ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2

    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!

    Καλημερα σας!ειμαι νεα στο μερος αυτο μιας κ πριν λιγο εκανα εγγραφη!θα ηθελα την αποψη σας κ βεβαια καπου να μιλησω!ολα εχουν ξεκινησει απ τα 15 μου οταν αποφασισε ο πατερας μου να μ αλλαξει σχολειο κατι που ειχε σαν αποτελεσματα να χασω τους φιλους μου κ το τοτε πρωτο μου φλερτ!αρχιζω το καλοκαιρι εκεινο να μην αισθανομαι καλα,να μην τρωω,κρισεις πανικου,αγχους,αγοραφοβια.. ..ωσπου αποφασιζουν οι δικοι μου να παω αθηνα σε ψυχολογο!ετσι λοιπον πηγα,ειπα οτι ενιωθα,εκλαψα τοσο πολυ που επειτα ενιωθα πολθ καλυτερα!!!τελοσπαντων,εκτο τε σε φασεις αγχους εχω ταχυκαρδιες,σφιξιμο,εφιδρω ση,κρισεις πανικου...οπως και τωρα!!!βεβαια μεσα σ ολα περυσι μετα απο ενα μεγαλο οικονομικο προβλημα ανακαλυπτω οτι εχω σκληρυνση κατα πλακας!αυτες τις μερες πρεπει να πω να κανω μαγνητικη και δεν θελω!ενω ξερω οτι δεν ειναι κατι και μονο που σκεφτομαι οτι τηα μπω σε κεινον το 'φουρνο' δεν αισθανομαι καλα!περασα εναν πολυ δυσκολο μηνα οικονομικα με τον συντροφο μου και δεν θελω να το ξαναπερασω!!!τελοσπαντων,αθ τα ειχα να σας πω.....Ελενη!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Posts
    156
    να πας να το κάνεις αν είναι για το καλό σου. κάνε λίγο υπομονή. ο ειδικός για τα θέματα σε βοήθησε ? (σχετικά με τη ψυχολογία.)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    7
    Ψυχραιμια το έχεις μεγαλοποιήσει πολύ στο μυαλό σου!Η μαγνητική δεν είναι τίποτα,στο λέω εκ πείρας.Εγώ έχω και κλειστοφοβία και πραγματικά δν φοβήθηκα καθόλου.Πρέπει να ηρεμήσεις και να το δείς με άλλα μάτια.Σκέψου πχ.αν έβλεπες κάποιον δικό σου,κάποιον που αγαπάς,να μπαίνει στο μηχάνημα,θα σου δημιουργούσε κανένα συναίσθημα φόβου? Όχι,γιατί είναι κάτι εντελώς άκακο!Απλά θα ξαπλώσεις και θα περιμένεις!Και μη φοβάσαι είναι ανοιχτό από κάτω! Καλή τύχη και καλά αποτελέσματα εύχομαι!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2
    οχι δεν εχω συμβουλευτει κανεναν!οσο για τον μαγνητικο τομογραφο,ναι ξερω πως ειναι αλλα η ολη φαση με πιεζει πολυ!!κ γω ειμαι κλειστοφοβικη κ αναρωτιεμαι σε μενα επρεπε να τυχει αυτο??!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Posts
    156
    βρε δεν είναι τίποτα. σε ασανσέρ δεν μπαίνεις?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    34
    και ποιος είναι καλά ελένη...?σε καταλαβαίνω απόλυτα για την φρίκη σου με την μαγνητική,είναι πολύ κλειστοφοβικό!Συννενοήσου με τον γιατρό σου, μήπως μπορείς να πάρεις κάτι φυτικό ,τύπου βαλεριάνα,να είσαι πιο ήρεμη,να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις.Εμένα με έχουν βοηθήσει πολύ τα ανθοιαματα του μπάχ(απόλυτα φυτικά) ,σε κάτι κρίσεις πανικού μέσα στο μετρό...Για την σκλήρυνση να μην το αφήσεις καθόλου.Πρόσφατα πέρασα ώρες στο ιντερνέτ να μάθω για αυτό ,επειδή ένα πρόσωπο που με ενδιέφερε έχει.Τα πράγματα είναι πολύ αισιόδοξα ,αλλά προς Θεού μην αμελήσεις.Βρές τρόπο να αντέξεις την μαγνητική και ενημερώσου για την αντιμετώπιση.Εύχομαι όλα να πάνε καλά

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Για μένα ένας άνθρωπος που μαθαίνει πως αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα υγείας, οφείλει να σέβεται το πρόβλημά του. Όπως μπορεί ή έστω να προσπαθήσει να το αντιμετωπίσει. Έχεις περάσει κάποιες καταστάσεις και είσαι με έναν άνθρωπο και παλεύετε τα όποια προβλήματά σας. Το να αρνείσαι να κάνεις την εξέταση που - καλώς ή κακώς - πρέπει να κάνεις, σε τί εξυπηρετεί;... σκοπός σου φαντάζομαι είναι να κρατήσεις τη σχέση σου και να ανταπεξέλθεις σε ό,τι έρχεται. Κάντο λοιπόν όσο κι αν σε χαλάει. Όλα για μας δεν είναι άλλωστε;...
    Υπάρχουν εξετάσεις πολύ επώδυνες, στις οποίες άλλοι άνθρωποι χρειάζεται να υποβάλλονται τακτικότατα... σκέψου κι αυτό, μιας και η μαγνητική είναι απ' τις πλέον ανώδυνες. Για μένα είναι απ' τις αγαπημένες μου, λολ!... έχω να τη συγκρίνω με άλλες βλέπεις......

Similar Threads

  1. δεν ειμαι καθολου καλα
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 18-07-2011, 11:53
  2. δεν ειμαι καλα..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 02-10-2010, 05:40
  3. ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ???
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 18-05-2010, 11:12
  4. Είμαι καλά;
    By Qya in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 19-02-2009, 12:32
  5. είμαι καλά...
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-07-2008, 14:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •