ΨΑΧΝΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    ΨΑΧΝΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ

    Γεια σας παιδιά!Εδώ και χρόνια αντιμετωπίζω προβλήματα στη διάθεσή μου κάτι σαν ήπια κατάθλιψη.Θέλω να ξεκινήσω ψυχοθεραπεία για να ξεπεράσω τα όποια προβλήματα αντιμετωπίζω.Ψάχνω να βρω τον κατάλληλο θεραπευτή.Έχω δοκιμάσει γνωσιακή θεραπεία αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.Αυτή τη φορά θα προτιμούσα μια πιο ψυχοδυναμική θεραπεία.Έχω ακούσει καλά λόγια για τη θεραπεία GESTALT.Γνωρίζει κανείς κανέναν καλό θεραπευτή GESTALT?

  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Velout,
    υπάρχει ένα εκπαιδευτικό κέντρο για την Gestalt που εδρεύει στην Αθήνα. Αν κάνεις μια αναζήτηση στους συνδέσμους που υπάρχουν στη σχετική στήλη εδώ στο e-psychology, θα βρεις την ιστοσελίδα τους. Από εκεί, μπορείς να αναζητήσεις κάποιον Gestalt θεραπευτή.

    Καλή πορεία σου εύχομαι.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    166
    velout εγω αν και δεν εχω δοκιμασει γενικα καποιο ειδος ψυχοθεραπειας, με ενδιαφερει πολυ το θεμα γιατι ψαχνω για ψυχοθεραπευτη, αν βρεις οποιαδηποτε πληροφορια ενημερωσε με σε παρακαλω.

  4. #4
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Σπύρο, αν δεν ψάχνεις θερπαευτή συγκεκριμένης ψυχοθεραπευτικής προσέγγισης, μπορείς να ρίξεις μια ματιά στον κατάλογο επαγγελματιών που υπάρχει στο e-psychology
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Athens
    Posts
    12
    Originally posted by velout
    Γεια σας παιδιά!Εδώ και χρόνια αντιμετωπίζω προβλήματα στη διάθεσή μου κάτι σαν ήπια κατάθλιψη.Θέλω να ξεκινήσω ψυχοθεραπεία για να ξεπεράσω τα όποια προβλήματα αντιμετωπίζω.Ψάχνω να βρω τον κατάλληλο θεραπευτή.Έχω δοκιμάσει γνωσιακή θεραπεία αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.Αυτή τη φορά θα προτιμούσα μια πιο ψυχοδυναμική θεραπεία.Έχω ακούσει καλά λόγια για τη θεραπεία GESTALT.Γνωρίζει κανείς κανέναν καλό θεραπευτή GESTALT?

    Καλησπέρα,
    Η ψυχοθεραπεύτρια μου ακολουθεί τη μέθοδο Gestalt και η κολλητή μου φίλη (ψυχοθεραπεύτρια, από την οποία γνώρισα την πρώτη). Δε ξέρω όμως αν γίνεται να σου δώσω τηλ. κα. από δω. Στείλε μου το mail σου να στα δώσω. Περιοχές Παλ. Φάληρο και Παπάγου, σε βολεύουν?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •