Φοβια για HIV
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    1

    Φοβια για HIV

    Καλησπερα.

    Μετα απο 2 χρονια αγχους και φοβια γιατι νομιζα πως εχω Ηπατιτιδα και HIV υστερα απο 4 χρονια το αγχος επεστρεψε.
    Εχω επισκεφτει ψυχιατρο και ακολουθω θεραπεια με Dumyrox και Lexotanil(αυτα τα παιρνω μονο οταν εχω εντονο αγχος).Μου λεει να μην κανω εξεταση γιατι ετσι παλι θα με κερδισει ο φοβος μου και πως πρεπει να μαθω να ειμαι δυνατος.Εχω και καταθλιψη βεβαια και δεν βρισκω σχεδον σε τιποτα ευχαριστηση.Η προυγουμενη ψυχιατρος μου ελεγε πως με πιανει αρρωστοφοβια για να εχω κατι να ασχοληθω με ενδιαφερον :)

    Αυτα στο γενικο αλλα τωρα στο προβλημα το οποιο δεν με αφηνει να ηρεμησω και με τρελαινει
    Ειχα μια ερωτικη 3 ερωτικες επαφες με προφυλακτικο με καποια η οποια αποδικτηκε οτι ηταν συνοδος πολυτελειας.Ειμαι βλακας που το καταλαβα εκτον υστερων αλλα την γνωρισα μεσω φιλου ο οποιος δεν ειχα καταλαβει κατι οπως και περιγυρος του.
    Για 18 μηνες ειχα σταματησει να το σκεφτομαι και αυτο με την βοηθεια του γιατρου μου αλλα τωρα διαβαζωντας εχω ανακαλυψει οτι υπαρχει μικρη πιθανοτητα να κολλησει HIV με στοματικο ερωτα ο οποιος στην περιπτωσση μου εγινε χωρις προφυλακτικο και εχω τρελαθει.Σκεφτομαι ολη την πορεια μου ως φορεας του HIV απο τωρα μεχρι και το τελος.
    Το προβλημα εχει ενταθει λογω κακοσμιας του στοματος μου.Εχω διαβασει οτι εκει εμφανιζονται βακτηριακες μολυνσεις .Πηγα στον οδοντογιατρο μου ο οποιος μου εβγαλε ενα φρονιμητη ο οποιος ως εγκλειστος εκανε βακτηριακη μολυνση και προκαλουσε δυσοσμια αλλα η κακοσμια παραμενει.Φοβαμαι να κανω το τεστ και με βολευει αυτο που λεει ο γιατρος μου αλλα τωρα θελω να βγαλω ολους τους φρονιμητες μου γιατι πολλες φορες δεν καθαριζονται καλα οι τροφες και πρκαλουν κακοσμια.
    Εχω και συνεχεια αισθμα καυσαλγιας του στοματος αλλα αυτο μαλλον οφειλεται στην φαρμακευτικη αγωγη.

    Απο μικρος επιλεγω προσεκτικα τους συντροφους μου και δεν μπορω να πιστεψω πως δεν καταλαβα τι ηταν αυτη η συγκεκριμενη κοπελα(με θαμπωσε η ομορφια της προφανως).

    Θελω να χαπακοθω και να παω να κανω το τεστ για να ξεμπερδευω αλλα φοβαμαι το αποτελεσμα.Το σκεφτομαι συνεχεια και με επιρεαζει στην καθημερινοτητα μου.Αν δεν ηταν αυτη η κακοσμια θα τα πηγαινα καλυτερα :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Να πας να κάνεις το τεστ, για να ηρεμήσεις. Και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά. Και να προσέχεις από δω και πέρα :))) (εγώ πρώτη φορά πάντως το ακούω αυτό για τον στοματικό έρωτα)

  3. #3
    τι στο καλο παθατε ολοι και νομιζετε πως εχετε ειντζ????????

Similar Threads

  1. ΦΟΒΙΑ
    By konsav92 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 22-06-2011, 20:15
  2. Replies: 21
    Last Post: 25-09-2010, 11:50
  3. ΦΟΒΙΑ
    By konsav92 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 12
    Last Post: 18-12-2009, 13:28
  4. Φοβια
    By Freddy in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 09-09-2009, 15:17
  5. Η φοβια μου...
    By Gio_5555 in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 5
    Last Post: 07-07-2006, 11:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •