Σχετικά με το σχολείο.......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325

    Σχετικά με το σχολείο.......

    Όταν είμαι μέσα στην τάξη συνέχεια με πιάνουν σκέψεις πως εμένα δεν μου δίνουν σημασία πως όλους τους άλλους τους θεωρούν καλύτερους και εμένα οχι , πως με αντιπαθούν όλοι μέσα απο το τμήμα μου.. Το έχει πάθει ποτε κανείς απο εσάς? Εκτός απο αυτό με πιάνει ζαλάδα.. η πονοκέφαλος συνέχεια.. πόνους στην κοιλιά.. στα διαλειμματα μερικές φορές θέλω να είμαι εντελώς μόνη μου.. Με πιάνουν τα κλάματα.. τι θα κάνω....
    there's too much blood in my caffeine system

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    Ομοιοπαθουσα...κι εμενα ακριβως το ιδιο με πιανει και μου αποδυκνιεται κιολας.Στα διαλειμματα τις περισσοτερες φορες ολομοναχη ειμαι.Αλλα εσενα τι σε κανει να το θεωρεις ολο αυτο?
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Δεν ξέρω.. Απλά νιώθω πως δεν κολλάω πουθενά... Σε καμία παρέα.. Σε κανένα σχολείο.. δεν ξέρω αλήθεια..
    Έχω τόσα προβλήματα που αν θα τα έγραφα θα είχα γεμίσει κάθε κατηγορία του φόρουμ.. θα σκάσω δεν αντέχω..
    Νιώθω πως είμαι απο άλλο πλανήτη..
    Εσυ?
    there's too much blood in my caffeine system

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    σαν να περιγραφεις εμενα ειναι.Μηπως η σκεψη πως δεν εισαι η μονη σε παρηγορει καπως? :) Εφηβεια ειναι ολα αυτα!! νομιζω δηλαδη,απλα κι εγω ακριβως τα ιδια περναω...
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Κοίτα.. Δεν ξέρω αν είναι εφηβεία γιατί βλέπω πως όλες οι συμμαθήτριες μου είναι μια χαρά και χαχαχα και χουχουχου.
    Απλά πάντα ένιωθα πως δεν κολλάω στην τάξη μου και στο σχολείο μου.. Ενώ αυτές είναι μια χαρά.
    Και είναι τοοοοοοσο καλά ώστε να κάθονται 5-5 μαζί και να κοροιδεύουν όλους τους άλλους.. Όπως κάνουν πάντα..
    Δεν αντέχω όμως ρε συ..Παρακαλάω να τελειώσω και να ησυχάσω.. Ξέρεις πως νιώθω? Σηκώνω το χέρι μου να πώ κάτι και μετά ακούω να το σχολιάζουν όλες μαζί αυτό που είπα..
    Και επειδή παλιά με είχαν βγάλει πως είχα πρόβλημα δυσλεξία νομίζω με βλέπουν σαν.. Δεν ξέρω... Είναι μεγάλη ιστορία.
    Θες να στα πω?
    :(
    there's too much blood in my caffeine system

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    πω πω ομοιοτητα.Κι εμενα τα ιδια κανουν μερικες "εξυπνες"απο το τμημα μου και τις βλεπω αυτες να περνανε καλα και χαχαχα και χουχουχου κι εγω να ειμαι μονη μου...Τις πιο πολλες φορες που θα πω κατι θα με σχολιασουν κι εμενα,η θα γελασουν(ξερεις,αφορμη βρισκουν).Αν σε κανει να νιωσεις καλυτερα πες μου ο,τι θες αλλα να ξερεις πως σε λιγο καιρο θα τελιωσουν ολα αυτα(σε ποια ταξη πας?).Ειδα σε ενα ποστ που ειπες οτι σε λιγο καιρο δινεις Πανελληνιες :)
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Ξέρω..
    Αυτό μου το έκαναν απο την πρώτη γυμνασίου επειδή ήμουν διαφορετική απο αυτές..
    Και αυτές διαφορετικές απο εμένα..
    Όταν στην δευτέρα γυμνασίου πάθαινα κρίσεις πανικού και έβαζα τα κλάματα μέσα στην τάξη επειδή είχα κάνει επέμβαση και περνούσα χάλια περίοδο γυρνούσαν και μου έλεγαν
    "αν δεν μπορείς να σκάσεις τουλάχιστον κλάψε λίγο πιο σιγά" απο εκεί να καταλάβεις τι άτομα ήταν. :)
    Αν πάθαινα κρίση πανικού με κοίταζαν σαν να είμαι ούφο.. και έκριναν κάποιον μόνο αν ήτανε καλός κάπου..
    Στην πρώτη λυκείου πιστεύω σταμάτησα να ασχολούμε τόσο με αυτές.. Αλλα γενικά η κολλητή που έχω εχει τελειώσει το σχολείο και στο δικό μου είμαι μόνη μου.
    Μόνο τα ακουστικά μου εχω τίποτα άλλο..
    Και εσένα στο κάνουν αυτό?
    there's too much blood in my caffeine system

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    Κι εγω μονο τα ακουστικα μου εχω!!! Ολη μερα μουσικη ακουω.Τα ακουστικα μου και το λαπτοπ.Κοιτα εγω κρισεις πανικου δεν παθαινα αλλα ειμαι σιγουρη πως αν παθαινα θα τα καναν και σε μενα.Με εχει πιασει κι εμενα να βαλω τα κλαμματα η να νευριασω μες στην ταξη και γελουσαν.Μαλιστα απο το Δημοτικο μου τα κανουν,τωρα γιατι δεν ξερω...Τα ατομα ειναι ανωριμα.Απλα οταν βλεπουν κατι προτογνωρο(οπως οι κρισεις πανικου που λες)τους φενεται παραξενο και κοιταζουν περιεργα-λογικο ειναι-,γιατι δεν ξερουν απο αυτα οποτε μην το παρεξηγεις.Οταν κατι διαφερει απο εμας μας φενεται περιεργο και μερικες φορες το παρεξηγουμε, αλλα η συμπεριφορα τους ειναι απαραδεχτη.Πρεπει καποιος να κατσει να τους εξηγισει τι σου συμβαινει κι εσυ να τις γραψεις γιατι δεν αξιζουν.Μπορω να πω πως εισαι πολυ τυχερη που εχεις κολλητη,εγω ουτε κολλητη εχω ουτε τιποτα..Δλδ τωρα εισαι Α΄Λυκειου? Εγω Β Λυκειου ειμαι και ουτε καταλαβα πως περασε η προηγουμενη χρονια ;)
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Δεν είμαι στην πρώτη λυκείου.. Είπα οτι στην πρώτη σταμάτησα να ασχολούμε τόσο με αυτές.. Αλλα με κουράζει το περιβάλλον..
    there's too much blood in my caffeine system

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Την δευτέρα είχα γενέθλια.. Το ήξεραν και δεν έλεγαν τίποτα. Και φαντάσου δεν είπε τίποτα ουτε η καλύτερη μου φίλη απο το σχολείο!
    Αν και βασικά δεν με ενοχλούν τόσο αυτές..
    Με ενοχλεί που όταν είμαι στο σχολείο ξεφεύγω και κοιτάζω απο το παράθυρο και ξεκινάω να κάνω διάφορες άσχημες σκέψεις..
    there's too much blood in my caffeine system

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    Α,νομιζα πως εισαι ακομα πρωτη.Αν ειναι τριτη εισαι τυχερη γιατι εγω την περιμενω πως και πως τη χρονια,για να επικεντρωθω στους στοχους μου.Αφου θα ξερω οτι ειναι η τελευταια χρονια και θα φυγω μετα δεν θα με ενδιαφερει πλεον ουτε τι λενε αυτες οι....ουτε τι κανουν.Εισαι πολυ τυχερη που εχεις κολλητη,εγω δεν εχω αλλα τι να κανουμε? Στη θεση σου αν μου συνεβαινε να ειχα κολλητη θα ημουν πολυ χαρουμενη ακομα κι αν οι αλλες με κοροιδευαν,αλλα εσυ μπορει να το βλεπεις αλλιως.Παντως να μη στενοχωριεσαι για πραγματα απο τα οποια μπορεις να ξεφυγεις και αλλαζουν. :) Εμενα η ψυχολογος μου ειπε οταν βλεπω και με κοροιδευουν να αντιδραω και να βαζω καμια φωνη,γιατι αν δεν μιλαω γινομαι ευκολος στοχος.Τη γλωσσα σου που την εχεις? τετοια μεταχειρηση χρειαζονται κατι τετοιοι τυποι...Αυτο με τις σκεψεις με ποιανει και μενα και στο σχολειο και στο σπιτι.Ισως αν σε πιανουν εσενα μονο στο σχολειο να ευθυνεται το περιβαλλον που σε λιγο καιρο θα φυγεις απ αυτο!
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Σωστό αυτό με την γλώσσα.. Παλιά δεν αντιμιλούσα καθόλου σε κανέναν και τα άκουγα και στεναχωριόμουν.. Μην νομίζεις και σε εμένα απο το δημοτικό μου τα έκαναν αυτά!
    Και μέχρι και για την μάνα μου άκουγα να λένε χαζομάρες για τον τρόπο που περπατάει !! Φυσικά αυτήν που τα έλεγε αυτά πλέον έχει γίνει γκουχ γκουχ και δεν με απασχολεί. :Ρ
    Εμένα ο ψυχίατρος όταν είχα πάει μου έλεγε πως είμαι εγωίστρια.. Και να σταματήσω να είμαι τόσο εγωίστρια κτλ και να βάλω στόχο να ανέβω λίγο παραπάνω κάθε φορά..
    Παλιά είχα ελεύθερο χρόνο αλλα δεν έκανα τίποτα.. Και τώρα τρέχω να καλύψω τα κενά που εχω..
    Και όλο αυτό μου προκαλέι ακόμα πιο πολυ άγχος.

    Και τώρα δεν είμαι καθόλου καλά μα καθόλου καλα..
    there's too much blood in my caffeine system

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    εγωιστρια για πιο λογο? μ....ες σου ελεγε εγω δεν βλεπω κανεναν εγωισμο,τεσπα. Δεν χρειαζεται να τρεχεις,απλα να δεις ποια κενα ειναι τα πιο απαραιτητα και να δωσεις σε αυτα προτεραιοτητα.Το αγχος δεν θα στα τελιωσει πιο γρηγορα,αντιθετως.Αλλα να σου πω να μην αγχωνεσαι μια κουβεντα ειναι αν εισαι αγχωδης τυπος.Τεχνικες για το αγχος αν πατησεις στο google θα βρεις πολλες σε στηλες γραμμενες απο ψυχιατρους και ψυχολογους που λογικα πιανουν.Δεν θα σε συμβουλευα για αγχολυτικα.Εξακολουθεις να πηγαινεις στον ιδιο ψυχιατρο?
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Όχι ρε συ σιγά μην ξαναπάω σε αυτόν τον ψυχίατρο που πήγα τότε!! Κανονικά εγώ θα έπρεπε να του κάνω ψυχανάλυση έτσι οπως ήταν.
    Έχω προβλήματα στο σπίτι με τον πατέρα μου που κερατώνει την μανα μου και μου έλεγε {χωρίς να ξέρει τι παίζει στο σπίτι μου} πως εγώ τον κατηγορώ χωρίς να φταίει!!!
    Ασκήσεις άγχους έχω δοκιμάσει αρκετές. Το μόνο που με ηρεμεί είναι η μουσική :))
    Αλλα θέλω να ψάχνω να βρίσκω συνέχεια καινούρια τραγούδια . Πφφ :(
    there's too much blood in my caffeine system

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    Εμενα ο πατερας μου χειροτερος απο τον δικο σου ειναι,και πεθανε κι η μανα μου πριν 2 χρονια και ειτε ζουσα ειτε δεν ζουσα για κεινον το ιδιο ηταν,εχει φυγει απο το σπιτι και δεν μου δινει σημασια ουτε μου εδεινε ποτε(στα λεω για να δεις πως δεν εισαι η μονη και πως υπαρχουν και χειροτερα).Ευτυχως που εχω τη γιαγια μου και τον παππου μου που με μεγαλωσαν! Αν σε ηρεμει η μουσικη,τοτε ακου μουσικη.Και οσο ψαχνεις θα βρισκεις(κι εγω ψαχνω αρκετες φορες).Τωρα πηγαινεις σε κανεναν ειδικο?
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση για απόδοση στο σχολείο
    By RainAndWind in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 108
    Last Post: 12-11-2011, 15:27
  2. λεκτικη βια στο σχολειο απεναντι στο γιο μου
    By Maria_T in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 26-01-2011, 12:56
  3. ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
    By βασιλικακη in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 46
    Last Post: 02-05-2010, 00:19
  4. σχολείο
    By niko in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 24-10-2008, 14:35
  5. σχολειο και νταηδες
    By manous73 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 8
    Last Post: 16-01-2008, 10:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •