Δεν αγαπάω πιά τον σύζηγό μου... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 66
  1. #16
    Τα παιδια μου ειναι πολυ μικρα, δεν μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρισ αυτα, θελω να βρω τον εαυτο μου εννοω την ηρεμια μου, το χαμογελο μου, το δυναμισμο μου τελοσπαντων να μην ειμαι κατσουφα και στεναχωρημενη συνεχως γινεται? και ναι υπαρχει συγκεκριμενο ατομο που φανταζομαι το οποιο εχει προκυψει στη ζωη μου τους τελευταιους 6 μηνες δεν ειμαι ερωτευμενη μαζι του αλλα νιωθω τρομερη ελξη ως προς αυτον και φυσικα εκεινος ουτε που το φανταζεται διοτι δεν υπαρχει περιπτωση να προχωρησω σε κατι αλλα ναι τον ονειρευομαι οχι πλαι μου αντι για τον αντρα μου αλλα μονο για την ελξη την ερωτικη.

  2. #17
    εχω σκεφτει πολλες φορες πως ειμαι τοσο μπερδεμενη που ενας ειδικος ισως να με βοηθουσε να βρω την ευτυχια μεσα μου αλλα υπαρχει μεγαλο ταμπου να παω να μιλησω σε καποιον που μπορει καπου καπως να με γνωριζει και να του πω εγω τα εσωψυχα μου απλως δεν γινεται.

  3. #18
    ζητω συγνωμη αν σε καποια δεν απανταω ,διαβαζω ολες τις απαντησεισ σας και οταν γραφω ξεχναω καποια απο τα ερωτηματα σας.Δεν παντρευτηκα μικρη ημουν κατα τη γνωμη μου στην καταλληλη ηλικια και το ηθελα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    εγω πιστευω οτι μπορει να ειχες απομακρυνθει απο τον αντρα σου και αυτο που νοιωθεις για το αλλο προσωπο σε κανει να μην θελεις απο την μια επαφες με τον αντρα σου αφου το μυαλο και η καρδια ειναι αλλου και απο την αλλη σαν γυναικα και νοιωθεις ερωτισμο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Συμφωνώ με path, η έννοια του εαυτού σου έχει μεταβληθεί με το πέρασμα των χρόνων και την δημιουργία οικογένειας. Μην φοβηθείς ν' απευθυνθείς σε ειδικό, θα σε καθοδηγήσει σωστά σ' αυτήν την κρίσιμη φάση. Σκέψου και τα μικρά :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #21
    τα μωρα μου ειναι η αιτια που ειμαι τοσο μπερδεμενη και γιαυτο δεν χωριζς και γιαυτο δεν κανω του κεφαλιου μου ,οπως αναφερα ποιο πανω δεν θελω να πληρωσουν αυτα την δικη μου ανασφαλεια.Σε ειδικο δεν μπορω να παω με τιποτα αν και το θελω,ειμαι να σκασω δεν βρισκω λυση πουθενα.Πανω απ ολα θελω το σωστο για τα παιδια μου ομως πως μπορει να ειναι ευτυχισμενα εκεινα με μια μαμα δυστιχησμενη?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    δυστυχως πρεπει να εισαι κι εσυ καλα για τα παιδια.παρε βοηθεια με οποιο τροπο μπορεις.μπορει ολα αυτα να τα εχεις μεγαλοποιησει στο μυαλο επειδη ρουτινιασε ο γαμος

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γιατί λες ότι δεν μπορείς να πας; Τι είναι αυτό που σ' εμποδίζει; Φίλους έχεις για να μιλήσεις; Τι σου λένε;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by oktoberthird View Post
    Τα παιδια μου ειναι πολυ μικρα, δεν μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρισ αυτα, θελω να βρω τον εαυτο μου εννοω την ηρεμια μου, το χαμογελο μου, το δυναμισμο μου τελοσπαντων να μην ειμαι κατσουφα και στεναχωρημενη συνεχως γινεται? και ναι υπαρχει συγκεκριμενο ατομο που φανταζομαι το οποιο εχει προκυψει στη ζωη μου τους τελευταιους 6 μηνες δεν ειμαι ερωτευμενη μαζι του αλλα νιωθω τρομερη ελξη ως προς αυτον και φυσικα εκεινος ουτε που το φανταζεται διοτι δεν υπαρχει περιπτωση να προχωρησω σε κατι αλλα ναι τον ονειρευομαι οχι πλαι μου αντι για τον αντρα μου αλλα μονο για την ελξη την ερωτικη.
    γιατι να φανταστεις την ζωη σου χωρις τα παιδια σου?
    απο που σου προεκυψε αυτο?
    οτι αποφαση κι αν παρετε με τον συζυγο σου, εννοειται οτι τα παιδια θα τα εχεις μαζι σου!
    ειδικα αν ειναι και μικρα.
    αν θες την γνωμη μου παντως, το να ασχολεισαι με αλλους ενω εισαι ηδη σε τετοια κατασταση με τον ανδρα σου, μονο περισσοτερο μπερδεμα θα φερει.
    καλυτερα μεινε μονη σου να ξεκαθαρισεις πως θα προχωρησεις και μην ενθαρρυνεις αλλες καταστασεις πριν παρεις τις αποφασεις σου..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    143
    Λες ότι έχετε να κάνετε έρωτα "ένα αιώνα". Δηλαδή?
    Και δεν τον αγαπάς πια. Από πότε? 'η μέχρι πότε τον αγαπούσες?
    Από τότε που σταματήσατε το σεξ?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    143
    Αν σε φέρνω σε δύσκολή θέση και δεν θέλεις να απαντήσεις, θέλω να σου πω ότι η αγάπη είναι σεξουαλική (Freud).
    Πιστεύω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    H έννοια του εαυτού που μεταβάλλεται δεν είναι παρά μια ψευδαίσθηση. Τίποτε δε σε μεταβάλλει και το κορμάκι σου τα ίδια πράγματα με πριν γουστάρει.
    Ούτε τα παιδιά είναι που θα ναρκώσουν τις σωματικές ανάγκες ούτε η καλοπατεροσύνη του συζύγου. Προειδοποίησέ τον ότι αν δεν σε χαιδέψει θα φροντίσεις να σε χαιδέψει άλλος και τα λοιπά είναι σάλτσες. Φυσικά και φαντασιώνεσαι, αφού σου λείπει κάτι, δεν είναι φυσικό να το δοκιμάζεις με το νου? Όταν πεινάμε πολύ, ούτε η μυρωδιά του φαγητού δε χρειάζεται,ούτε η εικόνα, το μυαλό σχεδιάζει και μυρωδιές και εικόνες και σκηνοθετεί και δίνει ρόλους στις ταινίες. Πες στον σύζυγο ότι κάνεις ήδη κάστινγκ και να φροντίσει να κάνει πρόβες στα λόγια του-ή μάλλον στα έργα του.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    H έννοια του εαυτού που μεταβάλλεται δεν είναι παρά μια ψευδαίσθηση. Τίποτε δε σε μεταβάλλει και το κορμάκι σου τα ίδια πράγματα με πριν γουστάρει.
    Ούτε τα παιδιά είναι που θα ναρκώσουν τις σωματικές ανάγκες ούτε η καλοπατεροσύνη του συζύγου. Προειδοποίησέ τον ότι αν δεν σε χαιδέψει θα φροντίσεις να σε χαιδέψει άλλος και τα λοιπά είναι σάλτσες. Φυσικά και φαντασιώνεσαι, αφού σου λείπει κάτι, δεν είναι φυσικό να το δοκιμάζεις με το νου? Όταν πεινάμε πολύ, ούτε η μυρωδιά του φαγητού δε χρειάζεται,ούτε η εικόνα, το μυαλό σχεδιάζει και μυρωδιές και εικόνες και σκηνοθετεί και δίνει ρόλους στις ταινίες. Πες στον σύζυγο ότι κάνεις ήδη κάστινγκ και να φροντίσει να κάνει πρόβες στα λόγια του-ή μάλλον στα έργα του.:P
    ρε συ Ρέιν, δεν μπορεί να είναι το ίδιο σε σύγκριση με πριν από 10 χρόνια που δεν είχε παιδιά και ήταν ελεύθερη. Εδώ εγώ που είμαι ακόμα 26 και δεν έω προχωρήσει σε τόσο σημαντικά βήματα στην ζωή μου και δεν αισθάνομαι το ίδιο με 5-6 χρόνια πριν.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Να γνωστοποιήσεις στο σύζυγο τα συναισθήματα κ τις ελλείψεις σου. Είναι ένα πρόβλημα που αφορά κ τους 2 σας. Να δεις κ αυτός πώς αισθάνεται...

  15. #30
    ολα αυτα τα εχω πει στον αντρα μου εκεινος λεει δεν αισθανεται ετσι λεει οτι με αγαπαει εγω ομως ξερω οτι κατι εχει σπασει μεσα και σε αυτον οπως και σε μενα.Ειπα ποιο πριν οτι εχω βαρεθει τις συζητησεις -τσακωμους-συζητησεις-αναλυσεις κτλ κτλ δεν θελω να μπω καν στον κοπο να ''φτιαξω''τα πραγματα,ειμαι κουρασμενη απο την προσπαθεια και δεν προσπαθω αλλο. Με εχει πανικοβάλει η σκεψη οτι απο εδω και περα θα πρεπει να συμβιβαζομαι συνεχως στην ζωη μου κ να ζω σε μια κατασταση η οποια ειναι χλιαρη.Νιωθω τη ζωη να μου γληστραει απ τα χερια..

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •