τα xanax ειναι τελικα και αντικαταθλιπτικα? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Quote Originally Posted by Anonymous View Post
    εγώ βασικά δεν έχω πάθει εξάρτηση.. ούτε πρόκειται να πάθω αφού κάνω ότι μου λέει ο γιατρός :P
    δηλαδη ο μαλακασ αν γινει γιατροσ παυει να ειναι μαλακασ δηλαδη αν ο γιατροσ σου ειναι μαλακασ τι θα κανεισ?

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by pad View Post
    δηλαδη ο μαλακασ αν γινει γιατροσ παυει να ειναι μαλακασ δηλαδη αν ο γιατροσ σου ειναι μαλακασ τι θα κανεισ?
    +1 χαχαχαχαχα έγραψες!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Γιατί θεωρείται... θαυματουργό - λολ! - ένα χαπάκι που, και προκαλεί εξάρτηση, και σε κάνει να αισθάνεσαι ως "ζόμπι" - χορευτής στο "θρίλερ" του εκλιπόντος του Μιχαλάκη, και δε μπορεί να κοπεί εύκολα;... αυτό δεν είναι θαύμα, η άλωση της Κωνσταντινουπόλεως είναι... ...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Γιατί θεωρείται... θαυματουργό - λολ! - ένα χαπάκι που, και προκαλεί εξάρτηση, και σε κάνει να αισθάνεσαι ως "ζόμπι" - χορευτής στο "θρίλερ" του εκλιπόντος του Μιχαλάκη, και δε μπορεί να κοπεί εύκολα;... αυτό δεν είναι θαύμα, η άλωση της Κωνσταντινουπόλεως είναι... ...

    πραγματικά!!!!!! εσύ πες μου.....τι σκατά???? έχουμε θεοποιήσει τα θαυματουργά χαπάκια εδώ μέσα....

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Γιατί θεωρείται... θαυματουργό - λολ! - ένα χαπάκι που, και προκαλεί εξάρτηση, και σε κάνει να αισθάνεσαι ως "ζόμπι" - χορευτής στο "θρίλερ" του εκλιπόντος του Μιχαλάκη, και δε μπορεί να κοπεί εύκολα;... αυτό δεν είναι θαύμα, η άλωση της Κωνσταντινουπόλεως είναι... ...
    Quote Originally Posted by erianna View Post
    πραγματικά!!!!!! εσύ πες μου.....τι σκατά???? έχουμε θεοποιήσει τα θαυματουργά χαπάκια εδώ μέσα....
    και όμως είναι ένα θαύμα αυτό το χαπάκι σε κάνει να νιώθεις πιο ασφαλές.. περνάνε η ώρες και η μέρες χωρίς να το καταλάβεις.. και γενικά αισθάνεσαι ότι δεν ζεις στην πραγματικότητα..

    φτιαχνεις τον δικο σου κοσμο...

    δεν είναι τέλειο??? :P

    xanax ftw!!!!

    Phizer Hellas

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Για μένα βάζεις τα πράματα κάτω και τα ζυγίζεις. Τί προτιμά κανείς στην τελική; Να πολεμήσει το πρόβλημα, για να κουκουλώσει την αιτία του "ανακουφίζοντας" τα συμπτώματα; Δε κρίνω όσους καταφεύγουν σε αυτό. Και κυρίως για προβλήματα που ενδεχομένως - δυστυχώς - να έχουν ως μονόδρομο τη φαρμακευτική αγωγή... αλλά όχι για το άγχος αδερφέ μου... έχω περάσει και κρίσεις πανικού για ένα ατελείωτο τρίμηνο. Πάλι αρνήθηκα την "αγωγή". Θα μου πεις άλλοι δεν αντέχουν. Σεβαστό. Αλλά αυτά τα "θαύματα" έχουν και το ανάλογο τίμημα. Κι αυτό λέγεται "εξάρτηση". Κι εγώ είχα μόνο έναν... μεγάλο έρωτα, λολ!... τις μπύρες μου. Και δε θέλω αντικαταστάτη... ... άποψή μου βεβαίως - βεβαίως...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Quote Originally Posted by Anonymous View Post
    και όμως είναι ένα θαύμα αυτό το χαπάκι σε κάνει να νιώθεις πιο ασφαλές.. περνάνε η ώρες και η μέρες χωρίς να το καταλάβεις.. και γενικά αισθάνεσαι ότι δεν ζεις στην πραγματικότητα..

    φτιαχνεις τον δικο σου κοσμο...

    δεν είναι τέλειο??? :P

    xanax ftw!!!!

    Phizer Hellas
    ... ναι, τέλειο ακούγεται... αλλά αν θέλεις να... αποφύγεις την πραγματικότητα, υπάρχει κι άλλος τρόπος πιο ανέξοδος... ρίχνεις ένα σάλτο και ξεμπερδεύεις έ;... για δε σ' αρέσει το σκηνικό;... έμ να είσαι κορόϊδο και να ξοδεύεσαι στα φάρμακα;... κρίμα ρε συ...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Για μένα βάζεις τα πράματα κάτω και τα ζυγίζεις. Τί προτιμά κανείς στην τελική; Να πολεμήσει το πρόβλημα, για να κουκουλώσει την αιτία τους "ανακουφίζοντας" τα συμπτώματα; Δε κρίνω όσους καταφεύγουν σε αυτό. Και κυρίως για προβλήματα που ενδεχομένως - δυστυχώς - να έχουν ως μονόδρομο τη φαρμακευτική αγωγή... αλλά όχι για το άγχος αδερφέ μου... έχω περάσει και κρίσεις πανικού για ένα ατελείωτο τρίμηνο. Πάλι αρνήθηκα την "αγωγή". Θα μου πεις άλλοι δεν αντέχουν. Σεβαστό. Αλλά αυτά τα "θαύματα" έχουν και το ανάλογο τίμημα. Κι αυτό λέγεται "εξάρτηση". Κι εγώ είχα μόνο έναν... μεγάλο έρωτα, λολ!... τις μπύρες μου. Και δε θέλω αντικαταστάτη... ... άποψή μου βεβαίως - βεβαίως...

    δεν κρίνω τα άτομα που τα έχουν θεοποιήσει....κρίνω κατά βάση αυτούς που τους έκαναν-κάνουν δέσμιους μιας καραμέλας και τους κάνουν να νιώθουν πως αλλιώς αντιπαλευόν-και ναι, μιλάω για τους γιατρούς- που πονάει δόντι βγάζει δόντι....(για σφραγίσματα-απονευρώσεις ούτε κουβέντα!) -και πάλι δεν κάνω λόγω για σοβαρές "κλινικές περιπτώσεις"

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    ... ναι, τέλειο ακούγεται... αλλά αν θέλεις να... αποφύγεις την πραγματικότητα, υπάρχει κι άλλος τρόπος πιο ανέξοδος... ρίχνεις ένα σάλτο και ξεμπερδεύεις έ;... για δε σ' αρέσει το σκηνικό;... έμ να είσαι κορόϊδο και να ξοδεύεσαι στα φάρμακα;... κρίμα ρε συ...
    καλά ρε συ δεν θα τα πάρω και χρονια... 20 μέρες τώρα κάνω θεραπεία με τις συμβουλές του γιατρού μου..

    χωρίς φάρμακα δεν θα γινόμουνα ποτε καλά δυστυχώς.. τα φάρμακα έστω και λίγο σε κάνουνε να ξεχάσεις τα προβλήματα σου... αλλα πρέπει να έχεις θέληση και εσύ ο ίδιος και να πεις δεν έχω τπτ θα το ξεπεράσω ..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Anonymous View Post
    καλά ρε συ δεν θα τα πάρω και χρονια... 20 μέρες τώρα κάνω θεραπεία με τις συμβουλές του γιατρού μου..

    χωρίς φάρμακα δεν θα γινόμουνα ποτε καλά δυστυχώς.. τα φάρμακα έστω και λίγο σε κάνουνε να ξεχάσεις τα προβλήματα σου... αλλα πρέπει να έχεις θέληση και εσύ ο ίδιος και να πεις δεν έχω τπτ θα το ξεπεράσω ..

    τα φάρμακα θα μπορούσαν να ναι το τελευταίο σταδιο....πολλά πράγματα μπορούν να σε κάνουν να ξεχάσεις τα προβλήματά σου....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Quote Originally Posted by erianna View Post
    δεν κρίνω τα άτομα που τα έχουν θεοποιήσει....κρίνω κατά βάση αυτούς που τους έκαναν-κάνουν δέσμιους μιας καραμέλας και τους κάνουν να νιώθουν πως αλλιώς αντιπαλευόν-και ναι, μιλάω για τους γιατρούς- που πονάει δόντι βγάζει δόντι....(για σφραγίσματα-απονευρώσεις ούτε κουβέντα!) -και πάλι δεν κάνω λόγω για σοβαρές "κλινικές περιπτώσεις"
    Εριάννα δε το είπα για σένα. Για μένα το λέω πως δε κρίνω κανέναν. Τί περιμένεις να κάνουν οι γιατροί;... και πόσοι γίνονται γιατροί επειδή... αγαπάνε τον συνάνθρωπο;... λοοοοοοοοοολλλ!... μη χέσω. Αλλά αν δεν αντιστέκονται οι όποιοι ασθενείς, οι γιατροί φταίνε; Βρίσκουν και τα κάνουν, δε τα κάνουν από μόνοι τους. Εδώ ο άλλος παρολίγο θα έπαιρνε το αντιψυχωτικό επειδή η μάνα του έχει διπολική... δλδ αν υπάρχει υποψία για καρκίνο, να τον στείλουμε να κάνει χημειοθεραπείες προληπτικά ένα πράμα... ... ό,τι νά 'ναι λέμεεεεεεε!... ...
    Last edited by RockElCasbah; 04-10-2011 at 21:11.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Εριάννα δε το είπα για σένα. Για μένα το λέω πως δε κρίνω κανέναν. Τί περιμένεις να κάνουν οι γιατροί;... και πόσοι γίνονται γιατροί επειδή... αγαπάνε τον συνάνθρωπο;... λοοοοοοοοοολλλ!... μη χέσω. Αλλά αν δεν αντιστέκονται οι όποιοι ασθενείς, οι γιατροί φταίνε; Βρίσκουν και τα κάνουν, δε τα κάνουν από μόνοι τους. Εδώ ο άλλος παρολίγο θα έπαιρνε το αντιψυχωτικό επειδή η μάνα του έχει διπολική... δλδ αν υπήρχε υποψία για καρκίνο, να τον στείλουμε να κάνει χημειοθεραπείες προληπτικά ένα πράμα... ... ό,τι νά 'ναι λέμεεεεεεε!... ...

    έθιξες θεματάκι τρελλό!!!!!!!!!! θεία μοτ....2 χρόνια με πονοκεφάλους και αστάθεια στα πόδια....πάει σε ψυχίατρο γιατί νόμιζε είχε θεματάκι τέτοιας φύσης....2 χρόνια την χαπάκωναν.....ζομπακι τρελλό όμως....και τελικά ήταν αυτό που ανέφερες....δεν θα επεκταθώ για ευνόητους λόγους.....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Quote Originally Posted by Anonymous View Post
    καλά ρε συ δεν θα τα πάρω και χρονια... 20 μέρες τώρα κάνω θεραπεία με τις συμβουλές του γιατρού μου..

    χωρίς φάρμακα δεν θα γινόμουνα ποτε καλά δυστυχώς.. τα φάρμακα έστω και λίγο σε κάνουνε να ξεχάσεις τα προβλήματα σου... αλλα πρέπει να έχεις θέληση και εσύ ο ίδιος και να πεις δεν έχω τπτ θα το ξεπεράσω ..
    Καλά κάνεις και το παίρνεις, δε θα σου υποδείξω εγώ αν είσαι λάθος ή όχι. Και ο γιατρός σου μπορεί να είναι ο καλύτερος άνθρωπος στον κόσμο και σου εύχομαι να σε βοηθήσει. Αλλά μη μου λες ότι η... απεριόριστη δύναμη και ομορφιά που φέρνουμε στο μυαλό μας ακούγοντας τη λέξη "θαύμα"... χωρά σε ένα χαπάκι γιατί θα σαλτάρουμε ομαδικώς όλοι στο τέλος. Κι όπως λέει και η Εριάννα, τρόποι για να ξεχαστούμε υπάρχουν. Αλλά τη "λύση"των προβλημάτων, εγώ προσωπικά δε θα την απέδιδα ποτέ στη χημεία για τέτοιου είδους προβλήματα... ...
    Last edited by RockElCasbah; 04-10-2011 at 18:17.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Καλά κάνεις και το παίρνεις, δε θα σου υποδείξω εγώ αν είσαι λάθος ή όχι. Και ο γιατρός σου μπορεί να είναι ο καλύτερος άνθρωπος στον κόσμο και σου εύχομαι να σε βοηθήσει. Αλλά μη μου λες ότι η... απεριόριστη δύναμη και ομορφιά που φέρνουμε στο μυαλό μας ακούγοντας τη λέξη "θαύμα"... χωρά σε ένα χαπάκι γιατί θα σαλτάρουμε ομαδικώς όλοι στο τέλος. Κι όπως λέει και η Εριάννα, τρόποι για να ξεχαστούμε υπάρχουν. Αλλά τη "λύση"των προβλημάτων, εγώ προσωπικά δε θα την απέδιδα ποτέ στη χημεία για τέτοιου είδους προβλήματα... ...
    τελικά τώρα που καθόμουνα και σκεφτόμουνα από αυτά που είπες.. έχεις ένα δίκιο...

    με έκανες να σταματήσω απότομα τα χάπια...

    σε ευχαριστώ πολύ!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    ... χμμ... και "τρολλ" να είσαι - που τόσος ντόρος έχει γίνει εδώ χάμω... - νομίζεις πως με νοιάζει;... λολ;... ... σημασία έχει να λέμε αυτά ακριβώς που θέλουμε να πούμε... αλλά ρε φίλε, αφού τόσο "δυνατά" αποδεικνύονται τα λόγια μου και σε έκαναν να καταφέρεις να κόψεις το... θαυματουργοζαναξόχαπο - μεγάλη η χάρη του καλέ! - που είναι εθιστικό... μπράβο μου ρε συ!... θα σου έλεγα να μου ανάψεις και μια λαμπάδα - κοντή είμαι - ίσα με το μπόϊ μου... ... άχ βάϊ - βάϊ μάν' μ'... ...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 18-01-2011, 23:34
  2. Τι ειναι καλύτερο ? Minitran ή Xanax μαζί με Zoloft?
    By Night in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-02-2010, 15:31
  3. Τι ειναι τα xanax?
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 29-12-2009, 00:20
  4. xanax ειναι και παυσιπονο?
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-08-2009, 13:18
  5. Τι είναι η κατάθλιψη τελικά?
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 62
    Last Post: 19-12-2007, 23:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •