ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

    εδω και μερικες μερες δεν μου παει καλα. 1ον εχω πολυ αγχος για το φαι παλι, νιωθω μπογος και ολο σκεφτομαι. 2ον αγχος με καταβαλει και για πραγματα πχ να πρεπει να κοντινω μερικα παντελονια μ , να αγορασω καποια παπουτσια που θελω, να καθαρισω το κλουβι του ζωου μου κλπ. αλλα σε σημειο στρεσσαρισματος. η κοιλια μ εχει πριστει

    προχτες το βραδυ γυρνουσα απ την δουλεια με το τρολει κ εκανα εναν δρομο που κανω καθε μερα, κοιτουσα εξω απ το παραθυρο και ελεγα πως στην επομενη στροφη ειναι το ζαχαροπλαστειο. τελικα ενω φτανει η στροφη το ζαχαροπλαστειο δν ηταν εκει. κοιταω γυρω μ και εβλεπα αλλα μαγαζια και τελικα συνηδειτοποιω πως δεν ημουν εκει που νομιζα. πανικοβληθηκα κ δν ηξερα που ημουν γιατι ενω νομιζα πως ημουν αλλου, ημουν 20 λεπτα δρομο πισω απο κει που νομιζα.

    μπορει να το παθω κ εξω αυτο? και να ξεμεινω πουθενα κ να παρει μερες να με βρουν
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ελα ρε κοπελια, μη μας τρελαινεις!
    αν αφαιρεθεις και χαθεις, θα ρωτησεις εναν περαστικο για καποιο γνωστο σημειο και θα προσανατολιστεις, η θα μπεις σε ενα ταξι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα δεν γινεται αυτο γτ εκεινη την ωρα τα χανω τι να σκεφτω να παρω ταξι. εχω πολυ αγχος δν θελω να ξαναβγω. κ που δουλευω με βασανιζει
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    ηρεμησε.

    δεν ειναι τιποτα.

    σε πολλους συμβαινει.

    απλως παρε βαθιες ανασες για να χαλαρωσεις.

    by the way τι ζωα εχεις ;
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    εδω και μερικες μερες δεν μου παει καλα. 1ον εχω πολυ αγχος για το φαι παλι, νιωθω μπογος και ολο σκεφτομαι. 2ον αγχος με καταβαλει και για πραγματα πχ να πρεπει να κοντινω μερικα παντελονια μ , να αγορασω καποια παπουτσια που θελω, να καθαρισω το κλουβι του ζωου μου κλπ. αλλα σε σημειο στρεσσαρισματος. η κοιλια μ εχει πριστει

    προχτες το βραδυ γυρνουσα απ την δουλεια με το τρολει κ εκανα εναν δρομο που κανω καθε μερα, κοιτουσα εξω απ το παραθυρο και ελεγα πως στην επομενη στροφη ειναι το ζαχαροπλαστειο. τελικα ενω φτανει η στροφη το ζαχαροπλαστειο δν ηταν εκει. κοιταω γυρω μ και εβλεπα αλλα μαγαζια και τελικα συνηδειτοποιω πως δεν ημουν εκει που νομιζα. πανικοβληθηκα κ δν ηξερα που ημουν γιατι ενω νομιζα πως ημουν αλλου, ημουν 20 λεπτα δρομο πισω απο κει που νομιζα.

    μπορει να το παθω κ εξω αυτο? και να ξεμεινω πουθενα κ να παρει μερες να με βρουν





    Την πάτησες έπαθες alzheimer στα 20s. Άντε σε κανα οίκο ευγηρίας (τουλάχιστον θα πάρουν χαρά οι παππούδες!)



    Εχμ μια άλλη εξήγηση ίσως είναι ότι λόγω του άγχους άθελα σου ανέπνεες γρήγορα (ταχύπνοια) και αποπροσανατολίστηκες λόγω υπεραερισμού (ψυλό O2)/υποκαπνίας (χαμηλό CO2). Ανέπνευσε σε μια σακουλίτσα από τον μανάβη, η παίρνε αργές αναπνοές για να θεραπευτής από το προσωρινό alzheimer όταν σε ξαναπιάσει ώστε να μην σε δούμε στο «silver alert» «προσοχή χάθηκε η broken doll. Έχει μανία με τους serial killers. Αν την δείτε να περιπλανιέται σαν χαμένη τρέξτε μακριά» :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Την πάτησες έπαθες alzheimer στα 20s. Άντε σε κανα οίκο ευγηρίας (τουλάχιστον θα πάρουν χαρά οι παππούδες!)



    Εχμ μια άλλη εξήγηση ίσως είναι ότι λόγω του άγχους άθελα σου ανέπνεες γρήγορα (ταχύπνοια) και αποπροσανατολίστηκες λόγω υπεραερισμού (ψυλό O2)/υποκαπνίας (χαμηλό CO2). Ανέπνευσε σε μια σακουλίτσα από τον μανάβη, η παίρνε αργές αναπνοές για να θεραπευτής από το προσωρινό alzheimer όταν σε ξαναπιάσει ώστε να μην σε δούμε στο «silver alert» «προσοχή χάθηκε η broken doll. Έχει μανία με τους serial killers. Αν την δείτε να περιπλανιέται σαν χαμένη τρέξτε μακριά» :P
    που να βρω την σακουλιτσα και τον μαναβη εκεινη την ωρα ρε μαν?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω γιατι νομιζω οτι ηταν απλα αποπροσανατολισμος ? αφου το λες και μονη σου οτι ειχες πολλα στο μυαλο σου, ετσι μπορει να ανυπομονουσες να φτασεις σπιτι, και να το σκεφτηκες εντονα με αποτελεσμα να πειστεις οτι ησουν πιο κοντα απο τι ησουν κανονικα.

    εχω παθει κατι παρομοιο παιρνωντας λαθος λεωφορειο το οποιο με εβγαλε στου διαολου τη μανα. κι αλλη μια φορα που ενω ειχα παρει το σωστο δεν ειχα το νου μου στις στασεις, κατεβηκα νωριτερα χωρις να εχω καταλαβει που βρισκομαι, και δεν ειχα λεφτα ουτε για ταξι!

    η Αθηνα ειναι οντως να χανεσαι, εσυ παντως ειχα την εντυπωση οτι κυκλοφορεις με αυτοκινητο...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν οδηγαω και δεν ημουν καν αθηνα! ημουν ταμπουρια μερια
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Απλως παρακολουθησε την εισπνοη και εκπνοη σου. Το ιδιο κανει.

    Βοηθαει αμα κανεις διαλογισμο.

    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    που να βρω την σακουλιτσα και τον μαναβη εκεινη την ωρα ρε μαν?
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εχω αναφερει γενικα πως διαλογισμο δν εχω καταφερει να κανω. ιδιως επειδη βασικο μ θεμα ηταν παντα τα υπερβολικα νευρα. δν εχω υπομονη. εχει σκεφτει ποτε κανεις πως καποιοι ανθρωποι απλα ειναι καμμενα χαρτια?
    I m a Good Person With Bad Attitude

Similar Threads

  1. Μείωση του σεξ με την πάροδο του χρόνου... (μύθος ή πραγματικότητα?)
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 17-09-2011, 18:26
  2. ΑIΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
    By Asterix in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 14-05-2010, 00:55
  3. Αισθηση πλαστικου....
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 31-01-2010, 11:30
  4. ξαφνικη αισθηση παλμων
    By konsav92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 15-09-2009, 02:37
  5. Aίσθηση του χρόνου
    By VelvetUnderground in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-2009, 10:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •