αρρυθμιες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    125

    Unhappy αρρυθμιες

    Καλησπερα σε ολους!! Αρχικα να πω οτι κοντευω παλι να τρελαθω!! απο τοτε που γεννησα πριν 3 χρονια περιπου μου παρουσιαστικαν πρωτη φορα αρρυθμιες!! Εχω παει 4 φορες σε καρδιολογο....δεν μου βρισκει προβλημα.Εγω ομως υποφερω!!
    και πανω που ειχα ησυχασει απο ολα αυτα( να πω οτι εκανα θεραπια με xeristar για 2 χρονια περιπου) ειναι τωρα 2 εβδομαδες που εχω καθημερινα παλι αρρυθμιες!!!
    μπηκα λιγο να διαβασω γι αυτες στο ιντερνετ πανικοβληθηκα... να παω στο γιατρο παλι τι νακανω??? αν εχει καποιος απ ολους σας εμπειρια με αγχος και αρρυθμιες απει και τα δικα του μηπως καθησυχασω. Ευχαριστω

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    16
    eheis dei ton thyroeidh sou?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    το αγχος και η καταθλιψη δημιουργουν αρρυθμιες.στο παρελθον ειχα ταλαιπωρηθει κι εγω απ΄αυτο το προβλημα και σε ηλικια 30 ετων ετρεχα στους καρδιολογους.φυσικα ηπια κι εγω ενα σωρο χαπια για τις αρρυθμιες.περασαν πολλα χρονια που αν και πηγαινα σε καρδιολογους ημουν πεπεισμενη οτι πασχω απο καποιο καρδιακο προβλημα.τελικα οι εκτακτες συστολες περασαν με τα αντικαταθλιπτικα.πρεπει να βρεις την αιτια που σου δημιουργειται αυτο και οχι να σταματησεις το συμπτωμα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    125
    καλησπερα και ευχαριστω που μου απαντησατε, εχω κανει εξετασεις για θηροειδη εχω ενα μικρο προβλημα αλλα ο καριολογος μου ειπε οτι δεν εχει σχεση με αυτο που νιωθω. Ειμαι και ω 30 χρονων και ειναι 3 χρονια που ταλαιπωρουμε με την καρδια μου.Τις τελευταιες μερες ειμαι πολυ απελπισμενη με ολο αυτο.Καθε λιγο με πιανουν... πηρα πριν λιγο μισο ξαναξ αλλα και παλι δεν μου εχει περασει τελειως. Οσο για την αιτια δεν μπορω να την βρω... εχω αγχωδη διαταραχη αυτο ειναι σιγουρο και πολλες φοβιες.Το χειροτερο ειναι παλι τωρα που με εχουν πιασει αυτα φοβαμαι οτι θα πεθανω ξαφνικα και δεν θα δω τον γιο μου να μεγαλωνει.... και εκει τρελενομαι παραπανω

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    84
    @docktor7: eimai 18 xronon sta 16 mou eixa aru8mies ka8e ena lepto... nomiza sinexos oti patheno efragma.. pigena sinexos se kardiologous kai mou legane mia xara einai h kardia sou.. egw omos anusixousa akoma... kai etc etrexa sinexos se giatrous.. mexri pou sto telos katalava oti prepei na kseperaso to anxos.. k etc akolou8isa mia 8erapia me omoiopa8itika kai eperna kai kati vitamines h opies me voi8isan na kseperaso tis aru8mies.. vevea to anxos paramenei akoma kai twra kai kanw 8erapia me xanax/seroxat...

    sxetika me to xanax den mporw na po oti voi8aei kai polu... ama den to afiseis to farmako na kanei doulia.. den se pianei... einai polu elafrh..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    125
    s euxaristo gia tin apantisi!! exoun perasei 3 ebdomades kai akomi exo kathimerina arruthmies!! simera epatha kai mia krisi panikoy etsi sta kala kathoumena

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    16
    sygnwmh den sou vriskei problhma k ti sou leei? sou ehei valei holter na dei ti einai afto pou tou les!? egw apo tote pou gennhsa me pianoyn diafores tahukardies kai otan sumbainei afto pairnw miso interal k hremw. Ohi apo monh mou bebaia,kardiologos mou to eipe....
    Oloi fovomaste oti tha pethanoume alla k pou fovamaste den allazei tipota! to thema einai na mhn afhnoume tis fovies na ephreasoun thn poiothta ths zwhs mas ki kyriws na mhn dhlhtiriazoun ton hrono pou ehoume na moirastoume me ta paidia mas!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by docktor7 View Post
    καλησπερα και ευχαριστω που μου απαντησατε, εχω κανει εξετασεις για θηροειδη εχω ενα μικρο προβλημα αλλα ο καριολογος μου ειπε οτι δεν εχει σχεση με αυτο που νιωθω. Ειμαι και ω 30 χρονων και ειναι 3 χρονια που ταλαιπωρουμε με την καρδια μου.Τις τελευταιες μερες ειμαι πολυ απελπισμενη με ολο αυτο.Καθε λιγο με πιανουν... πηρα πριν λιγο μισο ξαναξ αλλα και παλι δεν μου εχει περασει τελειως. Οσο για την αιτια δεν μπορω να την βρω... εχω αγχωδη διαταραχη αυτο ειναι σιγουρο και πολλες φοβιες.Το χειροτερο ειναι παλι τωρα που με εχουν πιασει αυτα φοβαμαι οτι θα πεθανω ξαφνικα και δεν θα δω τον γιο μου να μεγαλωνει.... και εκει τρελενομαι παραπανω
    Καλησπέρα, εσείς από μόνη σας δίνετε την απάντησή σας. Αφού δεν υπάρχει οργανικός λόγος για τις αρρυθμίες, και παθαίνετε κρίσεις πανικού, και λέτε ότι έχετε σίγουρα αγχώδη διαταραχή και πολλές φοβίες, γιατί δεν πάτε σ έναν ειδικό;
    Δοκιμάστε έναν ψυχολόγο για τις κρίσεις, τις φοβίες, κι όποιες άλλες ανησυχίες.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    125
    καλησπερα ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Εχω κανει ολες τις εξετασεις οπως σας ειπα και τριπλεξ και χολτερ 3-4 φορες.Οι γιατροι εκεινη την στιγμη δεν ειδαν κατι... δυστυχως.
    πιστευουν αυτο που νιωθω και το ονομαζουν εκτακτες.Δεν μου εδωσαν το ιντεραλ ...κανενα καρδιολογικο φαρμακο. Απο μονη μου δεν θελω να παρω τιποτα.
    Παπρικα εχεις δικιο και θα ηθελα πολυ να παω σ ενα ψυχολογο, αλλα δυστυχως τα οικονομικα μου δεν μου το επιτρεπουν. Ξεκινησα πριν 2 χρονια να επισκευτω καποιον αλλα κοστιζε 70 ευρω η ωρα οποτε το ξεχασα! Ξεχασα να σας πω οτι εδω και 3 μηνες δεν κανω καμια θεραπια με αντικαταθληπτικα αλλα παιρνω περιστασιακα οταν φτανω στο απροχωρητο μισο ζαναξ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    οσο διαστημα επαιρνες αντικαταθλιπτικα οι εκτακτες ειχαν υποχωρησει;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    125
    Καλησπερα σε ολους.Οσο επαιρνα τα χαπια μου οι εκτακτες δεν ειχαν υποχωρησει εντελως αλλα κατα πολυ.Βεβαια οταν παιρνω τα χαπια δεν μπαινω στη διαδικασια να σκεφτομαι τοσο αρνητικα τις αρρυθμιες και φευγουν πιο γρηγορα. Δεν σκεφτομαι συνεχεια οτι τωρα θα πεθανω σε λιγο θα πεθανω.Παντως ειμαι σε μια φαση τωρα δραματικη ψυχολογικα. Ζαλαδες αρρυθμιες ασταθεια στεναχωρια πανικος αγχος ολα μαζι!! Μαλλον θα πρεπει να ξαναξεκινησω με χαπια αλλα και τι θα γινει μια ζωη απο αυτα θα εξαρταμε???

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    έστειλα u2u

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    16
    Εκτακτες συστολες- Αρρυθμιες (http://www.e-psychology.gr/forum/sho...�υθμιες& )

    des k ayto

Similar Threads

  1. Αρρυθμίες
    By pepe in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-2018, 14:58
  2. Αρρυθμίες στο full
    By KaterinaA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 16-05-2011, 17:47
  3. Δύσπνοια - αρρυθμίες
    By -despinak- in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 13-10-2010, 13:07
  4. αρρυθμιες και γυμναστικη
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 01-02-2010, 17:34
  5. ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ
    By mairh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-05-2009, 10:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •