Να μπορουμε ή να μη μπορουμε να επεξεργαζομαστε παλιοτερα μηνυματα μας;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Να μπορουμε να επεξεργαζομαστε παλιοτερα μηνυματα μας;

Voters
26. You may not vote on this poll
  • Ναι

    13 50.00%
  • Οχι

    11 42.31%
  • Δεν με ενδιαφερει-Δεν εχω αποψη

    2 7.69%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 71
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572

    Να μπορουμε ή να μη μπορουμε να επεξεργαζομαστε παλιοτερα μηνυματα μας;

    Επειδη πολυς κοσμος το συ-ζηταει, και επειδη οι ψηφοφοριες ισως λαμβανονται πιο σοβαρα απο τον αντμιν, απο μεμονωμενες εκκλησεις, που πεφτουν στο κενο, ειπα να παρω την πρωτοβουλια να το ανοιξω εγω το πολλ. Αν σας αφορα το θεμα και εχετε γνωμη ψηφιστε, και πειτε και οτι θελετε σχετικα με την αποψη που στηριζετε.
    Last edited by λιλιουμ; 07-10-2011 at 15:35.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    με αφορα αμεσα το θεμα γιατι ημουν ο πρωτος στοχος του μαλακα που κλεβει nicknames. παρακαλεσα και το Νικο να μου σβησει τα θεματα αλλα δε το εκανε, οποτε ας μας δωσει επιτελους την επιλογη να διορθωνουμε/σβηνουμε οτι θελουμε μονοι μας, οταν κατι νιωθουμε πως δεν επρεπε να βγει παρα εξω.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    σωστο συμφωνω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Κι εγω υπερ ειμαι. Μπορει αυτο να μη βολευει "και καλα" το φορουμ σαν φορουμ, αλλα θεωρω οτι προτεραιοτητα ειναι το ατομο, δηλαδη το καθε μελος να αισθανεται καλα με αυτα που εχει ανοιξει δημοσιως, εστω και ανωνυμα, στο βαθμο που αυτο ειναι δυνατον. Γιατι τελικα τα ατομα αποτελουν το φορουμ, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για ενα φορουμ το οποιο φερεται να εχει ως στοχο πρωτα απο ολα την "υποστηριξη" των μελων του.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν συμφωνω . Πες οτι εγω τα παρω μια μερα και σβησω τα 10000 μηνυματα μου ενα βραδυ (αν προλαβω:P) , θα γινουν παρα πολλα θεματα μπαχαλο. Οποτε βλαπτω κατα καποιο τροπο και ατομα που αφιερωσαν χρονο στα λεγομενα μου.

    Φυσικα εαν εχει γραψει καποιος κατι προσωπικο οπως τηλεφωνο παλια και θελει να σβηστει (το τηλεφωνο) ή κατι αντιστοιχο μπορει να γινει μια "εγχειριση" απο την διαχειριση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    λες βρε συ κηπ ενα ατομο με τοσα ποστς να πιασει να τα σβησει ολα; Ειναι παρα πολυ τραβηγμενο, αλλα πες και να γινει αυτο. Ποσοι θα το κανουν; Φοβαται δλδ κανεις οτι θα αδειασει το φορουμ; Αστειο μου φαινεται. Επισης, απο οτι εχω δει, πολλες φορες ατομα παρακαλανε την διαχειριση να σβησει ή να αλλαξει ποστς και θεματα, και εισακουεται μικρο ποσοστο.
    Επισης δε νομιζω οτι θελει κανεις να σβησει συμβουλες και καλοσυνες και τσαταρισματα και αστεια, αλλα προσωπικα δεδομενα. Αλλα και ετσι να ειναι, γιατι να ειμαστε ωριμοι αρκετα και υπευθυνοι για να γραφουμε εδω μεσα, αλλα οχι για να σβηνουμε;;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    να μπορουμε να τα επεξεργαζομαστε μετα απο παρακληση στον διαχειρηστη.
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    λες βρε συ κηπ ενα ατομο με τοσα ποστς να πιασει να τα σβησει ολα; Ειναι παρα πολυ τραβηγμενο, αλλα πες και να γινει αυτο. Ποσοι θα το κανουν; Φοβαται δλδ κανεις οτι θα αδειασει το φορουμ; Αστειο μου φαινεται. Επισης, απο οτι εχω δει, πολλες φορες ατομα παρακαλανε την διαχειριση να σβησει ή να αλλαξει ποστς και θεματα, και εισακουεται μικρο ποσοστο.
    Επισης δε νομιζω οτι θελει κανεις να σβησει συμβουλες και καλοσυνες και τσαταρισματα και αστεια, αλλα προσωπικα δεδομενα. Αλλα και ετσι να ειναι, γιατι να ειμαστε ωριμοι αρκετα και υπευθυνοι για να γραφουμε εδω μεσα, αλλα οχι για να σβηνουμε;;

    Δεν θα αδειασει το φορουμ με τα ποστ μου....απλως θα δημιουργηθει τεραστιο μπαχαλο και δεν θα διαβαζονται τα νηματα. Ασε που θα μπορουσα εαν πραγματικα το ηθελα οχι χειροκινητα ισως , αλλα θα σκεφτομουν να προγραμματισω ισως κατι σαν μποτ εαν μπορουσα:P

    + πες μια μερα καποιος χακαρει καποιου το λογαριασμο και μπει πχ στο δικο μου και σβησει (απιθανο αλλα μιλαω κυριως για αυτους που μοιραζονται λογαριασμους μερικες φορες σαν φιλοι ή εχουν εγκατεστημενο κανα υπουλο προγραμμα στον υπολογιατη και πεσουν θυματα).

    Τοτε θα μπορουσε να μου χαλασει οτι εχω γραψει στο παρελθον.

    Υπαρχουν πολλοι λογοι και για αυτο το φορουμ , οπως και η πλειοψηφια των φορουμ εχει καταφυγει σε αυτη την μεθοδο.

    Το λαθος στην ψηφοφορια ειναι οτι κρινουν βασει του εαυτου τους , ναι ειμαι αρκετα εντιμος ωστε να το διαχειριστω ή ας εχω και αυτη την δυνατοτητα (σαν να λεμε ποιος θελει να πληρωσει το ΔΝΤ:P) , αλλα στην πραξη τα πραγματα δεν ειναι ροδινα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Το θεμα ειναι, οτι οπως εχει πει κι ο Νικος, αυτο δεν ειναι ενα φορουμ σαν τα αλλα. Τεσπα, για αυτο εφτιαξα αυτο το νημα, ας πει ο καθενας την αποψη του και ας την στηριξει, μπας και βγει ενα συμπερασμα στο τελος!

    Η αποψη της Ντολλ ισως ειναι η πιο σωστη, ελα μου ομως που ο Νικος δεν ανταποκρινεται στους περισσοτερους απο οσους θελουν να αλλαξουν κατι, και εχουμε μετα αυτα!

  10. #10
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν θα αδειασει το φορουμ με τα ποστ μου....απλως θα δημιουργηθει τεραστιο μπαχαλο και δεν θα διαβαζονται τα νηματα. Ασε που θα μπορουσα εαν πραγματικα το ηθελα οχι χειροκινητα ισως , αλλα θα σκεφτομουν να προγραμματισω ισως κατι σαν μποτ εαν μπορουσα:P

    + πες μια μερα καποιος χακαρει καποιου το λογαριασμο και μπει πχ στο δικο μου και σβησει (απιθανο αλλα μιλαω κυριως για αυτους που μοιραζονται λογαριασμους μερικες φορες σαν φιλοι ή εχουν εγκατεστημενο κανα υπουλο προγραμμα στον υπολογιατη και πεσουν θυματα).

    Τοτε θα μπορουσε να μου χαλασει οτι εχω γραψει στο παρελθον.

    Υπαρχουν πολλοι λογοι και για αυτο το φορουμ , οπως και η πλειοψηφια των φορουμ εχει καταφυγει σε αυτη την μεθοδο.

    Το λαθος στην ψηφοφορια ειναι οτι κρινουν βασει του εαυτου τους , ναι ειμαι αρκετα εντιμος ωστε να το διαχειριστω ή ας εχω και αυτη την δυνατοτητα (σαν να λεμε ποιος θελει να πληρωσει το ΔΝΤ:P) , αλλα στην πραξη τα πραγματα δεν ειναι ροδινα.
    ...συμφωνώ και συνεχίζω....
    Θεωρώ πως όταν κάποιος έχει τη δυνατότητα να διαγράψει ή να διορθώσει τα μνμ του, του αφαιρεί αυτόματα την αίσθηση της ...ωριμότητας όταν γράφει κάτι.
    Είμαστε ενήλικες άνθρωποι και πρέπει να παίρνουμε το βάρος των πράξεων μας. Εγώ προσωπικά έχω μετανιώσει για πααααααρα πολλα ποστς μου, που τα έγραψα είτε πάνω στα νεύρα μου, είτε εκτιμώντας λάθος μια κατάσταση.
    Δεν ζήτησα να σβηστούν ποτέ, γιατί όταν τα έγραφα ήμουν εγώ και όχι ο κακός ή άκυρος ξένος εαυτός μου. Αυτό με έκανε με τον καιρό να σκέφτομαι λίγο περισσότερο όταν λέω κάτι.

    Παράλληλα, τα θέματα έχουν μια συνοχή. Οταν γράφεις κάτι, κάποιος από κάτω θα γράψει βασιζόμενος σε αυτό που υπάρχει. Αν δεν υπάρχει το ποστ, τότε το φόρουμ θα γίνει ένα ατελείωτο ακατανόητο μπάχαλο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν λεμε να παει καθε μερα το ιδιο ατομο και να ζηταει να σβηστουν μνμτα του. αλλα ο διαχειρηστης θα κρινει αν ειναι ουσιωδες η οχι να σβηστει. πχ αν καποιος εν βρασμω ψυχης δημοσιευσε φωτο του η το νουμερο του και μετα απο καιρο αποφασιζει πως δεν θελει πια να υπαρχει, ειναι ενα κατι που σηκωνει κουβεντα !

    επισης πιστευω πως κανονικα δεν πρεπει να σβηνονται μνμτα αλλα ολοκλιρα ποστ μετα απο παρακληση του ιδιου του δημιουργου του ποστ.
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    δεν λεμε να παει καθε μερα το ιδιο ατομο και να ζηταει να σβηστουν μνμτα του. αλλα ο διαχειρηστης θα κρινει αν ειναι ουσιωδες η οχι να σβηστει. πχ αν καποιος εν βρασμω ψυχης δημοσιευσε φωτο του η το νουμερο του και μετα απο καιρο αποφασιζει πως δεν θελει πια να υπαρχει, ειναι ενα κατι που σηκωνει κουβεντα !

    επισης πιστευω πως κανονικα δεν πρεπει να σβηνονται μνμτα αλλα ολοκλιρα ποστ μετα απο παρακληση του ιδιου του δημιουργου του ποστ.
    ...μα αυτό γίνεται και εχει γίνει σε πολλές περιπτώσεις, φτάνει να υπάρχει κάποιος σημαντικός λόγος.
    Εδώ μιλάμε να έχουν όλα τα μέλη τη δυνατότητα σε όλα τα μνμ τους.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    επισης πιστευω πως κανονικα δεν πρεπει να σβηνονται μνμτα αλλα ολοκλιρα ποστ μετα απο παρακληση του ιδιου του δημιουργου του ποστ.
    Εννοεις φυσικα να μη σβηνονται μηνυματα , αλλα ολοκληρα νηματα. Τοτε παραβιαζονται τα δικαιωματα οσων εχουν απαντησει σε αυτο το νημα. Ακομα και ενα δωσουν την συγκαταθεση τους ολοι να σβηστει κατι , δεν ειναι αρκετα εντιμο για αυτους που απαντησαν γιατι μπορει να μη θελουν ουσιαστικα , αλλα για να μη χαλασουν χατηρι...κλπ κλπ καταλαβαινεις πως το εννοω.

    Τεσπα οταν προκειται για τοσο προσωπικα δεδομενα οπως τηλεφωνα και φωτο , τοτε παρακληση στην διαχειριση να τα επεξεργαστει και φανταζομαι οσο το δυνατον μασημενη τροφη δηλαδη λινκ με το ποστ , ποιο σημειο ακριβως κλπ.

    Σκεψου να γραψω εγω κατι , να ζηταω μετα απο μηνες να σβηστει και να πρεπει να φαει η διαχειριση ενα απογευμα για να το κανει....δεν εχει νοημα ειδικα οταν προκειται για ολοκληρη κοινοτητα ατομων.

    Φυσικα εαν παραβιαζονται δικαιωματα των αλλων που εχουν απαντησει , να μην μπορει να σβηστει και να πρεπει να απαντησει η διαχειριση απολογητικα στον αιτουντα οτι δεν γινεται και για ποιον λογο δεν γινεται κλπ.κλπ.

    Δηλαδη , πρεπει να σκεφτομαστε παντα και τους αλλους σε οτι ζηταμε και να μη γινομαστε υπερβολικοι πολλες φορες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...συμφωνώ και συνεχίζω....
    Θεωρώ πως όταν κάποιος έχει τη δυνατότητα να διαγράψει ή να διορθώσει τα μνμ του, του αφαιρεί αυτόματα την αίσθηση της ...ωριμότητας όταν γράφει κάτι.
    Είμαστε ενήλικες άνθρωποι και πρέπει να παίρνουμε το βάρος των πράξεων μας. Εγώ προσωπικά έχω μετανιώσει για πααααααρα πολλα ποστς μου, που τα έγραψα είτε πάνω στα νεύρα μου, είτε εκτιμώντας λάθος μια κατάσταση.
    Δεν ζήτησα να σβηστούν ποτέ, γιατί όταν τα έγραφα ήμουν εγώ και όχι ο κακός ή άκυρος ξένος εαυτός μου. Αυτό με έκανε με τον καιρό να σκέφτομαι λίγο περισσότερο όταν λέω κάτι.

    Παράλληλα, τα θέματα έχουν μια συνοχή. Οταν γράφεις κάτι, κάποιος από κάτω θα γράψει βασιζόμενος σε αυτό που υπάρχει. Αν δεν υπάρχει το ποστ, τότε το φόρουμ θα γίνει ένα ατελείωτο ακατανόητο μπάχαλο.
    +1000

    συμφωνω απολυτα, μα απολυτα με τη Θεοφανια κ ακριβως γι αυτους τους λογους ψηφισα οχι.

    κ εγω εχω μετανιωσει εκ των υστερων για καποια ποστ μου, αλλα τη χρονικη στιγμη που τα εγραψα εκφραζαν τη δικη μου αληθεια, που ειχα τοτε. μετανιωσα στο μελλον, κ οσον αφορα το παρον κ το μελλον, δεν μετανιωσα για το παρελθον.
    Last edited by Lou!; 08-10-2011 at 00:38.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    γιατι να ειμαστε ωριμοι αρκετα και υπευθυνοι για να γραφουμε εδω μεσα, αλλα οχι για να σβηνουμε;;
    στη ζωη σβηνεις το παρελθον σου? εχεις αυτη τη δυνατοτητα? πώς διαχειριζεσαι το παρελθον σου οταν μετανιωσεις για κατι?

    ετσι κ σε αυτο το φορουμ. ειναι το ιδιο πραγμα.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι μπορουμε να συγχωρησουμε και τι δεν μπορουμε?
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 01-10-2011, 15:51
  2. Replies: 7
    Last Post: 03-02-2011, 11:21
  3. ολοι μπορουμε να το ξεπερασουμε!!!!
    By anti!!!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 05-11-2010, 21:22
  4. πωσ μπορουμε να βοηθησουμε εναν ναρκομανη?
    By Adzik in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 58
    Last Post: 25-06-2010, 15:41
  5. Μπορούμε να τα πάμε καλύτερα
    By Black Rose in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2005, 21:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •