αισιοδοξία over... - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 215 of 215
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    Quote Originally Posted by dorra View Post
    Το να ασχοληθει κανεις με ξορκι ή καποια γητεία ειναι μια αρκετα δυσκολη διαδικασια, καποιες φορες χωρις επιτυχια και αυτο γιατι φταιει ο ιδιος που την εκτελει..Το ξορκι δεν λειτουργει με την ιδια λογικη του 'παω τωρα για καφε' ή 'δεν εχω τι να κανω ας κανω ενα ξορκακι'..Ουτε αντροχωρίστρες υπαρχουν ουτε ανυποψίαστες και αθώες λοιπον..Ουτε και η καθε γκομενα ειναι υποχρεωμενη να ξερει πως να κανει ξορκια..
    Το να βεβαιωθεις οτι η επιστροφη του 'ασωτου' ηταν απο το ξορκι σου και οτι τελικα επραξες ανηθικα μαλλον αγαθος θεωρεισαι και οχι ανηθικος..
    Φυσικα και υπαρχουν επαγγελματιες που ζουν απο αυτο και αν εμεις δεν εχουμε την καταλληλη ενημερωση ειναι λογικο να την πατησουμε μεσα στην απελπισια μας.Θα πρεπει να μην εμπιστευομαστε κανεναν παρα μονο τον εαυτο μας...

    Το οτι καποιοι ανθρωποι εχουν αχρωματοψια και δεν βλεπουν ολα τα χρωματα αυτο δεν σημαινει πως αυτα δεν υπαρχουν..

    Love......
    η χαρα της ανεπιθυμητης...
    αν δεν σε θελει ο αλλος κοπελια, τι ζορι τραβας να τον εξαναγκασεις?

  2. #212
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η χαρα της ανεπιθυμητης...
    αν δεν σε θελει ο αλλος κοπελια, τι ζορι τραβας να τον εξαναγκασεις?
    Δεν εξαναγκαζεις κοπελια! Τα ηδη υπαρχοντα συναισθηματα του θερμαινεις λιγο περισσοτερο..
    Αν μην τι αλλο, ανεπιθυμητη δεν λογιεσαι αν ο αλλος εχει συναισθηματα για σενα..
    Εγω ειπα: Αν δεν σε θελει ντιπ για ντιπ(δηλ καθολου) δεν μπορεις να τον κανεις να σε θελει.
    Αν σε θελει μπορεις να τον κανεις να σε θελει λιγο πιο πολυ.
    Αν εισαι μονη/ος σου μπορεις να δημιουργησεις περισσοτερες πιθανοτητες να βρεις ενα ατομο της προκοπης και που να σου ταιριαζει.
    Αν θελεις καποιον/αν δεσμευμενο/η δεν προκειται να εχεις επιτυχια με απλα ξορκακια γιατι το μυαλο του (αρα και η βουληση του) θα ειναι αλλου..πως θα εχεις επιτυχια με αυτον?
    με αλλες εργασιες πιο hard που δεν γνωριζω

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    εγώ δε νομίζω ότι χρειάζονται ούτε ειρωνίες, ούτε χαρακτηρισμοί. για άλλους ανθρώπους προφανώς κάποια πράγματα λειτουργούν και για άλλους όχι. και γω δεν πιστεύω π.χ. στα ζώδια αλλά δεν κράζω το 90% των γύρω μου που πιστεύει...
    και στο συγκεκριμένο θέμα επειδή έχω άγνοια, νομίζω ότι είναι ενδιαφέρον να ακούγονται διαφορετικές απόψεις, ανάλογα με τις προσωπικές εμπειρίες του καθενός, τώρα αν κάποιος πείθεται απ' αυτά ή όχι, είναι δικό του θέμα.
    άλλωστε η dorra χάρη σ' ένα μαγικό φίλτρο έχει κάνει τον άλλο να σημειώνει υπεραπόδοση, άρα... respect! (χαχαχαχα, dorra πλάκα κάνω!)

  4. #214
    τι ξόρκια και τετοια.....δεν βασίζεσαι σε αυτά ούτε για να κερδίσεις ούτε για να φερεις κάποιον πίσω, βέβαια δικαίωμα του καθενος να εναποθέτει τις ελπίδες του όπου θέλει κι αν προκύψει κάτι να λέει το ξόρκι έπιασε! τον άλλο τον κερδίζεις ή τον φέρνεις πίσω πρώτα με την αγάπη σου, και με τον ιδρώτα σου ως αποτέλεσμα αγάπης, εκτός κι αν δεν γουστάρει, οπότε μάλλον ακατόρθωτο.
    γιάννης

  5. #215
    Quote Originally Posted by amelie♥ View Post
    εγώ δε νομίζω ότι χρειάζονται ούτε ειρωνίες, ούτε χαρακτηρισμοί. για άλλους ανθρώπους προφανώς κάποια πράγματα λειτουργούν και για άλλους όχι. και γω δεν πιστεύω π.χ. στα ζώδια αλλά δεν κράζω το 90% των γύρω μου που πιστεύει...
    και στο συγκεκριμένο θέμα επειδή έχω άγνοια, νομίζω ότι είναι ενδιαφέρον να ακούγονται διαφορετικές απόψεις, ανάλογα με τις προσωπικές εμπειρίες του καθενός, τώρα αν κάποιος πείθεται απ' αυτά ή όχι, είναι δικό του θέμα.
    άλλωστε η dorra χάρη σ' ένα μαγικό φίλτρο έχει κάνει τον άλλο να σημειώνει υπεραπόδοση, άρα... respect! (χαχαχαχα, dorra πλάκα κάνω!)

    υπεραπόδοση χαχαχαχα, σωστα τα λες!!!

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415

Similar Threads

  1. χωρισμος και αισιοδοξια
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 25-06-2011, 15:28
  2. Αισιοδοξία - Το καλύτερο "φάρμακο"
    By Seduction in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 25-06-2011, 00:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •