ειμαι εγω υπερβολικη και υποχονδρια η....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    1

    ειμαι εγω υπερβολικη και υποχονδρια η....

    Καλησπερα και καλως σας βρηκα. Διαβαζωντας τα διαφορα ποστ αισθανθηκα οτι μαλλον δεν ειμαι μονη μου στον κοσμο του αγχους και της φοβιας.Ο ανδρας μου με λεει παλαβη αλλα με αγαπαει και κανει υπομονη.Ουτε και εγω θελω να βασανιζομαι απο την μικροβιοφοβια που με τυραναει εδω και 16 χρονια ,απο τοτε που γεννησα το πρωτο μου παιδι δηλαδη αλλα δεν εχω καταφερει και πολλα πραγματα αντιθετως μου συμβαινουν καταστασεις που δεν με αφηνουν να αγιασω.Παραθετω λοιπον την κατασταση που εζησα πριν απο μια εβδομαδα και οποιος ξερει ας μου απαντησει υπευθυνα ομως! Πηγα λοιπον με την 12χρονη κορη μου στην ορθοδοντικο για την θεραπεια με τα σιδερακια που κανει ,η οποια μεχρι και την τελευταια επισκεψη μας πληρουσε τις προδιαγραφες της υποχονδριας υποφαινομενης,ως εδω καλα ελα ομως που στο εξεταστηριο της εχει δυο οδοντιατρικες καρεκλες ,ειχα αναρωτηθει γιατι αλλα δεν εδωσα σημασια αφου παντα ειμασταν μονοι μας,αυτη τη φορα ομως στη δευτερη καρεκλα δουλευε ενας αλλος οδοντιατρος σε εναν αγνωστο σε εμας σαρανταρη κυριο και του εκανε καποια αιματηρη σαφως εργασια στα δοντια του και στην διπλανη εβαλε την κορη μου ,οι καρεκλες ειναι σε αποσταση 1 μετρο απο την αλλη,και εκανε την αλλαγη που προβλεποταν στα δοντακια της μικρης μου.Εκεινη την ωρα ταραχτηκα και τα εχασα τοσο που δεν ειπα τιποτε ,σεβομενη και τον αλλο ασθενη που ηταν με το στομα ανοιχτο και πονουσε προφανως,μονο ρωτησα γιατι και μου ειπε οτι συνεργαζονταν με τον αλλο γιατρο και καθυστερουσε η μετακομιση στο αλλο ιατρειο.Την αλλη φορα ομως θα το κανω θεμα,δινω 3000 χωρις να καλυπτει τιποτε το ταμειο και θα μοιραζομαι και την επισκεψη? Στο διαταυτα τωρα γνωριζει κανεις αν αυτη ειναι μια αποδεκτη πρακτικη?Τι κινδυνος μολυνσης υπαρχει.Μπορει αυτος ο κυριος να ηταν υγιεις μπορει ομως και οχι και δεδομενου οτι η βοηθος εδινε και στους δυο εργαλεια απο τον ιδιο παγκο εγω καθομαι σε αναμενα καρβουνα, αν παθει κατι το μωρο μου θα πεθανω δεν κανω πλακα σοβαρολογω.Χωρια που 2 μερες μετα η μικρη παραπονεθηκε για πονο στο λαιμο και οι λεμφαδενες ηταν πρησμενοι.Τυχαιο θα μου πειτε αλλα εγω δεν ησυχαζω.Πηγαινεις να φτιαξεις κατι και να φυγεις με καμια ηπατιτιδα και κανα ειτζ ειναι εγκληματικο.Ειμαι σιγουρη οτι αυτη θα μου πει οτι δεν συντρεχει λογος ανησυχιας αλλα και γιατι να την πιστεψω αφου αυτη εκανε την πατατα! Παρακαλω μπορει καποιος να μου πει αν εχω δικαιο που φοβαμαι ,αν αυτο γινεται και σε αλλα ιατρεια,πως θα πρεπει να το αντιμετωπισω ,πως να ηρεμησω?Ευχαριστω προκαταβολικα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    αλαξε οδοντιατρο .

Similar Threads

  1. υπερβολικη οργη ή συγχωρεση?
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 14-05-2011, 18:13
  2. ΝΙΩΘΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΟΥΡΑΣΗ-ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-2011, 15:39
  3. ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΣΧΕΣΗ Κ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΖΗΛΙΑ S.O.S.
    By tete in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-11-2009, 10:21
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •