Δεν αγαπάω πιά τον σύζηγό μου... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 66 of 66
  1. #61
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1
    Octoberthird σε παρακαλω πες μας τι συνεβη τελικα… Βρισκομαι στην ιδια θεση οπως εσυ τοτε! Ακριβως ιδια.

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    21
    Καλησπέρα,

    δεν ξέρω εάν θα βοηθήσει πάντως μια κοπέλα που ήταν σε παρόμοια θέση ( 42 ετών παντρεμένη από τα 29 με 2 παιδια ) και ο αντρας της απών από τα πάντα, έκανε την επόμενη κίνηση.
    Από όσο γνωρίζω, η πρώτη της φορά έτυχε, αλλά μετά την κάλυπτε ( κρατούσε τα παιδιά ) η φίλη μου και έκανε ότι έκανε εκείνη. Είναι ακόμη παντρεμένη αλλά όλο αυτό την άλλαξε εντελώς.
    Φαντάσου βρήκε όρεξη και κινητοποιησε και άλλους γονείς και δημιούργησε ένα εργαστήριο δημιουργικής απασχόλησης νηπίων.

    Από ηθικής άποψης δεν συμφωνώ με την απιστία αλλά στην συγκεκριμένη πέτυχε ( βέβαια ο θεός ξέρει τι κουβαλάει η ψυχή της ).
    Βέβαιαμε τον άντρα της δεν ξέρω τι σχέσεις έχουν αλλά είναι ακόμη μαζί ( τους συνάντησα τυχαία σε γάμο και τώρα που είδα και το post σου είπα να σου απαντήσω ).

  3. #63
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    1
    Octoberthird διαβάζω την ιστορία σου -σήμερα- και είναι εντελώς παρόμοια με την δική μου. Βιώνω τα ίδια συναισθήματα και την ίδια δυσκολία να προσπαθήσω γιατί πολύ απλά δεν θέλω. Ο λόγος που κρατάω τον γάμο μου είναι ο 5χρονος γιος μας που απολαμβάνει τον πατέρα του και την ζωή του και με τους δυο γονείς του. Αν παρακολουθείς ακόμα το forum, θα με βοηθούσε πολύ να μου έλεγες πως εξελίχθηκαν τα πράγματα για σένα.
    Loli12 εσύ πως το διαχειρίζεσαι?

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by SecretMe View Post
    Octoberthird διαβάζω την ιστορία σου -σήμερα- και είναι εντελώς παρόμοια με την δική μου. Βιώνω τα ίδια συναισθήματα και την ίδια δυσκολία να προσπαθήσω γιατί πολύ απλά δεν θέλω. Ο λόγος που κρατάω τον γάμο μου είναι ο 5χρονος γιος μας που απολαμβάνει τον πατέρα του και την ζωή του και με τους δυο γονείς του. Αν παρακολουθείς ακόμα το forum, θα με βοηθούσε πολύ να μου έλεγες πως εξελίχθηκαν τα πράγματα για σένα.
    Loli12 εσύ πως το διαχειρίζεσαι?
    το θεμα ειναι ΕΣΥ πως το διαχειριζεσαι.
    δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες.
    ο γυιος δεν θα ειναι παντα 5χρονος.
    λες οτι απολαμβανει τους δυο γονεις του μαζι. εισαι βεβαιη οτι θελεις το παιδι σου να μεγαλωσει με το παραδειγμα ενος ζευγαριου που δεν αγαπιεται πια και διπλα σε μια μανα ανεραστη και δυστυχισμενη; νομιζεις οτι τα παιδια δεν αντιλαμβανονται;

  5. #65
    Meditation
    Guest
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.

  6. #66
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    άλλη μία περίπτωση που μάλλον μπήκε στο γάμο με πολλές προσδοκίες !!!! Στο γάμο κατά την ταπεινή μου γνώμη μπαίνεις όταν νοιώθεις ικανός να κάνεις θυσίες! Τι είναι ο γάμος? η επιλογή του προσώπου για τον οποίο μπορεί και να περάσω δύσκολα! Δεν θεωρώ το γάμο την ευκαιρία για γούστα καλοπέραση κλπ...

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •