Βασκανία, μάτι και μάγια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772

    Βασκανία, μάτι και μάγια

    Πιστεύεται στη βασκανία? Στο κακό μάτι και στα μάγια ίσως? Ποτέ μου δεν πίστευα, πάντα τα θεωρούσα χαζομάρες αν και είχα ενα περιστατικό στο σόι μου με εναν θείο μου παλαιότερα ποτέ δεν έδινα σημασία. Μέσα στον αγώνα μου να γίνω καλά και να βρώ επιτέλους τί έχω δέχτηκα να πάω σε μια πρακτικό που διαβάζει την φωτογραφία σου μαζί με ενα φανελάκι σου για να δεί αν είσαι θύμα απο μάτι, γενικά απο καποια κακιά επιρροή, ή ακόμη κ μάγια. Πείστηκα γιατί μια κοπέλα τυρρανιόταν χρόνια με ψυχιάτρους, φάρμακα κλπ., μέχρι που πήγε σε αυτήν την τύπισσα, έγινε καλά το κορίτσι, τα πέταξε όλα και στάθηκε σαν άνθρωπος. Αύριο θα πάω, θα σας πώ νεότερα αν ενδιαφέρει καποιον.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    πηγες τελικα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αλλο το ματι αλλο τα μαγια! η θρησκεια δεν εχει δεχτει τα μαγια κ τι; λητανειες νομιζω!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Lost Again
    Posts
    254
    Πιστευω πως αν καποια ειναι πολυ ομορφη αλληθωριζουν ματια οταν την κοιτανε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι αυτο λεγεται ματι και βασκανια!!!! αλλα το αλλο ειναι μαγια! δν ειναι αποδεκτο
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Λαγουδόπολη
    Posts
    58
    Πιστεύω ότι υπάρχουν πολύ κακοί άνθρωποι σε όλο τον κόσμο. Δεν ξέρω αν υπάρχουν μαγείες, μπορεί να υπήρχαν παλιά για να διώχνουν δαίμονες όχι για να κάνουν κακό σε άλλους.

    Αν έπρεπε να πιστέψω όσους βρίσκονται κοντά στον θάνατο τότε ναι υπάρχει και Θεός και μάτι και σατανάς. Φαίνεται όμως πως πάμε όλοι σε κάποιου είδους κόλαση η παράδεισο με χρήματα η πλούτη, γυναίκες, στη συννεφούπολη ας πούμε η ότι επιλέγει ο καθένας... αν το θείο πνεύμα δίνει επιλογή... αν όχι τότε ο καθένας πηγαίνει στην ονειρούπολη όπως συμβαίνει όταν κοιμόμαστε δεν ξέρουμε ότι κοιμόμαστε είμαστε απλά εκεί, εγώ στον ύπνο μου κάνω σεξ, πηγαίνω εκδρομές κάνω τα πάντα βασικά δωρεάν κιόλας! άρα είναι θέμα προσωπικό μερικούς δεν μας νοιάζει αν πεθάνουμε αν έχουμε ήσυχη τη συνείδηση μας όσοι έχουν κάνει κακά πράγματα θα πάνε στην κόλαση αν για παράδειγμα κάποιος έχει σκοτώσει κάποιον άνθρωπο δεν νομίζω να κάνει και πολύ όμορφα όνειρα. Αν από την άλλη κάποιος ταίσει ένα αδέσποτο μπορεί να νιώσει καλά όχι ότι θα το επιδιώξει αλλά μπορεί για παράδειγμα να δει όμορφα όνειρα το βράδυ δεν μπορώ να το εξηγήσω επιστημονικά έτσι λειτουργούμε φαίνεται.

    Κάποιος παππάς είχε πει γιατί να μην πάμε όλοι στον παράδεισο και δεν είχε άδικο άλλωστε μέσα και με τη συμμετοχή μας στον κόσμο φτιάχνουμε την πραγματικότητα μας.

    Δείτε την ταινία Leon the professional για παράδειγμα ο τύπος κοιμάται στην καρέκλα δεν ξαπλώνει καν για να κοιμηθεί και κοιμάται με το ένα μάτι ανοιχτό αλλά βέβαια τον έβαζαν άλλοι για να μην λερώνουν τη δική τους συνείδηση είναι απλό λολ αλλά όχι και πολύ λολ δεν ξέρω να γράφω βιβλίο αλλά το νόημα είναι απλό πιστεύω! Στην ταινία είχαν βάλει ένα βλάκα να σκοτώνει όσους δεν πλήρωναν τον αρχινονό της πόλης... ε κάπως έτσι.

    Μπορει να μην συμφωνείτε μαζί μου αλλά δεν με ενδιαφέρει. με ενδιαφέρει να συζητήσω τη ζωή ανθρώπων που δεν γράφουν στο ιντερνετ αλλά πιστεύουν στα αλήθεια στον Θεό και δεν μπορώ να τους καταλάβω.
    Last edited by flu; 17-11-2011 at 15:57.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    flu μπορεις να διορθωσεις λιγο το κειμενο σ και να βαλεις παραγραφους? θελω να το διαβασω και το μονοκοματο με δυσκολευει πολυ να συγκεντρωθω :( αν δν σ ειναι κοπος φυσικα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Λαγουδόπολη
    Posts
    58
    Οκ. το διορθώνω τώρα.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Λαγουδόπολη
    Posts
    58
    Η ερώτηση ποιά είναι; Αν κάποιος σου έκοβε εσένα Remedy για παράδειγμα το ένα πόδι και του έκοβες και εσύ μετά το ένα πόδι θα πήγαινες εσύ στον παράδεισο και αυτός στην κόλαση η θα περιμένατε τη σιερά σας ο καθένας;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by flu View Post
    Η ερώτηση ποιά είναι; Αν κάποιος σου έκοβε εσένα Remedy για παράδειγμα το ένα πόδι και του έκοβες και εσύ μετά το ένα πόδι θα πήγαινες εσύ στον παράδεισο και αυτός στην κόλαση η θα περιμένατε τη σιερά σας ο καθένας;
    εγω τι φταιω τωρα?
    ειδες να γραφω πουθενα?
    αν θες παντως οπωσδηποτε απαντηση, συμφωνα με την χριστιανικη θρησκεια, αν δεν μετανοουσαμε , θα πηγαιναμε και οι δυο στην κολαση υποθετω.
    συμφωνα με την αθεια, μαλλον θα πηγαιναμε σε δυο μετρα γης, ο καθενας :Ρ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Πιστεύεται στη βασκανία? Στο κακό μάτι και στα μάγια ίσως? Ποτέ μου δεν πίστευα, πάντα τα θεωρούσα χαζομάρες αν και είχα ενα περιστατικό στο σόι μου με εναν θείο μου παλαιότερα ποτέ δεν έδινα σημασία. Μέσα στον αγώνα μου να γίνω καλά και να βρώ επιτέλους τί έχω δέχτηκα να πάω σε μια πρακτικό που διαβάζει την φωτογραφία σου μαζί με ενα φανελάκι σου για να δεί αν είσαι θύμα απο μάτι, γενικά απο καποια κακιά επιρροή, ή ακόμη κ μάγια. Πείστηκα γιατί μια κοπέλα τυρρανιόταν χρόνια με ψυχιάτρους, φάρμακα κλπ., μέχρι που πήγε σε αυτήν την τύπισσα, έγινε καλά το κορίτσι, τα πέταξε όλα και στάθηκε σαν άνθρωπος. Αύριο θα πάω, θα σας πώ νεότερα αν ενδιαφέρει καποιον.
    οχι
    πιστευω ομως στην αυθυποβολη , που μπορει να σε κανει οχι να σταθεις, αλλα και να χορευεις με μπλε δεινοσαυρους και κοκκινες μπεκατσες, ταγκο...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Η κυρία αυτη μου είπε πως τελικά όντως μου έχει κάνει μάγια κάποιος, χρόνια πρίν, απλά βγήκε τώρα.. δεν ξεκαθάρισε τι εννοεί με τον όρο μάγια, βασκανία, κακό μάτι ή κατι άλλο. Μου είπε να κάνω κάποια πράγματα, να με διαβάσει ένας παπάς π.χ, να κοινωνήσω και κάποια άλλα. Δεν είμαι ευκολόπιστος απλα όταν υποφέρεις ψάχνεις διεξόδους παντού, θα τα δοκιμάσω κ θα σας πώ. Εγώ πείστηκα απο γνωστή μας φίλη που είχε μπεί μέχρι κ σε ψυχιατρείο για προβληματα που είχε, όλα εξαφανίστηκαν μετά απο την επίσκεψη της σε αυτή την κυρία, τυχαίο? Δεν ξέρω, θα δείξει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ποσα πληρωσες για να στο πει αυτο?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Η κυρία αυτη μου είπε πως τελικά όντως μου έχει κάνει μάγια κάποιος, χρόνια πρίν, απλά βγήκε τώρα.. δεν ξεκαθάρισε τι εννοεί με τον όρο μάγια, βασκανία, κακό μάτι ή κατι άλλο. Μου είπε να κάνω κάποια πράγματα, να με διαβάσει ένας παπάς π.χ, να κοινωνήσω και κάποια άλλα. Δεν είμαι ευκολόπιστος απλα όταν υποφέρεις ψάχνεις διεξόδους παντού, θα τα δοκιμάσω κ θα σας πώ. Εγώ πείστηκα απο γνωστή μας φίλη που είχε μπεί μέχρι κ σε ψυχιατρείο για προβληματα που είχε, όλα εξαφανίστηκαν μετά απο την επίσκεψη της σε αυτή την κυρία, τυχαίο? Δεν ξέρω, θα δείξει.
    καλα, κι εσυ μην πιστευεις οτι σου λενε οι κυριες...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Οτι θέλεις της δίνεις, δεν σου ζητά χρήματα η ίδια, εντάξει δεν έχω τίποτα να χάσω, όσα μου είπε να κάνω είναι θρησκευτικά, δεν μου είπε κουλά πράγματα

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Οι κακές οι γλώσσες, το κακό το μάτι και η κατάρρευση
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 31-01-2011, 21:49
  2. ζήλεια και κακό μάτι
    By salin in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 29-01-2010, 22:31
  3. πονος στο ματι
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-01-2010, 22:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •