ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ

    Δεν υπάρχει ο κόσμος που ζούμε... Παιδιααααά, ό,τι και να πωωωωωωωω, τραγωδία...

    Είχα ένα άτομο στη ζωή μου στο οποίο βρήκα όλα μου τα όνειρα πάνω του ρε παιδιά, μια φίλη που ρθε απο το πουθενά, ήρθε και τάραξε τα νερά, έφερε ξανά την ελπίδα για το ανθρώπινο γένος, έτσι όμορφα και αβίαστα, που λες το πρώτο γεια, και πριν το καταλάβεις έχετε δεθεί τόσο πολύ που ούτε το πιστεύεις πόσο τυχερός είσαι! ''Επιτέλους.. αυτά που λένε ότι υπάρχει φιλία ισχύουν'', λες από μέσα σου εσωτερικοχαχανίζοντας απο χαρά και ευγνωμοσύνη.

    Σκατούλες. Πάει και αυτή. Βρήκε την ευκαιρία και το έσκασε, πουφ! Με επαγγελματικές κινήσεις.

    Παιδιά δεν υπάρχει αυτό το συναίσθημα που έχω αυτή εδώ τη στιγμή. Παιδιά.. έχω κατάθλιψη εδώ και ένα χρόνο, τους τελευταίος μήνες άρχισα να νιώθω καλύτερα.. Και ξαφνικά, μέσα σε όλο αυτό το χαμό και το χάος.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΘΩΑ ΦΑΡΣΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ!! Μέσα από αυτή τη μικρή τραγωδία το μόνο που θέλω είναι να Ζ-Η-Σ-Ω. Υπάρχουν τόσα άτομα εκεί έξω που εκφράζουν την ίδια απογοήτευση απο τρύπιες φιλίες!! Δε γίνεται!! Να μαζευτούμε οοοοοοοόοοολοι, να γίνουμε μια τεράστια παρέα, να γίνει χαμός δηλαδή!! Τα χω παίξει τώρα ε, στην ιδέα και μόνο ότι υπάρχουν τόσα άτομα που νιώθουν το ίδιο, στις ίδιες πόλεις, στις ίδιες γειτονιές, στις ίδιες πολυκατοικίες!!! Ψάχνουμε το ίδιο αλλά καθόμαστε μέσα και κλαιγόμαστε!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΚΕΨΗ, ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

    Θέλω να κάνω φίλους. Για αυτό σας γράφω. Γιατί ο μόνος λόγος που έχω καταθλιψη είναι αυτή η απογοήτευση. Ούτε γκόμενο χρειάζεσαι, ούτε λεφτά, ούτε καριέρα για να νιωσεις καλα!!! Ανθρώπους χρειάζεσαι, αλλά αυτούς που επέλεξαν να συστήνονται με το Α κεφαλαίο! Με λένε Αναστασία, είμαι απο Θεσσαλονίκη, είμαι 23 ετών και θελώ φίλους! Και δεν είμαι η μόνη που νιώθει έτσι, όποιος το νιώσει ας μου μιλήσει

    Αντί να μιζεριάζετε μιλήστε και ζήστε. Το άτομο που μπορεί να ταιριάξεις όσο με κανέναν μπορεί να ναι ο καινούργιος γείτονας που μένει στο δίπλα διαμέρισμα. Δε θα το μαθετε ποτέ αν δεν χτυπήσετε την πόρτα... (καλα, εκτός αν τύχει και μιλήσετε στην είσοδο, ή χτυπήσει αυτός, ή γίνει σεισμός και συναντηθείτε έξω στο δρόμο xD) Στην πορεία που μας πηγαίνει η ζωή εμείς επιλέγουμε στις διασταυρώσεις!!

    fuck loneliness, fuck misery, fuck the crap out of life
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Μπράβο! Και εγω κάτι παρόμοιο πέρασα με την κολλήτη μου, μιζέριασα, πόνεσα αλλα πείσμωσα κιόλας. Πορεύτηκα με το σκεπτικό οτι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές...Και υπάρχουν! Είμαι σίγουρη οτι θα βρεθεί κάποιος, εγω κάνω παρέα με ενα παιδί τωρα, που ήρθε απο το πουθενά, χωρίς να προσπαθήσω, χωρίς να το ψάξω. Ετσι έρχονται όλα, αρκεί να είμαστε ανοιχτοί :)
    Good luck!
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Εχεις υπογραφή απο Katatonia... Θα πας μπροστά εσύ!!!!!!!!!! \m/
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  4. #4
    Νατάσα τι έγινε με τη φίλη σου?
    Θες να το συζητήσουμε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Εχεις υπογραφή απο Katatonia... Θα πας μπροστά εσύ!!!!!!!!!! \m/
    χαχαχαχαχαχαχαχα! Ελα ρε μεταλλο!!!
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    "Eχουμε συνηθισει - πολυ περισσοτερο στην εποχη μας - να αφηνουμε τη σκεψη μας ερμαιο των εξωτερικων ερεθισματων (ανθρωπων και πραγματων), που ειναι εκ φυσεως ασταθη και μεταβαλλονται διαρκως, αναπαραγοντας ετσι τη δυσαρμονια και τη χαωδη κατασταση της συγχρονης ζωης σε ακραια και αντιφατικα συναισθηματα στο εσωτερικο μας..."

    Γιωργος Πασχαλιδης

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Δεν υπάρχει ο κόσμος που ζούμε... Παιδιααααά, ό,τι και να πωωωωωωωω, τραγωδία...

    Είχα ένα άτομο στη ζωή μου στο οποίο βρήκα όλα μου τα όνειρα πάνω του ρε παιδιά, μια φίλη που ρθε απο το πουθενά, ήρθε και τάραξε τα νερά, έφερε ξανά την ελπίδα για το ανθρώπινο γένος, έτσι όμορφα και αβίαστα, που λες το πρώτο γεια, και πριν το καταλάβεις έχετε δεθεί τόσο πολύ που ούτε το πιστεύεις πόσο τυχερός είσαι! ''Επιτέλους.. αυτά που λένε ότι υπάρχει φιλία ισχύουν'', λες από μέσα σου εσωτερικοχαχανίζοντας απο χαρά και ευγνωμοσύνη.

    Σκατούλες. Πάει και αυτή. Βρήκε την ευκαιρία και το έσκασε, πουφ! Με επαγγελματικές κινήσεις.

    Παιδιά δεν υπάρχει αυτό το συναίσθημα που έχω αυτή εδώ τη στιγμή. Παιδιά.. έχω κατάθλιψη εδώ και ένα χρόνο, τους τελευταίος μήνες άρχισα να νιώθω καλύτερα.. Και ξαφνικά, μέσα σε όλο αυτό το χαμό και το χάος.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΘΩΑ ΦΑΡΣΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ!! Μέσα από αυτή τη μικρή τραγωδία το μόνο που θέλω είναι να Ζ-Η-Σ-Ω. Υπάρχουν τόσα άτομα εκεί έξω που εκφράζουν την ίδια απογοήτευση απο τρύπιες φιλίες!! Δε γίνεται!! Να μαζευτούμε οοοοοοοόοοολοι, να γίνουμε μια τεράστια παρέα, να γίνει χαμός δηλαδή!! Τα χω παίξει τώρα ε, στην ιδέα και μόνο ότι υπάρχουν τόσα άτομα που νιώθουν το ίδιο, στις ίδιες πόλεις, στις ίδιες γειτονιές, στις ίδιες πολυκατοικίες!!! Ψάχνουμε το ίδιο αλλά καθόμαστε μέσα και κλαιγόμαστε!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΚΕΨΗ, ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

    Θέλω να κάνω φίλους. Για αυτό σας γράφω. Γιατί ο μόνος λόγος που έχω καταθλιψη είναι αυτή η απογοήτευση. Ούτε γκόμενο χρειάζεσαι, ούτε λεφτά, ούτε καριέρα για να νιωσεις καλα!!! Ανθρώπους χρειάζεσαι, αλλά αυτούς που επέλεξαν να συστήνονται με το Α κεφαλαίο! Με λένε Αναστασία, είμαι απο Θεσσαλονίκη, είμαι 23 ετών και θελώ φίλους! Και δεν είμαι η μόνη που νιώθει έτσι, όποιος το νιώσει ας μου μιλήσει

    Αντί να μιζεριάζετε μιλήστε και ζήστε. Το άτομο που μπορεί να ταιριάξεις όσο με κανέναν μπορεί να ναι ο καινούργιος γείτονας που μένει στο δίπλα διαμέρισμα. Δε θα το μαθετε ποτέ αν δεν χτυπήσετε την πόρτα... (καλα, εκτός αν τύχει και μιλήσετε στην είσοδο, ή χτυπήσει αυτός, ή γίνει σεισμός και συναντηθείτε έξω στο δρόμο xD) Στην πορεία που μας πηγαίνει η ζωή εμείς επιλέγουμε στις διασταυρώσεις!!

    fuck loneliness, fuck misery, fuck the crap out of life
    ναι οκ το νιωθω και μετα ?

    δυστυχως εχουν γινει ετσι τα πραγματα, που πλεον δε μπορουμε να ανεχτουμε ουτε τον διπλανο μας. αντι να ειναι ολα λιτα κι απλα, γιναν περιπλοκα και προβληματικα. ετσι δε μπαινουμε καν στη διαδικασια να γνωριστουμε με καποιον πολλες φορες, γιατι ξερουμε οτι θα πρεπει να ανεχτουμε και καμποσα αλλα που κουβαλαει.

    οσον αφορα τους γειτονες παντως, ειδικα στην Αθηνα και τη περιοχη που ζω εγω, μπορει να ειμαστε ο ενας πανω στον αλλον, αλλα ουτε καλημερα δε λεμε! και αντε να γνωριζομαστε φατσικα, ουτε τα ονοματα ξερουμε πολλες φορες, αφου δε μας πεφτει λογος να ασχοληθουμε με τα προσωπικα του καθενος και να μπλεξουμε.

    εποχη της αποξενωσης απλα.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Νατάshα, κι εγώ την ίδια ανάγκη έχω! Κι εγώ είχα μια κολλητή που με πρόδωσε. Με εκφράζει πάρα πολύ το ποστ σου και κρίμα που μένεις Θεσσαλονίκη, γιατί πεθαίνω για Katatonia!!!! :D

  9. #9
    Natasha, έχεις όρεξη για ζωή, σου κόβονται όμως τα ποδια επειδη δεν έχεις φίλους. Η φιλία για μενα είναι κάτι σαν χημεία στο χαρακτηρα, στη συμπεριφορα, στον τροπο σκέψης, στα ενδιαφεροντα, όλα μαζί. Βλέπεις καποιους να τους έχει καλούς φιλους όλος ο κόσμος και κάποιοι άλλοι να επιζητούν την παρέα, να παρακαλανε για καλή φιλια αλλά δυσκολευονται να συσχετιστούν και καταλήγουν μόνοι, να βρισκονται δλδ σε μια κατασταση που οι ίδιοι αποστρέφονται κι όμως θα μπορουσαν να εξελιχθούν στους πιο πιστούς και ευχαριστους φίλους αν γινονταν αποδεκτοί. Είναι και το άλλο, να σου γυρίζουν την πλατη ή να σου βρισκουν χιλιεςδυο δικαιολογίες. Για να απευθυνεσαι εδώ καταλαβαίνω σε τι απόγνωση βρίσκεσαι, έχεις πλησιάσει αλλά δε βρηκες πουθενα ανταπόκριση. Για σενα άμα δεν το χεις αυτο είναι σα να νεκρώνεις σε όλους τους άλλους τομεις της ζωής σου κι ας έχεις χιλιαδυο ταλεντα και πολλή ορεξη για δημιουργία, σου λείπει όμως αυτο το πολύ ωραίο και ειναι σα να χει μπει ταφοπλακα στα υπόλοιπα. Εσύ συνεχισε να ψαχνεις, μην τα βαζεις κατω!! Καπου θα υπάρχουν και για σενα φιλίες, δυστυχως δεν γεννηθηκαν όλοι πολύ τυχεροί, κάποιοι πρέπει να παλέψουν πολύ περισσότερο από τους άλλους για να βρουν αυτα που θελουν, και ενας απ αυτους είσαι και συ. Συνεχισε να ψαχνεις και κατι θα προκύψει. Απ την αλλη όσο γίνεται βελτιωνε τον εαυτο σου απ όλες τις πλευρες, συμβαλλει κι αυτο. Και μην παρατας τους άλλους τομεις της ζωή σου και παθεις στο τελος ζημια λόγω της αδρανειας. Μην το παιρνεις τοσο κατακαρδα και προσπαθησε να χαλαρωσεις. Μιλα σ αυτους που χεις τωρα διπλα σου, συγγενείς, οικογενεια κλπ τους οποιους πιθανον να υποτιμας για το λογο ότι έχεις τη σκεψη αλλού. Εγω σε λιγους ξανοιγομαι, με τους περισσότερους είναι γνωριμίες και με θεωρούν κλειστό.
    γιάννης

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    21
    Νομίζω οτι το συγκεκριμένο θέμα είναι σύνηθες φαινόμενο στις γυναίκες, οπότε δεν χρειάζεται να αναζητάς αν φταίει κάτι σε σένα. Δεν κατακρινω φυσικά το φύλο, είναι στην φύση του η ανταγωνιστικότητα, οπότε δεν ενέχετε για κάτι. Να ζήσεις να γελάσεις να βγείς έξω είναι το ποιό απλό πράγμα και δεν χρειάζεται να το κάνεις με κολητούς αλλά και με φίλους ή γνωστούς. Δεν ειναι δύσκολο το να γνωρίσεις κόσμο, και σαφώς έχεις ένα κύκλο. Βγές και συζήτα για απλά καθημερινά πράγματα και θα ρθεί.
    Αν θέλεις κατέβα και σε συγκεντρώσεις, γραψου στο φατσοβιβλίο, εχω γνωρίσει πολλους ενδιαφέροντες ανθρώπους απο Σαλόνικα, και παρέα υπάρχει αφθονη και κυρίως....ανιδιοτελής ;)

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Ιωάννη, τι ωραία που τα λες! Πω πω βρε παιδιά, σαν να διαβάζετε τη σκέψη μου ώρες ώρες

  12. #12
    Quote Originally Posted by Αλκμήνη View Post
    Ιωάννη, τι ωραία που τα λες! Πω πω βρε παιδιά, σαν να διαβάζετε τη σκέψη μου ώρες ώρες
    Ευχαριστώ πολύ Αλκμήνη για τα καλά σου λογια. Ήρθαν σαν μικρή αναγνώριση, σαν ωραία ανακούφιση αφού πήρα πριν λίγο κατι αποτελέσματα επαγελματικών εξετάσεων και μου πεσε η διαθεση.
    Να σαι πάντα καλα!
    γιάννης

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ευχαριστώ πολύ Αλκμήνη για τα καλά σου λογια. Ήρθαν σαν μικρή αναγνώριση, σαν ωραία ανακούφιση αφού πήρα πριν λίγο κατι αποτελέσματα επαγελματικών εξετάσεων και μου πεσε η διαθεση.
    Να σαι πάντα καλα!
    Χαίρομαι πολύ που έκανα κάτι τέτοιο. Μιας και δεν είμαι άξια να προσφέρω τίποτα άλλο στους ανθρώπους γύρω μου. Κι εσύ να 'σαι καλά :)

  14. #14
    Quote Originally Posted by Αλκμήνη View Post
    Χαίρομαι πολύ που έκανα κάτι τέτοιο. Μιας και δεν είμαι άξια να προσφέρω τίποτα άλλο στους ανθρώπους γύρω μου. Κι εσύ να 'σαι καλά :)
    Πρόσφερες ήδη σε μένα μ αυτο το ωραιο μηνυματακι που μου γραψες, άρα διαψεύδεται αυτό που λες ότι δεν είσαι άξια να προσφερεις τιποτα. Μην υποτιμάς τον εαυτο σου!
    γιάννης

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Πρόσφερες ήδη σε μένα μ αυτο το ωραιο μηνυματακι που μου γραψες, άρα διαψεύδεται αυτό που λες ότι δεν είσαι άξια να προσφερεις τιποτα. Μην υποτιμάς τον εαυτο σου!
    Προσπαθώ να μην το κάνω αλλά μου βγαίνει αυθόρμητα... Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Και πάλι χαίρομαι!! Ειλικρινά :)

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. "Δεν θελω να σε κλεψω κυριε.. θελω μονο να ζησω αξιοπρεπως.."
    By Boltseed in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 97
    Last Post: 21-09-2011, 23:31
  2. Δεν θέλω να ζήσω...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 07-03-2011, 12:05
  3. Φοβιες και αγχος, θελω να ζησω
    By Lover0fLife in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-05-2010, 06:11
  4. ΒΑΡΕΘΗΚΑ-ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ
    By gerginio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 02-05-2010, 18:21
  5. θελω να ζησω τη ψυχωση μου
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 01-05-2010, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •