ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ SKINNY - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν εχω πληρωσει τιμημα? και με τοκο εχω πληρωσει πολλα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    μα δεν με νοιαζει τι αρεσει!!!!!!!!

    δν ξερω μια με λενε κανονικη μια αδυνατη......
    καταρχάς το ύψος σ είναι μ χαρά. επειδή δεν πολυκατάλαβα θες να αδυνατίσεις κ άλλο?

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Mproken μου,πρεπει να το καταλαβεις αυτο και στο λεω με οση πιο πολλη στοργη μπορω. Οταν βαζεις εναν στοχο τον εξεταζεις απο ολες τις πλευρες και φτιαχνεις ενα πλανο,με οση πιο πολλη ακριβεια μπορεις ωστε να επιτυχεις το αποτελεσμα που θες. Ο δικος σου στοχος ειναι ενα κορμι οπως στις φωτογραφιες,αλλα το δικο σου πλανο,ο τροπος που διαλεξες για να το καταφερεις ηταν τελειως λαθος. Οι αδυνατες κοπελες δεν ειναι απαραιτητα πολυ ομορφες,εγω ειμαι 1.68 και 52 κιλα και το σωμα μου εχει και λιπακια και απ'ολα αυτα που εχουν και οι πιο παχουλες. Για να γινει το κορμι σου οπως στις φωτογραφιες θελει πολυ προσπαθεια. Οχι μονο να σταματησεις το φαι,τοτε γινεσαι ενα σακι απο δερμα και κοκκαλα. Μα το λενε και μονες τους ρε Μπροκεν... Δες λιγο δηλωσεις απο μοντελα να δεις τι θυσιαζουν καθημερινα και ποσα χρηματα δινουν! Υπαρχουν και οι τυχερες οπως λες,που ειναι ετσι το σωμα τους και δε θελουν κοπο για να ειναι ετσι. Αλλα ειναι ελλαχιστες.

    Η μονη λυση για να εχεις ενα αντικειμενικα πολυ ωραιο σωμα ειναι διατροφη-ασκηση. Και αυτο δεν το λεω,εγω το λενε οι διατροφολογοι και οι γυμναστες. Αν εσενα δε σου φτανει απλα ενα ωραιο σωμα και θελεις το σωμα των μοντελων τοτε πρεπει να προσπαθησεις ακομα πιο πολυ και να το κανεις αυτοσκοπο,να καταναλωνει πολυ μεγαλο μερος της ζωης σου. Εσυ Μπροκεν δεν το θελεις αυτο ρε συ... Γι'αυτο επελεξες την ευκολη λυση του "δεν τρωω" που καταλαβαινεις μονη σου οτι ειναι τελειως λαθος απο ολες τις αποψεις. Αν κοβοντας το φαι γινομασταν μοντελα ολοι νυστικοι θα ειμασταν μονιμα.

    Ειναι δυσκολο πολυ αλλα πρεπει να τα αφησεις ολα αυτα πισω και να βρεις την "χρυση τομη" που σου ελεγα τις προαλλες,μια λυση να εισαι και εσυ ικανοποιημενη απο τον εαυτο σου και οι αλλοι απο εσενα. Να βελτιωσεις την εμφανιση σου σε ενα φυσιολογικο σημειο ωστε να ανεβει η αυτοπεποιθηση σου αλλα και οι αλλοι γυρω σου να μην ανυσηχουν. Δηλαδη να φτιαξεις εναν αλλο στοχο,πιο φυσιολογικο και πιο κοντα στα δικα σου δεδομενα,εναν στοχο που βρισκεται στη μεση και οχι στα 2 ακρα.

    Αν και εγω,παρ'ολο που δεν σε γνωριζω καθολου,ειμαι σιγουρη πως το τελειο κορμι που θες κρυβει αλλα πραγματα,οπως σου ειπα πριν. Εισαι πολυ εξυπνη και ωριμη για να θεωρεις πραγματικα οτι αυτο ειναι τοσο σημαντικο. Αν μιλουσα με κανα αλλο κοριτσακι δεν θα το σκεφτομουν,τωρα που μιλαω μαζι σου ομως βλεπω οτι ετσι ειναι τα πραγματα. Ισως θελεις αλλα πραγματα απο τον εαυτο σου τα οποια δεν εχεις εξερευνησει η φοβασαι να αντιμετωπισεις και πιστευεις οτι αν αποκτησεις μια τελεια εμφανιση θα γινεις ευτυχισμενη. Ο στοχος της "τελειας εμφανισης" ειναι πολυ πιο απλος και χειροπιαστος σε σχεση με αλλους,που αφορουν την πορεια σου μεσα στο κοινωνικο συνολο αλλα και μεσα στην ιδια σου τη ζωη. Αν ειχες το κορμι που φαντασιωνεσαι τοτε τι αλλο θα ηθελες? Τι αλλο "στοχο" θα εβαζες? Θα πηγαινες στην σχολη που ηθελες παντα? (παραδειγμα)

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μμμμ.......... να βρω να νοικιασω ενα διαμερισμα ισως.....
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Broken_DoLL

    ωραια.... αυτη η προταση που μολις πληκτρολογησες μπαινει μπροστα λοιπον απο το στοχο "τελειο σωμα".

    Ειμαι σιγουρη οτι αν συνεχιζεις να σκεφτεσαι θα βρεις κι αλλα πραγματα,και ολο θα αλλαζεις τις θεσεις προτεραιοτητας και στο τελος ο αρχικος σου στοχος,το "τελειο σωμα" θα ειναι τελευταιος....

    Συνεχιζε καθε μερα να δουλευεις με αυτο τον τροπο. Ανακαλυψε τον εαυτο σου μεσα σου. Η ζωη ειναι πολυ μικρη και πολυτιμη και εχει τοοοοοοοοοοοοοοσα πραγματα να κανεις! Αυτη ειναι η κληρονομια σου για το μελλον σου και η κληρονομια που θα αφησεις στα παιδια σου. Το τελειο σωμα σου δε θα το θυμαται κανεις μετα απο καποια χρονια,ουτε εσυ...

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι δεν λεω πως δεν εχω σκεφτει τα οσα λες. και ειναι φυσικα πολυ σωστα. το θεμα ειναι ομως το πως ατομα σαν κ μενα μπορουνε να το χωνεψουνε αυτο. εχω κανει μια μεγαλη προοδο το δεχομαι (αν φανταστεις πως το επαιρνα το θεμα ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ βαρια οπου φυσικα με οδηγουσε σε βουλιμικα και ασχημη ψυχολογια σε σημειο που δεν πηγαινε αλλο εκτος απο τον πριξιμο στο στομαχι ειχα και μονιμως χαρακωμενα χερια) ομως δεν χωνευεται ποτε εχω την εντυπωση..........

    το ασχημο μου που το αναγνωριζω ειναι οτι σε αυτον τον τομεα και πολλους αλλους κοιταω το τωρα κ οχι μακροπροθεσμα. με τρωει μια φοβερη τελειομανια......που μου προκαλει τοσο αγχος. σαν ψυχαναγκασμος. ειληκρινα σ μιλαω, δν ειμαι ματαιοδοξη που λεω ολα αυτα ουτε πεζη
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Broken_DoLL

    αρα αυτο που πρεπει να δουλεψεις ειναι η διαρκης αναζητηση του τελειου,να απελευθερωθεις απο αυτο. Γιατι απο μονο του σε εγλωβιζει σε εναν μικροκοσμο πολυ περιορισμενο και αποκλινεις απο την πραγματικη ουσια της ζωης και απο την πραγματικη ομορφια των πραγματων.. Για εσενα θα το κανεις,οχι για αλλους, αυτος ειναι ενας στοχος που αν τον καταφερεις θα εχεις νικησει πραγματικα. Και δε θελει πολυ προσπαθεια η κοπο. Ασε με να επεξεργαστω καποια πραγματα στο μυαλο μου και θα σου πω μετα και λυση για να ξεκινησεις.


    (δεν σκεφτηκα ποτε οτι εισαι ματαιοδοξη η πεζη,καθε αλλο,γι'αυτο σου αφιερωσα και τοσο χρονο. απλα πολυ ευαισθητη και μπερδεμενη. αλλα ευαισθητοι και μπερδεμενοι ειμαστε πολλοι)

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    thanks ρε συ εισαι πολυ καλη!!!!!!!!! εσυ ακριβως ειχες τετοιο θεμα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Οχι εγω εχω καταθλιψη. Την εμφανισα πριν 3 χρονια οταν αλλαξα πολη και ηρθα στην Αθηνα. Ολες οι διαταραχες που εμφανιζουν οι ανθρωποι μοιαζουν πολυ μεταξυ τους,ξεκινουν απο τους ιδιους λογους απλα εκδηλωνονται διαφορετικα,αναλογα με τον ανθρωπο. Θα μπορουσα καλλιστα να ημουν εγω στην θεση σου κι εσυ στην δικη μου.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν νμζω να ναι οπως το λες δεν ειναι διαφορετικες εκδηλωσεις διαταραχων ειναι αναλογα με τα βιωματα ετσι παει! α κ τον χαρακτηρα φυσικα
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ
    By Flumen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 05-02-2012, 19:31
  2. ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΛΑΪ ΤΟΥ
    By firefly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 19-07-2009, 10:30
  3. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  4. Replies: 14
    Last Post: 10-08-2008, 22:38
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •