ρομαντισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    2

    ρομαντισμος

    η προσπάθεια του καθενός από μας (άντρα ή γυναίκας) να εξυμνεί την ζωή, τον έρωτα, το πάθος, ανακαλύπτοντας την ομορφιά που υπάρχει παντού γύρω είναι κατακριτέα από τους πολλούς, που απλά έχουν χάσει αυτήν την ικανότητα βυθισμένοι στην κενότητα που επικρατεί γύρω τους. Ο ρομαντισμός δεν είναι ντροπή, είναι στάση ζωής.........:)

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1
    Καλημέρα φίλε μου,

    Σύμφωνω σε όσα λες, εν μέρει. Θα μου πεις, Γιατί...

    Αυτά που περιγράφεις είναι αποτελέσματα που μπορεί να έχει ο ρομαντισμός. Ο ρομαντισμός είναι στάση ζωής και ο ορισμός αυτού...\"Ρομαντικός είναι ο άνθρωπος που επιζητά να είναι έρμαιο των συναισθημάτων του...πιστεύοντας πως έτσι θα \"βρεί\" το νόημα της ζωής\"...

    Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν, ο ρομαντισμός μπορεί να οδηγήσει κάποιον σε υπερβολικά άσχημες ψυχολογικές καταστάσεις.

    Επομένως η άποψη μου είναι (τουλάχιστον εγώ αυτό προσπαθώ να καταφέρω) πως ο άνθρωπος θα είναι καλό να ανακαλύψει τη δική του χρυσή τομή ανάμεσα στα συναισθήματά του και στη λογική του.

    Ρομαντισμός δεν είναι μόνο τα φεγγάρια και η καλή εικόνα της ζωής...απλά είναι δυνατόν ένας ρομαντικός άνθρωπος να προβάλλει με περισσότερη ευκολία τη διάθεση του και την αγάπη του, στη φύση κτλ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •