πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700

    πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες

    τι συμβαινει γυρισα απτην αδεια με πολυ στρες για το πως θα πηγαινα και πως θα γυρναγα μετα ξενερωσα με τον πατερα και απτο πρωι της τριτης εχω πονοκεφαλο που δεν περνα οταν ειμαι στη δουλεια εχω κ αλλα καψιμο, οτι μ ρχεται να πεσω κατι στο σπιτι συνεχιζει αλλα πιο ελαφρα αντεχεται..
    το χω παθει αλλη μια φορα αυτο πριν 2 χρονια ειχα για 10 μερες πονοκεφαλο αλλα ειχα χωρισει κ εκλαιγα ολη μερα..μακαρι να περασει δεν το αντεχω ολα τα χε η μαριορι..
    εσας σας εχει συμβει αυτο???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Πόσο σε καταλαβαίνω!!!! Μου έχει κρατήσει κεφαλαλγία για πάνω από μήνα, ναι καλά διάβασες, πήγα να τρελαθώ. Εγώ δεν έβγαλα άκρη, σε κάθε ειδικότητα γιατρού που πήγαινα μου έλεγε και αλλη αιτία για τον πονοκέφαλο.
    Οφείλω όμως να πω πως με τα αντικαταθλιπτικά που πήρα είδα βελτίωση. Τώρα όταν με πιάνει, παίρνω κάποιο αναλγητικό και οπωσδήποτε ένα αγχολυτικό, και κάπως έτσι ηρεμώ. Τι να σου πω, υπομονή....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    elirene

    Να πας οπωσδηποτε σε καποιον γιατρο να κανεις εξετασεις αν δεις οτι παραμενει. Ξεκινα με εναν παθολογο. Μπορει να σου λειπει σιδηρος,ασβεστιο η κατι αλλο και οταν στρεσαρεσαι ψυχολογικα να σου βγαινει ετσι.

    Οταν κανεις εξετασεις αιματος και δεις οτι εισαι καλα σωματικα τοτε να πας σε εναν ψυχολογο να δεις αν ειναι οντως ψυχολογικο. Ε και αυτος μπορει να σου δωσει κανα ηπιο ηρεμιστικο να σε χαλαρωνει οταν σε πιανει.

    Μην αγχωνεσαι... Εγω οταν στρεσαρομαι ψυχολογικα με πιανει ημικρανια και μετα απο λιγο ξεκιναει μια ανακατοσουρα στο στομαχι αλλο πραγμα.. Και καταληγω στο κρεββατι ολη μερα σαν γιαγια.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    47
    omg.. apo tin trith kai egw eimai me ponokefalo tupou kefalalgias.. ma ti ginete??? :O

  5. #5
    Elirene αυτος ο πονοκεφαλος σου περασε? Και αν ναι πως γτ εχω το ιδιο πραγμα..απλα δεν περναει..! Ολη μερα καθε μερα...κι εχω φαει τους γιατρους με το κουταλι...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    9
    Πριν δύο χρόνια,το καλοκαίρι του 2011,πέθανε ο αδερφος της μητέρας μου από μια αρρώστια στο κεφαλι.Έίχα πάθει φοβερό σοκ.Το ήξερα από πριν ότι έπασχε από αυτό,αλλά την ημέρα που πέθανε η μητέρα μου με ξύπνησε τόσο απότομα που με έπιασε φοβερός πονοκέφαλος.Μόνο και μόνο που την άκουγα στον διάδρομο να κλαίει διαλυόμουν.Από εκείνη την ημέρα(7 Ιουλίου) και μέχρι τα τέλη Αυγούστου είχα φοβερό πονοκέφαλο.Κάθε μέρα,όλη την ώρα.Έβλεπα εφιάλτες ότι είχα την ίδια ασθένεια με αυτόν,ότι πήγαινα στα νοσοκομεία κλπ κλπ.Επειδή δεν ήθελα να ανησυχήσω τη μητέρα μου δεν μίλησα και ούτε πήγα σε γιατρό.Εν τέλει,για να μη μακρυγορώ,επειδή είχα βαρεθεί αυτή την κατάσταση άρχισα να κάνω γυμναστική και δίαιτα και να βγαίνω πιο πολυ έξω και με τον καιρό μου πέρασε.Δεν με έχει ξαναπιάσει από τότε,αλλά αυτό που συνειδητοποίησα είναι ότι όλη αυτή η κατάσταση οφειλόταν στο σοκ που είχα πάθει.Οπότε αν ο γιατρός δεν βρίσκει τίποτα ή αν ο πονοκέφαλος δεν συνοδεύεται από άλλα συμπτώματα,τότε σίγουρα έχει να κάνει με το άγχος,με δύσκολες καταστάσεις που μπορεί να περνάτε κλπ.Το σημαντικό είναι να προσπαθείτε να ξεφεύγετε από αυτό κάνοντας κάτι που σας ευχαριστεί!

Similar Threads

  1. πορνογραφικο υλικο ναι.. αλλα καθε μερα??
    By renaki18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 25-06-2011, 04:00
  2. ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ
    By fevgatos67 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 31-01-2011, 11:41
  3. Κάθε μέρα η ίδια μέρα
    By gianniss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-01-2011, 19:27
  4. καθε μέρα κλαιω
    By Σαρα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 07-02-2010, 01:52
  5. Μέρα των ερωτευμένων και... μέρα των δυστυχισμένων....
    By aretiva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 13-02-2009, 23:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •