υποτροπή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    1

    υποτροπή

    Λοιπόν είναι η πρώτη φορά που γράφω και αυτό επειδή νιώθω πρώτη φορά πως θα καταλάβει κάποιος την θέση μου! έχω αγχοτηκες διαταραχές από το 96
    Και καταδιαστήματα παθαίνω κρίσεις πανικού .περνώ seroxat εδώ και τέσσερα χρόνια και πήγαινα σχετικά καλά μέχρι τον Σεπτέμβρη που πήγα για ψάρεμα με τον κολλητό μου που είναι και ψυχολόγος! εκεί λοιπόν που είχαμε διαλέξει να πάμε ήταν ένα μέρος που πέρναγες από μια κλειστή πόρτα δυο μέτρα προχώραγες γύρο στα δέκα λεπτά και έβγαινες σε ένα μαγευτικό τοπίο! καθίσαμε να ψαρέψουμε και πριν βγει το πρώτο ψάρι με τσίμπησε μια σφήγκα! σηκώθηκα ήρεμος αλλά χλομός από την τρομάρα μου και του είπα να πάμε μέχρι την μηχανή να πάρουμε μια αλοιφή που είχα μαζί κατά τύχη(χωρίς να είμαι αλλεργικός βέβαια)!καθώς ανεβαίναμε τον δρόμο και είδα την τεραστία για μένα εκείνη την στιγμή πόρτα άρχισα να ζαλίζομαι και ενώ καταλάβαινα πως ήταν από το άγχος άρχισα να αγχώνομαι ακόμη περισσότερο! κάθισα και έχασα τις αισθήσεις μου για 10 λεπτά .όταν συνήρθα άραξα άλλα 45 λεπτά χωρίς να έχω δύναμη να κουνηθώ και σιγά σιγά συνήρθα και φυσικά τα μαζέψαμε και φύγαμε !πήγα σπίτι και κοιμήθηκα δυο ώρες με μια τεράστια απογοήτευση. όταν ξύπνησα με βούτηξε ο αγχοτικος πατέρας μου (χειρότερος από μένα αυτός)και με πήγε στο νοσοκομείο για κορτιζόνη επειδή είχε πρηστεί το τσίμπημα ελάχιστα !τέλος πάντων ,αυτό με γύρισε πολύ πίσω και σε συνδυασμό με το σημερινό που ξύπνησα όλος κόκκινος από την αλλεργική αντίδραση που μου έκανε το augmentin 1000mg που πήρα έχω φρικάρει τελείως !νομίζω ότι όλη την ώρα θα πάθω αλλεργικό σοκ και δεν αντέχω άλλο !το πρωί πήγαινα στο νοσοκομείο με την μηχανή και δεν ήξερα αν θα φτάσω !και το παλεύω ρε γαμώτο !το παλεύω! πήγα και είπα στον παθολόγο μου το καλοκαίρι κάνε μου test αλλεργίας να σιγουρευτώ ότι δεν έχω αλλεργίες να είμαι χαλαρός σε τέτοια πράγματα !είναι αναξιόπιστα μου λέει και δεν υπάρχει λόγος !τέλος πάντων μην σας κουράζω άλλο!
    Να είστε καλά !

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    23
    Πριν 2 χρονια τον απριλιο πονουσε το δοντι μου, αρχισε να πρηζεται και ως συνηθως σε τετοια περιπτωση ο οδοντιατρος δινει μια αντιβιωση να περασει και μετα κανει την εργασια του..Πηρα και γω amoxil συροπι για παιδακια..σε 10 λεπτα αρχισα να κοκκινιζω απο το λαιμο και πανω, να πριζομαι και να με πιανει φαγουρα..ΕΧω μαγαζι και ημουν μεσα..Μια γειτονισα μου εδωσε ζιρτεκ αντιισταμινικο και μετα πηγα στο νοσοκομειο...περιμενα 3 ωρες τη σειρα μου γιατι δεν ημουν επειγον περιστατικο....ειχα γινει σχεδον καλα και εφυγα πριν με δουν..Την επομενη απο το φοβο μου πηγα σε αλλο νοσοκομειο και μου εκαναν ενεση κορτιζονης. Εκανα πολυ καιρο απο τοτε να παρω μεχρι και ενα απλο depon. Νομιζα οτι οποιο φαρμακο και να παρω θα παθω κατι...Ακομα και να τρωω περιεργες τροφες σταματησα γιατι νομιζα οτι με το παραμικρο θα παθω κατι...Να φανταστεις εκανα απονευρωση που ποναει χωρις αναισθητικο γιατι το φοβομουνα..Μετά απο εναμιση χρονο χρειαστηκε να παρω αντιβιωση παλι..διαφορετικη...Την πηρα μιση μιση...και ημουν σε ετοιμοτητα...Ευτυχως ολα καλα..ακομα δεν εκανα εξετασεις να μαθω σε ποια φαρμακα εχω αλλεργια..και να τονισω οτι amoxil επαιρνα απο μικρη...δεν ηταν πρωτη φορα..Η φοβια ομως μου εμεινε...ακομα και τωρα τρωω κατι και νομιζω κατι θα παθω...κουραστηκα...ελπιζω να το ξεπερασω..οπως και εσυ.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •