Ενώ είχα τα πάντα, το κατέστρεψα ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    4

    Ενώ είχα τα πάντα, το κατέστρεψα ...

    Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα. Από μικρή ήμουνα παχουλή και αυτό με εμπόδιζε να έχω σχέσεις. Είμαι 22 ετών και είχα μόνο 2 σχέσεις. Η μια στα 17 και διήρκεσε 3 μήνες και η άλλη πέρσι και είχε διάρκεια 4 μήνες. φέτος το καλοκαίρι γνώρισα μέσω διαδικτύου ένα παιδί 2 χρόνια μικρότερο μου και αποφασίσαμε να βρεθούμε από κοντά. εγώ πίστευα αν με έβλεπε δεν θα μου ξαναμιλούσε γιατί σίγουρα δεν θα του άρεσα. αυτός όμως συνέχισε να μου μιλά και στην αρχή μου έλεγε ήταν συγχυσμένος αλλά αργότερα πως με είχε ερωτευτεί. εμένα μου άρεσε φυσικά αλλά δεν έκανα τίποτα μαζί του ούτε του είπα ποτέ πως νιώθω γιατί οι φίλες μου με κορόιδευαν που έκανα παρέα με τον "μικρό". εγώ φυσικά για αυτό το λόγο το έπαιζα αδιάφορη. όμως τώρα είμαι τρελά ερωτευμένη μαζί του αλλά αυτός δεν μου μιλάει καθόλου (πιστεύω βρήκε άλλη), τον βλέπω καθημερινά στο πανεπιστήμιο δεν μπορώ να τον αποφύγω. νιώθω πολλά αλλά είναι ήδη αργά. τον έχασα... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by riaapr View Post
    Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα. Από μικρή ήμουνα παχουλή και αυτό με εμπόδιζε να έχω σχέσεις. Είμαι 22 ετών και είχα μόνο 2 σχέσεις. Η μια στα 17 και διήρκεσε 3 μήνες και η άλλη πέρσι και είχε διάρκεια 4 μήνες. φέτος το καλοκαίρι γνώρισα μέσω διαδικτύου ένα παιδί 2 χρόνια μικρότερο μου και αποφασίσαμε να βρεθούμε από κοντά. εγώ πίστευα αν με έβλεπε δεν θα μου ξαναμιλούσε γιατί σίγουρα δεν θα του άρεσα. αυτός όμως συνέχισε να μου μιλά και στην αρχή μου έλεγε ήταν συγχυσμένος αλλά αργότερα πως με είχε ερωτευτεί. εμένα μου άρεσε φυσικά αλλά δεν έκανα τίποτα μαζί του ούτε του είπα ποτέ πως νιώθω γιατί οι φίλες μου με κορόιδευαν που έκανα παρέα με τον "μικρό". εγώ φυσικά για αυτό το λόγο το έπαιζα αδιάφορη. όμως τώρα είμαι τρελά ερωτευμένη μαζί του αλλά αυτός δεν μου μιλάει καθόλου (πιστεύω βρήκε άλλη), τον βλέπω καθημερινά στο πανεπιστήμιο δεν μπορώ να τον αποφύγω. νιώθω πολλά αλλά είναι ήδη αργά. τον έχασα... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ???
    καλησπερα ρια
    ειχες ποτε ολοκληρωμενη σχεση με καποιο αγορι?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    4
    ne me ena filo m p tn gnwriza 7 xronia

  4. #4
    ria...να σε ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα?
    Πως τον γνώρισες στο διαδίκτυο και τον βλέπεις και στο πανεπιστήμιο?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    4
    ton gnwrisa mesw internet bre8ikame giname filoi itane fantaros k meta apo 3 mines perase sto panepistimio p foitousa kai irthe

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ria
    γραφε μας αν θελεις στα ελληνικα :)
    νομιζω οτι ειναι πολυ βασικο το οτι εχει αλλη σχεση τωρα, οπως μας ειπες.
    δεν εχει νοημα να κανεις κατι αν αυτο ισχυει.

  7. #7
    γιατί δεν κάνεις εσύ την κίνηση? κι αν δεν βγει κατι ξεκίνα να κοιτάς αλλού. ...αλλά για να μη σου μιλά καθόλου δλδ τωρα να μη δειχνει το παραμικρο ενδιαφερον πάει να πει πως δε νοιώθει ότι μας περιγραφεις ότι νοιωθεις εσυ γι αυτον.
    Και το αισθημα που νοιώθεις τόσο έντονα, παροδικό μου φαίνεται, με τον καιρό θα ξεθωριάσει εκτός κι αν δεν κανεις κατι άλλο παρά μόνο να τον σκέφτεσαι, άλλωστε δεν είχες και κατι το ιδιαίτερο ούτε κατι μακροχρονιο μαζι του. Βελτίωνε εμφανισιακα τον εαυτό σου, για να αρέσεις τόσο σ αυτον όσο και πολλούς άλλους καλύτερους του, η εξωτερική εμφανιση είναι το πρωτο που κοιτα ενας άντρας, φαινεσαι πάντως καλός χαρακτηρας.
    γιάννης

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ρε συ κοπελια, σιγα την διαφορα ηλικιας που ειχατε! μα γιατι σε παρασυρουν τοσο? κοιτα να δουλεψεις λιγο αυτο πρωτα μεσα σου! αλλιως οποιονδηποτε και να βρεις, επειδη στην μια θα βρωμαει στην αλλη θα ξυνιζει, δεν θα σταυρωσεις σχεση! τωρα παει πεταξε το πουλακι! σιγουρεψου αν εχει οντως σχεση βεβαια, αν δεν εχει κανε κινηση αλλα μην δειχνεις πολυ απελπισμενη.

    επισης επειδη εμεις εχουμε ταση να τραγικοποιουμε τα παντα, μπορει να μην εισαι τοσο ''αισχος'' οσο περιγραφεις πως εισαι! σ λεω να βρεις αυτοπεποιθηση οχι για να τ ακουσεις μονο εσυ αλλα για να ακουω κ εγω! μην στεναχωριεσαι γιατι ουτως η αλλως δεν πεθανε και κανεις και εισαι και 22
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    οι ερωτες ερχονται κ παρερχονται..
    παμε για αλλα εισαι τοσο μικρη

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by kyknos25 View Post
    οι ερωτες ερχονται κ παρερχονται..
    παμε για αλλα εισαι τοσο μικρη
    ο καλυτερος ο γκομενος ειναι παντα ο επομενος ;)
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Nιώθεις άσχημα για το σώμα σου? Γιατί με τη φράση σου είμαι παχουλή γι αυτό δεν πάνε καλά οι σχέσεις μου πχ, αυτό λες. Είναι σα να λες στο σώμα σου ότι έχει ένα ψεγάδι που είναι καταδικαστέο, που ενοχλεί, που σε καταδυναστεύει. Ξέρεις, δεν είναι ανάγκη να το βλέπεις έτσι όμως. Δεν ξέρεις παχουλούς ανθρώπους με σχέσεις και μάλιστα ευτυχισμένες και αρμονικές? Μην ξεχνάς ότι ζεις σε μια κοινωνία που το διαφορετικό πάντα το γελοιοποιεί και το μεταπλάθει σε καρικατούρα. Δεν σου χρειάζεται να είσαι ΚΑΙ εσύ εχθρός του κορμιού σου πια. Και στο λέω εγώ που και γω έχω υπάρξει μία εχθρός μου.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ειναι δυσκολο να μην εισαι εχθρος του εαυτου σου σημερον ημερα ειδηκα αμα εισαι γυναικα. με τοσα πρωτυπα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #13
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    ο καλυτερος ο γκομενος ειναι παντα ο επομενος ;)
    .........όπως το....., σ αφηνω τώρα στον επόμενο, τον άτυχο τον γκόμενο που θα ρθει στη ζωή σου, είσαι γυναίκα επικίνδυνη, παραμονεύουν κίνδυνοι στο χάδι στο φιλί σου? (που λέει το γνωστό τραγούδι)
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    1ον) Κατ' αρχάς ν' αλλάξεις φίλες.... οι σωστοί φίλοι λένε τη γνώμη τους για τις επιλογές μας αλλά από εκεί και πέρα τις σέβονται δεν τις κοροϊδεύουν... 2ον) το πόσο παχείς ή αδύνατοι είμαστε δεν είναι το πιο σημαντικό που τραβάει έναν άνθρωπο κοντά μας... αλλά το πόσο αγαπάμε τον εαυτό μας και πόσο τον σεβόμαστε... δύσκολη υπόθεση το ξέρω καλά (εγώ που είμαι σχετικά αδύνατη για παράδειγμα πάλι δεν μπορώ να κάνω κάποιον να με αγαπήσει και δε φταίει το σώμα μου γι' αυτό... αλλά η ελάχιστη αγάπη που έχω για τον εαυτό μου) και προς αυτή την κατεύθυνση πρέπει να δουλέψεις.... 3ον) τώρα απ΄ότι κατάλαβα νομίζω ότι ο νεαρός μάλλον ένιωσε ότι τον απέρριψες και γι΄αυτό δε σου μιλάει τώρα... μήπως να έκανες μια προσπάθεια επανασύνδεσης;; και αν ανταποκριθεί έχει καλώς αν όχι η ζωή συνεχίζεται....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    κανονικα ναι εσυ τον απερριψες οποτε πρεπει να σου γινεται μαθημα να μην ακους τον εναν και τον αλλον. ολα γινονται ωστε να αποκταμε εμπειριες
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. δεν ειχα σχεση ποτε!!
    By euronymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-06-2011, 01:46
  2. το είχα ξαναποστάρει...
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-12-2010, 22:48
  3. τον είχα σαν παιδί μου
    By mixalis in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-2010, 18:18
  4. τον είχα σαν παιδί μου 2
    By mixalis in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 14
    Last Post: 04-08-2010, 14:39
  5. ΤΙ ΕΙΧΑ,ΕΧΩ?
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 13-07-2008, 19:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •