόγος που έχω καταθλιψη είναι αυτή η απογοήτευση. Ούτε γκόμενο χρειάζεσαι, ούτε λεφτά, ούτε καριέρα για να νιωσεις καλα!!! Ανθρώπους χρειάζεσαι, αλλά αυτούς που επέλεξαν να συστήνονται με το Α κεφαλαίο! Με λένε Αναστασία, είμαι απο Θεσσαλονίκη, είμαι 23 ετών και θελώ φίλους! Και δεν είμαι η μόνη που νιώθει έτσι, όποιος το νιώσει ας μου μιλήσει

    Αντί να μιζεριάζετε μιλήστε και ζήστε. Το άτομο που μπορεί να ταιριάξεις όσο με κανέναν μπορεί να ναι ο καινούργιος γείτονας που μένει στο δίπλα διαμέρισμα. Δε θα το μαθετε ποτέ αν δεν χτυπήσετε την πόρτα... (καλα, εκτός αν τύχει και μιλήσετε στην είσοδο, ή χτυπήσει αυτός, ή γίνει σεισμός και συναντηθείτε έξω στο δρόμο xD) Στην πορεία που μας πηγαίνει η ζωή εμείς επιλέγουμε στις διασταυρώσεις!!

    fuck loneliness, fuck misery, fuck the crap out of life
    Νατάσα μου σε καταλαβαίνω! Εγώ είμαι 16 χρονών κ θέλω ακριβώς το ίδιο πράγμα, να ζήσω! Αυτά που γράφεις με κεφαλαία θέλω κ εγώ... Κ όπως είπε κ σε σένα ο Γιάννης, έχω όρεξη να ζήσω. Όσο για το φιλικό, δεν είχα ποτέ κολλητό/ή φίλο/η που να με πρόδωσε. Έχω όμως μια φίλη 2 χρόνια που τά 'χουμε πολύ καλά, αν κ κάνουμε κ εμείς τα καβγαδάκια μας. Οπότε να ξέρεις ότι είμαστε αρκετοί αυτοί που θέλουμε να "ζήσουμε" κ που μας έχει αδικήσει η ζωή...

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Νατάshα, σε κόβω για άτομο έξω καρδιά και αναρωτιέμαι γιατί άνοιξες αυτό το τοπικ!
    Με την κοπελιά είμασταν φίλες από μικρά παιδιά. Αργότερα έφυγε από την Αθήνα, κρατούσαμε επαφές, αλλά από όταν επέστρεψε Αθήνα μόνιμα πια, έγινε πολύ ψυχρή.
    Είχαμε διάφορους τσακωμούς και μικρά διαλείμματα. Το κακό της ήταν ότι μπορεί να την ενοχλούσε κάτι και να μη μου το έλεγε ποτέ, αλλά μέσα της να μου κρατούσε κακία.
    Εγώ πάλι το ακριβώς αντίθετο, γι' αυτό και με ενοχλούσε πολύ αν ερχόταν μετά από μήνες και μου έλεγε "θυμάσαι αυτό που είχε γίνει τότε? με πείραξε πολύ"
    Τελοσπάντων, είναι εδώ και 2 χρόνια περίπου που βρήκε γκόμενο κι εμένα όλο μου έλεγε "θέλω να τον γνωρίσεις" κλπ κλπ. Ε της λέω "όποτε θες πες μου". Κανονίσαμε μετά από πολύυυ καιρό που μου το έλεγε αυτό και την τελευταία στιγμή μου το ακύρωσε. Δεν της είπα κάτι, δε με πείραξε. Μου το έκανε και για δεύτερη φορά και τότε της είπα ότι με ενοχλησε πολύ που 2 φορές το κανονιζει και το ξεκανονίζει. Και μου πέταξε κάτι που έκανα και την πείραξε κυριολεκτικά, 1 χρόνο πριν! Οκ κοπελιά, δεν πρόκειται να τα βρούμε ποτέ, άντε γεια. Και ας έμεινα μόνη μου τώρα χωρίς ΚΑΝΕΝΑΝ μα κανέναν φίλο δίπλα μου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Αν αδυνατείς να επικοινωνήσεις με το άτομο που θεωρείς φίλο, τότε με ποιον θα επικοινωνήσεις?
    Με αυτή την απορία θα πάω πιστεύω

    Άτομο έξω καρδιά δε με λες, δεν είμαι απο αυτά τα τυχερά άτομα που γελάνε συνέχεια, ακόμα και στις δυσκολίες... Άντε πες με ψύχραιμη και αισιόδοξη.. Και άλλα πολλά, μαζί με αυτά αυτή τη στιγμή ψάχνω να μετρήσω τα λάθη που με έχει πείσει ο κόσμος ότι έχω κάνει.


    Δεν ξέρεις από που θα σου ρθει. Θα το λέω μέχρι να πεθάνω.

    Μπορεί να λες πάντα αυτό που πιστεύεις. Μπορεί να έχεις την ανάγκη για άμεση και καθαρή ειλικρίνεια. Μπορεί να έχεις την ικανοτητα να εκφράζεις όλα σου τα συναισθήματα. Μπορεί να έχεις το φιλότιμο να ζητήσεις τη συγνώμη ακόμα και εκεί που ξέρεις ότι φταίει παραπάνω ο άλλος. Μπορεί να έχεις την πόρτα σου ανοιχτή ακόμα κι αν ο άλλος σε πλήγωσε τραυματικά.

    Δεν ξέρεις ποτέ από που και ποιον θα σου έρθει η κεραμίδα. Δεν καταλαβαίνω τον ανθρωπο και με ξεχωρίζω απο το είδος. Δεν χωράει στο κεφάλι μου η απανθρωπιά. Δεν χωράει στο δικό μου το κεφάλι η αδιαφορία προς έναν άνθρωπο που πονάει, ότι κι αν έχει κάνει στη ζωή του και στους άλλους.

    Αυτή η κοπέλα με ρήμαξε.
    Η απανθρωπιά στον κόσμο με αρρωσταίνει κάθε λεπτό.
    Να είσαι εσύ και η μονάδα σου καλά, συγκροτημένος, μόνος στην πορεία σου, παρέα με τα πιστεύω σου, την ανάγκη σου, τον πόνο και τη χαρά σου.
    Μην περιμένεις τίποτα και ποτέ απο τον άλλον. Είναι οι σκέψεις που με κρατούν στη ζωή αυτή τη στιγμή.
    Δώσε αγάπη μα ΠΟΤΕ μην περιμένεις να πάρεις πίσω.
    ΠΟΤΕ
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Θέλω να κάνω φίλους. Για αυτό σας γράφω. Γιατί ο μόνος λόγος που έχω καταθλιψη είναι αυτή η απογοήτευση. Ούτε γκόμενο χρειάζεσαι, ούτε λεφτά, ούτε καριέρα για να νιωσεις καλα!!! Ανθρώπους χρειάζεσαι, αλλά αυτούς που επέλεξαν να συστήνονται με το Α κεφαλαίο! Με λένε Αναστασία, είμαι απο Θεσσαλονίκη, είμαι 23 ετών και θελώ φίλους! Και δεν είμαι η μόνη που νιώθει έτσι, όποιος το νιώσει ας μου μιλήσει.
    Φυσικά και πολλοί νιώθουν έτσι. Είμαι από αυτούς που νιώθουν έτσι.
    Και φυσικά δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από την επικοινωνία, δεν έχει σημασία με ποιό άτομο, σημασία έχει η επικοινωνία. Επικοινωνία σημαίνει απόλυτη συννενόηση.
    Κρίμα που είσαι Θεσσαλονίκη, θα το σκεφτόμουν να σου πω να βρεθούμε. Η μόνη σκέψη θα ήταν η διαφορά ηλικίας. Θα σου πω κάποια πράγματα και αύριο. Δώσε μου λίγο χρόνο δεν μπορώ τώρα.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Νατάshα, θεωρούσα απίθανο να υπάρχουν άνθρωποι και ειδικά κοπέλες, σαν εσένα. Δείχνεις πολύ καθαρή. Κάνεις σκέψεις που κάνω κι εγώ. Όσα γράφεις είναι σαν να τα λέω εγώ. Τελικά υπάρχουν άτομα που μπορεί να ταιριάξει κανείς, αλλά δεν του δίνεται η ευκαιρία να τα γνωρίσει ποτέ, όπως είπες και στο πρώτο σου ποστ. Γιατί να μένεις Θεσσαλονίκη γαμώτο.. :(

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Δε το βλέπω να μένω Θεσσ...
    Ξέρετε επίσης τι δεν έχω νιώσει ποτέ μου?
    Αυτό που λένε για τους Θεσσαλονικείς, ότι είναι άτομα ''ντόμπρα και ειλικρινά και έξω καρδιά και φιλότιμα''
    ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ.
    Όσο ήμουν φοιτήτρια και μακρυά απο τη πόλη μου γνώρισα τα καλύτερα παιδιά, η πιο κοντινή μου φίλη είναι ΑΘΗΝΑΙΑ! Ακόμα και η κοπέλα που ήμουν ''κολλητή'' εκεί και έτυχε να ναι Σαλονικιά ήταν για τον πέοοο, κοιτούσε μονάχα να τελειώνει γρήγορα τη σχολή και να βρει δουλειά, και σταμάτησε να έρχεται για να ναι με το μάπα γκόμενο της.
    Και η παρέα που είχα Θεσσαλονίκη μέχρι τώρα ήταν ότι ναναι, ο ένας έθαβε τον άλλον και μαζι και εμένα, και ήμουν η μόνη που έλεγε καμιά κουβέντα στα φανερά μπας και επιτέλους σταματήσουν οι μαλακίες και βγήκα Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΓΩ. Δε χωράνε οι μαλακίες αυτών των ατόμων στο μυαλό σας, πιστέψτε με. Τελικά αυτός που θέλει την αλήθεια μένει μόνος. Κι αυτός που ξέρει το κολπάκι να υποκρίνεται τον καλό έχει ένα μάτσο μαλάκες στη ζωή του απλά για να τους έχει. Εγώ διάλεξα και δεν μετανιώνω.

    Δε θέλω να μείνω Θεσσαλονίκη. Εδώ έχω ζήσει τα πιο αρρωστα σενάρια. Σίγουρα δεν είναι τυχαίο. Χέστηκα για την οικονομική κρίση. Πρέπει να φύγω.
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Και πού θα πας? Για να ξέρουμε αν είναι να σε περιμένουμε! :Ρ

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    ;)

    Οπουδήποτε καλά είναι, μπορεί να βρεθώ και Αθήνα ποτέ δεν ξέρεις...
    Δεν το περίμενα ποτέ ότι θα θελα να πάω να μείνω Αθήνα αντι να κάτσω εδώ με τους ''ωραίους τους Σαλονικούς''
    ΠΟΥ ΣΑΙ ΜΑΝΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΣ!!!
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Παιδιά οι περισσότερες φιλίες πέφτουν έξω για τον εξής απλό λόγο: Γιατί εμείς βλέπουμε αυτό που θέλουμε να δούμε στους άλλους και οι άλλοι αυτο που θέλουν να δουν σε εμάς. Αλλα το κακό με τις αυταπάτες είναι οτι δεν αντέχουν πολύ, κάποια στιγμή η αλήθεια έρχεται στην επιφάνεια. Οταν πραγματικά μάθουμε τον εαυτό μας και τον αποδεχτούμε όπως είναι τότε θα μπορούμε να αποδεχτούμε και να δούμε και τους άλλους γι'αυτο που πραγματικά είναι. Βέβαια αυτό πρέπει να γίνει και απο τις δυο πλευρές. Μέχρι τότε γνώμη μου είναι να μην περιμένουμε πολλά απο τους άλλους και να τα βλέπουμε όλα στον χαβαλέ. Μιλάω απο εμπειρία και απο άπειρες φορές που έχω καει απο το θεμα φιλία.
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    ''Η φιλία δημιουργείται μέσα απο τη χαρά , και δοκιμάζεται μέσα απο τη θλίψη''

    Όταν δεν είσαι δυστυχώς στη φάση ''απλά χαβαλέ''. τότε μετράς ανθρώπους.

    Ναι, μεγαλώνοντας αναγκαστικά μαθαίνεις πόσο διαφορετικοί είναι οι άνθρωποι και ότι το καλύτερο είναι να τους βλέπεις οπως είναι, με τα καλά και τα ασχημα, και πέρα των προσδοκιών σου. Και δεν υπάρχει ουσιαστική σχέση με τον άλλον αν δεν βρεθείς στη διαδικασία να έχεις σκεφτεί έστω και μια φορά ''Τον θέλω στη ζωή μου όπως είναι''. Αλλιώς τον θέλεις στη ζωή σου υποκριτικά, επειδή (νομίζεις) πως έχει όλα όσα θέλεις. Σαν να τον έχεις αγοράσει επειδή καλύπτει τις ανάγκες σου. Δεν είναι έτσι οι σχέσεις. Δεν ξέρω να εξηγώ καλά όσα θέλω να πω :P
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    ''Η φιλία δημιουργείται μέσα απο τη χαρά , και δοκιμάζεται μέσα απο τη θλίψη''

    Όταν δεν είσαι δυστυχώς στη φάση ''απλά χαβαλέ''. τότε μετράς ανθρώπους.

    Ναι, μεγαλώνοντας αναγκαστικά μαθαίνεις πόσο διαφορετικοί είναι οι άνθρωποι και ότι το καλύτερο είναι να τους βλέπεις οπως είναι, με τα καλά και τα ασχημα, και πέρα των προσδοκιών σου. Και δεν υπάρχει ουσιαστική σχέση με τον άλλον αν δεν βρεθείς στη διαδικασία να έχεις σκεφτεί έστω και μια φορά ''Τον θέλω στη ζωή μου όπως είναι''. Αλλιώς τον θέλεις στη ζωή σου υποκριτικά, επειδή (νομίζεις) πως έχει όλα όσα θέλεις. Σαν να τον έχεις αγοράσει επειδή καλύπτει τις ανάγκες σου. Δεν είναι έτσι οι σχέσεις. Δεν ξέρω να εξηγώ καλά όσα θέλω να πω :P
    Μια χαρά τα είπες :) Ούτε εγω ημουν στην φάση μονο χαβαλέ αλλα κατάλαβα οτι αυτος είναι ο μονος τρόπος να επιβιώσεις. Η μένεις χωρίς φίλους ή μένεις με "φίλους" που τους βλέπεις μόνο για χαβαλέ.
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Ξέρω πως αυτό που λες είναι το καλύτερο σχέδιο επιβίωσης, απλά αδυνατώ να το κάνω. Ότι σκέφτομαι φαίνεται λες και είμαι διάφανη... :P
    Θα το κάνω όμως, αλλά όχι για χαβαλέ. Απλά χωρίς προσδοκίες και με την ίδια ειλικρίνεια
    Σευχαριστώ Post
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. "Δεν θελω να σε κλεψω κυριε.. θελω μονο να ζησω αξιοπρεπως.."
    By Boltseed in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 97
    Last Post: 21-09-2011, 23:31
  2. Δεν θέλω να ζήσω...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 07-03-2011, 12:05
  3. Φοβιες και αγχος, θελω να ζησω
    By Lover0fLife in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-05-2010, 06:11
  4. ΒΑΡΕΘΗΚΑ-ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ
    By gerginio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 02-05-2010, 18:21
  5. θελω να ζησω τη ψυχωση μου
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 01-05-2010, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •