Προβλημα χωρισμου απο σχεση και καποια αλλα θεματα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    4

    Προβλημα χωρισμου απο σχεση και καποια αλλα θεματα...

    Καλησπερα και καλως σας βρηκα.Να σας συστηθω.Ειμαι 39 χρονων χωρισμενος 9 χρονια με 2 παιδια 10 & 11 χρονων τα οποια εδω και 1 χρονο μενουν κατα κυριο λογο μαζι μου διοτι η μαμα τους δουλευει βραδυ σε πιτσαρια.Μεχρι πριν λιγο καιρο μεναμε σε 2αρι κ πριν απο κανα 6μηνο μετακομισαμε σε 3αρι για να εχουν τον δικου τους χωρο και να'μαστε πιο ανετα.
    Εδω και καποια χρονια ημουν με καποια κοπελα με την οποια ειχαμε μια περιεργη σχεση με χωρισμους και επανενωσεις.Τι εννοω.Ειμασταν μαζι για καποιο χρονικο διαστημα μεχρι που βρηκε απο καπου οτι ειχα και αλλη σχεση η οποια ομως ειχε τελειωσει.Οπως καταλαβαινετε ηταν καπως στο περιθωριο ολο το διαστημα που ειμασταν μαζι.Το διαλυσαμε τοτε κ για καποιο χρονικο διαστημα δεν μιλαγαμε.Δεν θυμαμαι το πως εγινε ακριβως αλλα τα ξαναβρηκαμε.Λιγο πριν τα χριστουγεννα που μας περασαν το ξαναδιαλυσαμε.
    Εκατσα και σκεφτηκα διαφορα πραγματα τοτε και ενα βασικο (εκτος το οτι την αγαπουσα)ηταν οτι μας σκεφτηκα ολους μαζι σαν οικογενεια(μαζι με τα παιδια μου εννοω) και μου αρεσε σαν σκεψη και νομιζα οτι θα πηγαινε καλα ολο αυτο.Να επισημανω εδω οτι ειχαν γινει καποιες επαφες με τα παιδια μου σε ουδετερο εδαφος και μου φαινοταν οτι θα παει καλα ολο αυτο.Σε μια τελευταια συζητηση που ειχαμε τοτε ενω ημασταν χωρια της ειπα τι σκεφτομουν για εκεινη κ για εμας γενικοτερα.Με λιγα λογια της ειπα να τα ξαναβρουμε και δεχτηκε.Λιγο πριν την μετακομοιση κ μετα απο αυτην μεναμε ολοι μαζι.Λογο της προηγουμενης στραβης που ειχα κανει λογικο ειναι να ηταν καπως στην αρχη αλλα πιστευα οτι θα το ξεπερασει.Καποια ασχετη στιγμη εψαξε το κινητο μου κ βρηκε καποιο μηνυμα απο την περιοδο που ειμασταν χωρια που σχετιζοταν με καποιο call girl που ειχα καλεσει τοτε.Καναμε μια μεγαλη συζητηση παλι και συνεχισαμε.
    Απο τοτε κ εως πριν λιγο καιρο ηταν καχυποπτη μεχρι εκει που δεν παιρνει αλλο.Μου πεταγε συνεχως μπηχτες οτι παιζω κ με αλλες και διαφορα αλλα τετοια.Σας δινω το λογο μου ομως οτι απο τα χριστουγεννα και εδω δεν ειχα καν κοιταξει αλλη γυναικα γιατι ηθελα να παει καλα ολο αυτο που φτιαξαμε.Απο καποια στιγμη και μετα δεν ενδιαφεροταν σχεδον για τιποτα εκτος απο το να παιζει παιχνιδια στον υπολογιστη κ τιποτα αλλο.Μεχρι που καταλαβα οτι μιλαγε και με αλλους σε site γνωριμιων.Και εμεις απο ενα τετοιο site ειχαμε γνωριστει.Μεχρι που προχθες ξεσπασα κ το ξαναδιαλυσαμε.
    Ενω τις αλλες φορες δεν μου ελλειπε κ το περναγα χαλαρα τωρα μου λειπει αρκετα μπορω να πω κ εχω συμπτωματα τα οποια ειχα βιωσει παλαιοτερα σε χωρισμους στους οποιους ειχα δαγκωσει λαμαρινα.Ταχυκαρδια,το μυαλο δεν ξεκολλαει,αυπνιες,δεν μπορω να φαω και διαφορα αλλα.Και τωρα ειμαι τρελλα μπερδεμενος στο τι να κανω.Να προσσεγγισω παλι η να μην κανω τιποτα?
    Εχω και καποια αλλα θεματα που θελω να μου πειτε την γνωμη σας και την συμβουλη σας αλλα σε επομενα post γιατι απ'οτι βλεπω αυτο εδω βγηκε μεγαλο και θα σας μπερδεψω.Τα περιεγραψα οσο πιο αναλυτικα μπορουσα και με οση ειλικρινεια μπορουσα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αμα εχει διαλυθει το θεμα ''εμπιστοσυνη'' , νομιζεις ξαναφτιαχνεται? εγω πιστευω οχι. δυσκολο να κανεις πως δεν τρεχει τπτ κ να αφησεις το παρελθον στο παρελθον. παντα θα υπαρχει η υπονοια ''και αν εχει αλλη?'', εκεινη θα σε τσεκαρει μεσω κινητου και εσυ θα την τσεκερνεις μεσω pc. βλεπεις μελλον? και το χειροτερο μεσα σε ζηλοτυπιες ειναι να παρευρισκονται παιδια. αν εχεις παλι καποιο διαζυγιο, εκεινα που θα βιωσουν ενα 2ο πως θα τους φανει?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    4
    Και εγω πιστευω οτι αν σπασει το γυαλι δεν ξανακολλαει.Απλα εδω ερχονται καποια αλλα θεματα μου τα οποια ειναι οτι δεν αντεχω να μενω μονος μου,οτι δεν εχω φιλους κ κοντευω να σκασω οταν θελω να μιλησω καπου κ δεν εχω κανεναν,οτι δεν ξερω πως να προσελκυσω μια γυναικα και αλλα τετοιου ειδους γι'αυτο κ το σκεφτομουν να κανω καποια κινηση και γι'αυτο και ρωτησα την γνωμη σας...
    Α!Εννοειτε οτι ποτε δεν ηταν κ ουτε ειναι τα παιδια μπροστα σε οτιδηποτε ασχημο!!!

  4. #4
    ..αυτό όμως δείχνει πως στην πραγματικότητα δεν σου λείπει η σύντροφος σου, αλλά γενικά ένας σύντροφος...
    Σε αυτή την περίπτωση, μήπως να ξανασκεφτόσουν για ποιο λόγο σε έχει πειράξει αυτή τη φορά?
    Συνήθως, για ποιους λόγους χωρίζατε?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    4
    Στην συγκεκριμενη περιπτωση μου λειπει η ιδια.Και συν της αλλης τα πηγαινανε κ πολυ καλα με τα παιδια.Λαμβανει κ αυτο μεγαλο μερος της σκεψης μου γιατι δεν ειμαι απ'τους ανθρωπους που τους γνωριζει οποια ειμαι μαζι.Γενικοτερα ναι εχω προβλημα το να μενω μονος οπως ειπα.Την 1η φορα ηταν γιατι καταλαβε για την αλλη.Την 2η δεν θυμαμαι να σου πω.

  6. #6
    Quote Originally Posted by geos3 View Post
    Στην συγκεκριμενη περιπτωση μου λειπει η ιδια.Και συν της αλλης τα πηγαινανε κ πολυ καλα με τα παιδια.Λαμβανει κ αυτο μεγαλο μερος της σκεψης μου γιατι δεν ειμαι απ'τους ανθρωπους που τους γνωριζει οποια ειμαι μαζι.Γενικοτερα ναι εχω προβλημα το να μενω μονος οπως ειπα.Την 1η φορα ηταν γιατι καταλαβε για την αλλη.Την 2η δεν θυμαμαι να σου πω.
    Καταλαβαίνεις φυσικά πως έχει δίκιο, έτσι δεν είναι...:)
    Κοίτα, υπάρχουν δυο περιπτώσεις: ή έχει απομακρυνθει τελείως και της πέρασε με όλα αυτά, ή νιώθει πολύ θυμωμένη/απογοητευμένη/προδωμένη και σου βγάζει απωθημένα.
    Η μόνη επιλογή που έχεις είναι να της δώσεις λίγο χρόνο να ηρεμήσει και μετά να κάνεις μια σοβαρή κουβέντα μαζί της οπού θα την ρωτήσεις τα παραπάνω: της έχει περάσει εντελώς μαζί σου ή η στάση της είναι αποτέλεσμα όσων έχουν γίνει?
    Εξηγησε της πως θες να είναι ειλικρινής ώστε και συ να πάρεις τις αποφάσεις σου: ή απομακρύνεσαι εντελώς και πας για άλλα ή μένεις και προσπαθείς να ξανα κερδίσεις την εμπιστοσύνη της.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    4
    Μα αυτο ειναι το θεμα!Εγω απο οταν τα ξαναβρηκαμε και εδω ημουν απολυτα ειλικρινης μαζι της και οπως ειπα και στην αρχη ολο αυτο το χρονικο διαστημα δεν ειχα ουτε κοιταξει αλλη γυναικα.Μπορουσα να δικαιολογησω την σταση της στις αρχες αλλα απο καποια στιγμη κ μετα με ολες αυτες τις σποντες αρχισε να γινετε κουραστικο.Και ειδικα μετα απο αυτα που βρηκα καταλαβαινεις τι εγινε μεσα μου....

Similar Threads

  1. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49
  2. Replies: 7
    Last Post: 12-01-2011, 16:46
  3. Replies: 11
    Last Post: 28-12-2009, 10:57
  4. Βρηκα το προβλημα αλλα δεν ξερω πως να το αντιμετοπισω.
    By pickles in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 24-10-2009, 01:27
  5. ΛΟΓΟΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥ ( Πραγματικοί Λόγοι Χωρισμού από μια Σχέση)
    By kapetan_s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 87
    Last Post: 20-03-2009, 18:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •