Υπαρχει λυση?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    Υπαρχει λυση?

    Γεια σας παιδια.Μετα απο ενα χωρισμο που ειχα και αφου εκανα παρα πολυ καιρο να το ξεπερασω ,παρατηρω οτι εχω χασει την αυτοπεποιθηση μου και γενικα σκεφτομαι πολυ αρνητικα και μηζερα.. οτι δεν ειμαι ικανος για τιποτα ουτε καν οτι μπορω να βρω κατι αλλο...Δεν ημουν ετσι...και εχω αρχησει να ανυσηχω δεν με ικανοποιει τιποτα..βγαινω με καινουργιους φιλους και νιωθω ασχημα και μειωνεκτηκα δεν ξερω τι να κανω να το αποβαλω αυτο.Υπαρχει καποια λυση?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    hello jet! ποσο καιρο εχει που χωρισες? χωρισατε με ασχημο τροπο?

  3. #3
    εχω 1 χρονο που εχω χωρησει..και για 8 μηνες ημουν χαλια..χωρισαμε με πολυ ασχημο τροπο.Εκεινη εχει φτιαξει την ζωη της εγω παλι εχω χασει τον εαυτο μου και δεν ξερω ποιος ημουν..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    θες να πεις πως χωρισατε?

  5. #5
    Δεν ηθελε να συνεχισουμε αλλο μετα απο 2 χρονια σχεσης-συγκατικοισης και μου ειπε να της δοσω χρονο.Εκανα αυτο που ζητησε την αφησα 2 εβδομαδες μονη να ηρεμησει και μετα ηρθε και μου ειπε πως ειναι με αλλον...τρελαθηκα και ειπαμε ασχημα πραγματα..που δεν επρεπε μετα χαθηκαμε για κανενα μηνα και με πλησιασε παλι και αρχησε να μου λεει οτι ειναι καλα οτι περναει με το αγορι της πολυ ομορφα και γενικα μιλουσαμε αρκετε ωρες με το να μου λεει τα σχεδια της με τον καινουργιο φιλο της.Εγω τοτε αποφασησα να απομακρυνθω τελειως και απο τις παρεες της και απο αυτην απλα γιατι μου εκανε κακο αυτο ολο.Τωρα ποια δεν λεμε ουτε γεια..Καπως ετσι γιναν εν συντομια..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    θεε μου..κατι τετοιες καταστρεφουν τους αντρες!!! κ τωρα εσυ νιωθεις οτι εισαι ανεπαρκης,κλπ.. ο καινουργιος boyfriend ειναι λεφτας? τι παραπανω εχει απο εσενα πιστευεις?

  7. #7
    2 χρονια ειμασταν πολυ ομορφα και φενοταν πολυ ερωτευμενη καναμε ονειρα και γενικα ειχαμε αριστη συγκατικηση..Δεν τον γνωριζω και δεν πιστευω οτι ειναι απο τις κοπελες οι οποιες θα κοιτουσαν τα χρηματα..απλα ξερω οτι ειναι αρκετα μεγαλυτερος και εχει βεβαια την δουλεια του τπτ παραπανω.Εγω ειμαι 22 εκεινη 21 αυτος καπου 32..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    τι σχεση εχει με τη μανα της η κοπελα? η οικογενεια της ειναι ευκαταστατη? η ιδια τι κανει στη ζωη της? σορρυ που σε βομβαρδιζω με ερωτησεις,αλλα τα εχω παρει με την τυπισσα!!

  9. #9
    Η οικογενεια της ειναι πολυ ομορφη και ειχε καλη σχεση με την μανα της οπως κι εγω ειχα.Σπουδαζει ακομη ενω εγω τελιωσα οποτε υπαρχει αποσταση και δεν γνωριζω τι κανει αλλα αποσα μου εχουν πει ειναι καλα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    ο λογος που χωρισατε δηλαδη ποιος ηταν? στο ξεκαθαρισε αυτο ή σε εχει αφησει με την απορια?

  11. #11
    βαρεθηκε αυτο ολο...Εγω την αγαπουσα πολυ ...αλλα απο τοε περασαν πολλα σταδια...Την μισησα αλλα τωρα ποια δεν με ενδιαφερη μου αφηνει μια πικρια βεβαια αλλα θελω να ειναι καλα σε οτι και αν κανει...εγω ομως τι κανω απο εδω και περα...που δεν ειμαι ποια ο ιδιος.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    μια ακομη ερωτηση: ηταν η πρωτη σχεση σου αυτη? εννοειται οτι δεν θα εισαι ο ιδιος..εχεις πλεον αναπτυξει τις αμυνες σου.. το θεμα ειναι να ξεκαθαρισεις μεσα σου οτι δεν φταις εσυ που η κοπελα αυτη φερθηκε οπως φερθηκε..το πιστευεις αυτο ή πιστευεις ακομα οτι φταις καπου?

  13. #13
    Ειχα κατι πριν απο εκεινη αλλα οχι σοβαρο ουσιαστικα ηταν η πρωτη σχεση.Ενοειτε πως ευθυνομαι και εγω.Κατι σιγουρα εκανα λαθος ασχετα με το ποιος εχει μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης.Οσο για την αμυνα ναι δεν θα εμπιστευτω καμια απο εδω και περα...αλλα το προβλημα μου ειναι οτι δεν θελω καν να βγαινω απο το σπιτι δεν ικανοποιουμε ουτε οταν βγαινω με φιλους ουτε τπτ παντα νιωυω ενα τπτ μειωνεκτηκα και οτι ειμαι βαρος στους αλλους.Ποτε δεν εχω δειξη τπτ τα κραταω ολα μεσα μου και κανεις δεν εχει καταλαβει τπτ αλλα νιωθω οτι το μονο που θα ευχαριστηση ειναι να κατσω στο δωματιο μου κλεισμενος για μερες και τπτ αλλο...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    σε εχω παρει στο μονοτερμα... κ μου βγηκε κ το ανακριτικο..

    να σου πω οτι εχω παρομοια εμπειρια,η πρωτη μου σχεση τελειωσε με παρομοιο τροπο..κ η αληθεια ειναι την πληρωσε η επομενη σχεση μου.. με την οποια ομως συνειδητοποιησα ποσο μ@λ@κας ηταν ο πρωτος..κ εσυ στην επομενη σχεση σου θα το καταλαβεις αυτο..οταν αποκτησεις μετρο συγκρισης..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    τι πιστευεις οτι εκανες λαθος? ειναι πιστευω καλο να αναλυσεις λιγο τη σχεση αυτη..το πως συζουσατε με την κοπελα, ποια λαθη πιστευεις οτι εκανες εσυ,ποια εκανε αυτη,κλπ.. τι σε χαλουσε,τι την χαλουσε..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μη παίρνετε ψυχοφάρμακα -υπαρχει λύση !
    By fot1109 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 110
    Last Post: 01-02-2011, 08:28
  2. Υπάρχει λύση?
    By agnwstos007 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-11-2010, 02:47
  3. Υπάρχει λύση άραγε?
    By Θεοφανία in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 47
    Last Post: 03-02-2010, 20:05
  4. απογοητευτηκα...υπαρχει αραγε λυση?
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 09-05-2009, 18:52
  5. Υπάρχει λύση?
    By thor24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 23-07-2007, 14:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •