Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    9

    Unhappy Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..

    Με την Μαρία ήμασταν φίλοι για πολλούς μήνες. Υπήρχε μεγάλη αγάπη μεταξύ μας. Η ίδια διατηρούσε μακροχρόνια ελεύθερη σχέση.. Από την ώρα που την είδα από κοντά ένιωθα έντονη σεξουαλική έλξη.. Και εκείνη τον τελευταίο καιρό (απ ότι μου λέει τώρα) ήταν ερωτευμένη μαζί μου. Ωστόσο είχα μια σοβαρή σχέση και όλα παρέμεναν σε φιλικό επίπεδο..

    Όταν η τότε κοπέλα μου δήλωσε πως επιθυμεί ελεύθερη σχέση, δεν έχασα χρόνο και άρχισα να τσιλημπουρδίζω. Από τα πρώτα πράγματα που έκανα ήταν να κανονίσω να κάνω κάτι με τη Μαρία. ε.. Και αυτό που έγινε ήταν απίστευτο.. Τρελή χημεία στο σεξ, και ευχάριστη συνύπαρξη. Η σχέση που είχα ήταν υπό διάλυση και έτσι την τερμάτισα. Το ίδιο έκανε και η Μαρία που ούτως η άλλως δεν είχε ιδιαίτερες επαφές.. Κανά δυο μέρες μετά παραδέχτηκε ο ένας στον άλλο το πόσο ερωτευμένος είναι, και δημιουργήσαμε μια σχέση..

    Να σημειώσω πως εκείνο το χρονικό διάστημα έπαιρνα αντικαταθλιπτικά και αγχολυτικά..

    Λίγο καιρό αργότερα κοινωνικές υποχρεώσεις την ανάγκασαν να βρεθεί μερικές φορές με τον πρώην της που ήταν σε χάλια ψυχολογική κατάσταση. Από την πρώτη φορά που ξαναβρέθηκε μαζί του ένιωθα πως κάτι δεν πηγαίνει καλά..

    Πολλοί δε μπορούν (ή δε τους βολεύει) να το πιστέψουν, όμως δεν έχω πει το παραμικρό ψέμα, ούτε έχω απατήσει καμία κοπέλα μου.. Θεωρώ το ψέμα υπερβολικά ανήθικο ειδικά για τους ανθρώπους που αγαπώ.

    Περνούσα πολύ καλά μαζί της τους επόμενους μήνες. Κατάφερα μάλιστα να κόψω και τα ψυχοφάρμακα. Κάποιες στιγμές με έπιαναν ανασφάλειες γιατί κάτι δεν μου πήγαινε καλά..

    Της είχα πει από την αρχή πως δε συγχωρώ το ψέμα.. Της ζητούσα πολλές φορές να μου πει αν συνέβη κάτι με τον πρώην της με την υπόσχεση ότι θα την συγχωρέσω. Η ίδια έλεγε πως δεν είχε γίνει το παραμικρό και πως δε μου έκρυβε κάτι.

    Η επαφή με τον πρώην της δημιουργούσε προβλήματα καθώς ο ίδιος της κλαιγόταν και έτσι οι επαφές μαζί του (από τηλέφωνο και ίντερνετ) σταδιακά μειώθηκαν και σχεδόν σταμάτησαν.

    Όταν έφτασα σε σημείο να φοβάμαι για την ψυχική μου υγεία θεωρώντας πως οι υποψίες μου είναι παράλογες, διάβασα κάποιες συνομιλίες στον υπολογιστή της και αυτό ήταν. Όλες οι υποψίες μου επιβεβαιώθηκαν. Οι συνομιλίες μαρτυρούσαν πως είχε πηδηχτεί μαζί του τουλάχιστον δυο διαφορετικές φορές.

    Όταν γύρισε στο σπίτι την έβαλα να διαβάσει τις συνομιλίες μπροστά μου. Άρχισε κάτι απίστευτες δικαιολογίες, βγάζοντας με τρελό, που με εξόργισαν ακόμα περισσότερο.

    Έχασα τον έλεγχο του εαυτού μου. Τις έριξα μερικές σφαλιάρες και την έδιωξα από το σπίτι (πρώτη φορά σήκωσα το χέρι μου σε γυναίκα). Το παρανοϊκό είναι πως προσπαθούσα να πιστέψω τις δικαιολογίες της.

    Χωρίς να παραδεχτεί τα όσα μου έκρυβε τους προηγούμενους μήνες, 3 μέρες μετά ήρθε σπίτι μου για να μου φέρει κάτι πράγματα. Κάναμε σεξ.. Καθίσαμε αγκαλιά. Μετά από πίεση και ψέματα ομολόγησε πως μέσα σε αυτές τις τρεις μέρες βρέθηκε και ξαναπηδήχτηκε με τον πρώην της. Μέσα από συζήτηση κατάλαβα πως δε μπορώ να ξαναέχω κάτι μαζί της..

    Χωρίσαμε πολύ όμορφα.. Την πήρα αγκαλιά.. Της είπα να προσέχει και να μην ξανακάνει σε άλλον τα ίδια.. Πως θέλω να με κάνει περήφανο.. Υποσχέθηκε να μη με ξαναενοχλήσει για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα.

    Την επόμενη μέρα με παρακαλούσε να της δώσω μια ακόμα ευκαιρία.. Της είχα δώσει όμως ήδη πολλές.. Άρχισα να συνειδητοποιώ ότι προσπαθούσα να κοροϊδέψω τον εαυτό μου. Οι συνομιλίες ανέφεραν ξεκάθαρα πως είχαν πηδηχτεί.. Αφότου είδε πως οι προσπάθειες της δεν αποδίδουν μου έστειλε ένα e-mail, εξηγώντας μου ακριβώς (???) τι είχε γίνει το χρονικό διάστημα που ήμασταν μαζί.

    Από την ώρα που χώρισα ήμουν κομμάτια. Παρότι το σεξ δε μου έλειψε καθόλου (καθώς άμεσα απέκτησα fuck budy) ένιωθα ανικανοποίητος. Η Μαρία εξακολουθούσε να με ενοχλεί ζητώντας μου μια ακόμα ευκαιρία.. Λίγες μέρες αφότου χωρίσαμε άρχισα και πάλι να έχω κρίσεις πανικού.. Ο ύπνος μου είχε γίνει χάλια.. Είχα φτάσει σε σημείο να μισοκοιμάμαι και να νιώθω την παρουσία της. Να ακούω τη φωνή της..

    Ώσπου 1 μήνα μετά έσπασα. Μίλησα μαζί της ιντερνετικά.. Κλάψαμε.. Γελάσαμε.. Εκφράσαμε την αγάπη μας.. Την επόμενη μέρα δεν άντεξα και την κάλεσα σπίτι μου..

    Τέσσερις μήνες τώρα δεν ξεκολλήσαμε για περισσότερο από μια μέρα.. Πλέον μένουμε πάλι μαζί..

    Από τις πρώτες ώρες της επαφής μας μου είπε πως εξακολούθησε όσο καιρό δεν ήμασταν μαζί να έχει κάποιες ερωτικές επαφές με τον πρώην της. Μου είπε πως πλέον γνωρίζω τα πάντα γι αυτήν και πως δεν πρόκειται ποτέ να μου ξαναπεί ψέματα. Μου είπε πως αυτός ο χωρισμός της έδωσε να καταλάβει πως είμαι σημαντικός γι αυτήν και πως δε θέλει να με ξαναχάσει..

    4 μήνες όμως τώρα έχω ξεσπάσματα..
    Έχει τύχει ακόμα και την ώρα που βλέπουμε μια κωμωδία και εγώ να βάλω τα κλάματα νιώθοντας αδικημένος και πληγωμένος απ ότι μου έχει κάνει. Έχω πολλά ξεσπάσματα.. Η ίδια φαίνεται να το έχει ξεπεράσει μια χαρά και αυτό με εξοργίζει.. Εγώ δε μπορώ να το ξεπεράσω..

    Το χειρότερο είναι πως έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη στο πρόσωπο της..
    Δεν πιστεύω πως μου έχει πει όλη την αλήθεια για τον καιρό που ήμασταν μαζί και για το χρονικό διάστημα που χωρίσαμε..
    Δε μπορώ να πιστέψω πως έκοψε κάθε επαφή με τον πρώην της..
    Φοβάμαι ότι και τις λίγες ώρες που λείπει από το σπίτι μπορεί να μου κάνει πουστιά..

    Βασικά δε φοβάμαι ακριβώς το να με απατήσει.. Φοβάμαι το να πιαστώ πάλι μαλάκας.. Μπορώ να δεχτώ τα πάντα σε μια σχέση, όχι όμως το ψέμα.. Σιχαίνομαι το ψέμα.. Θέλω να αγαπάω τη γυναίκα μου.. Δε θέλω να αγαπάω κάποια που παριστάνει ότι είναι..

    Μπορεί να παραλογίζομαι.. Μπορεί όμως και κάτι απ όλα αυτά να ισχύει..
    Πάντως έχω και πάλι το ίδιο προαίσθημα, ότι κάτι μου κρύβει.
    .
    Σχεδόν καθημερινά τη ρωτάω αν μου έχει πει όλη την αλήθεια.. Αν μου κρύβει κάτι.. Αν εξακολουθεί να μου κάνει πουστιές..

    Της έχω πει πως μπορεί να μου πει όλη την αλήθεια.. Της έχω αποδείξει πλέον πως έχω τη δύναμη να την συγχωρέσω για οτιδήποτε, αρκεί να το μάθω από την ίδια.

    Αυτό κουράζει και τους δυο μας..

    Μου είναι πολύ εύκολο να βρω σεξ.. Έχω σκεφτεί να της κάνω ακριβώς ότι μου έκανε.. Γιατί θεωρώ πως δεν έχει καταλάβει το μέγεθος της πουστιάς της.. Γιατί θεωρώ πως κατά κάποιο τρόπο θα πάρω το αίμα μου πίσω και θα νιώθω λιγότερο μαλάκας.. Δε μπορώ όμως να το κάνω.. Δεν είναι του χαρακτήρα μου.. Δεν πρόκειται να καταφέρω να πω ψέματα..

    Σκέφτομαι συνεχώς να χωρίσω.. Προσπάθησα όμως.. Ήμουν σίγουρος ότι θα τα καταφέρω και δε τα κατάφερα.. έναν ολόκληρο μήνα υπέφερα.. ένοιωθα σεξουαλικά ανικανοποίητος. Όταν την φαντασιωνόμουν έλιωνα από την ηδονή..

    Είναι η ζωή μου.. Την αγαπάω πάρα πολύ.. Θέλω να κάνω τόσα πολλά μαζί της. Θέλω να την ξαναεμπιστευτώ.. Δε μπορώ και δεν ξέρω αν το αξίζει..

    Είναι φυσιολογικό και μετά από τέσσερις μήνες να νιώθω έτσι;
    Τι να κάνω για να το ξεπεράσω...;
    Μήπως τελικά να χωρίσω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Με την Μαρία ήμασταν φίλοι για πολλούς μήνες. Υπήρχε μεγάλη αγάπη μεταξύ μας. Η ίδια διατηρούσε μακροχρόνια ελεύθερη σχέση.. Από την ώρα που την είδα από κοντά ένιωθα έντονη σεξουαλική έλξη.. Και εκείνη τον τελευταίο καιρό (απ ότι μου λέει τώρα) ήταν ερωτευμένη μαζί μου. Ωστόσο είχα μια σοβαρή σχέση και όλα παρέμεναν σε φιλικό επίπεδο..

    τελικα εχει ελευθερη ή σοβαρη σχεση?
    πολυ μπερδεμενη ιστορια

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    9
    Αυτή είχε ελεύθερη..
    Εγώ μια σοβαρή που μετατράπηκε σε ελεύθερη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    διαβασα το ειχα σε ειχε σοβαρη σχεση σορυ
    αλλα κ παλι πολυ μπερδεμα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    φέικ. Όπως κάτι λογαριασμοί.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    φέικ. Όπως κάτι λογαριασμοί.
    λες??
    αν ειναι ετσι πολυ φαντασια!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    9
    Καλά, δε μπορώ να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας..
    Όσοι επιθυμείτε να συζητήσετε καλώς..

  8. #8
    τωρα, αν καταλαβα καλα, συζείς με αυτην που είχες αγαπήσει, που σας ένωνε καλη χημεία και γνωριζες απο πριν ξεκινησει η σχεση? και το πρόβλημα είναι ότι δεν την εμπιστευεσαι με αυτο που εκανε με τον πρωην της και φοβασαι μηπως τα ξανακανει?
    γιάννης

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    9
    Με κεράτωσε με τον πρώην της όσο ήμασταν μαζί.

  10. #10
    12345....πηγαίνεις σε ειδικό?
    Σε ρωτάω γιατί μίλησες για κρίσεις πανικού.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    9
    Πήγαινα σε ψυχίατρο πριν κάνω κάτι μαζί της. Έπαιρνα xanax και seropram για κανένα 8μηνο.
    Έπειτα της κρίσεις πανικού τις καταπολέμησα με βαλεριάνα. Πλέον έχω σπάνια (μια φορά το 2μηνο) συμπτώματα που προμηνύουν πως θα πάθω κρίση πανικού, όμως δεν ξαναπαθα..

Similar Threads

  1. Κοροϊδία
    By weird in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 102
    Last Post: 11-05-2017, 22:16
  2. Πώς θα το ξεπεράσω ?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 28-04-2011, 22:50
  3. δεν μπορω να ξεπερασω τους γονεις μου
    By researcher in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 14-03-2011, 16:22
  4. Θα το ξεπερασω;
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2009, 09:48
  5. παιζει να το ξεπερασω?
    By katatonia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 28-12-2008, 10:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •