BOΗΘΕΙΑ!..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: BOΗΘΕΙΑ!..

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    18

    BOΗΘΕΙΑ!..

    Γεια σας...Ειμαι ενα κοριτσι 16 χρονων και εχω σχεση με ενα αγορι 1 χρονο μικροτερο μου, εδω και σχεδον 6 μηνες..Το προβλημα ειναι οτι δεν περναμε αρκετες ωρες μαζι τωρα που ειναι καλοκαιρι, γιατι εχω προβλημα με την μητερα. Δεν με αφηνει να βγαινω μαζι του. Αρκετες φορες με αφησε να παω σπιτι του ή να ερθει εκεινος στο δικο μου, ομως πολλες ειναι οι φορες που αλλαζει η σταση της και δεν με αφηνει να παω με αποτελεσμα να τσακωνομε με το αγορι μου γιατι δεν βλεπομαστε συχνα..Τι πρεπει να κανω???Αχωνομε πολυ γιαυτο το θεμα...Σας παρακαλω πεστε μου γνωμες ή αν εχετε ζησει κατι παρομοιο...:(

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    54
    Να κάνεις υπομονή, εφόσον αν ο άλλος ενδιαφέρεται πράγματι για σένα δε θα έχει πρόβλημα με αυτό.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    18
    Ενδιαφερεται απλα θελει να με βλεπει πιο συχνα και γιαυτο εχουμε προβλημα αρκετες φορες

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    96
    Αγαπητή φίλη....τα \"αρκετές φορές\",\"πολλές φορές\" ή το \"πιο συχνά\" δεν είναι απόλυτα κατατοπιστικά....Μπορεί λχ με το πιο συχνά να εννοείς οτι το αγόρι σου θέλει να σε βλέπει κάθε μέρα και μάλιστα αν υπάρχει η δυνατότητα και όλο το 24ώρο....Άν δεν είναι η πρώτη σου σχέση σίγουρα θα είναι απ τις πρώτες σας σχέσεις και η συχνή επαφή μπορεί να φέρει ακόμα και βαρεμάρα και να χαλάσει αυτήν την ευχάριστη αναμονή του να ξαναβρεθείτε και που σε αυτήν βοηθάει και η μητέρα σου. Όσο αντιστέκεται η μητέρα σου τόσο θα θεριεύει η έλξη ανάμεσα σε σένα και το αγόρι σου και θα ωριμάζει η σχέση σας.Καλό θα ήταν να μπορούσαμε να βλεπόμαστε όλη την ημέρα με τους συντρόφους μας.....αλλά πίστεψε με αυτό κουράζει αφάνταστα.

    Αυτό που επίσης πρέπει να έχεις υπόψη σου για να μη χαλάσει η ομορφιά της σχέσης είναι η έγκαιρη αντισύλληψη και απο σένα και απ το αγόρι σου και η υγιεινή....αν η σχέση σας έχει και σεξουαλική έκφραση.

    Όλα τα υπόλοιπα σχετικά με το πόσο συχνά βλέπεστε ή όχι.....νομίζω ότι μπορούν να συμβιβασθούν κάνοντας μα συζήτηση τόσο με τη μητέρα σου όσο και με το αγόρι σου.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    18
    Το αγορι μου θελει να με βλεπει τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα...Εγω υπαρχουν φορες που δεν μπορω να βρεθουμε (για τον λογο που αναφερα), ουτε μια φορα την εβδομαδα....Γιαυτο αχωνωμε και νομιζω οτι αυτη η σχεση θα τελιωσει συντομα.........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Εχεις συζητήσει με την μαμά σου ? Τι φοβάται ? Ποιες είναι οι σκέψεις της ?
    Τέλος , μήπως μένετε μακριά ?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    18
    Μακρια δεν μενουμε, αντιθετως τα σπιτια μας ειναι κοντα, δηλαδη 3 λεπτα δρομος..
    Bασικα η μαμα μου απο την αρχη δεν ηθελε να πηγαινω σπιτι του ή να βγαινω μαζι του..Οταν τον γνωρισε ομως και ειδε οτι ειναι καλο παιδι τοτε ειναι που μεσα μεσα με αφηνε.. Δεν ξερω, ισως να φοβατε να μην παρασυρθω ή να ξεχασω τα μαθηματα μου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    sweetgirl ισως να ήταν καλή ιδέα να συζητήσεις με την μαμά σου τις σκέψεις σου . Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό ?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    18
    Δεν μπορω γιατι νομιζω δεν θα με καταλαβει..:(

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Οι μαμάδες ενδιαφέρονται και ανησυχούν . Ισως να μπορούσες να της μιλήσεις με τέτοιο τρόπο , ώστε να μην την ανησυχήσεις ......... και φυσικά να ακούσεις και εκείνη ........
    Νομίζεις οτι μπορείτε να έχετε μια ήρεμη , λογική , πολιτισμένη κουβέντα ?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    18
    Νομιζω οτι μπορουμε να εχουμε μια ηρεμη συζητηση....αλλα δεν ξερω κατα ποσον αποτελεσματικη...Παντως σευχαριστω για την βοηθεια σου....Θα προσπαθησω και ελπιζω ολα να πανε καλα.......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Ξέρεις αποτελεσματική (κατεμε) δεν σημαίνει οτι θα πετύχεις αναγκαστικά να βγαίνεις πιο συχνά με το αγόρι σου . Αν μπορέσετε να ακούσετε η μία την άλλη και να θέσετε αυτά που σας προβληματίζουν χωρίς να κατηγορήσετε ή να απαιτήσετε ........ η κουβέντα κατεμε είναι αποτελεσματική .

    Αν μου επιτρέπεις να σου δώσω μια συμβουλή , ως μεγαλύτερη : σε αυτή την ηλικία είναι προτιμότερο να μην κάνεις τις σχέσεις σου πρώτη προτεραιότητα και παραμελήσεις άλλους τομείς . Μπορεί να χάσεις ευκαιρίες , που δεν θα τις ξαναβρείς μπροστά σου .

    Φιλικά .

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    μας λες σε ολα σου τα μηνυματα για το ποσο συχνα θελει να σε βλεπει το αγορι σου,αλλα δεν μας λες ΕΣΥ τι θελεις..
    για σενα ειναι ικανοποιητικη η συχνοτητα που βλεπεστε?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    18
    Και γω θα ηθελα να βλεπομαστε πιο συχνα....Δεν εννοω καθε μερα, αλλα τουλαχιστον 1-2 φορες την εβδομαδα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Γλυκό κορίτσι καλημέρα,
    Δεν ξέρω αν αυτό είναι το πρώτο σάιτ με φόρουμ και διάλογο μελών που μπαίνεις (αλλά επειδή έτσι μου φαίνεται) λέω να σου γράψω μία δύο γραμμές (άσχετες μεν με αυτό που ρωτάς αλλά ίσως χρήσιμες για σένα μιας και είσαι και κάπως μικρή)
    Λοιπόοοοοοοοον,
    Σε αυτό εδώ το φόρουμ μπορεί να διαβάσεις κάποια θέματα και να νομίζεις ότι ταυτίζεσαι με αυτά που διαβάζεις. Πρόσεξε όμως ότι μπορεί και να μην είναι έτσι. Υπάρχουν κάποιες διαφορές που για μερικούς είναι αυτονόητες αλλά για άλλους δεν είναι.
    Πάρε πχ την κατάθλιψη. Είναι κάτι εντελώς μα εντελώς άλλο από την θλίψη, την στεναχώρια, την απογοήτευση.
    Edit: Ή το \"αγχώνομαι\" πχ που μπορεί να το νιώθουν όλοι οι άνθρωποι κάποιες στιγμές το οποίο όμως είναι κάτι εντελώς άλλο από το παθολογικά υπέρμετρο άγχος και τις φοβίες (που ίσως διαβάζεις σε κάποια άλλα θέματα)

    Τι θέλω να πώ... Ότι μπορεί διαβάζοντας να βλέπεις κάποια κοινά με κάποια πράγματα που νιώθεις και εσύ αλλά από την άλλη καμιά φορά αυτά που νιώθουμε τα μεγαλοποιούμε, τα μεγενθύνουμε τους δίνουμε διαστάσεις άλλες από τις πραγματικές τους. Θα σε παρακαλούσα λοιπόν πολύ το να προσέξεις πάρα πολύ αν κάπου νιώθεις ότι \"ταυτίζεσαι\" με ότι διαβάζεις εδώ μέσα μιας και μπορεί να οδηγηθείς πολύ εύκολα σε λάθος συμπεράσματα (που μπορεί μεν για κάποιο άλλο μέλος να ισχύουν αλλά για σένα να μην ισχύουν όύτε στο ελάχιστο).
    ΊΣως κάπου για αυτό έχει μπει και το \"απαγορευτικό\" για ανήλικα άτομα σε αυτό το φόρουμ.

    ΥΓ πολύ καλά έκανες και άνοιξες ένα θέμα με το τι σε απασχολεί εσένα και αυτά που σου γράφω έχουν να κάνουν πιό πολύ με το αν διαβάζεις και θέματα άλλων μελών εδώ μέσα.
    been good, been bad. WILL GO ON

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •