Ψύχωση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: Ψύχωση;

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168

    Ψύχωση;

    Επειδη βρίσκομαι σε ενα δίλλημα θα ήθελα την βοηθεια σας...Οταν ένα προσωπο που του δειχνεις ατελειωτο ενδιαφερον και του αποκαλυπτεις πραγματα για τον ευατο σου και εχεις τα πιο καλα συναισθηματα για αυτο,σε αντιμετωπιζει με μια περιεργη καχυποψια τι μπορει να σημαινει;Πιο συγκεκριμενα η περιεργη καχυποψια που αναφέρω περιλαμβάνει ιδέες του τυπου(\"οτι ανηκω σε μια παγκόσμια συνωμωτική οργάνωση,με αβασιμο επιχειρημα που καταριπτεται απο την κοινη λογική|οτι ολα που κανω ειναι υποκριτικα ,και ας εκφραζω οσα πραγματικά νιώθω και το μονο που να εισπράτω να ειναι ειρωνεια και άρνηση (σε σημειο να εισαι ετιμος να δακρυσεις απο αυτο)|η καχυποψία να έχει γενικευμένη μορφή με την εννοια οτι ολοι θέλουν το κακο του ή θελουν να το \"θάβουν\" σε συνδιασμό με υπερμεγενθυνση κάποιων φόβων που έχουν λογική βάση| η πως διατηρω επαφες με άτομα που δεν λέω ούτε καλημερα)..
    Επειδη ή επιτηδες μπορει να συμβαινει αυτο ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα,θα ήθελα την αποψη σας..
    Βέβαια ειναι πολυ καταστροφικό κάτι τετοιο και όταν απο συν εχής προσπάθειες δεν κάνεις τιποτα απλα μια τρύπα στο νερο αλλά ένα βήμα πίσω..
    Δεν μου ειναι δυνατον να αποδειξω τπτ μιας και ολες οι προσπαθειες επεσαν στο κενο και δεν υπάρχει συνεργασια απο την αλλη πλευρα διοτι \"ειναι δικο μου προβλημα\".Εγω εδειξα διαθεση να κάνω οτι μου ζητηθει για να αποδειξω τα προφανή.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    80
    εδω δεν μιλαμε για απλη καχυποψια, αλλα για σαφη παρανοια.
    βεβαιως λοιπον προβλημα υπαρχει και πολυ σοβαρο.
    απο την πλευρα σου οποοια προσπαθεια και να κανεις για να \'αποδειξεις\', θα πεσει στο κενο.
    τι ειδους σχεση εχεις με αυτο το ατομο;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Αυτό το άτομο έχει άλλα άτομα τα οποία να μη θεωρεί πως συνομωτούν εις βάρος του και θέλουν το κακό του;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168
    Δεν ξέρω ποση ανάλυση χρειάζεται το θέμα,και δεν θέλω να πω περισότερα.Ισως πρέπει να δινουμε σε τετοιες περιπτώσεις στο άλλο ατομο το αισθημα οτι κατέχει τον απολυτο έλεγχο απάνω μας και εμεις κανέναν.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ......χρειαζεται επισκεψη σε ειδικο!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    ναι το παιδι εχει σοβαρο προβλημα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    .....ελπιζω να εχουν παει καλυτερα τα πραγματα Orion!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •