Έτσι ξαφνικά...στα 30
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Έτσι ξαφνικά...στα 30

    Καλησπέρα σε όλους, Είμαι μία 30χρονη ετεροφυλόφυλη γυναίκα. Τον τελευταίο καιρό, έχω αρχίσει να νιώθω μία έντονη έλξη για μία κοπέλα από τη δουλειά μου. Είναι κάτι πρωτόγνωρο για μένα αλλά και πολυ εντονο και όμορφο. Ξεκίνησε από μία συμπάθεια, σιγά σιγά άρχισα να τη σκέφτομαι συνεχεια και τελευταία πιάνω τον ευατό μου να ερεθίζεται αν την δω ημίγυμνη (στα αποδυτήρια της δουλειάς) και να φαντάζομαι ότι κάνουμε έρωτα. Νιώθω ταυτόχρονα κάτι τρυφερό και άγριο, ερωτικό που δεν μπορώ να εξηγήσω, και αυτό που με παραξενεύει είναι ότι δεν έτυχε να ερωτευτώ άντρα με τέτοιο τρόπο. Πάντα μου άρεσαν οι άντρες και απολαμβάνω το σεξ μαζί τους. Τι μου συμβαίνει??

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    9
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Εχω μια φίλη που της ετυχε ακριβώς το ίδιο, μόνο που σε αυτήν εκδηλώθηκε και προχώρησαν με την κοπέλα, δεν μπορώ να ψυχολογήσω πολλά σαν άντρας αλλα πιστεύω οτι στο ομοφυλοφιλικό διαφέρει ο τρόπος σκέψης στις γυναίκες απο ότι στους άντρες, η γυναίκα ίσως μπορέσει να πειραματιστεί και να δοκιμάσει το ίδιο φύλο γιατί δένονται διαφορετικά συναισθηματικά, αυτό που είπες, σας βγαίνει τρυφερότητα, ενώ ο άντρας για να κάνει κάτι τέτοιο πιστεύω οτι πρέπει να είναι ορμονικό. Όπως και νάχει φαντάζομαι είναι κάτι εξίσου όμορφο και σου συνιστώ να το δοκιμάσεις αν νομίζεις πως υπάρχει και απο την άλλη πλευρά η ίδια έλξη.

  4. #4
    Να περιμενεις, μην εκδηλωθεις άμεσα. Μπορεί να ναι ενθουσιασμός και σε λιγο καιρό να περάσει. Ειδικά άμα μέχρι τα 30 σου δεν έχεις νοιωσει ποτε τετοιο συναίσθημα.
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    αν εκδηλωθείς πάντως και χρειάζεστε βοήθεια πάρε με ενα τηλ. ;);););)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    τι μαρκα το θελεις;νοκια; ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Ειμαι 17 χρονων και τελειως ετεροφυλοφυλη. Πριν απο μερικες μερες αποφασισαμε με μια απο τις κολλητες μου να φιληθουμε για να δουμε πως ειναι.
    Δεν ενιωσα κατι που θα μου εδειχνε οτι ειμαι ομοφυλοφυλη, αλλα πλεον ξερω πως ειναι τελειως διαφορετικο εστω και το φιλι με μια κοπελα.ειναι πιο γλυκο, πιο τρυφερο.
    Νομιζω πως ειδικα αν νιωθεις ετσι πρεπει να το δοκιμασεις.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  8. #8
    Καλησπέρα σε όλους κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

    Καπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει μία κλίμακα, δηλ. στο 5 ειναι ο αμφιφυλόφιλος (bi) στο 0 ο εντελως ετεροφυλόφυλος και στο 10 ο εντελως ομοφυλόφυλος. Καπως ετσι, μπορει να μην το λεω κι εντελως σωστα. Λίγοι ειναι ακριβως στο 0 ή στο 10. Κάποιοι είναι στο 1-2 (ετεροφυλόφυλοι με μία ομοφυλοφυλική τάση που μπορει να μην εκδηλωθει και ποτε) και αντίστοιχα κάποιοι στο 8-9 (ομοφυλόφυλοι αλλα και με ετεροφυλοφυλικές τάσεις). Αν ισχύει κάτι τετοιο, πιστεύω είμαι κάπου κοντά στο 5... δεν ξέρω ακόμη προς ποια πλευρά κλινω..μου έχει ξανατυχει να νιώσω κάτι τετοιο για γυναικα σε επίπεδο συναισθηματος και τρυφερότητας αλλά όχι να εχω ερωτικές φαντασιώσεις. Πιστεύω ο χρόνος θα δείξει...όσο για τη σεξουαλική ταυτότητα μαλλον κάποιοι αργουν να την ανακαλύψουν περισσότερο από κάποιους αλλους..εκεί καταλήγω..

Similar Threads

  1. πως τα εκανα ετσι?
    By marina7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-09-2011, 15:24
  2. K ξαφνικα νιωθω τοσο μονη......
    By πιεσμενη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 06-04-2011, 21:54
  3. τι παθαινει κανεις ξαφνικα
    By nik5 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 04-12-2010, 11:06
  4. Γιατι αποσυνδεθηκα απο το forum ξαφνικα;
    By σεϊτα2 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 31-07-2009, 11:27
  5. Replies: 27
    Last Post: 02-01-2009, 13:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •