Χημική παράνοια & έμμεσες απειλές να μην μιλάω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Λαγουδόπολη
    Posts
    58

    Χημική παράνοια & έμμεσες απειλές να μην μιλάω

    Λοιπόν σήμερα είχα οπτική παραίσθηση για πρώτη φορά στη ζωή μου! Εδώ και εβδομάδες άκουγα πράγματα όπως το να φωνάζουν το όνομα μου, να ρωτάει κάποιος η κάποια νομίζω "ποιός είναι" και άλλα τέτοια ωραία. Η λογική μου λέει ότι οι φωνές είναι η φωνές από το παρελθόν, τραυματικά βιώματα, η ότι μου δίνουν έκστασυ η κάτι αντίστοιχο η ότι έχει έρθει μόνιμη βλάβη για μένα και πρέπει να αποχαιρετήσω τη ζωή σύντομα πριν με κλείσουν όλοι οι αγαπημένοι μου συνάνθρωποι στο δαφνί.

    Εσείς το έχετε πάθει αυτό ποτέ; Δεν θυμάμαι αν άρχισα να ακούω φωνές πριν η μετά την απόπειρα να πέσω στο κενό. Κρίμα που δεν θα έχω μέλλον στη ζωή μου αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα πως να αντιδράσω. Θα ειδώ... προσδπαθώ να είμαι ψύχραιμος με την κατάσταση. Σήγμερα δεν πήρα φάρμακο και είδα οπτική παράισθηση για πρώτη φορά! Χαχα για ένα δευτερόλεπτο είδα πως το χέρι μου ήταν μαύρο καφέ σαν σαπισμένο ..κάτι τέτοιο. Απαντήστε μου παρακαλώ. Δεν αστειεύομαι.

  2. #2
    παιρνεις καποια φαρμακευτικη αγωγη;;;;

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Λαγουδόπολη
    Posts
    58
    παίρνω abilify 20 mg μόνος μου το ζήτησα να μου το γράψει γιατρός. εκείνος μου είπε να πάω σε ειδκό ψυχίατρο και όχι σε νευρολόγο μήπως έχει να μου πει κάτι άλλο και μου γράψει διαφορετικό φάρμακο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Λαγουδόπολη
    Posts
    58
    όλα καλά τώρα. δεν καταλαβαίνω τι γίνεται αλλά παθαίνω σοκ όταν συμβαίνουν αυτά. sabb σκέψου μια μέρα να δεις και συ τον αντίχριστο και να τρομάξεις; πως θα νιώσεις; πιστεύεις ότι η παλικαριά είναι αγιάτρευτη;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180
    flu psixremia , oti kai an einai apla deksou to filika sth zwh sou . ta psixologika provlimata pleon exoun apoxtisei tin morfh mastigas.
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Λαγουδόπολη
    Posts
    58
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Idella; 18-11-2011 at 01:09.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Λαγουδόπολη
    Posts
    58
    πίνω λίγο ουίσκι τώρα και είμαι καλύτερα. έπιασα σήμα χιόνι. μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιο άνθρωπο που να καταλαβαίνει σε τσάτ η απο κοντά;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    Quote Originally Posted by flu View Post
    παίρνω abilify 20 mg μόνος μου το ζήτησα να μου το γράψει γιατρός. εκείνος μου είπε να πάω σε ειδκό ψυχίατρο και όχι σε νευρολόγο μήπως έχει να μου πει κάτι άλλο και μου γράψει διαφορετικό φάρμακο.
    πηγαινε σε ενα ψυχιατρο να παρεις σωστη φαρμακευτικη αγωγη.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Λαγουδόπολη
    Posts
    58
    καλημέρα. εσύ τι χάπι πιστεύεις θα έπρεπε να πάρω; πειραματήστηκα πολύ είναι η αλήθεια αυτούς τους μήνες. άλλος γιατρός μου είπε να παίρνω αυτό το χάπι και να κάνω και ψυχοθεραπεία.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    ασε το τι πιστευει ο καθενας κ επισκεψου ενα-δυο -τρεις γιατρους ή οσους χρειαστει τελοσπαντων
    απορω γιατι ταλαιπωρεις ετσι τον εαυτο σου.τοσο κακο σου κανε πια??το αξιζει?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    μην πειραματιζεσαι αλλο και ασε τι χαπια πιστευουμε εμεις οτι πρεπει να παρεις.πηγαινε στον ειδικο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Φιλε,
    με τα χαπια θα σου περασουν οι ψευδαισθησεις και θα εισαι οκ.

    Δεν εισαι καταδικασμενος οπως νομιζεις.

    Πολλοι ζουνε μια χαρα ζωη με τα φαρμακα χωρις καθολου ψευδαισθησεις κ.λ.π.

    Απλως πηγαινε σε ενα γιατρο και μη κοψεις ποτε τα φαρμακα αποτομα γιατι θα γινεις χειροτερα.

    Η κατασταση ειναι πολυ καλυτερα για εμας στις μερες μας χαρει των φαρμακων.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    φλου κ να σου απαντησουμε σαμπως θα μας ακουσεις; σου εχουμε απαντησει 1 εκ φορες.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    10
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    (σπαμ, διαφημιστικό μήνυμα)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by flu View Post
    όλα καλά τώρα. δεν καταλαβαίνω τι γίνεται αλλά παθαίνω σοκ όταν συμβαίνουν αυτά. sabb σκέψου μια μέρα να δεις και συ τον αντίχριστο και να τρομάξεις; πως θα νιώσεις; πιστεύεις ότι η παλικαριά είναι αγιάτρευτη;
    δεν αμφισβητω την επιστημη φυσικα αλλα αν ειδες κατι τετοιο κανε και καμια προσευχη η εστω τον σταυρο σου και αν δεν εξαφανιστει πες μου οτι δεν υπαρχει θεος...απο προσωπικη εμπειρια..

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 10-02-2011, 10:28
  2. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Η ΠΑΡΑΝΟΙΑ;
    By ortimo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 13-01-2011, 22:37
  3. Παράνοια
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 23-12-2010, 20:32
  4. Παρανοια
    By joy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 20-09-2006, 20:00
  5. ΕΚΦΡΑΣΗ-ΠΑΡΑΝΟΙΑ
    By dinad in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 03-08-2006, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •