δεν ειμαι πια ο εαυτος μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    18

    δεν ειμαι πια ο εαυτος μου...

    τωρα τελευταια φαιρομαι πολυ διαφορετικα.. δεν ειμαι ο εαυτος μου.δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο..ακομα κ το αγορι μ,μου ελεγε τι προαλλες οτι δεν ειμαι ο εαυτος μου,και αρχιζε να με ρωταει γιατι συμβενει αυτο...τι φοβαμαι και τετοια.και δεν μου αρεσει που μου το λεει αυτο,αλλα ειναι η αληθεια.. ειμαι διαφορετικη οταν πινω για πραδειγμα, και διαφορετικη στην καθημερινοτητα. οταν πινω,ειμαι πραγματικα ο εαυτος μου,του δειχνω οτι ζιλευω,του δειχνω πως πραγματικα ειμαι.και μου λεει οτι του αρεσει αυτο,ενω αντιθετα καθημερινα,ενω ζιλευω πολλες φορες δεν του το δειχνω καθολου,ειμαι πιο συγκρατημενη και αυτος νομιζει πως δεν ενδαφερομαι γι αυτον.επισης,στην πραγματικοτητα ειμαι ενα ατομο κοινωνικο,που μιλαει πολυ με τους αλλους,και οταν γνωριζω ατομα δεν ειμαι συγκρατημενη και δεν ντρεπομαι να μιλησω.ενω τωρα τελευταια φερομαι τελειως διαφορετικα.δειχνω τα ακριβως αντιθετα απο αυτο που ειμαι στην πραγματικοτητα.και δεν μου αρεσει καθολου αυτο.. Θελω να βρω τον εαυτο μου παλυ.. τι να κανωω???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Posts
    156
    μα νομίζω στο χέρι σου είναι. πολύ απλό να αλλάξεις. τι σε εμποδίζει?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    μπορεί να περνάς μια φάση.,.. δεν είναι κακό.. Πιστεύω πως είναι κάτι περαστικό μην ανυσηχείς σύντομα θα είσαι πάλι ο εαυτός σου ;)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    κάτι πρόσφατο παροδικό ή κάτι που συνεχίζει από παλιά? βρες την αιτία, συνέβηκε κάτι ή η ρουτινα φταίει? το σίγουρο είναι να μην αφησεις την κατασταση αυτη να επηρεάσει αρνητικά τη σχέση σου και γενικά τη ζωή σου. κάνε πράγματα που θα σε βοηθησουν να επανέλθεις στη δικη σου ομαλότητα, και εσυ ξερεις ποια ειναι αυτα, το ίδιο και τον τροπο να το πετυχεις.
    γιάννης

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Λαγουδόπολη
    Posts
    58
    Quote Originally Posted by Maria99 View Post
    τωρα τελευταια φαιρομαι πολυ διαφορετικα.. δεν ειμαι ο εαυτος μου.δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο..ακομα κ το αγορι μ,μου ελεγε τι προαλλες οτι δεν ειμαι ο εαυτος μου,και αρχιζε να με ρωταει γιατι συμβενει αυτο...τι φοβαμαι και τετοια.και δεν μου αρεσει που μου το λεει αυτο,αλλα ειναι η αληθεια.. ειμαι διαφορετικη οταν πινω για πραδειγμα, και διαφορετικη στην καθημερινοτητα. οταν πινω,ειμαι πραγματικα ο εαυτος μου,του δειχνω οτι ζιλευω,του δειχνω πως πραγματικα ειμαι.και μου λεει οτι του αρεσει αυτο,ενω αντιθετα καθημερινα,ενω ζιλευω πολλες φορες δεν του το δειχνω καθολου,ειμαι πιο συγκρατημενη και αυτος νομιζει πως δεν ενδαφερομαι γι αυτον.επισης,στην πραγματικοτητα ειμαι ενα ατομο κοινωνικο,που μιλαει πολυ με τους αλλους,και οταν γνωριζω ατομα δεν ειμαι συγκρατημενη και δεν ντρεπομαι να μιλησω.ενω τωρα τελευταια φερομαι τελειως διαφορετικα.δειχνω τα ακριβως αντιθετα απο αυτο που ειμαι στην πραγματικοτητα.και δεν μου αρεσει καθολου αυτο.. Θελω να βρω τον εαυτο μου παλυ.. τι να κανωω???
    ούτε εγώ νιώθω ο εαυτός μου κι ας μην είμαι το αγόρι σου. μην ξεχνάς όμως πως όσο μεγαλώνουμε και οι συνθήκες διαβίωσης και οι εμπειρίες μας εξελίσουν αναλόγως με αυτά. εγώ λέω να κουλάρεις γιατί φαίνεται ότι καλά σε παίζει ο φίλος σου στην ουσία τη δική μου δεν βλέπω έρωτες πλέον μόνο σαρκικό σεξ και απόλαυση και το κακό είναι ότι φαίνεται να είμαι καλός στο σεξ επειδή μου αρέσουν οι γυναίκες όχι επειδή τις φτύνω και ανεβάζω την κάψα τους. μια και έξω λοιπόν αν δεν σκοπεύεις να τον παντρευτείς η δεν είσαι υποχρεωμένη κάνε παρέα με τις φίλες σου και τους φίλους σου και πέρνα καλά. μην πίνεις πολύ. εγώ πίνω δυο τρεις φορές τη βδομάδα περίπου και αποφεύγω να πίνω μόνος μου μόνο όταν η μιζέρια χτυπάει κόκκινο. δοκίμασε να βρεις και κάποιον που ψήνετε για σ΄χέση απο εδώ σίγουρα υπάρχουν πολλοί ηλ εμ διαθέσιμοι για σχέση και δεύσμευση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    καλα,για να καταλαβω...
    του "τη δινει" επειδη δεν τον ζηλευεις και "στη λεει",και μετα εσυ στεναχωσιεσαι γι'αυτο,αλλα οταν πινεις σου αρεσει επειδη γινεσαι ο εαυτος σου και τον ζηλευεις?

    σου φαινεται λογικο?

Similar Threads

  1. ο εαυτός μας πριν την κατάθλιψη...
    By mariafil in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 34
    Last Post: 10-10-2011, 22:31
  2. Εγώ και ο εαυτός μου...
    By lostin in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-2011, 14:08
  3. Ο καλλιτερος γιατρος ειναι ο εαυτος μας!
    By Black Rose in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 10-02-2008, 02:22
  4. Ο εαυτος μου....αυτος ο αγνωστος
    By anishxia_2006 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2006, 00:31
  5. \"Ειμαι ο εαυτος μου\"
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-2006, 20:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •