Μπερδεμενη...κατασταση!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    2

    Μπερδεμενη...κατασταση!

    Καλησπερα σε ολους!
    θα ηθελα και εγω την γνωμη σας για κατι.
    εχω εδω και τρια χρονια μια σχεση.ξεκινησε παρα πολυ καλα!σκεφτειτε οτι ελεγα οτι αυτο που ζω δεν ειναι αληθινο.καθως περναγε ο καιρος,μετα απο ενα χρονο περιπου αρχισαν οι εντασεις και τα προβληματα.ολα ξεκινησαν απο τοτε που εφυγε φανταροσ.ηταν ολο γκρινια και νευρα.εκανα υπομονη γιατι ηταν ελεγα σε δυσκολη κατασταση.πιεζεται.τελειωσ ε ο στρατοσ μετα ειχε νευρα γιατι ηταν σε σταδιο προσαρμογης και εψαχνε και για δουλεια.ηταν στη μεση και οικονομικα προβληματα.με αποτελεσμα να ξεσπαει σε μενα.φωνες,ειρωνιεσ,ασχημα λογια.
    εμεινα εκει γιατι ελεγα οτι αν και πιεζομουνα και στεναχωριομουνα οτι κατι ειχα δει σ'αυτον τον ανθρωπο στιν αρχη και τον αγαπαω.δεν μπορει να τελειωσαν ολα ετσι.
    περνουσε ο καιροσ καποια στιγμη βρηκε δουλεια και ολα εφτιαξαν.δουλευα και εγω και ειμασταν καλα.τωρα σκεφτεται να κανει κατι δικο του και εχει αφοσιωθει πληρως σ'αυτο.εγω δεν υπαρχω πουθενα γι'αυτον.δεν ρωταει τιποτα για μενα.λεει οτι τα προβληματα του ειναι πιο σημαντικα.η σχεση μας εχει περασει σε αλλη μοιρα.και φοβαμαι σε τελευταια.παλι εχουμε εντασεισ:ασχημα λογια προσ εμενα,φωνες κτλ κτλ.
    δεν ξερω τι να κανω.θα με πειτε θυμα.ισωσ και να εχετε δικιο αλλα στεναχωριεμαι που ειμαστε ετσι οπωσ ειμαστε.σαν ξενοι.συζηταμε μονο γι'αυτον.νιωθω παραμελημενη και στο περιθωριο.τον αγαπαω αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξω.θα ηθελα τη γνωμη σας.
    συγνωμη για το κατεβατο.
    σασ ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Quote Originally Posted by ΕΛΙΝΑ View Post
    .....καθως περναγε ο καιρος,μετα απο ενα χρονο περιπου αρχισαν οι εντασεις και τα προβληματα.ολα ξεκινησαν απο τοτε που εφυγε φανταροσ.ηταν ολο γκρινια και νευρα.εκανα υπομονη γιατι ηταν ελεγα σε δυσκολη κατασταση.πιεζεται.._____τελε ιωσε ο στρατοσ μετα ειχε νευρα γιατι ηταν σε σταδιο προσαρμογης και εψαχνε και για δουλεια.ηταν στη μεση και οικονομικα προβληματα.με αποτελεσμα να ξεσπαει σε μενα.φωνες,ειρωνιεσ,ασχημα λογια._______
    ...περνουσε ο καιροσ καποια στιγμη βρηκε δουλεια και ολα εφτιαξαν.δουλευα και εγω και ειμασταν καλα.τωρα σκεφτεται να κανει κατι δικο του και εχει αφοσιωθει πληρως σ'αυτο.εγω δεν υπαρχω πουθενα γι'αυτον.δεν ρωταει τιποτα για μενα.λεει οτι τα προβληματα του ειναι πιο σημαντικα.η σχεση μας εχει περασει σε αλλη μοιρα.και φοβαμαι σε τελευταια.παλι εχουμε εντασεισ:ασχημα λογια προσ εμενα,φωνες κτλ κτλ._____
    δεν ξερω τι να κανω.θα με πειτε θυμα.ισωσ και να εχετε δικιο αλλα στεναχωριεμαι που ειμαστε ετσι οπωσ ειμαστε.σαν ξενοι.συζηταμε μονο γι'αυτον.νιωθω παραμελημενη και στο περιθωριο.τον αγαπαω αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξω.θα ηθελα τη γνωμη σας.
    συγνωμη για το κατεβατο.
    σασ ευχαριστω εκ των προτερων
    <<<<
    Στην αρχη ηταν τα δυσκολα , ο στρατος η ανεργια ,κλπ, αρκετοι λογοι για σενα να σου φερεται ασχημα (?),,οκ.
    Μετα ηρθαν τα ευκολα , ταχτοποιηθηκατε ,ολα θαπρεπε να φτιαξουν,αλλα δεν εφτιαξαν ,,,αντιθετα σου φερεται ασχημα και σε προσβαλει ....
    Τωρα τι αλωθι θα βρεις για να τον ανεχεσαι ??
    Οι προσβολες λεγονται λεκτικη βια .Σκεφτηκες ποτε οτι το επομενο σταδιο, που ειναι η σωματικη βια δεν απεχει παρα ενα βημα??
    Το ρισκαρεις ?
    ΥΓ , υπαρχει και μια κακη φημη για τους ανθρωπους που φερονται προσβλητικα στη/ον συντροφοτους ,,,λενε μια φορα βια (οποιας μορφης ) , για παντα βια .
    - Πιθανον να εισαι στο χειλος ενος μπερδεματος με πολυ δυσκολη διεξοδο στη συνεχεια,,,,Μηπως ειναι ωρα να παρεις τα πραγματα στα χερια σου ???????????

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    2
    Καλημερα,
    καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις!δεν ξερω αν πρεπει να πω κατι παραπανω.οτι δεν το εχει κανει.οτι ειναι κατα οπωσ λεει αυτων που ασκουν βια?(σωματικη)θα μου πεις και στη λεκτικη ειναι υπερ?
    κακως δικαιολογω καταστασεις και γεγονοτα.οταν αγαπας ομωσ καποιον κανεις υποχωρησεις.με κοινους γνωστους που το εχω συζητησει μου ειπαν πωσ μ'αγαπαει.πως ειναι εκρηκτικος και νευρικος ο χαρακτηρας του οταν ειναι αγχωμενος και πιεσμενος αλλα σ'αγαπαει πολυ.δεν ξερω τι να σκεφτω.θα μου πεις αν σ'αγαπανε ετσι να μη σάγαπανε καθολου.δικιο θα εχεισ.την βλεπω την ακρη αλλα δεν ειμαι τοσο δυναμικος χαρακτηρασ.ποτε δεν ειχα αυτοπεποιθηση και η προηγουμενη σχεση μου που ηταν 4,5 χρονια αυτοσ ζηλευε υπερβολικα αλλα μεχρι εκει.μονο ξερεις για να σου σπασει τα νευρα και να σου χαλασει τη διαθεση.ποτε ασχημη κουβεντα.και μου πηρε να χωρισουμε 3,5 χρονια.φοβαμαι τη μοναξια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Οταν αγαπας ...γυρνας και το αλλο μαγουλο;;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ναι κ εγω νομίζω είσαι το θύμα και ειμαι κατα του φαινομένου "γυναικούλα", πρέπει να ανεχομαστε την βία και τα βίτσια και τα ψυχολογικα του καθε μλκ ε όχι..ξερω ποσο δύσκολο ειναι να φύγεις μετα από 3 χρόνια ειναι σχεδον αδύνατο αλλά μην μου πεις οτι δεν το σκεφτεσαι?
    εγω λέω αν δεν μπορεις να φύγεις κανε τη ζωή σου μην τον κυνηγας απο πίσω δείξε κ εσυ απάθεια, βγαινε με φιλες δειξτου οτι τον εχεις χεσμένο όπως αυτός εσένα, αν ασκήσει βία λεκτική ή σωματική πες του ως εδώ δεν φταίω σε τίποτα αν συνεχίσεις έτσι δεν θα με ξαναδείς.. και στο κάτω κάτω τι ονειρέυεσαι να είσαι με εναν αντρα γ παντα που σου φερεται έτσι?
    η μάνα μου 3 γάμους έκανε ο ενας την έδερνε, ο άλλος την κεράτωνε και μετα βρηκε τον καλο λιγο οξύθυμο αλλά ποτε δεν εχει πει ασχημη κουβεντα κ έιχε τα σημάδια ειδικά στον πατέρα μου απτην αρχή τι λεω αφου η3ερες την τον πηρες τον μλκ?ελα ντε λεει
    τα ίδια η θεία μου ο ένας σχισοφρενής ο αλλος αλκοολικος κ η ζωή της είναι ενας εφιάλτης με 3 παιδια απτον αλκοολικο κ 1 απτον αλλο κ ειχε σημάδια..
    θέλω να πω ο ανθρωπος δεν αλλάζει 100 % δλδ κ να ηρεμησουν τα πράγματα θα δεις μια βελτίωση μετα σε δυσκολη στιγμη θα τρως σκαμπιλια..
    προσεχε τι θα κάνεις..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    ξερεις τι εχω ακουσει ειδικα απο νεα κοριτσια;φοβουνται να μεινουν μονες.γιατι;σας πηραν τα χρονια;εδω βαραμε το κεφαλι οσες αντεξαμε μεσα σε γαμο με παιδια.
    οι εποχες αλλαξαν.δηλαδη εαν τα εκανε πριν 30 χρονια θα ελεγες κι ευχαριστω;αν τωρα φερεται ετσι σκεψου να παντρευτεις.το μονο σιγουρο οτι εκτος απο λεκτικη βια θα γνωρισεις και την σωματικη.φυγε κοριτσακι μου ειλικρινα χιλιες φορες μονη, αλλα προσεξε μην το πεις κατοπιν εορτης.

Similar Threads

  1. μπερδεμενη σεξουαλικα..
    By wrongy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 01-03-2016, 02:12
  2. Είμαι μπερδεμενη
    By confused22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 11-02-2010, 18:54
  3. Μπερδεμένη...
    By spur_patra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2010, 09:50
  4. μπερδεμενη...πολυ.....
    By margarita32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 106
    Last Post: 02-08-2007, 15:27
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •