ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Ξέρω πως αυτό που λες είναι το καλύτερο σχέδιο επιβίωσης, απλά αδυνατώ να το κάνω. Ότι σκέφτομαι φαίνεται λες και είμαι διάφανη... :P
    Θα το κάνω όμως, αλλά όχι για χαβαλέ. Απλά χωρίς προσδοκίες και με την ίδια ειλικρίνεια
    Σευχαριστώ Post
    Ναι αυτο εννοω με τον χαβαλέ. Δηλαδη χωρις προσδοκίες..Τπτ μωρέ..ελπίζω να είσαι καλά. Καλη δυναμη.
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Δε το βλέπω να μένω Θεσσ...
    Ξέρετε επίσης τι δεν έχω νιώσει ποτέ μου?
    Αυτό που λένε για τους Θεσσαλονικείς, ότι είναι άτομα ''ντόμπρα και ειλικρινά και έξω καρδιά και φιλότιμα''
    ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ.
    Όσο ήμουν φοιτήτρια και μακρυά απο τη πόλη μου γνώρισα τα καλύτερα παιδιά, η πιο κοντινή μου φίλη είναι ΑΘΗΝΑΙΑ! Ακόμα και η κοπέλα που ήμουν ''κολλητή'' εκεί και έτυχε να ναι Σαλονικιά ήταν για τον πέοοο, κοιτούσε μονάχα να τελειώνει γρήγορα τη σχολή και να βρει δουλειά, και σταμάτησε να έρχεται για να ναι με το μάπα γκόμενο της.
    Και η παρέα που είχα Θεσσαλονίκη μέχρι τώρα ήταν ότι ναναι, ο ένας έθαβε τον άλλον και μαζι και εμένα, και ήμουν η μόνη που έλεγε καμιά κουβέντα στα φανερά μπας και επιτέλους σταματήσουν οι μαλακίες και βγήκα Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΓΩ. Δε χωράνε οι μαλακίες αυτών των ατόμων στο μυαλό σας, πιστέψτε με. Τελικά αυτός που θέλει την αλήθεια μένει μόνος. Κι αυτός που ξέρει το κολπάκι να υποκρίνεται τον καλό έχει ένα μάτσο μαλάκες στη ζωή του απλά για να τους έχει. Εγώ διάλεξα και δεν μετανιώνω.

    Δε θέλω να μείνω Θεσσαλονίκη. Εδώ έχω ζήσει τα πιο αρρωστα σενάρια. Σίγουρα δεν είναι τυχαίο. Χέστηκα για την οικονομική κρίση. Πρέπει να φύγω.
    αρνουμαι να πιστεψω οτι οι καλοι η οι μαλακες, ειναι θεμα ..γεωγραφικο....
    ακομα και σαν σκεψη, δεν το βρισκεις εξαιρετικα απλοικο και αυθαιρετο?
    καλοι και κακοι υπαρχουν παντου!
    εγω ειχα εντελως διαφορετικη εμπειρια.
    ειμαι απο την θεσσαλονικη και σπουδασα εδω και εχω γνωρισει καταπληκτικους ανθρωπους και φιλους και θεσσαλονικεις και αθηναιους.

    βρισκω πιο πιθανο να ησουν πιο ανοιχτη ψυχικα και πνευματικα και δοτικη και επικοινωνιακη τον καιρο των σπουδων σου και γιαυτο γνωρισες αυτους που θεωρεις ως καταπληκτικους και επειδη ησουν μακρια, οι περισσοτεροι δεν ηταν θεσσαλονικεις... η μια θεσσαλονικια που δεν σου αρεσε, δεν αποτελει στατιστικο δειγμα.... και περα απο αυτο, το πως αντιμετωπισε τις σπουδες της, δεν νομιζω οτι αφορα την ποιοτητα της σαν ανθρωπου, ουτε βεβαια την κανει ηλιθια το γεγονοος οτι ηταν ερωτευμενη με εναν τυπο που εσυ προτιμας να απαξιωνεις...

    ολοι εχουμε γνωρισει μαλακες και κουτσομποληδες, δεν τους καναμε ολοι, κολλητους... ειπες βεβαια οτι καποια στιγμη αποφασισες να κοψεις απο την παρεα αυτη που δεν σου αρεσε καθολου. μηπως αργησες περισσοτερο απ οτι επρεπε; ε οκ, προχωρα παρακατω.

    υποθετω απο τα λεγομενα σου οτι θεωρεις τον εαυτο σου αξιολογο και ειλικρινη και καταλληλο για φιλη.
    νομιζεις οτι δεν υπαρχουν αλλοι σαν εσενα? εσπασε το καλουπι?
    δεν νομιζω..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Ρέμεντυ δε θα κάτσω καν να σου απαντήσω όοολα όσα ρωτάς, προσπάθησε να διαβάσεις πίσω απο τις λέξεις.

    Όχι, δεν ειμαι υπόδειγμα φίλης και ανθρώπου, αλλά το να να αναγνωρίζω πέρα απο τα άσχημα του χαρακτήρα και τα καλά μου είναι αυτό που με κρατάει.

    Όχι, δεν ήμουν κάτι παραπάνω ή κάτι λιγότερο όσο άλλαζα τόπο διαμονής

    Όχι, φυσικά δεν είναι θέμα γεωγραφικό, ήταν μια προσωπική παρατήρηση συναισθηματισμού.

    Τι άλλο θες να αναλύσουμε?
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Ρέμεντυ δε θα κάτσω καν να σου απαντήσω όοολα όσα ρωτάς, προσπάθησε να διαβάσεις πίσω απο τις λέξεις.

    Όχι, δεν ειμαι υπόδειγμα φίλης και ανθρώπου, αλλά το να να αναγνωρίζω πέρα απο τα άσχημα του χαρακτήρα και τα καλά μου είναι αυτό που με κρατάει.

    Όχι, δεν ήμουν κάτι παραπάνω ή κάτι λιγότερο όσο άλλαζα τόπο διαμονής

    Όχι, φυσικά δεν είναι θέμα γεωγραφικό, ήταν μια προσωπική παρατήρηση συναισθηματισμού.

    Τι άλλο θες να αναλύσουμε?
    εγω διαβασα πισω απο τις λεξεις.
    ακριβως για αυτο προτεινα και σε σενα να ριξεις μια ματια πιο μεσα σου,πισω απο τους αφορισμους σου...

    δεν ειπα αν εισαι ΠΙΟ καλη απο τους αλλους, αλλα αν θεωρεις οτι εσυ εισαι καλη.
    δεν το ειπα ειρωνικα, εννοω οτι ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΗ και ειλικρινης και πολυτιμη φιλη, υπαρχουν κι αλλοι πολλοι σαν εσενα.
    αν τους πλησιασεις με ανοιχτη αλλα και επιλεκτικη (γιατι οχι?) διαθεση, θα τους βρεις κι εσυ...

    δεν θελω να αναλυσουμε κατι. μια προταση κανω , να δεις τα πραγματα λιγοτερο προκατειλημενα, μηπως βρεις τις απαντησεις που σου λειπουν..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Θα επιμείνω στους αφορισμούς όσο συναντάω έκτροπα
    Κι αν δεν κοιτούσα που είναι το δικό μου λάθος δε θα στεναχωριόμουν και δε θα ζητούσα απαντήσεις, θα έλεγα ''αυτοί φταίνει όλοι και να πνιγούν''
    Η αφορμή που άνοιξα και το θέμα ήταν μια και μοναδική ΣηΜανΤΙκή φιλία που χάθηκε, κι όχι οι υπόλοιποι που περιέγραψα παραπάνω

    Υ.Γ Ρέμεντυ την ώρα που διάβασα χτες το μήνυμά σου μόλις είχα λογομαχήσει με κάποιον και είχα νεύρα, μη το πάρεις προσωπικά

    Ευχαριστώ κοπέλα μου
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Θα επιμείνω στους αφορισμούς όσο συναντάω έκτροπα
    Κι αν δεν κοιτούσα που είναι το δικό μου λάθος δε θα στεναχωριόμουν και δε θα ζητούσα απαντήσεις, θα έλεγα ''αυτοί φταίνει όλοι και να πνιγούν''
    Η αφορμή που άνοιξα και το θέμα ήταν μια και μοναδική ΣηΜανΤΙκή φιλία που χάθηκε, κι όχι οι υπόλοιποι που περιέγραψα παραπάνω

    Υ.Γ Ρέμεντυ την ώρα που διάβασα χτες το μήνυμά σου μόλις είχα λογομαχήσει με κάποιον και είχα νεύρα, μη το πάρεις προσωπικά

    Ευχαριστώ κοπέλα μου
    τωρα συνεννοηθηκαμε ;)
    δεν εχω την αποψη οτι σε μια διαφωνια, φταινε οπωσδηποτε και οι δυο, μη νομιζεις..
    κι οταν μιλουσα για αφορισμους, εννοουσα τους γεωγραφικους αφορισμους και το τσουβαλιασμα. δεν ειμαι σε θεση να ξερω, αν πραγματικα αδικηθηκες, εσυ ξερεις καλυτερα.

    δεν παιρνω τπτ προσωπικα εδω μεσα νατασα μου, ποσο μαλλον εσενα, μετα απο αυτη την διευκρινιση ;)
    καλο απογευμα

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3

    συμφωνώ απίστευτα με αυτα που λες και σε νιώθω απόλυτα...

    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Δεν υπάρχει ο κόσμος που ζούμε... Παιδιααααά, ό,τι και να πωωωωωωωω, τραγωδία...

    Είχα ένα άτομο στη ζωή μου στο οποίο βρήκα όλα μου τα όνειρα πάνω του ρε παιδιά, μια φίλη που ρθε απο το πουθενά, ήρθε και τάραξε τα νερά, έφερε ξανά την ελπίδα για το ανθρώπινο γένος, έτσι όμορφα και αβίαστα, που λες το πρώτο γεια, και πριν το καταλάβεις έχετε δεθεί τόσο πολύ που ούτε το πιστεύεις πόσο τυχερός είσαι! ''Επιτέλους.. αυτά που λένε ότι υπάρχει φιλία ισχύουν'', λες από μέσα σου εσωτερικοχαχανίζοντας απο χαρά και ευγνωμοσύνη.

    Σκατούλες. Πάει και αυτή. Βρήκε την ευκαιρία και το έσκασε, πουφ! Με επαγγελματικές κινήσεις.

    Παιδιά δεν υπάρχει αυτό το συναίσθημα που έχω αυτή εδώ τη στιγμή. Παιδιά.. έχω κατάθλιψη εδώ και ένα χρόνο, τους τελευταίος μήνες άρχισα να νιώθω καλύτερα.. Και ξαφνικά, μέσα σε όλο αυτό το χαμό και το χάος.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΘΩΑ ΦΑΡΣΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ!! Μέσα από αυτή τη μικρή τραγωδία το μόνο που θέλω είναι να Ζ-Η-Σ-Ω. Υπάρχουν τόσα άτομα εκεί έξω που εκφράζουν την ίδια απογοήτευση απο τρύπιες φιλίες!! Δε γίνεται!! Να μαζευτούμε οοοοοοοόοοολοι, να γίνουμε μια τεράστια παρέα, να γίνει χαμός δηλαδή!! Τα χω παίξει τώρα ε, στην ιδέα και μόνο ότι υπάρχουν τόσα άτομα που νιώθουν το ίδιο, στις ίδιες πόλεις, στις ίδιες γειτονιές, στις ίδιες πολυκατοικίες!!! Ψάχνουμε το ίδιο αλλά καθόμαστε μέσα και κλαιγόμαστε!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΚΕΨΗ, ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

    Θέλω να κάνω φίλους. Για αυτό σας γράφω. Γιατί ο μόνος λόγος που έχω καταθλιψη είναι αυτή η απογοήτευση. Ούτε γκόμενο χρειάζεσαι, ούτε λεφτά, ούτε καριέρα για να νιωσεις καλα!!! Ανθρώπους χρειάζεσαι, αλλά αυτούς που επέλεξαν να συστήνονται με το Α κεφαλαίο! Με λένε Αναστασία, είμαι απο Θεσσαλονίκη, είμαι 23 ετών και θελώ φίλους! Και δεν είμαι η μόνη που νιώθει έτσι, όποιος το νιώσει ας μου μιλήσει

    Αντί να μιζεριάζετε μιλήστε και ζήστε. Το άτομο που μπορεί να ταιριάξεις όσο με κανέναν μπορεί να ναι ο καινούργιος γείτονας που μένει στο δίπλα διαμέρισμα. Δε θα το μαθετε ποτέ αν δεν χτυπήσετε την πόρτα... (καλα, εκτός αν τύχει και μιλήσετε στην είσοδο, ή χτυπήσει αυτός, ή γίνει σεισμός και συναντηθείτε έξω στο δρόμο xD) Στην πορεία που μας πηγαίνει η ζωή εμείς επιλέγουμε στις διασταυρώσεις!!

    fuck loneliness, fuck misery, fuck the crap out of life
    δεν ξέρεις σε ποιόν να μιλήσεις όταν νιώθεις έτσι...ΘΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΥΣΙΩΔΗ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ Φ-Ι-Λ-Ο-Υ-Σ...να βγεις, να μιλήσεις....και δεν θες να βγεις και να διασκεδάσεις ΑΠΛΑ για να διασκεδάσεις.Θες να έχεις έναν φίλο στην καθημερινότητα σου που να σε καταλαβαίνει και να σε νοιάζεται...Έχεις όρεξη να περάσεις τέλεια και στο τέλος σου φεύγει και αυτή!!! sorry αν είναι πολύ μεγάλο το μήνυμα :P

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3
    (τώρα που το ξαναβλέπω δεν είναι τόσο μεγάλο όσο νόμιζα)

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3
    νιώθω κ εγώ κάπως έτσι και γι'αυτό γράφω εδώ

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    το δυσκολο ειναι να ταιριαξεις ....

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    37
    Κ σε μια παρόμοια φάση είμαι και σε καταλαβαίνω. Μόνο ένα άτομο έχω στη ζωή μου, το αγόρι μου κανέναν άλλον, έχω κάτι φίλες λίγες 1-2 αλλά καμία δεν κολλητή μου δεν έχουμε τέτοια σχέση τα νέα μας έναν καφέ έξω και τίποτα άλλο. όποτε πάω να κάνω μια φίλη συνήθως με παρατάει χωρίς να χει γίνει κάτι μάλλον το πρόβλημα είναι σε μένα και δεν μπορώ να το λύσω....

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    γεια σε ολους! παιδες αλλη μια που προστεθηκε στο club!!(ναι ναι κ εγω ετσι νιωθω..εδω και παρα πολυ καιρο).γενικα εχω προσπαθησει να ταιριαξω με φιλους/φιλες και ενω στην αρχη ολα εδειχναν να βαινουν θετικα,στο τελος μου εμενε η απογοητευση..ναι ενταξει,ισως και εγω να μην ειμαι και ο πιο ευκολος ανθρωπος στον κοσμο,αλλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/ΚΑΠΟΙΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ και για μενα!!(σωστα??)

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Σωστά ( to N.Princess)

    Έχουν περάσει κάποιοι μήνες από τότε που έγραψα τον.. πόνο μου. :P Ακολούθησε αρκετή μπορώ να πω μοναξιά, κάποιες μεταπτώσεις καταθλιπτικές, αλλά το σημαντικό είναι ότι.. επιβίωσα και έμαθα και αρκετά
    Ακόμα με πονάει ο χαμός της φιλίας εκείνης όμως. Κάθε φορά που κάνω μια καλή γνωριμία και αρχίζω να ''δένομαι'' και να ταιριάζω με κάποιον θυμάμαι την πρωην φίλη μου. Και μου λείπει. Δεν είναι οτι κάνω συγκρίσεις.. Είναι που όλα τη θυμίζουν, και κάθε φορά που χαίρομαι που γνωρίζω ένα νέο άτομο και βλέπω οτι επικοινωνούμε, κάτι με τσιμπάει μέσα μου και μου λέει ''Μια απο τα ίδια Νατάσα, καλή αρχή πάλι να δούμε πως θα καταλήξει''. Δε μπορώ να αποχωριστώ αυτό το συναίσθημα. Γυρνάω σπίτι απο εξόδους και τη σκέφτομαι. Δεν της κράτησα ποτέ κακία και ακόμα αν το επεδίωκε θα της.. άνοιγα την αγκαλίά μου. Αλλά με τι εμπιστοσύνη? Έχω γίνει παράξενη μετά απο όλα αυτά. Όταν γνωρίζω κάποιον αρκετά γρήγορα μέσα στις συζητήσεις του ξεδιπλώνω κι όλα τα άσχημα του εαυτού μου ώστε να ξέρει με τι έχει να κάνει, έτσι ώστε αν συνεχιστεί η ''φιλία'' να μην υπάρχουν εκπλήξεις, παρεξηγήσεις, μαλακίες. Αλλά μοιάζω με παράξενο τυπάκι!! Δε με αναγνωρίζω. Αδυνατώ να κάνω γνωριμίες, να περάσω καλά χωρίς να σκέφτομαι και να αφήνω την κατάσταση να κυλήσει μόνη της αβίαστα. Ξαφνικά αποζητώ τον απόλυτο έλεγχο! Κάτι που πάντα κορόιδευα σε άλλους. Φοβάμαι πολύ τους ανθρώπους. Όσο λέμε άσχετα και όλα είναι επιφανειακά δεν έχω θέμα. Αν τύχει κάτι καλό όμως, νιώθω ότι το καταστρέφω με τη στάση μου και το φόβο μου...

    Μου λείπεις ρε μαλάκα. Τώρα θα ήμασταν μαζί στις παραλίες του παραδείσου μας.... Πάντα σε περίμενα.

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! xD
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Νατασα μου,δεν σε αδικω που νιωθεις ετσι ουτε που φοβασαι..ε και ρε κοπελια λογικο ειναι να σου λειπει και να τη σκεφτεσαι,εφοσον ενιωθες ετσι για εκεινη.κοιτα,αν θες τη γνωμη μου δεν ειναι τοσο κακο το οτι αυτη η εσωτερικη φωνουλα προσπαθει να σε προετοιμασει για να μη φας τα μουτρα σου,απλα ισως πρεπει να αρχισεις να το βλεπεις λιγο πιο αισιοδοξα.και μην ανησυχεις,κανεις μας πλεον δεν αναγνωριζει τον εαυτο του με τοση τρελα γυρω μας..φαση ειναι και περναει,αλλα και να μην ειναι, θα το συνηθησουμε! ειναι λογικο να αποζητας τον απολυτο ελεγχο,ειδικα εαν νιωθεις μονη και θελεις επιτελους να βρεις καποιον να περασεις λιγο καλα..να σου πω τι πιστευω?ο,τι φοβομαστε το προκαλουμε οι ιδιοι με τη συμπεριφορα μας..ενταξει αυτο δεν ειναι κανονας,αλλα ο φοβος μας μας οδηγει σε βεβιασμενες κινησεις και ετσι τα κανουμε μανταρα...(βρε και εγω μια απο τα ιδια ειμαι!) χαχαχα αυτο το ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ σου,πωπω να'ξερες,ΤΟ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!αντε talk to you soon,take care:)
    (soulmatesNeverDie!!!)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Αν αδυνατείς να επικοινωνήσεις με το άτομο που θεωρείς φίλο, τότε με ποιον θα επικοινωνήσεις?
    Με αυτή την απορία θα πάω πιστεύω

    ..Δεν ξέρεις ποτέ από που και ποιον θα σου έρθει η κεραμίδα. Δεν καταλαβαίνω τον ανθρωπο και με ξεχωρίζω απο το είδος. Δεν χωράει στο κεφάλι μου η απανθρωπιά. Δεν χωράει στο δικό μου το κεφάλι η αδιαφορία προς έναν άνθρωπο που πονάει, ότι κι αν έχει κάνει στη ζωή του και στους άλλους...

    Αυτή η κοπέλα με ρήμαξε.
    Η απανθρωπιά στον κόσμο με αρρωσταίνει κάθε λεπτό.
    Να είσαι εσύ και η μονάδα σου καλά, συγκροτημένος, μόνος στην πορεία σου, παρέα με τα πιστεύω σου, την ανάγκη σου, τον πόνο και τη χαρά σου.
    Μην περιμένεις τίποτα και ποτέ απο τον άλλον. Είναι οι σκέψεις που με κρατούν στη ζωή αυτή τη στιγμή.
    Δώσε αγάπη μα ΠΟΤΕ μην περιμένεις να πάρεις πίσω.
    ΠΟΤΕ
    Δεν χρειάζεται ή μάλλον δεν αξίζει να πας και το ξέρεις καλύτερα εσύ, μ' αυτήν την απορία.
    Αν μέχρι στιγμής δεν υπάρχει ο κατάλληλος για επικοινωνία, το έργο το κάνουμε με τον εαυτό μας,
    γι' αλλαγή κι ανανέωση. Όταν όλο δίνεις-δίνεις, κάποια στιγμή χρειάζεσαι ν' αναπληρώσεις τ' αποθέματα.
    Κι όσο για την κεραμίδα μάθε να κρατάς γερά την ρακέτα, γιατί ίσως και να χρειαστεί αν
    ο άλλος στην πετάει συνέχεια, να του την ανταποδώσεις κυρίως για να μάθει, όσο κι αν σε πληγώνει αυτό.
    Είσαι πολύ ανοιχτό μυαλό κι αρκετά έξυπνη, που σημαίνει κι ότι υποφέρεις περισσότερο, γιατί έχεις
    συνέχεια απλωμένες τις κεραίες σου, για νέα ερεθίσματα.
    Όλοι δεν μπορούν να δώσουν.. αυτό κι αν είναι βέβαιο! Αυτό δεν σημαίνει όμως, ότι δεν υπάρχουν κι αυτοί, που
    δίνουν όχι απ' το περίσσευμα, αλλά απ' το έλλειμμά τους. Εσύ λοιπόν δίνεις ανεξάρτητα, γιατί ΕΧΕΙΣ!
    Κι όσο για την φιλία θα σου πρότεινα-το κάνω συχνά-ν' ασχοληθείς με τον εθελοντισμό.
    Εκεί βρίσκεις άτομα με ποιότητα σαν και σένα, γιατί επιτελείται έργο...Νομίζω θα σου ταιριάζει.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. "Δεν θελω να σε κλεψω κυριε.. θελω μονο να ζησω αξιοπρεπως.."
    By Boltseed in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 97
    Last Post: 21-09-2011, 23:31
  2. Δεν θέλω να ζήσω...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 07-03-2011, 12:05
  3. Φοβιες και αγχος, θελω να ζησω
    By Lover0fLife in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-05-2010, 06:11
  4. ΒΑΡΕΘΗΚΑ-ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ
    By gerginio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 02-05-2010, 18:21
  5. θελω να ζησω τη ψυχωση μου
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 01-05-2010, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •