ο γιός μου πάσχει από ΙΨΔ ...... Βοηθήστε με - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 118
  1. #16
    Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    spiti mou
    Posts
    63
    καμια επιθετικοτητα,γνωμες εκφραζω, και στο παρων θεμα απλα αναφερω καποια δεδομενα που ειναι επιστημονικα τεκμηριωμενα
    για να βοηθησω...και ξερεις πολυ καλα τι ειπες γτ πολυ απλα αυτη η παρανοηση ''περι μη ενασχολησης με τον ψυχαναγκασμο'' ειναι μια αρκετα εδραιωμενη
    αποψη που προφανως δεν εχει καμια ισχυ στην πραγματικοτητα...
    μηπως θες να σταματησω να ποσταρω(αν και ειμαι μεσα στο αντικειμενο) και να συνεχισεις εσυ να ποσταρεις ανενοχλητη,οπως και οποιοσδηποτε δε ξερει τι
    του γινεται πανω σε τετοια θεματα?
    επισης δε καταλαβαινω τον εκνευρισμο σου..ειπα το δεδομενο οτι εισαι ΑΣΧΕΤΗ με το αντικειμενο απ τη στιγμη δεν το εχεις ζησει ουτε
    στη θεωρητικη,ουτε στην πρακτικη εφαρμογη του...υπαρχει καποια αμφιβολια περι αυτου? Το μηνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by flowing through View Post
    καμια επιθετικοτητα,γνωμες εκφραζω, και στο παρων θεμα απλα αναφερω καποια δεδομενα που ειναι επιστημονικα τεκμηριωμενα
    για να βοηθησω...και ξερεις πολυ καλα τι ειπες γτ πολυ απλα αυτη η παρανοηση ''περι μη ενασχολησης με τον ψυχαναγκασμο'' ειναι μια αρκετα εδραιωμενη
    αποψη που προφανως δεν εχει καμια ισχυ στην πραγματικοτητα...
    μηπως θες να σταματησω να ποσταρω(αν και ειμαι μεσα στο αντικειμενο) και να συνεχισεις εσυ να ποσταρεις ανενοχλητη,οπως και οποιοσδηποτε δε ξερει τι
    του γινεται πανω σε τετοια θεματα?
    επισης δε καταλαβαινω τον εκνευρισμο σου..ειπα το δεδομενο οτι εισαι ΑΣΧΕΤΗ με το αντικειμενο απ τη στιγμη δεν το εχεις ζησει ουτε
    στη θεωρητικη,ουτε στην πρακτικη εφαρμογη του...υπαρχει καποια αμφιβολια περι αυτου? και το γυρισες σε προσωπικο με ''ασχετους'' φοιτητες
    Το μηνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    ..

    και τι φταιω εγω ρε τυπε που υπαρχει μια διαδεδομενη παρεξηγηση σε σχεση με την ενασχοληση η μη των ψυχαναγκαστικων?
    εγω δεν εχω κανει καμια παρανοηση, σου εδειξα τα ποστ μου και κανεις οτι δεν τα ειδες

    ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΜΙΛΑΣ

    η επιθετικοτητα δεν αφορα τις ετσι κι αλλιως πολυ γνωστες αποψεις που εξεφρασες (δεν μπορω να καταλαβω πως σου ρθε οτι μας ειπες καποιο μυστικο, τα εχουν πει εδω παρα πολλοι πριν απο σενα αυτα περι ΙΔΨ)
    αλλα το γεγονος οτι ειπες ψεματα για το δικο μου ποστ, προφανως για να αρχισεις φασαρια, για τους αγενεστατους τροπους σου κι εδω και σε αλλο θεμα που ειδα πριν λιγο, τους χαρακτηρισμους σου περι κομπλεξικων και λοιπων, τις παρενεσεις σου περι τσιχλας και κουζινας και γενικα με ενα υφακι που δεν προκυπτει ουτε απο τις θεσεις σου ουτε απο τις γνωσεις σου ουτε απο τους συνομιλητες σου

    Το μηνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Remedy; 27-11-2011 at 02:28.

  3. #18
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    77
    Ας ρίξουμε λιγάκι τους τόνους...
    Κανείς δεν έχει την διάθεση να διαβάζει προσωπικές επιθέσεις, πόσο μάλλον ο θεματοθέτης που αντιμετωπίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα με το παιδί του.

  4. #19
    Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    spiti mou
    Posts
    63
    καταρχην ηρεμησε..οταν θυμωνεις εκρινεται το ενζυμο τρυπτοφανη υδροξυλαση ,που μειωνει προσωρινα το iq..εσυ απ οτι σε κοβω δε το θες
    Το μηνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    και εμμενω στις αποψεις μου...ξερεις πολυ καλα τι εννοουσες..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by flowing through View Post
    καταρχην ηρεμησε..οταν θυμωνεις εκρινεται το ενζυμο τρυπτοφανη υδροξυλαση ,που μειωνει προσωρινα το iq..εσυ απ οτι σε κοβω δε το θες
    Το μηνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    και εμμενω στις αποψεις μου...ξερεις πολυ καλα τι εννοουσες..
    εγω ειμαι πολυ ηρεμη.
    οι υπογραμμισεις ηταν για να σε βοηθησω να καταλαβεις τι λεω. βλεπω οτι δεν αντιλαμβανεσαι.
    τα περι πιθηκοειδων περαπεμπονται στην διαχειριση
    ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ
    μπορεις να το διαβασεις ξανα οσες φορες θελεις, απο πουθενα δεν προκυπτουν οσα συκοφαντικα μου χρεωσες για δικους σου λογους.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by flowing through View Post
    οχι δε μπορει να τους βοηθησει ενας συμβουλευτικος ψυχολογος(η προσφορα του θα ειναι ενδεχομενως ισαξια με τη δικια σου και των υπολοιπων μελων που ποσταρουν,δηλαδη μηδαμινη)..επισης ο ψυχοθεραπευτης ΔΕ θα φοηθησει και παλι αν ο δεκτης της δεν ειναι ο αμεσα ενδιαφερομενος δλδ το παιδι..η ασθενεια ειναι κατι που αφορα πρωτιστως τον ιδεοψυχανγκαστικο(χαμηλα επιπεδα σεροτονινης,δυσλειτουργ. ιδεες,γνωστικα λαθη κλπ) ,ειναι ΔΙΚΗ ΤΟΥ ασθενεια πρωτιστως και μετα μπαινει το οικογενειακο περιβαλλον του που θα τον βοηθησει με οσα υποδειξει ο ψυχοθεραπευτης.....οι λυσεις ειναι πολυ συγκεκιρμενες,ουτε συμβουλευτικοι ψυχολογοι,ουτε οικογενειακοι συμβουλοι,ουτε οτιδηποτε αλλο, περα απο ψυχοθεραπευτες και ψυχιατρους..period,finito...πως να το κανουμε δλδ..εγω προτεινα τις λυσεις πανω που ειναι ερευνητικα οι πιο ενδεδειγμενες,τωρα στο ελλαντα χανουμε πολυτιμο χρονο με βλακειες τυπου ψυχαναλυσης ή μονο φαρμακοθεραπειας(νταξει μια χαρα ειναι το φαρμακο ,αλλα σε συνδυασμο με cbt ειναι οτι πιο αποτελεσματικο,απο μονο του παλι κανει λιγα πραματα στην περιπτωση της ιψδ..
    απαντας απαξιωτικα στην παπρικα που ισως ειναι πολυ πιο σχετικη απο εσενα στο θεμα, αλλα το σημαντικο δεν ειναι αυτο.
    σημαντικο ειναι οτι εχεις βγαλει διαγνωση για ενα θεμα που δεν εχεις διαβασει καν!και εναν ασθενη που δεν εχει μιλησει καν!
    αυτο δεν θα το κρινω επιστημονικα γιατι δεν εχει καμια σχεση με την επιστημη, θα σου πω απλα οτι απαγορευεται εδω μεσα.

    ο ενδιαφερομενος δεν ειναι μονο το παιδι, κακως καταλαβες.
    ουτε ξερουμε την αληθινη διαγνωση, μιας και το παιδι δεν παρακολουθειται...
    η συμβουλευτικη επαφη με τους ψυχολογους προτεινεται για να ξερουν πως θα φερθουν οι γονεις στο παιδι και σε σχεση με την ασθενεια αλλα και σε σχεση με αλλα θεματα της συμπεριφορας του.
    το παιδι δεν δεχεται να δει θεραπευτη, δεν το διαβασες αυτο?
    δεν μου κανει εντυπωση, δεν διαβασες σχεδον τπτ πανω στο οποιο απαντησες.
    Last edited by Remedy; 27-11-2011 at 02:27.

  7. #22
    Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    spiti mou
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απαντας απαξιωτικα στην παπρικα που ισως ειναι πολυ πιο σχετικη απο εσενα στο θεμα, αλλα το σημαντικο δεν ειναι αυτο.
    σημαντικο ειναι οτι εχεις βγαλει διαγνωση για ενα θεμα που δεν εχεις διαβασει καν!και εναν ασθενη που δεν εχει μιλησει καν!
    αυτο δεν θα το κρινω επιστημονικα γιατι δεν εχει καμια σχεση με την επιστημη, θα σου πω απλα οτι απαγορευεται εδω μεσα.

    ο ενδιαφερομενος δεν ειναι μονο το παιδι, κακως καταλαβες.
    ουτε ξερουμε την αληθινη διαγνωση, μιας και το παιδι δεν παρακολουθειται...
    οι συμβουλευτικη επαφη με τους ψυχολογους προτεινεται για να ξερουν πως θα φερθουν οι γονεις στο παιδι και σε σχεση με την ασθενεια αλλα και σε σχεση με αλλα θεματα της συμπεριφορας του.
    το παιδι δεν δεχεται να δει θεραπευτη, δεν το διαβασες αυτο?
    δεν μου κανει εντυπωση, δεν διαβασες σχεδον τπτ πανω στο οποιο απαντησες.
    μαλιστα,συνεχιζεις και θα φας προφανως τα μουτρα σου..
    προφανως και οχι δεν ειναι σχετικη απ τη στιγμη που προτεινει συμβουλευτικο ψυχολογο για περιπτωση
    της εν λογω διαταραχης ...ξαναλεω ειναι πολυ συγκεκριμενα τα βηματα που πρεπει να ακολουθησεις για Ocd..
    οι απαντησεις λοιπον που δινω οφειλονται μονο σε δημοδιευμενες ερευνες πανω στον τομεα,στις οποιες εχω την τυχη
    να εχω προσβαση λογω του πανεπιστηημιου....ΚΑΜΙΑ ερευνα δε μιλαει για συμβουλευτικη ψυxολογια ως ιkaνη να αντιμετωπισει
    μια τετοια διαταραχη ....ΟΛΕΣ οι ερευνες εχουν την κοινη συνισταμενη των σεροτονινεργιων φαρμακων kai συμπεριφορικο-γνωστικων
    προσεγγισεων ως ενδεδειγμενεες λυσεις για τη μειωση της συμπτωματολογιας...οι απαντησεις που εδωσα δεν αφορoυν το παιδι μονο αλλα ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ
    μπορει αν πασχει ειτε απο chronic ocd,ειτε απο mild ocd...και μην επιμεινεις πολυ για το τι προτεινεται(μιλας και για συμβουλευτικη,σα σα εχεις ιδεα τι ειναι)..
    μπορω αν θες να σου στειλω σε pm ολες τις ερευνες που εχουν γινει απο το 60 εως σημερα και μελετουν ολες τις πιθανες λυσεις για την συγκεκριμενη διαταραχη.. τελος το τελευταιο που λες οτι δεν διαβασα...ε συγγνωμη αλλα καποιος χωρις να λαβει τις καταλληλες ενδεδειγμενες θεραπειες(συγκεκριμενα ψυχοθεραπεια) δε μπορει αν εχει αυταπατες οτι θα βελτιωθει.. η απαντηση μου αναφεροταν για την ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που τελικα πασχει απο ocd και γενικα για ολες τις περιπτωσεις ocd..ποιος ειμαι εγω να μιλησω ομως για αυτο το πραμα,ουτε το διδακτορικο δεν εχω τελειωσει...μπορουν αν θες ομως οι ερευνες να μιλησουν για μενα..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by flowing through View Post
    μαλιστα,συνεχιζεις και θα φας προφανως τα μουτρα σου..
    προφανως και οχι δεν ειναι σχετικη απ τη στιγμη που προτεινει συμβουλευτικο ψυχολογο για περιπτωση
    της εν λογω διαταραχης ...ξαναλεω ειναι πολυ συγκεκριμενα τα βηματα που πρεπει να ακολουθησεις για Ocd..
    οι απαντησεις λοιπον που δινω οφειλονται μονο σε δημοδιευμενες ερευνες πανω στον τομεα,στις οποιες εχω την τυχη
    να εχω προσβαση λογω του πανεπιστηημιου....ΚΑΜΙΑ ερευνα δε μιλαει για συμβουλευτικη ψυxολογια ως ιkaνη να αντιμετωπισει
    μια τετοια διαταραχη ...
    .
    δεν μπορεις να καταλαβεις τι συζηταμε.
    δεν μπορουμε να συνεχισουμε ετσι.
    μιλας για μια διαταραχη που δεν ειμαστε καν σιγουροι οτι υπαρχει ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗ.
    συνεχιζεις επαναλαμβανοντας τα οσα εχεις εσυ διαβασει για ΙΔΨ.
    ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΓΙΑ ΙΔΨ, ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!! ΔΕΝ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΙΔΨ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ!!!!

    μα ανθρωπε, ελληνικα μιλαμε, τι δεν καταλαβαινεις?
    βρε μπας και εισαι κανενα ανηλικο και μας κανεις πλακα?

  9. #24
    Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    spiti mou
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν μπορεις να καταλαβεις τι συζηταμε.
    δεν μπορουμε να συνεχισουμε ετσι.
    μιλας για μια διαταραχη που δεν ειμαστε καν σιγουροι οτι υπαρχει ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗ.
    συνεχιζεις επαναλαμβανοντας τα οσα εχεις εσυ διαβασει για ΙΔΨ.
    ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΓΙΑ ΙΔΨ, ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!!

    μα ανθρωπε, ελληνικα μιλαμε, τι δεν καταλαβαινεις?
    και γω ανθρωπε μιλαω γενικα για ocd,τι διαολο δεν καταλαβαινεις? ασε τα ποστ μου να φανουν χρησιμα σε οποιον
    πασχει απο τετοια διαταραχη και στο παιδι ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που τελικα πασχει...

    κι αυτα περι αντιληψης που το ξαναπας σε προσωπικο, απ΄τα ποστ και μονο φαινεται σε ποιον απ τους
    δυο μας η φυση ΔΕΝ ηταν απλοχερη σ αυτο τον τομεα..

  10. #25
    Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    spiti mou
    Posts
    63
    και επισης ,το παιδι δε γινεται να εχει αυταπατες οτι υπαρχει περιπτωση να βελτιωθει συμπτωματολογικα
    στην περιπτωση που εχει ιδψ και στην περιπτωση που ΔΕΝ ακολουθησει καποια απ τις δυο παραπανω λυσεις που προτεινα..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by flowing through View Post
    και γω ανθρωπε μιλαω γενικα για ocd,τι διαολο δεν καταλαβαινεις? ασε τα ποστ μου να φανουν χρησιμα σε οποιον
    πασχει απο τετοια διαταραχη και στο παιδι ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που τελικα πασχει...

    κι αυτα περι αντιληψης που το ξαναπας σε προσωπικο, απ΄τα ποστ και μονο φαινεται σε ποιον απ τους
    δυο μας η φυση ΔΕΝ ηταν απλοχερη σ αυτο τον τομεα..
    κι επειδη εσυ αποφασισες να μιλησεις γενικα για ΙΔΨ
    ασχετως αν το θεμα δεν μιλαει ΜΟΝΟ για ΙΔΨ αλλα κυριως για ολη την κατασταση των οικογενειακων σχεσεων,
    εσυ πως επιτρεπεις στον εαυτο σου, αντι να παραθεσεις καποιες αποψεις, να τις πεταξεις στα μουτρα οσων συζητουσαν πριν απο σενα κι εδωσαν πολυ σωστες συμβουλες, κατηγορωντας τους σαν ασχετους (επαναλαμβανω οτι εβρισες και επαγγελματια του χωρου), οτι δινουν λαθος κι επιβλαβεις συμβουλες κι ολους τους υπολοιπους χαρακτηρισμους που ξεστομισες?

    η δεν καταλαβες τι συζηταμε, η κανεις πλακα. ελπιζω μονο να εισαι ενηλικος γιατι αν δεν εισαι, κακως βρισκεσαι εδω μεσα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by flowing through View Post
    και επισης ,το παιδι δε γινεται να εχει αυταπατες οτι υπαρχει περιπτωση να βελτιωθει συμπτωματολογικα
    στην περιπτωση που εχει ιδψ και στην περιπτωση που ΔΕΝ ακολουθησει καποια απ τις δυο παραπανω λυσεις που προτεινα..
    πως θα τις ακολουθησει παιδακι μου?????????? δεν παει σε γιατρο λεμε!!!!!!!!!!!!
    σου επαναλαμβανω οτι η γνωσιολογικο συμπεριφορικη προσσεγγιση σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι πολυ γνωστη στο φορουμ, εχει συζητηθει παμπολλες φορες .

  13. #28
    Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    spiti mou
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι επειδη εσυ αποφασισες να μιλησεις γενικα για ΙΔΨ
    ασχετως αν το θεμα δεν μιλαει ΜΟΝΟ για ΙΔΨ αλλα κυριως για ολη την κατασταση των οικογενειακων σχεσεων,
    εσυ πως επιτρεπεις στον εαυτο σου, αντι να παραθεσεις καποιες αποψεις, να τις πεταξεις στα μουτρα οσων συζητουσαν πριν απο σενα κι εδωσαν πολυ σωστες συμβουλες, κατηγορωντας τους σαν ασχετους (επαναλαμβανω οτι εβρισες και επαγγελματια του χωρου), οτι δινουν λαθος κι επιβλαβεις συμβουλες κι ολους τους υπολοιπους χαρακτηρισμους που ξεστομισες?

    η δεν καταλαβες τι συζηταμε, η κανεις πλακα. ελπιζω μονο να εισαι ενηλικος γιατι αν δεν εισαι, κακως βρισκεσαι εδω μεσα...
    Το μηνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  14. #29
    Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    spiti mou
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι επειδη εσυ αποφασισες να μιλησεις γενικα για ΙΔΨ
    ασχετως αν το θεμα δεν μιλαει ΜΟΝΟ για ΙΔΨ αλλα κυριως για ολη την κατασταση των οικογενειακων σχεσεων,
    εσυ πως επιτρεπεις στον εαυτο σου, αντι να παραθεσεις καποιες αποψεις, να τις πεταξεις στα μουτρα οσων συζητουσαν πριν απο σενα κι εδωσαν πολυ σωστες συμβουλες, κατηγορωντας τους σαν ασχετους (επαναλαμβανω οτι εβρισες και επαγγελματια του χωρου), οτι δινουν λαθος κι επιβλαβεις συμβουλες κι ολους τους υπολοιπους χαρακτηρισμους που ξεστομισες?

    η δεν καταλαβες τι συζηταμε, η κανεις πλακα. ελπιζω μονο να εισαι ενηλικος γιατι αν δεν εισαι, κακως βρισκεσαι εδω μεσα...
    Το μηνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by flowing through View Post
    Το μηνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    ..
    να σου θυμισω οτι η συμβουλη που εδωσα ειναι να απευθυνθουν σε θεραπευτη (εκπαιδευμενο, οχι γιαλαντζη) το βρισκεις επικινδυνο? (!!!)


    απ οτι μου γινεται ολο και πιο σαφες συζητωντας μαζι σου, δεν εισαι ειδικος του χωρου, απλα διαβαζεις διαφορες ερευνες.
    ισως απο καποιο ενδιαφερον πουε χεις η για καποια ασθενεια που εχεις.
    οι ερευνες αφορουν παθησεις, δεν αφορουν ΑΤΟΜΑ.
    μονο ο ειδικος μπορει να διαγνωσει αν καποιος εχει καποια παθηση και ποια ακριβως.
    δεν εφαρμοζονται οι ερευνες ετσι γενικα απο καποιον περαστικο που τις διαβασε...
    το αν ειμαι επικινδυνη η ελλειπης διανοητικα ασε να το κρινει κανενας ειδικος.

    μαλλον εκτος απο το συγκεκριμενο ποστ δεν διαβασες ουτε καν σε ποιο φορουμ συμμετεχεις :)
    το φορουμ δεν ειναι φορουμ ειδικων, αλλα μη ειδικων (ασχετων που λες κι εσυ).
    επικινδυνοι λοιπον ειναι οσοι κανουν διαγνωσεις και προτεινουν θεραπειες και οσοι λενε οτι ειναι ειδικοι ενω δεν ειναι....
    να ξερεις για τις επομενες διαγνωσεις σου, οτι τα παραπανω απαγορευονται..
    μπορεις ειτε να μεινεις ειτε να αποχωρησεις, δικο σου θεμα. αυτο που δεν μπορεις ειναι να μας βριζεις ...

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ποτε πρεπει να ανυσηχησει κανεις για το αν πασχει απο ΙΔΨ?
    By xrisaki in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-08-2010, 20:41
  2. Πάσχει από κατάθλιψη.....
    By Φούλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 09-11-2009, 12:00
  3. Ο Γιος μου εχει στηση
    By Adzik in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 14
    Last Post: 25-04-2009, 16:55
  4. Ο γιος μου ειναι gay...
    By Love_Sorrow in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 26-09-2008, 13:21
  5. Ο σύντροφος μου πάσχει από διαταραχή πανικού
    By myr1302 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 08-09-2007, 00:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •