Δεν αντέχω άλλο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325

    Δεν αντέχω άλλο..

    ..τον πατέρα μου!
    Προσπαθώ εδω και 3 χρόνια να πείσω την μάνα μου να τον διώξει γιατι δεν αντέχω αλλο την συμπεριφορά του και γενικά τον χαρακτήρα του και τους τρόπους συμπεριφοράς του αλλα πιστεύω πως καταβάθος η μάνα μου φοβάται να τον διώξει.
    Έχουμε φτάσει σε μια εποχή που είναι δύσκολη και σε λίγο καιρό δίνω και εγω πανελλήνιες και δεν θα αντέξω να τον έχω σπίτι και να μου κάνει την ζωή δύσκολη.
    Δεν δουλεύει καθόλου. και οταν δουλεύει για το σπίτι δεν δίνει τίποτα και τρώει τα λεφτά του με φίλες*. Σε εμένα δεν μου δίνει καθόλου σημασία.
    Όταν δεν δουλεύει ζητάει λεφτά απο την μάνα μου και γκρινιάζει.
    Ο χαρακτήρας του είναι μέσα στα νεύρα. Ακόμα και απο εμένα ζητάει λεφτά για τσιγάρα!!!!!!!! Την αλλη την φορά επειδή δεν πήγαινα να του πάρω παραλίγο να με χτυπήσει!!!
    Έχει ξεφύγει εντελώς η κατάσταση και δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω για να πάρει πόδι απο εδώ μέσα αν και δεν είναι δική μου δουλειά το γνωρίζω είναι της μητέρας μου ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΕΙ?
    Όσες κρίσεις πανικού εχω πάθει και κατάθλιψη είναι εξ αιτίας αυτου του ανθρώπου!!
    Δεν αντέχω άλλο... Δεν μπορώ..
    Παλιά είχε και εξωσυζυγικές σχέσεις δηλαδή και τώρα εχει..
    τι θα κάνω δεν αντέχω αλλο..
    there's too much blood in my caffeine system

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Hara_ View Post
    ..τον πατέρα μου!
    Προσπαθώ εδω και 3 χρόνια να πείσω την μάνα μου να τον διώξει γιατι δεν αντέχω αλλο την συμπεριφορά του και γενικά τον χαρακτήρα του και τους τρόπους συμπεριφοράς του αλλα πιστεύω πως καταβάθος η μάνα μου φοβάται να τον διώξει.
    Έχουμε φτάσει σε μια εποχή που είναι δύσκολη και σε λίγο καιρό δίνω και εγω πανελλήνιες και δεν θα αντέξω να τον έχω σπίτι και να μου κάνει την ζωή δύσκολη.
    Δεν δουλεύει καθόλου. και οταν δουλεύει για το σπίτι δεν δίνει τίποτα και τρώει τα λεφτά του με φίλες*. Σε εμένα δεν μου δίνει καθόλου σημασία.
    Όταν δεν δουλεύει ζητάει λεφτά απο την μάνα μου και γκρινιάζει.
    Ο χαρακτήρας του είναι μέσα στα νεύρα. Ακόμα και απο εμένα ζητάει λεφτά για τσιγάρα!!!!!!!! Την αλλη την φορά επειδή δεν πήγαινα να του πάρω παραλίγο να με χτυπήσει!!!
    Έχει ξεφύγει εντελώς η κατάσταση και δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω για να πάρει πόδι απο εδώ μέσα αν και δεν είναι δική μου δουλειά το γνωρίζω είναι της μητέρας μου ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΕΙ?
    Όσες κρίσεις πανικού εχω πάθει και κατάθλιψη είναι εξ αιτίας αυτου του ανθρώπου!!
    Δεν αντέχω άλλο... Δεν μπορώ..
    Παλιά είχε και εξωσυζυγικές σχέσεις δηλαδή και τώρα εχει..
    τι θα κάνω δεν αντέχω αλλο..
    η μητερα σου,πως ειναι μαζι του?περναει καλα?μονο εσυ, υποφερεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Η μητέρα μου ούτε αυτή τον αντέχει και κλαίει αν της τα θυμίζω και αν της λεω να τον διώξει εχει ενα παράξενο ύφος.. υποφέρει και αυτήν μαζί μου γιατί είναι η μοναδική που δουλεύει για να κρατήσει το σπίτι και να κάνει οικονομία κτλ και ούτε αυτήν τον αντεχει.. η μαμα εχει καλες σχεσεις μαζι μου με αυτον οχι..
    αν παει να του μιλησει της λεει συνεχεια να τον παρατησει κτλ
    και αυτος ολη μερα μιλαει στο τηλ με καποια.. :(
    υποφερω υπερβολικα......
    there's too much blood in my caffeine system

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν μπορεις να λες στην μανα σου να διωξει τον πατερα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    τι εννοεις;;;
    there's too much blood in my caffeine system

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εννοω πως καταλαβαινω πως εχεις ζορια και ολα αυτα σου κανουν τα νευρα κροσια αλλα δεν μπορεις να πιεζεις την μητερα σου να διωξει τον πατερα σου!!!! εχεις καποιο μερος η χωρο να πηγαινεις μονη σου να ηρεμεις? να φευγεις ωστε να μην εισαι ολο μαζι τους? δεν μπορεις να της λες να τον διωξει γιατι ισως κ εκεινη πιεζεται , φαντασου ποσο θα την πληγωνει το γεγονος να βλεπει να κανει τετοια ο ιδιος της ο αντρας και ταυτοχρονα να δεχεται και πιεσεις απ την κορη της που δεν θελει τον πατερα της!!!!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    εχεις δικιο..συμφωνω μαζι σου.
    δεν εχω καποιο μερος.
    μια φορα περσυ το καλοκαιρι την χτυπησε και εφυγα και πηγα στην θεια μου αλλα πλεον η θεια μου μετακομισε..
    δεν ξερω στεναχωριεμαι παρα πολυ..
    γενικα δεν εχω μερος να παω. αν μαλωνουν απλα αλλαζω δωματιο αλλα αν εχει νευρα μαζι μου με κυνηγαει σε οποιο δωματιο και αν παω.
    παλια εβγαινα εξω και εκανε παραπονα που βγαινω(ο πατερας μου)
    τωρα που καθομαι σπιτι κανει παραπονα οτι καθομαι συνεχεια μεσα.......δεν μπορω αυτο το πραγμα.
    there's too much blood in my caffeine system

  8. #8
    ...χαρά...πόσο χρονών είσαι?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    του 94.........
    there's too much blood in my caffeine system

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Εντάξει δεν είμαι μεγάλη σε ηλικία και δεν αντέχω αλλο την ζωή και ετσι οπως είναι τα πράγματα στο σπίτι μου......
    Είμαι σίγουρα ανώριμη...
    there's too much blood in my caffeine system

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μωρε εχεις δικιο....εχεις τα δικα σου περνας την εφηβεια βλεπεις κ ολα αυτα να γινονται σπιτι σου ! ξερω πως ειναι να ζεις σε ενα σπιτι μιζερο, που κανονικα ενα σπιτι πρεπει να ναι ενα λιμανι ηρεμιας απο εξω...........φετος τελειωνεις το σχολειο?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Ναί μακάρι να τελειώσω να ησυχάσω σοβαρά δεν αντέχω.
    Και ξέρεις ονειρεύομαι να πάρω ενα δικό μου σπίτι να περάσω κάπου(η έστω να νοικιάσω) -επειδή μένω στην επαρχ. - και να κατέβω να σπουδάσω κάπου.
    ουφ..
    Αλλα είναι και δύσκολοι οι καιροί και θέλω να πάνε καλά τα πράγματα..
    Εντάξει σπίτι δεν είμαι ήρεμη εντελώς..
    Όταν δουλεύει ο πατέρας μου και φεύγει απο το σπίτι εχω ηρεμία αλλα οταν είναι εδω είμαι το ίδιο το αγχος και δεν αντέχω..
    there's too much blood in my caffeine system

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    καθησες καθολου να μιλησεις σοβαρα με την μητερα σου χωρις κλαμματα και φυγοπονιες???εννοω να προσπαθησετε μαζι να βρειτε μια λυση στα σοβαρα, κατι δραστικο!!!! το να τον διωξει πρεπει να το αποφασισει εκεινη!!!! ομως pls , προσπαθησε και μαζι του λγο....γιατι δεν θα ναι λιγο να μεγαλωνεις με μισος για τον πατερα σου, ειδηκα τωρα που η ηλικια σου ειναι ευαλωτη
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Βασικά ο πατέρας μου με έβριζε απο τότε που ήμουν 12 χρονών. Είχε γκόμενα και δεν μου έδινε εμένα σημασία ούτε τίποτα..
    Και ξέρω γω συνέχεια τον τελευταίο καίρο κάθεται και μιλάει με μια άλλη στο τηλέφωνο και πήγα να κάτσω στην βεράντα μαζί του έτσι για παρέα και μου είπε να πάω μέσα και το έπαιζα και καλά κλαμμένη να δω τι θα κάνει και το έπαιζε καλός για 1-2 μέρες και καλά και μετά άρχισε πάλι να ουρλιάζει..
    Γενικά είναι νευρικός ΠΙΟ νευρικός απο εμένα!!!!
    Δεν κάνει τίποτα , θυμώνει εύκολα κτλ.
    Είναι στον κόσμο του..
    Και όταν δεν έχει δουλειά γίνεται ακόμα χειρότερος..
    Με την μάνα μου μιλήσαμε και αυτήν θέλει να τον διώξει γιατί δεν τον αντέχει επειδή δεν πληρώνει τίποτα και τα έχει ολα στην πλάτη της.
    Δηλαδή ο άνθρωπος ακόμα και δουλειά να βρεί την βαριέται και φεύγει και δεν μπορεί συνέχεια η μάνα μου να τα βγάζει πέρα αλλα δεν ξέρει πως να βρεί τρόπο για να φύγει..
    there's too much blood in my caffeine system

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τι μ θυμησες τωρα κ μενα με εβριζε μονιμως αλλα νμζε πως ηταν για το καλο μου κ το διαπιστωσα τωρα. ηταν κακο μεν αλλα δεν το κτλβαινε! ειχα μονιμως αγχος και νευρα και καταθλιψη και ενιωθα αχρηστη και κενη. πολυ κενη. κ μενα ειχε πολλα νευρα και με το παραμικρο ξεσπαγε κ με χτυπαγε συχνα πυκνα και παραλογιζοταν μονιμως πχ φωναζε και τσακωνοταν πολυ αγρια αν η τηλεοραση ηταν πολυ δυνατα η πολυ σιγα, οταν δεν κοιμομασταν απ τις 12 γιατι ειχαμε σχολειο, οταν δεν κοβαμε την σαλατα με τον τροπο που μας εδειχνε, οταν δεν θυμομασταν νερο την προπαιδια, οταν διαβαζα και ξεφυλιζα το βιβλιο φωναζε πως τον κοροιδευα κ πως να μην κανω πως διαβαζω γιατι ειμαι αχρηστη κλπ κλπ. σχεδον ευχομουνα να χωρισουν και να βρει αλλη για να με αφηνει εμενα ησυχη.

    εισαι σιγουρη πως εχει αλλη?
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 112
    Last Post: 19-05-2011, 13:06
  2. Δεν αντεχω άλλο...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2011, 22:14
  3. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 13:14
  4. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 13:51
  5. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 17:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •