Γεια σας... ειμαι καινουριος εδω περα... Η φιλη μου, η οποια αντιμετωπιζει πολλα προβληματα με την οικογενεια της τον τελευταιο χρονο ξεκινησε το καπνισμα 3 χρονια πριν... Ο λογος που το ξεκινησε ηταν μια ερωτικη απογοητευση. Χαρης μιας καλη της "φιλη" το αρχισε... Πιστευει και καλα πως ολα τα ψυχολογικα θα λυθουν με το τσιγαρο... Οι "φιλοι" της της φαιρονται με τον πιο αθλιο τροπο αντι να κατσουν και να καταλαβουν λιγο την κατασταση της.... Στην οικογενεια της η μητερα της ζει μαζι με τον γκομενο στο ιδιο σπιτι.. Για καθε τι που συμβαινει την κατηγορουν ακομα και αν δεν φταιει η ιδια.. Ο πατερας της ειναι μια αλλη ιστορια... Ζει στην αλλη ακρη της πολης με την γκομενα η οποια ειναι χωρισμενη και με 2 παιδια... Επισης η κοπελα μου εκτος απο ολα αυτα τα ψυχολογικα προβληματα εχει και προβληματα υγειας... Και μιλαω για την ανορεξια και την αναιμια.... Δεν θελει να δεχτει καμια βοηθεια απο κανεναν γιατι πιστευει πως αυτη φταιει για την κατασταση στην οικογενεια της... (ξεχασα να αναφερω πως η γονεις της δεν εχουν παρει διαζυγιο αλλα ειναι εδω και κατι μηνες σε διασταση). Με τον αδυναμο οργανισμο της και τα τοσα ψυχολογικα πραγματικα φοβαμαι για αυτην.. Της εχω εξηγησει ποσες φορες οτι μπορει να βασιζεται πανω μου και πως σε οτι χρειαστει θα ειμαι παντα εκει.. Αλλες φορες τα κατανοει ολα αυτα αλλες δε με παιρνει στα σοβαρα... Ωρες ατελειωτες εχω κατσει να της μιλησω για αυτο τι θεμα.... Στο τελος ενας φιλος με ειπε να σταματησω να ασχολουμαι γιατι με τα τοσα ψυχολογικα, αν εχει και μενα απο πανω να την πριζω θα νιωθει τελειως μονη... Δε ξερω τι να πιστεψω πια... Πως να την βαλω στον ισιο δρομο με ενα τροπο που θα αποδεχτει και η ιδια?