TAVOR!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: TAVOR!!!!

  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Heaven
    Posts
    45

    Post TAVOR!!!!

    Για τα Τavor παιδια τι εχετε ακουσει? Τι γνωμη εχετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Είχα πάρει για ενα διάστημα που ημουν πολύ χάλια! Εκαναν δουλειά, με ηρεμούσαν, απλά νομίζω πως συγκαταλέγονται στα βαριά ηρεμιστικά κ ίσως θα μπορούσες να πάρεις κάτι πιο ελαφρύ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    εγώ αυτό που ξέρω είναι πως τα δίνουν κατά βάση σε ηλικιωμένους! πολύ βαριά και εθιστικά φάρμακα.....πιο εύκολο να κόψεις ναρκωτικά παρά tavor....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ρε μην λετε μαλακιες κ ο,τι σας κατεβει, απο που κι ως που τα δινουν κατα βαση σε ηλικιωμενους, που στηριζεται αυτο?? επισης ειναι υπερβολη να το συγκρινουμε με ναρκωτικα κ οτι δεν μπορεις να το κοψεις, εθιστικοτερο απ ολες τις βενζοδιαζεπινες απ οσο γνωριζω ειναι το ζαναξ, οχι το ταβορ, επισης στα 2,5 mg ειναι οντως βαρυ, αλλα στο 1 που παιρνω τωρα ειναι μια χαρα, εμενα παντως με εχει βοηθησει αρκετα κ να φανταστειτε παιρνω αγχολυτικα (βενζοδιαζεπινες) απ τα 16 κ τα χω κοψει πολλες φορες ενδιαμεσα με κανενα συμπτωμα στερησης...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Νευρολόγος μου είχε αναφέρει για μια συγγενή που τα παίρνει πολλά χρόνια, ότι δεν κόβεται. Ολα μπορεί να τα κόψει, αυτό όχι, μου είχε πει χαρακτηριστικά.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    οσο για τα ζαναξ δεν ξερω τι μοδα ειναι αυτη και τα συνταγογραφουν τοσο πολυ οι γιατροι.πιστευω κι εγω οτι ειναι πολυ χειροτερα απο τα λεξοτανιλ και αλλα αγχωλιτικα.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    15
    Τα ταβόρ είναι πολύ εθιστικά. Κάποτε τα κατέβαζα με τις χούφτες, είχα φτάσει να πίνω και 15 χάπια των 2,5 την ημέρα (ήθελα να ψοφήσω τότε). Όταν τα'κοψα απότομα, γιατί αποφάσισα να δουλέψω και να σταθώ πάλι στα πόδια μου, έκανα κρίσεις επιληψίας.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Ακόμη δεν έχετε καταλάβει πως τα φάρμακα που μας γράφουν τα γράφουν για κάποιο σκοπό, οι ιατρικοί επισκέπτες τί δουλεια κάνουν?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Ακόμη δεν έχετε καταλάβει πως τα φάρμακα που μας γράφουν τα γράφουν για κάποιο σκοπό, οι ιατρικοί επισκέπτες τί δουλεια κάνουν?
    Έχε υπόψη σου τουλάχιστο πως δεν είναι όλοι οι γιατροί ίδιοι.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    μπορειτε να μου προτεινετε καποιον με π.μ που να διαφερει;γιατι μεχρι στιγμης δεν το εχω καταφερει.ειλικρινα επειδη χρειαζεται καποιο ατομο δικο μου βοηθεια, θα ηθελα να βρω εναν γιατρο-ανθρωπο που να μην βαζει σε προτεραιοτητα τα δωρα που παιρνει απο τις φαρμακευτικες αλλα την αναγκη του ασθενους ειδικα οταν προκειται για νεο ατομο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    "Τα ταβόρ είναι πολύ εθιστικά. Κάποτε τα κατέβαζα με τις χούφτες, είχα φτάσει να πίνω και 15 χάπια των 2,5 την ημέρα (ήθελα να ψοφήσω τότε). Όταν τα'κοψα απότομα, γιατί αποφάσισα να δουλέψω και να σταθώ πάλι στα πόδια μου, έκανα κρίσεις επιληψίας.".

    Θα συμφωνήσω και πώς θα μπορούσα να διαφωνήσω άλλωστε αφού έχεις αυτή την πολύ δυσάρεστη εμπειρία. Βιώνω την επιληψία με τον μικρό μου γάτο δυστυχώς... γνωρίζω κι άλλους που τρόμαξαν να τα κόψουν. Και πάλι δυστυχώς, τα καταπίνει με τις χούφτες και μια φίλη που έχω απ' το ΑΑ, προκειμένου να μη ξαναπιεί αλκοόλ...
    Εριάννα δίκιο έχεις. Ναι, τα δίνουν σε πολλούς ηλικιωμένους. Καθώς και σε παιδάκια - οι μανάδες τους που βγαίνουν για ζητιανειά - για να τα έχουν κοιμισμένα μιας και είναι τόσες ώρες έξω μαζί με τα μωρά... ας μην εκφραστώ περισσότερο...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Βιώνω την επιληψία με τον μικρό μου γάτο δυστυχώς... γνωρίζω κι άλλους που τρόμαξαν να τα κόψουν. Και πάλι δυστυχώς, τα καταπίνει με τις χούφτες και μια φίλη που έχω απ' το ΑΑ, προκειμένου να μη ξαναπιεί αλκοόλ...
    Α, τον καημένο, τουλάχιστον ζει προστατευμένος μέσα στο σπίτι σου, ε;
    Για τη φίλη σου, δεν ακούγονται καλά τα πράγματα. Απ την μια εξάρτηση στην άλλη, κρίμα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παιδια εχω ψιλοφρικαρει λιγο ειναι η αληθεια κ με βαλανε σε σκεψεις αυτα που γραφετε για το ταβορ.. ειδικα εκει με τις επιληπτικες κρισεις εμεινα καγκελο !! το παιρνω 3 μηνες περιπου κ με βοηθαει, αλλα εχω εθιστει κ δεν το χω καταλαβει ? κ υπαρχει δλδ περιπτωση αν το διακοψω να παρουσιασω κ εγω επιληπτικες κρισεις ? παντως οσες φορες εκοψα αγχολυτικα δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα, περα απο υπερενταση κ νευρα στην αρχη...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    139
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by sokolatoxrwma View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.!
    παλι εσυ ρε να σαι καλα που μου το διεκρινησες γιατι παιζει κ ν μαι τοσο χαζη που δεν θα το ειχα καταλαβει μονη μου....................
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. tavor και διακοπη!ταχυκαρδιες
    By afrula in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 37
    Last Post: 19-05-2014, 23:27
  2. TAVOR K ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΒΕΝΖΟΔΙΑΖΕΠΙΝΕΣ
    By Lacrymosa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-07-2011, 15:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •