Γραψτε τι θα θελατε να κανετε για εσας!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281

    Γραψτε τι θα θελατε να κανετε για εσας!

    Σε αυτο το θεμα θα ηθελα να γραψουμε τα θετικα που θελουμε να κανουμε για εμας ειτε να αφορα το μελλον μας ειτε την καθημερινοτητα μας! Γραψτε τι θα θελατε να διορθωσετε σε σας ακομα και αν καποια στιγμη το πετυχετε θα ηταν ομορφο να γραφτει εδω. Γραψτε τις ευχες σας, τα ονειρα σας, τους στοχους, τις φιλοδοξιες σας..

    Ας ξεκινησω με μενα. Θα ηθελα να σταματησω να ειμαι αναβλητικη και να αρχιζω να βαζω σε προγραμμα τους στοχους μου. Θα ηθελα να σταματησω, οταν μπαινω σε μια σχεση, να με πιανουν οι κρισεις ζηλειας καποιες φορες χωρις να υπαρχει λογος. Οσο για την καθημερινοτητα θελω να κανω καθε μερα καποιο δωρο στον εαυτο μου. Σιγα σιγα το καταφερνω αυτο!

    Εσεις??? :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    χμμ.... Θα ήθελα να βρω μια δουλειά, να πάω να καθαρίσω το δωμάτιο μου και να βρίσκω λίγο χρόνο για περισσότερη γιόγκα. Νομίζω πως είμαι σε φάση να μπω σε σχέση και το ψάχνω αυτό τον καιρό είναι κάτι που μου χρειάζεται :Ρ... θα ήθελα επίσης να βρίσκω χρόνο να συμετέχω στο φόρουμ, μου έλειψε πολύ και κάπου χάθηκα. Και αν όλα αυτά που ζητάω δεν γίνουν απλά εύχομαι να συνεχίσει η ζωή μου να κυλάει στους θετικούς ρυθμούς που βρίσκεται αυτές τις τελευταίες μέρες είναι πιστεύω η πιο γαλήνια φάση που έχω ζήσει ποτέ.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    για μενα θα ηθελα να ελευθερωθω απο τον ιδιο τον εαυτο μου.να μπορουσα να κανω πραγματα για μενα και να ζησω χαρουμενες στιγμες, οπως εγω θελω κι επιθυμω.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αμεσα (για αυριο μεθαυριο δλδ) να φαω περισσοτερες λευκες Break (σοκολατες) και να πιω ζεστους καφεδες και χαμομηλια με μεντα οπως συνηθιζω τελευταια (αφου ειμαι κι εγω ενα ταπεινο χαμομηλακι).

    γενικα θελω κατι σταθερο για τον εαυτο μου, ερωτικα και επαγγελματικα, γιατι αυτο μου εχει λειψει κι ετσι νιωθω πως θα εξελιχθω.

    θα μου αρεσε να εχω ησυχη ζωη και να δουλευω σε κατι που να βοηθαει πχ pet shop οπως ειδα σημερα (αν και ξερω οτι απαιτει να εισαι ή να πηγαινεις για κτηνιατρος) και να ξεδινω με κατι που εχει να κανει με την ταχυτητα. αλλα αυτα οχι εδω φυσικα γιατι πλεον μοιαζουν απιαστο ονειρο.

    οποτε η εξισωση παει καπως ετσι: σχεση > δουλεια > μηχανη > αποδραση (με τα δυο μεσαια να αναβαλονται για αργοτερα).

    KENO σου ευχομαι μεσα απ'τα βαθη της καρδιας μου να αποκτησεις αυτα που ονειρευεσαι! :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Από το να τα γράψω προτιμώ να τα κάνω
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Να μην αφησω κανενα μου θελω ανεκπληρωτο! Να μην μετανιωσω ποτε στο μελλον για κατι που ειχα την ευκαιρια να κανω και δεν εκανα! Αφορα ολες τις πτυχες τις ζωης μου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Προς το παρον, αυτο που θα ηθελα να κανω για μενα ειναι να ξεχειλωσω λιγακι τη μερα γιατι δε μου φτανουν αυτην την περιοδο οι 24 ωρες! ΤΡΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΝΩ!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Να φτιάξω αυτό το δόντι που με πονάει κάτι μήνες και δεν πάω στον οδοντίατρο γιατί ο τροχός, με τον διαολεμένο του θόρυβο, και γιατί μπορεί να τον πλακώσω καμιά φορά στα νεύρα μου.
    Και τόσα άλλα που έχω αφήσει πάνω μου λιγάκι χυμαδιό, αλλά ξέρεις και κάτι? Ποτέ δεν ήμουν και μανούλα στη συνέπεια, να το λέω ε? Αλλά δεν πειράζει. Είμαι καλά.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Από το να τα γράψω προτιμώ να τα κάνω
    Συμφωνώ! ;)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    ν΄ανοιξω την πορτα και να φυγω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Να φτιάξω αυτό το δόντι που με πονάει κάτι μήνες και δεν πάω στον οδοντίατρο γιατί ο τροχός, με τον διαολεμένο του θόρυβο, και γιατί μπορεί να τον πλακώσω καμιά φορά στα νεύρα μου.
    Και τόσα άλλα που έχω αφήσει πάνω μου λιγάκι χυμαδιό, αλλά ξέρεις και κάτι? Ποτέ δεν ήμουν και μανούλα στη συνέπεια, να το λέω ε? Αλλά δεν πειράζει. Είμαι καλά.:)
    περαστικα βρε συ ,βεβαια αν δεν πας να κατσεις στο μαρτυριο δεν παιζει να τη γλυτωσεις, αλλα θαυματα γινονται παντα λολ ..ποτε δεν ξερεις:)) και γω εχω θεμα με τον τροχο :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Δεν νομιζω οτι κανεις την βρισκει με τον τροχο!! Απλα ειναι αναγκαιο κακο για να μην μεινουμε φαφουτηδες!! :P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Θα ήθελα να γίνουμε γονείς.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Στο βάλτο που είμαι να γύριζε ο χρόνος πίσω ή αν υπάρχουν μοίρες για τα μωρά να ήμουν περισσότερο τυχερή όχι πλούσια αξιοπρεπώς γελαστή

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Να κλωνοποιηθώ, ώστε να μπορέσω να ζήσω και τις 2 ζωές που επιθυμώ.

    Εναλλακτικά (μια κ το προηγούμενο δν μπορώ να το κάνω) να κρατήσω τις ισορροπίες στη ζωή μου.. και να κόψω επιτέλους το κάπνισμα.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 136
    Last Post: 29-10-2014, 11:37
  2. Ποια μελη του φορουμ θα θελατε να γνωρισετε ?
    By deleted-member30-03 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 390
    Last Post: 15-08-2013, 20:07
  3. ΠΟΙΟΝ/Α ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ;
    By kely28 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 59
    Last Post: 15-01-2012, 02:24
  4. γραψτε κατι αστειο.
    By alexandros2985 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 42
    Last Post: 18-06-2011, 11:14
  5. Με μία λέξη, τί θα θέλατε να σας φέρει το 2011?
    By chr1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 46
    Last Post: 03-01-2011, 04:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •