Πρεπει να χω κονδυλώματα τι κανουμε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700

    Πρεπει να χω κονδυλώματα τι κανουμε?

    Εχω τρελαθεί από χτες εχω εμφανίσει στο αιδοιο ασπρα σπυρακια και αντε να πω στο δικό μου που τα κολλησα..δεν ξερω..και πριν ενα μηνα ειχα κανει τεστ παπ και ημουν καθαρή..
    εχει βγαλει κανεις σας κατι τετοιο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    Εχω τρελαθεί από χτες εχω εμφανίσει στο αιδοιο ασπρα σπυρακια και αντε να πω στο δικό μου που τα κολλησα..δεν ξερω..και πριν ενα μηνα ειχα κανει τεστ παπ και ημουν καθαρή..
    εχει βγαλει κανεις σας κατι τετοιο?
    καλα βρε ελιρενε, γυναικολογικη εξεταση διαδικτυακα θα κανουμε?
    ελεος!!
    τρεχα στον γιατρο σου και γρηγορααααα!!
    τι να σου πουμε εμεις απο δω???

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    αν έχετε εμπειριες γτ θα πεθανω απο το αγχος ως τις 5.30 που χω ραντεβου, σαν θέμα ισως βοηθουσε και αλλους που μπορει να έχουν συμπτωματα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Εχω κολλήσει κονδυλώματα στο παρελθόν, είναι πολύ συνήθες, οι περισσότεροι άνθρωποι με σεξουαλική ζωή θα κολλήσουν κάποιον τύπο του ιού στη ζωή τους.
    Τα κονδυλώματα ειναι μικρά ογκίδια καλοήθης σαν σπυράκια, μοιάζουν σαν ελιά με επιφάνεια σαν κουνουπίδι, πολλά μικρά εξωγκοματάκια. Στη γυναίκα θέλει προσοχή γιατί μπορεί να εξελιχθεί σε καρκίνο της μήτρας ( βαριές περιπτώσεις, και πρέπει να χεις τον συγκεκριμένο τύπο του ιού ) οπότε πρέπει να κάνεις συχνά τέστ Παπ, δυστηχώς ο ιός δεν φεύγει ποτέ, είσαι φορέας δια βίου, άν τα θεραπέυσεις όμως ( καυτηριάσεις, αλοιφές ) και εξαφανιστούν θεωρείται πως θεραπέυτηκες, κολλάνε πανεύκολα με τη σεξουαλική επαφή και δυστηχώς το προφυλακτικό δεν προστατεύει 100% ( μπορεί να έχεις κονδυλώματα κ στη γύρω περιοχή. Γενικά μην αγχώνεσαι, ειναι πολύ διαδεδομένο νόσημα, εινα ικάτι σαν την μυρμηγκιά, απλά υπάρχει κίνδυνος αν αδιαφορήσεις παντελώς και δεν το κοιτάξεις λίγο.Μην ταράζεσαι πάντως τό χει πολύς κόσμος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ναι καταλαβαίνω ο γιατρος ειπε στο τηλ οτι δεν ειναι καρκινογόνα αυτα που εμφανίζονται σαν σπυρακια αλλά όσο ναναι εχω χεστεί...και σου είπα στο τεστ παπ δεν ειχα τπτ μαλλον κολλησα σε επαφή με προφυλακρικό και μου βγηκαν μονο εξω..αραγε ομως αυτα αναπτύσσονται λεει και στο στομα..προχτες δλδ π μ κανε ο δικος μ στοματικό μπορει να κολλησε στο στομα και μετα με φιλησε?δεν ειναι λιγο τρομακτικό?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Στο στόμα ειναι εξαιρετικά σπάνιο να βγάλεις, να ξέρεις οτι κατα 99% θα κολλήσεις κ τον δικό σου, απλά στους άντρες ο κίνδυνος για καρκίνο ειναι απειροελάχιστος, αυτά απο ότι ξέρω εγώ, μπές κ σε κανα site να διαβάσεις να ξέρεις κάποια βασικά. Το γαμώτο είναι πως δεν υπάρχει ίαση, εκεί που τα χεις θεραπεύσει μπορεί να πέσει η άμυνα του οργανισμού σου και να ξαναβγούν. Μή μασας, όλα μεστη ζωή ειναι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    αυτο ειναι η μλκια και οτι μαλλον κολλησα με προφυλακτικο αντε τωρα βρες ακρη επειδη δεν προκειται να με αφησουν να φυγω απτη δουλεια η θεραπεία γινεται σε νοσοκομείο η σε ιατρείο ? γτ εχω τον πατερα διευθυντη και αντε να του πεις τι παιζει ασε που ολο σε γιατρους και εξετασεις κανω με τα ψυχολογικα μου κ μεχουν βαρεθει ολοι το πα στη μανα μου πουναι πιο φρι μαιντ και εβριζε λες και μ αρεσει κ μενα η το κανα επιτδες η δεν προσεχα....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Εσύ επιλέγεις, ή πας στο αφροδίσιο νοσοκομείο, ή πάς σε δερματολόγο αφροδισιολόγο και πληρώνεις. Σου λέω και με προφυλακτικό μπορείς να κολλήσεις HPV.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    elirene

    Χαλαρωσε... Κατ'αρχας αν εχεις (γιατι δεν ειναι σιγουρο) δεν ειναι απαραιτητο οτι το κολλησες απο το σεξ... Κυριως με το σεξ μεταδιδεται λογω του οτι "τριβεται" η περιοχη σου με του αλλου αμμεσα αλλα μπορει να γινει και αλλιως. Εγω ξερω μικρο κοριτσακι που εχει και μαλλον (λεει ο γιατρος) το κολλησε στην θαλασσα απο την αμμο. Επισεις μπορει να το κολλησες (αν εχεις) σε κανα δοκιμαστηριο... Η πρωην κολλητη μου την ειχε πατησει ετσι στα 13 της απο παντελονι που δοκιμασε στα Ζαρα και προφανως το ειχε δοκιμασει και αλλη που ειχε κονδυλωματα..

    Ειμαστε γυναικες,εχουμε τρυπουλα και δεδομενου οτι δεν ντυνομαστε καλα (φοραμε στρινγκ και φουστιτσες) μπορουμε να κολλησουμε διαφορα.

    Τωρα... κονδυλωματα εχουν οι περισσοτερες γυναικες και αντρες και απλα δεν το ξερουν.. ετσι λενε οι γιατροι... νομιζω ειναι 7 στους 10 η στατιστικη. Για να αρχισουν να φαινονται πρεπει να περασει πολυς καιρος. Αν εσυ εκανες τεστ προσφατα και δεν βρηκαν κατι δε νομιζω πως απεκτησες ξαφνικα σε ενα μηνα και να φαινονται κιολας τοσο πολυ ωστε να το καταλαβες αμεσως...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    εγω πιστευω πως δεν κολλησα μεσα στον κολπο γιαυτο βγηκε αρνητικο το τεστ και μαλλον κολλησα απο σεξ με προ και τα κολλησα απεξω..αντε τωρα τραβηγμα που χω να φαω με αυτες τις βλακειες κ λες εχουμε κ λεφτα να τρεχουμε τωρα που χω να πληρωθω απο τον αυγουστο..
    παντως παιδια προσοχη μαλλον πρεπει να χουμε οσο λιγοτερους συντροφους γινεται γτ παιζουν πολλα..
    περσι τετοια εποχη ειχα βρει χλαμυδια τωρα αυτο..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Βασικά αν δεν κάνω λάθος, τα κονδυλώματα είναι σκουρόχρωμα, άσπρα πρώτη φορά ακούω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    καλα θα μου πει κ ο γιατρος αλλα εμενα ειναι ασπρα-μπεζ με μυτερη μυτη πολλα μικρα κοντα κοντα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    σκληρά η μαλακά?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    κοιτα τα εξυσα αρχικα γτ νομιζα οτι ειναι βρωμιες σχετικα μαλακα μ φανηκαν...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Χμμ.. καλά πανε στον ιατρό να σου πει, ίσως να μην κόλλησες κονδυλώματα και να ειναι καμια μυκητίαση

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τι κανουμε εδω Σαββατο βραδυ?
    By panos86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 04-09-2011, 02:05
  2. Ας κάνουμε τα πράγματα καλύτερα.
    By tyrone30 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 09-04-2011, 14:15
  3. πως να το κανουμε....? δεν παω αγορακι με παντρεμενους!!
    By Christine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 15-08-2010, 00:28
  4. Τί κάνουμε τώρα;
    By Alobar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 29-11-2009, 23:13
  5. κανουμε καλο η κακο?
    By Remedy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 10-06-2009, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •