Είναι απλά ευγενικός μαζί μου ή έχω κάποια ελπίδα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    18

    Είναι απλά ευγενικός μαζί μου ή έχω κάποια ελπίδα?

    Καλησπέρα. Θα ήθελα την άποψη σας. Γνώρισα ένα παιδί απο το φέισμπουκ με τον οποίο είχαμε μια κοίνή φίλη(στον πραγματικό κόσμο και μέσα στο φέισμπουκ). Μου έκανε κάτι σκουντήγματα αρχικά, ανταπέδιδα ωσπου βαρέθηκα κ τον έκανα φίλο και αρχίσαμε να μιλάμε.
    Μιλούσαμε για κάποιες μέρες με προσφωνούσε κούκλα η κοριτσάρα του όταν με χαιρετούσε και μετά μου ζήτησε να βγούμε για ένα καφέ και του είπα οκ οταν ανέβω Αθήνα(καθώς μένω λίγο πιο έξω).
    Τελικά βγήκαμε για λίγο το Σάββατο φάνηκε να πηγαίνει καλά είχαμε επικοινωνία κ ένιωθα άνετα μαζί του και ας μην τον ήξερα.Μου θύμιζε και φυσιογνωμικά και σαν φωνή έναν φίλο μου. Είναι και σε καλή ηλικία με περνά 5 χρόνια εγώ είμαι 25. Με ρωτούσε πως μπορεί να κατέβει στην περιοχή μου λέγαμε για την ανεργία(καθώς είναι άνεργος) για τις διακοπές και όταν ήρθε η ώρα να πληρώσουμε μου λέει 'άσε να πληρώσω εγώ' πλήρωσε, τον ευχαρίστησα και μου είπε 'χάρηκα για την γνωριμία'. όταν φύγαμε με φίλησε στο μάγουλο, μου είπε 'θα τα ξαναπούμε έτσι?' θα τα πούμε και μέσα'(εννοώντας το δίκτυο). Την άλλη μέρα το μεσημέρι του μίλησα για λίγο στο φέισμπουκ μου απάντησε και μετά το βράδυ μου μίλησε εκείνος στο μσν για λίγο τα είπαμε και στο τέλος που του είπα οτι πάω κ καληνυχτα μου απάντησε 'έγινε(με αποκάλεσε με το όνομα μου και το μου) αντε φιλάκια, μιλάμε!καληνύχτα' .
    Χτες απλά με σκούντηξε και τον σκούντηξα(τι νόημα έχει δν έχω καταλάβει) και σήμερα του μίλησα λίγο εγώ στο φέισμπουκ και μετά επειδή θα πηγαινε για φαγητό με ρώτησε αν θα ειμαι εκει ακόμα και όταν του είπα ίσως είπε 'αχχχ ....οκκκ αν σε δω θα τα πούμε μάκιαααα¨και ένα προσωπάκι χαρούμενο. Τώρα όμως ήταν μσν και δεν μου μίλησε και μετά απο λίγο βγήκε.
    Είναι απλά ευγενικός μαζί μου και μου μιλά φιλικά ή έχω κάποια ελπίδα να ξαναβγούμε να γνωριστούμε και ίσως να γίνει κάτι?
    Σας ευχαριστώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Καλη μου flower.... καταρχας, κουραστηκα με ολη αυτη τη στιχομυθια μεσω fb και msn... Η συμπεριφορα του απο κοντα ηταν οντως ευγενικη, οπως πρεπει να ειναι ενας αντρας οταν συνοδευει μια κοπελα... Τωρα το αν θα ξαναβγειτε, ειναι κ στο χερι σου, ετσι? Δηλαδη, μη περιμενεις να σου λεει ΣΥΝΕΧΕΙΑ αυτος να βγειτε δευτερο ραντεβου κ μη σκεφτεσαι πως αν δε σου πει οτι οκ δε γουσταρει! Παρε λιγο το παιχνιδι στα χερια σου κ μη τον ψαχνεις συνεχεια στο ιντερνετ...Υποθετω πως θα εχετε το τηλ ο ενας του αλλου, οποτε δεν χανεις τπτ να του στειλεις ενα μηνυμα κ να του προτεινεις να βρεθειτε! (εγω αυτο εκανα παντως κ τωρα ειμαι 2 χρονια με τον ανθρωπο αυτον!κ να φανταστεις πως ολα ξεκινησαν με μια μικρη παρεξηγηση μεσω fb!!)
    Γι αυτο λοιπον σου προτεινω να παρεις τη μοιρα στα χερια σου αν σου αρεσει πραγματικα αυτος ο τυπος!
    :D
    Every morning we are born again

  3. #3
    ..πόσες τέτοιες ιστορίες υπάρχουν και αφορούν όχι μονο το φεισμπουκ, αλλα γενικότερα τις γνωριμίες από το διαδίκτυο.
    Το κακό είναι πως σε τέτοιου είδους χώρους, βάζουμε όλοι ότι καλυτερο έχουμε σε φώτο, (μερικοί το παρατραβούν και βάζουν ρετουσαρισμένες ή πριν εκατό χρόνια :ρ), με αποτέλεσμα ο άλλος να φτιάχνει διαστρεβλωμένη εικόνα και η πραγματικότητα είναι εντελώς διαφορετική.
    Αν βάλεις και το γεγονός πως απο κοντά είναι διαφοερτικά ο άλλος, από την άποψη πως αλλιώς εκφράζεσαι στο διαδίκτυο και αλλιώς σε μια φυσική συνάντηση.
    Ολα αυτά στα λέω γιατί απ ότι φαίνεται, (με όσα έχεις πει), ο τύπος δεν φαίνεται να θέλει να το συνεχίσει.
    Οκ, πηγαινε για άλλα....:)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    18
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Σκέφτηκα οτι ίσως να θέλει να γνωριστούμε πρώτα και μετά βλέπουμε. Το καλό είναι οτι τόλμησα να του στείλω μηνυμα να του πω να βγούμε αυτή την βδομάδα για καφέ και απάντησε πολύ θετικά και μου είπε αν είμαι αθήνα εννοείται.Οπότε τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες να ανέβω. Απλά είδα στον τοίχο του στο φέισμπουκ κάτι τραγούδια ερωτικά όπως το 'δείξε μου τον τρόπο' και το 'εμεινα εδώ' και σκέφτηκα οτι μπορεί να έχει βρει κάτι άλλο. καθώς επίσης είδα πάλι απο τον τοίχο του οτι μιλά σε μια φίλη του που κάνουν αρκετή παρέα με τον ίδιο τρόπο που μιλά σ εμένα με προσωπάκια και σκουντήγματα οπότε ίσως και να με βλέπει φιλικά τλκ.με προβληματίζει που μόνος του δν στέλνει και τπτ απλά κάνει σκουντήγματα. Αλλά θα δοκιμάσω να τον συναντήσω πάλι και οτι βγει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by flower22 View Post
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Σκέφτηκα οτι ίσως να θέλει να γνωριστούμε πρώτα και μετά βλέπουμε. Το καλό είναι οτι τόλμησα να του στείλω μηνυμα να του πω να βγούμε αυτή την βδομάδα για καφέ και απάντησε πολύ θετικά και μου είπε αν είμαι αθήνα εννοείται.Οπότε τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες να ανέβω. Απλά είδα στον τοίχο του στο φέισμπουκ κάτι τραγούδια ερωτικά όπως το 'δείξε μου τον τρόπο' και το 'εμεινα εδώ' και σκέφτηκα οτι μπορεί να έχει βρει κάτι άλλο. καθώς επίσης είδα πάλι απο τον τοίχο του οτι μιλά σε μια φίλη του που κάνουν αρκετή παρέα με τον ίδιο τρόπο που μιλά σ εμένα με προσωπάκια και σκουντήγματα οπότε ίσως και να με βλέπει φιλικά τλκ.με προβληματίζει που μόνος του δν στέλνει και τπτ απλά κάνει σκουντήγματα. Αλλά θα δοκιμάσω να τον συναντήσω πάλι και οτι βγει.
    Θα ηταν τρομερα ανοητο να σε βλεπει σαν φιλη και αυτο γιατι δεν σε ηξερε καθολου και επεδιωξε να σε δει. Ή δεν ξερει τι του γινεται ή ενδιαφερετε να σε γνωρισει. Μην σκεφτεις προς το παρον αρνητικα αν δεν το διαπιστωσεις πρωτα. Μην συγκρινεις τον τροπο που φερεται σε σενα με τον τροπο που φερεται και στην φιλη του. Σκεψου οτι ειναι ο τροπος συμπεριφορας του γενικοτερα. Δωσε λιγο χρονο και μην βιαζεσαι γιατι ισως να θελει να νιωσει λιγο πιο οικεια εκτος αν απο κοντα τελικα του εβγαλες κατι αρνητικο... Ευχομαι να ειναι ομως ντομπρος ανθρωπος και να σου το δειξει και ευχομαι να ειναι ολα καλα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    μου φαινεται κλασικη κλινικη περιπτωση ανωριμου ελληνα τριανταρη που αντι να ψαχνει σοβαρα τι θα κανει στη ζωη του καθεται και ψαχνει γκομενες να σκουνταει στο fb.. ακομα και εσυ τη θεωρεις ανωριμη τη συμπεριφορα του και γι'αυτο γραφεις κ εδω για συμβουλες.. αυτα τα σκουντηματα δειχνουν μια παιδικοτητα και μια ανωριμη συμπεριφορα που δεν ανταποκρινονται στην ηλικια του.. αν ηταν 17 θα ελεγα ο.κ...αλλα επειδη εχω ξαναδει 30ρηδες αυτου του τυπου,εχω να σου πω να μην χασεις κ πολυ χρονο και ενεργεια με αυτον τον τυπο..
    καλα εκανες και τον πηρες να βρεθειτε παντως!! απλα εχε το νου σου με τετοιους τυπους!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    18
    Καλησπέρα!ελπίζω να είστε όλοι καλα!είπα να σας γράψω και σήμερα μιας και βγήκαμε τλκ το μεσημεράκι για καφέ!
    Πιστεύω πήγε αρκετά καλά, κάτσαμε ένα 2ωράκι αυτή τη φορά, μιλήσαμε για διάφορα θέματα,πως περάσαμε την βδομάδα μας, την ανεργία καθώς είναι άνεργος, για ένα όνειρο που θα ήθελε να πραγματοποιήσει,γενικά πέρασε ευχάριστα η ώρα, γελούσαμε, με άγγιζε στο χέρι, στον ώμο τυχαία ενώ λέγαμε κάτι αστείο και στο τέλος με φίλησε στο μάγουλο και είπαμε να τα ξαναπούμε,ίσως έρθει και απο τα μέρη μου αν και μου είπε οτι εγώ ανεβαίνω πιο συχνά και όταν ανέβω να πάμε σε ένα ωραιο μέρος που ξέρει.Τώρα να δούμε, ίσως να με βλέπει και φιλικά αλλά όπως κ να έχει θέλει να γνωριστούμε, εγώ αυτό εισέπραξα τουλάχιστον.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    flower μου, το σίγουρο είναι ότι ενδιαφέρον υπάρχει. Σε μια φρέσκια γνωριμία ενός άντρα 30 και μιας κοπέλας 25, με τα στοιχεία που δίνεις, συνήθως δεν υπάρχει 'φιλικό' και μόνο ενδιαφέρον. Εξάλλου στην πορεία θα φανεί προς τα πού πάει το πράγμα. Αλήθεια, εκτός από τα νέα της εβδομάδας και τα εργασιακά, συζητήσατε καθόλου για σχέσεις στη συνάντησή σας? Ποιες είναι δηλαδή γενικά οι απόψεις κι οι επιθυμίες του, τι εμπειρίες είχε ως σήμερα, σε τι φάση βρίσκεται αυτή την εποχή κλπ.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    18
    Έχουμε συζητήσει πολύ λίγο, με είχε ρωτήσει όταν μιλούσαμε πριν βρεθούμε αν ειμαι ελεύθερη η δεσμευμένη και του είχα πει οτι χώρισα πριν 3 μήνες, είχε ρωτήσει απλά αν ήμασταν καιρό μαζί με τον άλλο και μετά απλά μου είπε οτι εκείνος είναι ελεύθερος.
    Και απο κοντά μου είπε οτι δν σκέφτεται το γάμο ακόμα παρότι είναι 30 λόγω της όλης κατάστασης που είναι άνεργος δήλ και οτι στην εποχή μας δύσκολα ανοίγεις σπίτι και μετά συζητούσαμε οτι λόγω της κρίσης σκεφτόμαστε και οι 2 να φύγουμε εξωτερικό και κάπως δν θυμάμαι πως το έφερε η κουβέντα μου είπε να του κάνω μαθήματα αγγλικών για υπενθύμιση αν χρειαστεί να φύγει(είμαι καθηγήτρια αγγλικών γι αυτό). Αλλά η μια κοινή μας φίλη και μια άλλη φίλη του είναι συνάδελφοι μου οποτε θα μπορούσαν να του κάνουν εκείνες μάθημα αν χρειαστεί.
    Για προηγούμενες σχέσεις δν μου έχει πει κάτι αλλά ούτε και γω ανέφερα κάτι παραπάνω απλά του είχα πει οτι με το παιδί εκείνο δν ταιριάζαμε και το λήξαμε έγκαιρα.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Εγώ θα έλεγα να μην ανησυχείς τόσο. Συνέχισε να βγαίνεις μαζί του, απόλαυσέ το και αν είναι να καταλήξει κάπου, θα το δείξει ο χρόνος :)

Similar Threads

  1. Που είναι η ΕΛΠΙΔΑ , οεο;
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 312
    Last Post: 21-05-2014, 14:42
  2. Κρατιέμαι από μια ελπίδα ... που είναι στη φαντασία μου!
    By 3lp!d@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 18-09-2011, 19:10
  3. Τι ειναι καλύτερο ? Minitran ή Xanax μαζί με Zoloft?
    By Night in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-02-2010, 16:31
  4. η ελπίδα είναι το παν. Σταδιο επαναπροσαρμογης
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 24
    Last Post: 06-01-2010, 15:03
  5. Είναι μαζί μου από λύπηση;
    By ornament in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-01-2009, 17:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •