ο γιός μου πάσχει από ΙΨΔ ...... Βοηθήστε με - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 118 of 118
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαχχαχαχχααχααχαχα
    εσυ κατσε :Ρ
    πηρα και την κουβερτουλα μου ..
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  2. #107
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Μπορούμε επιτέλους να το λήξουμε εδώ?
    Αδιανόητο αυτό που συμβαίνει.

    Φλοουινγκ Θρου, δεν ξέρω αν ο ανθρωπος είναι νευρώνες ή ψυχή, εγκέφαλος ή συναισθήματα, δεν χωρά όμως καμία αμφιβολία πως σε αυτό το θέμα, έναν άνθρωπο, τον θεματοθέτη, δεν το τιμήσαμε, δεν το ακούσαμε, δεν τον σεβαστήκαμε, κι αν αυτό γίνεται εις το όνομα της ψυχολογικής επιστήμης, που να πάρει ο διάολος, την ανθρωπιά μας τη χάσαμε.

    Μου θυμίζει εκείνη την περίφημη φράση/αλήθεια που λέει πως "στο όνομα της αγάπης, έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγλήματα".

    Εφοσον λοιπόν καλείσαι να υπηρετήσεις την επιστήμη της ψυχολογίας, θα πρότεινα τον σεβασμό που δείχνεις στην επιστήμη σου, τον ίδιο σεβασμό να δείχνεις και προς τον άνθρωπο.

    ΥΓ1. Lakism, λυπάμαι που μέσα σε ότι βιώνεις, ήρθες να ζητήσεις βοήθεια και έπεσες πάνω σε εναν τέτοιο καυγά. Εύχομαι οι παρακάτω απαντήσεις να είναι πιο βοηθητικές για σένα, να βρεις υποστήριξη και να λύσεις τυχόν απορίες σου.

    ΥΓ2. Πετράν, ελπίζω να μου επιτρέπεις να εκφραστώ δημόσια (άλλωστε ολα αυτά τα χρόνια σπανιώς έχουμε επικοινωνήσει με προσωπικά μηνυματα) και να πω ότι με τη στάση σου εδώ και καιρό αλλά και σε αυτό το θέμα, σου βγάζω το καπέλο, ένα καπελο που δεν σου εβγαζα τα προηγούμενα χρόνια.
    Είδα μια ξεκάθαρη μετατόπιση σου (διεύρυνση της αυτοεικόνας το λέμε στην προσέγγιση μου), είδα τον Πετράν-άνθρωπο-επιστήμονα και όχι τον άλλοτε-Πετράν-επιστήμονα-εγκυκλοπαίδια.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #108
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    3
    Ευχαριστω όλους όσους εδώ μέσα απάντησαν στην ερώτηση μου, σίγουρα δεν ψάχνω μαγικες λύσεις στο πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε, προσπαθω όμως να ακούω και να ψάχνω γνώμες ανθρώπων που είτε γνωρίζουν είτε ζουν ή έζησαν με τα πρόβληματα της ΙΨΔ.






    Καλησπέρα σε όλη την παρέα του forum …….. νέος στην παρέα σας, όχι σαν ασθενής με ΙΨΔ, αλλά σαν πατέρας με γιό που πάσχει από ΙΨΔ. Πήρα το θάρρος να γράψω, όπως πολλοί άλλοι φαντάζομαι που ψάχνουν βοήθεια στο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν .Ο γιός μου είναι σήμερα 16 χρονών και ξαφνικά για μας (οικογένεια), όχι ίσως για αυτόν, στην ηλικία των 14, λίγο πριν τα Χριστούγεννα, ξαφνικά ένα παιδί ζωηρό πριν ……., να μην μπορεί να επικοινωνήσει με τους γύρω του, μόνο καθισμένος σε ένα καναπέ χωρίς να μιλά και μόνο ένα βλέμμα απλανές να τρομάζεις, σταμάτησε να ασχολείται με τον υπολογιστή του να μην μιλά στο msn ή στο φεισμπουκ διέγραψε όλους τους φίλους του (αργότερα έμαθα πως φοβόταν ότι κάποιος τον παρακολουθεί μέσω internet και θέλει να του κάνει κακό και έκρυβε την κάμερα) δεν μπορούσε να μετακινηθεί, τα βήματα του ήταν τόσο αργά που για να πάει από το ένα δωμάτιο στο άλλο μπορεί να έκανε και 5 λεπτά, στεκόταν στην πόρτα και δεν μπορούσε να την περάσει λες και ένα εμπόδιο ήταν μπροστά του δεν μπορούσε να πάει στο σχολείο, να γράψει, να φάει, να κοιμηθεί, ένοιωθε ότι τα παιδιά που ήταν στην ηλικία του, άγνωστα προς αυτόν, ότι θα του κάνουν κακό και πολλά άλλα, το δε σαπούνι στο μπάνιο τελείωνε σε μισή μέρα από το πολύ πλύσιμο των χεριών του. Ζητήσαμε με την γυναίκα μου, βοήθεια αμέσως μέσα στα Χριστούγεννα από παιδοψυχίατρο όπου από τα γεγονότα που εξιστορήσαμε μα ς είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα μπορεί να πάσχει από ΙΨΔ (άγνωστη μέχρι τότε για μας) αλλά δεν μπορεί να πει με σιγουριά αν δεν τον δει. Προσπάθησα να ενημερωθώ περισσότερο μέσο internet για να μπορέσω να τον πλησιάσω περισσότερο και αν μπορούσα να καταλάβω το πρόβλημά του, εκτύπωσα κάποια φυλλάδια που αφορούσαν στην ΙΨΔ και την επόμενη μέρα τον παρακάλεσα να μου μιλήσει, αυτός ανένδοτος ότι δεν πρόκειται ποτέ να μας πει τι έχει γιατί αυτό που έχει δεν θέλει να το ξέρει κανένας, τότε άρχισα να του διαβάζω κάποια συμπτώματα της ΙΨΔ από τις σημειώσεις που είχα όταν ξαφνικά εκεί που διάβαζα τον είδα ενώ ήταν χαμένος πριν, να με ρωτά που τα ξέρω εγώ αυτά ….. που νοιώθει και άρχισε να μου μιλά , μου είπε ότι νοιώθει ότι είναι τρελός ή ότι τρελαίνετε, γιατί κάνει διάφορες σκέψεις που δεν θέλει και ότι του είχε περάσει στο παρελθόν η σκέψη να αυτοκτονήσει (τρελάθηκα) του είπα για την γιατρό και θέλησε να ζητήσουμε βοήθεια και έτσι διαγνώστηκε η ΙΨΔ και χορηγηθήκαν κάποια φάρμακα, μετά από δυόμιση χρόνια με συνεχείς επισκέψεις στην γιατρό του είναι λειτουργικός, τα περισσότερα από αυτά έχουν φύγει αλλά όχι σε μεγάλο βαθμό και συνεχίζει την φαρμακευτική του αγωγή, αλλά πάλι έχει κάνει μια μεγάλη ανατροπή στις συνήθειες του, δηλ εκεί που ήταν ένας ήπιος χαρακτήρας έχει γίνει πολύ νευρικός έχει παρατήσει το διάβασμα του ψάχνει συνεχεία παρέες όχι μόνιμες απλός παρέες να περνά την ώρα του, ξεκίνησε το κάπνισμα που μέχρι πρίν κάποιους μήνες το απεχθάνονταν, ψάχνει συνέχεια να κάνει πράγματα αλλά μετά από λίγο καιρό σαν κάτι να γίνεται και τα παρατάει, όπως να παίζει κιθάρα ή να κάνει κιγκμπόξινκ και αρκετά άλλα, όπως οι διατροφικές του συνήθειες
    Ο λόγος που γράφω είναι ότι μετά από δυόμιση χρόνια κουραστικά για τον ίδιο, αλλά και για μας, ….. μας λέει συνέχεια ότι δεν μπορούμε να τον καταλάβουμε και ποτέ δεν θα καταλάβουμε πως νιώθει μέσα του γιατί δεν πάσχουμε από αυτό που πάσχει αυτός (λέγοντας …. ξέρετε πως είναι να είσαι κουρασμένος και να μην μπορείς να κοιμηθείς), πολλές φορές έχουν γίνει καυγάδες όπως γιατί παρατάει το σχολείο του ή και για την συμπεριφορά του (νεύρα προς εμάς).
    Επειδή ο συγκεκριμένος δεν μιλά πολύ και δεν λέει ούτε καν για τον τρόπο που πρέπει να τον αντιμετωπίζουμε, για να μην υπάρχει αυτήν η ένταση μεταξύ μας, θα παρακαλούσα, από άτομα που γνωρίζουν τι πάει να πει ΙΨΔ, να προτείνουν τρόπους συμπεριφοράς προς εμάς τους γονείς, ώστε να μπορέσουμε να τον καταλάβουμε περισσότερο, να έρθουμε κοντά του ή και να νοιώσουμε πως είναι κάποιος να ζει με ΙΨΔ.
    Συγνώμη αν σας κούρασα με το μακροσκελές γραπτό μου, αλλά θα ήθελα την γνώμη σας, που πιστεύω ότι θα βοηθήσει περισσότερο αν ακουστεί από άτομα που βιώνουν το ίδιο πρόβλημα, δηλ. πως θέλουν και πως πρέπει να τους αντιμετωπίζουν οι άλλοι. ……….. Ευχαριστώ πολύ.

  4. #109
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    menidi
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by lakism View Post
    ξαφνικά ένα παιδί ζωηρό πριν ……., να μην μπορεί να επικοινωνήσει με τους γύρω του, μόνο καθισμένος σε ένα καναπέ χωρίς να μιλά και μόνο ένα βλέμμα απλανές να τρομάζεις, σταμάτησε να ασχολείται με τον υπολογιστή του να μην μιλά στο msn ή στο φεισμπουκ διέγραψε όλους τους φίλους του (αργότερα έμαθα πως φοβόταν ότι κάποιος τον παρακολουθεί μέσω internet και θέλει να του κάνει κακό και έκρυβε την κάμερα) δεν μπορούσε να μετακινηθεί, τα βήματα του ήταν τόσο αργά που για να πάει από το ένα δωμάτιο στο άλλο μπορεί να έκανε και 5 λεπτά, στεκόταν στην πόρτα και δεν μπορούσε να την περάσει λες και ένα εμπόδιο ήταν μπροστά του δεν μπορούσε να πάει στο σχολείο, να γράψει, να φάει, να κοιμηθεί, ένοιωθε ότι τα παιδιά που ήταν στην ηλικία του, άγνωστα προς αυτόν, ότι θα του κάνουν κακό και πολλά άλλα,ι
    katarxas sorry gia ta greeklish alla kanw polla orthografika kai den thelo na gino roba! tora sxetika me auta stin parenthesi re pedia auta den einai simptomta psixoseis h kanw lathos kai an einai h psixosei kai oi ideopsixanagasmoi auta ta duo den einai pou den exoun kamia apolitos sxesei metaxi tous!

  5. #110
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    77
    souzero7 δεν είμαστε ειδικοί αλλά και να ήμασταν, δεν μπορούμε να κάνουμε διαγνώσεις εξ αποστάσεως.
    Όσο για τα greeklish, σου έχω ξαναπεί ότι εδώ γράφουμε μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες για πολλούς λόγους. Καλύτερα ένα ανορθόγραφο μήνυμα παρά ένα δυσανάγνωστο με λατινικούς χαρακτήρες.

  6. #111
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    menidi
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Idella View Post
    souzero7 δεν είμαστε ειδικοί αλλά και να ήμασταν, δεν μπορούμε να κάνουμε διαγνώσεις εξ αποστάσεως.
    Όσο για τα greeklish, σου έχω ξαναπεί ότι εδώ γράφουμε μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες για πολλούς λόγους. Καλύτερα ένα ανορθόγραφο μήνυμα παρά ένα δυσανάγνωστο με λατινικούς χαρακτήρες.
    ναι οκ σορρυ για τους λατινικούς χαρακτήρες ! αλλά σχετικά με την παραπάνω παρενθέσει δεν κάνω λάθος νομίζω στην τελική το ίδιο το σιτε τα λέει αυτά τα συμπτώματα αυτό είναι όλο εγώ θέλω να πω στον πατέρα του πιτσιρικά να το ψάξει το θέμα παραπάνω τίποτα άλλο!

  7. #112
    lakism, είναι δεκτικος ο γιος σου στο να ακολουθήσει ψυχοθεραπεία με ένα καλό ψυχολόγο? η συμπεριφορική μεθοδος που σου έχουν εισηγηθεί άλλοι συμφορουμήτες είναι αποτελεσματική στην αντιμετώπιση των διαστρεβλωμένων σκέψεων. Παρέχει συγκεκριμένη μέθοδο, η οποία βοηθα το ίδιο το άτομο να αντιληφθεί με εσωτερικη παρατηρηση το παράλογο στη σκέψη του, να το απομονώσει και να το αποβάλει. Έχω γραψει σε πιο παλια ποστ μου γι αυτην. Απ την άλλη μου περναει και η σκέψη μήπως όλη αυτη η συμπεριφορά του γιου σου είναι σταση ζωής, μορφη αντίδρασης εφηβικής ηλικίας και δεν είναι απλά μόνο θεμα ΙΨΔ.
    γιάννης

  8. #113
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    http://www.ocd.gr/page19.php
    ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE

  9. #114
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12

    LAKISM

    ΓΙΑ ΤΟΝ LAKISM
    ΕΧΩ OCD ΑΠΟ ΤΑ 16 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 35 . KI ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ, πριν να παρω φαρμακα....ημουν αστα να πανε, η οικογενεια δεν καταλαβαινε....
    ενα θελω να ξερετε....ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΜΗΝ ΤΟΥ ΠΑΤΕ ΚΟΝΤΡΑ, ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ.
    ΕΓΩ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ. Η ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ.
    ΘΑ ΠΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟ SEROXAT, ΜΟΝΟ Μ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ

  10. #115
    Quote Originally Posted by ioannaocd View Post
    ΓΙΑ ΤΟΝ LAKISM
    ΕΧΩ OCD ΑΠΟ ΤΑ 16 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 35 . KI ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ, πριν να παρω φαρμακα....ημουν αστα να πανε, η οικογενεια δεν καταλαβαινε....
    ενα θελω να ξερετε....ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΜΗΝ ΤΟΥ ΠΑΤΕ ΚΟΝΤΡΑ, ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ.
    ΕΓΩ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ. Η ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ.
    ΘΑ ΠΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟ SEROXAT, ΜΟΝΟ Μ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ
    Καλή σου μέρα, όλα αυτά τα χρόνια έχεις δοκιμάσει ψυχοθεραπεία, έχεις πάει σε ψυχολόγο? ή μήπως στηρίχτηκες αποκλειστικά στα φάρμακα? Αν το πρόβλημα είναι ΙΨΔ θα σου σύστηνα τη γνωστική συμπεριφορική μέθοδο, η οποία έχει μέθοδο αντιμετώπισης της ΙΨΔ σαν εσωτερική παρατήρηση με καλλιέργεια της ικανότητας να διακρίνεις την διαστρεβλωμένη σκέψη από την λογική και να απωθείς την πρώτη καθώς και υπέρβαση και έκθεση σ αυτα που υποτιθεται φοβίζουν για την αντιμετώπιση του φόβου. Όμως είναι μέθοδος που εξαρτάται από τη θέληση σου να αλλξεις τρόπο σκέψης, παρά από τα φάρμακα. Και το κυριότερο, να καταλάβεις πρώτα ότι η ΙΨΔ είναι μια κατάσταση που υπάρχει μόνο στο κεφάλι σου και δεν έχει καμια σχεση με την πραγματικότητα. Κάνε μια αρχή και με κάτι άλλο, πέρα απ τα φαρμακα, σαν αυτο που σου προτεινω. Πάντως λυπάμαι που πέρασαν τόσα χρόνια και νοιώθω ότι όλα αυτα τα χρόνια ήταν για σενα ένας συνεχής αγωνας εκεί που οι υπόλοιποι ζούσαν ανέμελα. Σου εύχομαι να τα καταφερεις σύντομα να το ξεπεράσεις για να χαρεις τη ζωή σου. Ρώτησε περισσότερα αν θες να σε βοηθήσουμε. Αν θες μπορω να σου στειλω περισσότερα για τη μεθοδο απο προηγουμενα μου ποστ.
    γιάννης

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by souzero7 View Post
    ναι οκ σορρυ για τους λατινικούς χαρακτήρες ! αλλά σχετικά με την παραπάνω παρενθέσει δεν κάνω λάθος νομίζω στην τελική το ίδιο το σιτε τα λέει αυτά τα συμπτώματα αυτό είναι όλο εγώ θέλω να πω στον πατέρα του πιτσιρικά να το ψάξει το θέμα παραπάνω τίποτα άλλο!
    υπαρχουν παρα πολλες παθησεις με κοινα η παρομοια συμπτωματα, αλλα εχουν κι αλλα που μπορει να μην συζητηθουν σε μια γενικη συζητηση και καθοριζουν την ιδιαιτεροτητα τους..
    γι αυτο ακριβως οι διαγνωσεις δεν γινονται απο εναν καταλογο συμπτωματων, αλλα μονο απο τον ειδικο ο οποιος αξιολογει ΠΟΛΛΑ στοιχεια για να καταληξει σε μια σωστη διαγνωση, και ΜΟΝΟ εφοσον επικοινωνησει με τον ιδιο τον ασθενη, κι αυτος ακομα καποιες φορες μπορει να αναθεωρησει αν προκυψουν στοιχεια που δεν ειχαν φανει απο την αρχη...
    ολοι εχουμε κατι στο μυαλο μας οταν διαβαζουμε συμπτωματα και συμπεριφορες αλλα δεν ειναι καλο να λεμε τι...
    σε σχεση δλδ με το ποσο δυσκολο ειναι να γινει μια σωστη διαγνωση, αλλα και ποσο ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ να γινει μια κακη διαγνωση, λεμε απλουστευτικα οτι δεν κανουμε διαγνωσεις απο δω....

  12. #117
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    κανω θεραπεια με αναλυση απο τα 19 μου...εννοειται οτι δεν στηριζομαι μονο στα φαρμακα...φαρμακα πηρα στα 27 μου και ειδα φοβερη αλλαγη. γνωρισα τον αντρα μου παντρευτηκα.....αλλα η ατυχια μου δεν σταματησε εκει.... καποια στιγμη σταματησα τα φαρμακα...και τι τα θες...χωρισα!!!!
    και τωρα ...ξανα προς τη δοξα τραβα....!!! εχω παει σε 2 ψυχιατρους και σε μια ψυχολογο... ο πρωτος γιατρος επειδη ημου μικρη δοκιμασε μονο συμπεριφορικη θεραπεια.....αλλα τιποτα....

  13. #118
    Member
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Athens
    Posts
    34
    Ρε παιδιά. κουλάρετε! Μπαίνει ένας άνθρωπος με σοβαρό πρόβλημα, το φωνάζει και ζητάει βοήθεια και εσείς ευτελίζετε το thread με ποσωπικές εμπάθειες και κόντρες.

    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Απαγορεύονται οι διαγνώσεις στο φόρουμ.
    .

    Αν υπάρχει ακόμη ενδιαφέρον για το thread να βρω στοιχεία για να παραπέμψουμε τον άνθρωπο. Εδω χρειάζεται παρέμβαση από έμπειρους θεραπευτές, προφανώς δημόσιου φορέα υγείας και όχι από ιδιώτη. Flowing through, κούλαρε και κράτα το επίπεδο για τις δημοσιεύσεις. Κι εγώ το ίδιο κάνω ;-) Όσοι ξέρουν να διαβάζουν, κατανοούν τα αυταπόδεικτα!
    [QUOTE]NO BODY is PERFECT :cool:[/QUOTE]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. ποτε πρεπει να ανυσηχησει κανεις για το αν πασχει απο ΙΔΨ?
    By xrisaki in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-08-2010, 19:41
  2. Πάσχει από κατάθλιψη.....
    By Φούλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 09-11-2009, 11:00
  3. Ο Γιος μου εχει στηση
    By Adzik in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 14
    Last Post: 25-04-2009, 15:55
  4. Ο γιος μου ειναι gay...
    By Love_Sorrow in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 26-09-2008, 12:21
  5. Ο σύντροφος μου πάσχει από διαταραχή πανικού
    By myr1302 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-09-2007, 23:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •