ενασχολησεις-χομπυ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149

    ενασχολησεις-χομπυ

    πασχω απο ιψδ και θελω να ασχοληθω με πραγματα-χομπυ κλπ,αλλα δεν ξερω τι...
    παρακαλω τη βοηθεια σας για να βρω καποιο ενδιαφερον-οχι μουσικη οχι αθλημα.
    να ειναι κατι που να αποβαλλει η εστω να μη μου αποφερει αγχος και να μην σκεφτομαι...
    μπορειτε να προτεινετε οτιδηποτε.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    47
    αυτό πρέπει να το βρείς εσύ ο ίδιος... εγώ θα σου πρότεινα την γυμναστική μπορεί να βαριέσαι καταλαβαίνω... αλλα βοηθάει παρα πολύ στο να ξεχάσεις όλες αυτές τις σκέψεις.

    εμενα το χομπυ μου πάντως είναι να αγοράζω συχνά διαφορα smartphones/tablets/κλπ. πραγματικά ξεχνιέμαι τελείως.. δεν σκέφτομαι τίποτα μετά...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    εμενα παλι τπτ δε με ευχαριστει...συναισθηματα μηδεν.τι να κανω ρε παιδια...ειμαι πολυ μπερδεμενος.υποτιθεται οτι ηρθαμε στη ζωη να κανουμε αυτα που θελουμε-αλλα σε μερικους απο μας μας φερεται αδικα...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by korman709 View Post
    εμενα παλι τπτ δε με ευχαριστει...συναισθηματα μηδεν.τι να κανω ρε παιδια...ειμαι πολυ μπερδεμενος.υποτιθεται οτι ηρθαμε στη ζωη να κανουμε αυτα που θελουμε-αλλα σε μερικους απο μας μας φερεται αδικα...
    παίρνεις αντικαταθλιπτικά για το ιψδ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    Ναι,cymbalta k wellbutrin,εχω πολυ αγχος ομως,σκεφτομαι συνεχεια,ειμαι αφηρημενος,χαμενος,στον κοσμο μου,απαισιοδοξος,μπερδεμεν ος,δε ξερω τι θελω,εχω πολυ φαντασια και πολυπλοκοτητα στη σκεψη μου και αλλα πολλα που χαρακτηριζουν την ψυχ.προσωπικότητα μου.ψαχνω κατι να ασχοληθω και καπως να ηρεμω και να ασχολουμαι.εχω δοκιμασει αρκετα πραγματα αλλα δεν τα αντεχω.θελω κατι που θα απασχολουμαι-ξεχνιεμαι με αυτο...οχι μουσικη οχι αθλημα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    ντεκουπάζ! είναι μία τεχνική όπου δημιουργείς διακοσμητικά αντικείμενα με χαρτοπετσέτα και ατλακόλ ή ειδική κόλλα για ντεκουπάζ. μπορείς να βρεις πληροφορίες στο ιντερνετ. εμένα με ξεκουράζει και με κάνει να ξεχνιέμαι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    ξένη γλώσσα?
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Similar Threads

  1. Ψάχνω ένα χόμπυ
    By mach in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 05-07-2011, 02:16
  2. ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΧΟΜΠΥ
    By martha73 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 22-01-2011, 01:02
  3. ΧΟΜΠΥ?
    By Sadness in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 03-09-2008, 13:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •