στα πρόθυρα της κατάθλιψης ή το σώζουμε? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 65
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    αν θελετε κ τη δικη μου αποψη,η λεγομενη "αυρα" που εκπεμπει ο αλλος ειναι ενα βασικο κριτηριο επιλογης..συνηθως οι γυναικες εχουμε τη διαισθηση να νιωσουμε ποτε ενας ανθρωπος εκπεμπει θετικα vibes κ συνηθως η πρωτη εικονα που σχηματιζουμε για καποιον ειναι η σωστη..οποτε να εχουμε εμπιστοσυνη στη διαισθηση μας κ να μην χανουμε χρονο με ατομα που ξερουμε οτι ειναι λαθος αλλα πιστευουμε οτι καποια στιγμη θα τους βγαλουμε τον καλο τους εαυτο..αν δεν το κανει ο αλλος απο την αρχη αυτο,don't waste your time...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    και βέβαια θέλουμε την άποψή σου! πάντως, αν η διαίσθησή σου είναι σωστή, είσαι πολύ τυχερή, γιατί η δική μου πιο έξω δε θα μπορούσε να πέφτει- κάθε φορά όμως! σκέψου ότι γι'αυτόν που συζητάμε, όταν τον γνώρισα νόμιζα ότι είχα βρει την αδελφή ψυχή μου και τελικά αποδείχτηκε ο χειρότερος απ' όλους :-) anyway, εγώ θεωρώ ότι είναι θέμα τύχης τελικά γιατί και στην αρχή ο άλλος να είναι καλός, στη συνέχεια μπορεί να βγει ό,τι να'ναι (έχω ακούσει πάμπολλα παραδέιγματα) και αν τα πράγματα έχουν προχωρήσει με γάμους, παιδιά κτλ καταλαβαίνεις ότι δε σε σώζει τίποτα!

  3. #48
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    45
    Η άποψη μου είναι ότι λόγο του άγχους σου επειδή λές ότι βρίσκεσαι σε κρίσιμη ηλικία κάνεις σπασμωδικές κινήσεις και απομακρύνεις τους άλλους.

    Γιατί τί άλλο θα μπορούσε να έχει αλλάξει από τότε που είχες σχέσεις που πηγαίνανε καλά και τώρα; μόνο η ψυχολογική σου κατάσταση

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    δεν νομιζω να αλλαξε κατι..απλα οι καλες σχεσεις δεν προκυπτουν οποτε το θελησουμε
    Last edited by kalopisti; 16-10-2011 at 23:15.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    Quote Originally Posted by amelie♥ View Post
    και βέβαια θέλουμε την άποψή σου! πάντως, αν η διαίσθησή σου είναι σωστή, είσαι πολύ τυχερή, γιατί η δική μου πιο έξω δε θα μπορούσε να πέφτει- κάθε φορά όμως! σκέψου ότι γι'αυτόν που συζητάμε, όταν τον γνώρισα νόμιζα ότι είχα βρει την αδελφή ψυχή μου και τελικά αποδείχτηκε ο χειρότερος απ' όλους :-) anyway, εγώ θεωρώ ότι είναι θέμα τύχης τελικά γιατί και στην αρχή ο άλλος να είναι καλός, στη συνέχεια μπορεί να βγει ό,τι να'ναι (έχω ακούσει πάμπολλα παραδέιγματα) και αν τα πράγματα έχουν προχωρήσει με γάμους, παιδιά κτλ καταλαβαίνεις ότι δε σε σώζει τίποτα!
    το προβλημα με εμενα ειναι οτι δεν εμπιστευομαι τη διαισθηση μου.. παντα η πρωτη εντυπωση ειναι η σωστη αλλα λεω ας μην βιαστω να βγαλω συμπερασματα, στην πορεια θα φανει ποιος ειναι ο αλλος.. κ στο τελος παντα επιβεβαιωνεται η αρχικη μου εικονα..

    βασικα ειναι περισσοτερο η αναγκη να βρουμε την αδελφη ψυχη που μας τυφλωνει..

    ..καλυτερα να ψαχνουμε για καποιον που απλα δεν θα μας σπαει τα νευρα να τελειωνει η υποθεση!! χαχαχα

  6. #51
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    45
    Επίσης , η κατάσταση που περιγράφεις συμβαίνει γενικώς να σε παρατήσει ο άλλος μετά από 1 βραδιά σεξ δεν είσαι και η μοναδική συνέβει σε πολλές φίλες μου και σε πολλές γνωστές μου σχεδόν σε όλες δεν είσαι και η μοναδική μην αισθάνεσαι άσχημα για αυτό!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    χαχαχαχα, μπα.....αν δεν υπάρχει έρωτας θα μας τα σπάει μόνο και μόνο επειδή θα υπάρχει οπότε άστο καλύτερα!
    άννα μου σπασμωδικές κινήσεις δεν έκανα, τουλάχιστον μέχρι και τον τελευταίο, τώρα τι θα γίνει με τον επόμενο (αν έρθει ποτέ!) δεν ξέρω, φοβάμαι μην πληρώσει αυτός όλα τα σπασμένα της ψυχολογικής μου κατάστασης!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    αυτό το ξέρω αλλά είναι μέχρι να συμβεί και σε σένα...anyway, συμβαίνουν πολύ χειρότερα πράγματα στον κόσμο και μερικές φορές αισθάνομαι και ενοχές που κάθομαι και ασχολούμαι και με επηρεάζουν αρνητικά τέτοιες βλακείες.

  9. #54
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by amelie♥ View Post
    αυτό το ξέρω αλλά είναι μέχρι να συμβεί και σε σένα...anyway, συμβαίνουν πολύ χειρότερα πράγματα στον κόσμο και μερικές φορές αισθάνομαι και ενοχές που κάθομαι και ασχολούμαι και με επηρεάζουν αρνητικά τέτοιες βλακείες.
    Νομίζω ότι τώρα μίλησες σωστά!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    βασικα δεν ειναι κακο να τα συζηταμε κ αυτα τα θεματα οσο "χαζα" κ αν φαινονται σε ανθρωπους που ενδεχομενως ειναι δεσμευμενοι κ καλα με τη σχεση τους.. απλα μαλλον επρεπε να μπει στην κατηγορια "σχεσεις κλπ" κ οχι στο "καταθλιψη" ..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    καλημέρα! πιο πολύ στο δυσθυμία κατατάσσεται γι' αυτό το έβαλα σε αυτή την κατηγορία, σκοπός μου δεν ήταν να μιλήσω για εκείνη τη σχέση αλλά για τη δυσθυμία που αισθάνομαι έκτοτε -αλλά όχι λόγω αυτής. πάντως σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον, αισθάνομαι ήδη καλύτερα, δεν ξέρω βέβαια πόσο θα κρατήσει αλλά πάντα είναι χρήσιμο να ακούς τη γνώμη ενός τρίτου, αποστασιοποιημένου από τα πράγματα.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    amelie, θελουμε κ feedback! οταν με το καλο βρεις το νεο boyfriend θα μας τα πεις ολα!! :-)

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    χαχααχχααχα, εννοείται κοριτσάκι, απ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτί!!!!

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    143
    Μην ασχολείσαι με κάτι που τελείωσε.
    Οσο ασχολείσαι με το παρελθόν αυτό θα σε τραβάει πίσω.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Δεν βρήκα ανάλογο θέμα, αλλά για να μην ανοίξω καινούριο, θα θέσω την απορία μου εδώ. Η μητέρα μου αρχικά έπαθε κατάθλιψη κατά τη γέννα μου. Κατάφερε και συνήλθε, όμως υποτροπίασε κατά το θάνατο της μητέρας της, δηλαδή της γιαγιάς μου 6 χρόνια μετά. Από τότε, επί 14 ολόκληρα χρόνια, λαμβάνει αδιαλείπτως αντικαταθλιπτικά φάρμακα. Εμείς πιστεύουμε ότι είναι υπερβολικό το διάστημα και είναι καιρός να τα κόψει. Είναι δε ηλίου φαεινότερον ότι της προκαλούν ατονία και υποπτευόμαστε ότι έχει εξαρτηθεί από αυτά. Αλλά εκείνη δεν πείθεται και επιμένει ότι αν σταματήσει την αγωγή θα ξανακυλήσει, ενώ μπορεί να έχει και τάσεις αυτοκτονίας. Τι γνώμη έχετε;
    Last edited by sheldon; 23-10-2011 at 19:45.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Πατέρας που βρίσκεται στα πρόθυρα του αλκοολισμού
    By pathousa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-09-2011, 23:37
  2. ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΝΕΥΡΙΚΗς ΚΡΙΣΗΣ!!ΟΙ Μ@#@#@Σ ΜΗΝ ΓΡΑΨΟΥΝ
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 87
    Last Post: 13-04-2011, 12:33
  3. Στα πρόθυρα κρίσης πανικού ή....
    By Nickbin in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 21-04-2010, 13:24
  4. ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ
    By panos-Kreta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 73
    Last Post: 01-05-2009, 19:50
  5. συμπτωματα καταθλιψης
    By kostas2214 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 14-07-2008, 10:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •