Πρεπει να χω κονδυλώματα τι κανουμε? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Τρέχουμε στο γιατρό Ελιρένε αυτό κάνουμε..... και εφαρμόζουμε τη θεραπεία που θα μας δώσει κατά γράμμα....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Είναι σίγουρα μόνο εξωτερικά; Να το ξανατσεκάρεις οπωσδήποτε. Μη πανικοβάλλεσαι. Σε περίπτωση εσωτερικών κονδυλωμάτων, γίνεται επέμβαση με λέϊζερ υπό την επίρρεια μέθης. Δε θα καταλάβεις τίποτα. Είναι λίγο ακριβό ιδιωτικά. Επίσης, οι υποτροπές στον ιό - πολύ ωραία τα λέει ο Κων/νος και τονίζει πως είναι ισόβιος - έχουν να κάνουν πολύ με τη διατροφή. Αν διατροφικά κάνεις κάποιες καταχρήσεις, θα πρέπει να κοπούν μαχαίρι. Καλή επιτυχία...:)...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    143
    Λοιπον τι είπε ο γιατρός?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    εχω τελικά, μόνο εξωτερικά μου δωσε μια αλοιφη και αν δεν βγουν θα κανω καυτηριασμό αλλά από οτι ξερω συνηθως δεν βγαινουν με την αλοιφή, εχω παρει κ γαντια μιας χρησεως για να βαζω την αλοιφη, οτι να ναι αυτο μου ελειπε τωρα και φανταζομαι σεξ θα ξανακανω όταν φυγουν το καλο ειναι οτι ειναι πολυ μικρά..και σε 3 μηνες τεστ παπ γτ εκανα τεστ πριν ενα μηνα κ ηταν καθαρό..
    προσοχη παιδιά μου πε οτι 7 στις 10 γυναικες θα βγαλουν κ καλα ειναι πολυ συχνο..
    επισης μ πε οτι δεν ειναι καρκινογονα αυτα κ τετοια να μην τρελαινομαι..τωρα εχω αλλο αγχος οτι με πονα ο λαιμος απο χτες η προχτες κ λεγα μην εχω στο λαιμο τπτ αλλα προχτες εφαγα κ ενα κοκκαλο το οποιο με ενοχλησε κ μετα το ξερασα με δαχτυλο βαζω φακό σημερα με καθρεφτη κ βλεπω κατι ασπρο οχι σπυρακι σαν αφθα μ φανηκε στο φαρυγγα κ μια μικρη πληγη μελανι απο κατω ε πηρα τον ωριλα κ μ πε θα πληγωσα το φαρυγγα απτον εμετο η το κοκκαλο κ οτι δεν βγαινουν τα κνδυλωματα αιδοιου στο λαιμο..
    θα παθω κριση νομιζω οτι κατι εχω η εχω οντως κ τρελαινομαι..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Ψυχραιμία Ελιρένε.... καυτηριασμό νομίζω μπορείς να τον αποφύγεις και να κάνεις λέιζερ.... μόνο που πρέπει να είναι λίγο πιο ακριβό....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    δεν μασαω εγω απο πονο ιδιαιτερα και εχω ιδιωτικη ασφαλεια ο γιατρος μου ειναι συμβεβλημενος οποτε δεν θα πληρωσω οτι ειναι να γινει να τελειωνουμε δεν μ νοιαζει ο πονος

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Δεν πονάει πολύ, καίει λίγο αλλα ειναι υποφερτό

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    143
    Περαστικά εύχομαι.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    50
    προς elirene,


    και μένα μου βρέθηκε κάτι που φάνηκε σαν μόλυνση ηπατήτιδας στις πρόσφατες εξετάσεις αίματος πριν μερικές βδομάδες για σεξουαλικά μεταδιδώμενα νοσήματα αλλά αν πας στον γιατρό σου για τα απαραίτητα εμβόλια θα έχεις ένα λόγο λιγότερο να ανυσηχείς. δεν νομίζω να έχουμε και πολλές επιλογές, αν θέλουν είναι καλοί μαζί με τον κάθενα απερίσκεπτο απο εμάς.
    ξέρεις όμως κάτι όσο και να σε βοηθήσουν οι γιατροί αν κάθε μήνα αλλάζεις σύντροφο δεν έχει νόημα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    κοιτα εμενα τα κονδυλωματα ειναι εξωτερικα δλδ μαλλον τα κολησα με προφυλακτικο..εχω 2 χρονια σχεση ο γιατρος ειπε δεν μπορεις να προβλεψεις απο που κ ποτε τα κολλησες..γενικα καθε φορα που αλλαζω συντροφο σχεση εννοω κανω εξετασεις αλλα τα δερματικα δεν μπορεις να τα προβλεψεις..
    νομιζω για τους ελευθερους το προφυλακτικο ειναι απαραιτητο και σε αυτη τη σχεση αφησα το προ μετα απο ατυχηματα ..
    θελει προσοχη ειδικα τωρα προσφατα διαβασα οτι τα σμν αυξανονται παρα πολυ

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    ... τα "σμν", όπως τα λες, είναι ευρέως διαδεδομένα εδώ και χρόνια, αλλά οι περισσότεροι δε γνωρίζουν είτε ότι είναι φορείς, είτε ότι είναι πάσχοντες. Η έλλειψη προσοχής για τη σεξουαλική υγεία, ξεκινάει - όπως όλα - απ' το σπίτι. Σαφώς και δε θα βρεθεί κανείς να σου πει τί παίζει μέσα απ' την οικογένεια - με τον κομπλεξικό πατερούλη που το πιθανότερο θα είναι να σε κάνει... άντρα μετά από επίσκεψη σε μπουρδέλο, και με την αγιοφωτίστρα μητερούλα που ναι μεν θέλει να σου πει 5 πράματα, αλλά... δε τα μαθαίνεις καλύτερα μόνος σου όταν έρθει η... ώρα;... και κάτι άλλο που θα το πω σε γενικότερη βάση... πώς είναι σίγουρο ότι ο σύντροφός μας δε πηγαίνει και με άλλα κοριτσάκια χωρίς να παίρνει προφυλάξεις;... και εμείς οι... μόνιμες συντρόφοι τους, αφηνόμαστε άνευ προφύλαξης επειδή... ξέρουμε ότι μόνο με εμάς το κάνει... ελεύθερα... και καταλήγω στην αγαπημένη παροιμία... "τα μυαλά μας και μια λύρα και του μπογιατζή ο κόπανος"...:)...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τι κανουμε εδω Σαββατο βραδυ?
    By panos86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 04-09-2011, 01:05
  2. Ας κάνουμε τα πράγματα καλύτερα.
    By tyrone30 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 09-04-2011, 13:15
  3. πως να το κανουμε....? δεν παω αγορακι με παντρεμενους!!
    By Christine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 14-08-2010, 23:28
  4. Τί κάνουμε τώρα;
    By Alobar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 29-11-2009, 22:13
  5. κανουμε καλο η κακο?
    By Remedy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 10-06-2009, 12:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •