λιγες ωρες πριν τον χωρισμο μου....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1

    λιγες ωρες πριν τον χωρισμο μου....

    Καλησπέρα σε όλους σας ,

    Είμαι 29 ετών , λόγο σπουδών ,μυαλού και μπερδεμένου χαρακτήρα έκανα σχέση για πρώτη φορά στην ζωή μου πριν από έναν μήνα . Σαν άτομο είμαι εμφανίσιμος κοινωνικός αλλά από τον τρόπο που μιλώ με θεωρούν όλες οι γυναίκες του κύκλου μου ότι δεν είμαι πιστός, Σεξουαλικές σχέσεις είχα παροδικές και με κάποιες στάνταρ γυναικες. Ερωτεύτηκα κάποιες φορές αλλά κίνηση δεν έκανα . Έτσι σκέφτηκα να κάνω κάτι έξω από τον κύκλο μου . Μπήκα σε μια ιστοσελίδα και μέσα σε έναν μήνα κατάφερα να γνωρίσω μια γυναίκα στα γούστα μου . .Άρχισε πάρα πολύ καλά η σχέση ,περνούσαμε ωραίες στιγμές και μια βραδιά μου είπε ότι με ερωτεύτηκε. Αφού κλείσαμε έναν μήνα στα μήνυματα της ένιωθα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά και ο ενθουσιασμός της έπεφτε μέρα με την μέρα .Στις επόμενες 2-3 συναντήσεις μας δεν μου δείχνε κάτι κοιμόμασταν μαζί αλλά στα μηνύματα και στο τηλέφωνο μου έδειχνε μια απομάκρυνση . Ένα βράδυ αποφασίσαμε να μην μιλάμε μέχρι να ξεπλέξει μέσα της αν νιώθει κάτι για μένα . 2 εβδομάδες πέρασαν και δεν μου έστειλε ούτε ένα μήνυμα αν ζω . Εχτες γιόρταζε την πήρα για ευχές το σήκωσε κανονικά μου μίλησε καλά (όπως όταν πρωτογνωριστήκαμε)και μου είπε ότι έχει πάρει τις αποφάσεις της . Ξέρω ότι το αυριανό ραντεβού θα είναι τελεσίδικο για χωρισμό η αν έχει γκαστρωθει εκεί έχω καταλήξει . 2βδομαδες νιώθω το σπίτι να πέφτει να με πλακώσει ,νιώθω μοναξιά γονείς και φίλους δεν έχω (να σε κοινωνικός και να μην έχεις τραγικό …. ) να τα πω και να με στηρίξει κάποιος σε αυτό που τραβώ. Πάω να τρελαθώ νιώθω ότι είναι ιδανική γυναίκα για μένα και την αγαπώ πραγματικά . οι ώρες πλησιάζουν για το τελικό ραντεβού και δεν ξέρω τι να κάνω όταν μου πει να χωρίσουμε …… πάλι μοναξιά ….όχι θεέ μου πάλι σε αυτήν την τυραννία της μοναξιάς .

    Κάποια συμβουλή να νιώσω η να το πάρω λίγο καλύτερα ? Και να μην πάρω απάντηση μου αρκεί ότι τα έβγαλα από μέσα μου …

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Απο ερωτευμένη πως κατάντησε να θέλει να σε χωρίσει?

  3. #3
    «άβυσσος η ψυχή της γυναίκας»
    παντως οσο της ελεγα μηπως κατι εχω κανει λαθος μου απανταει οτι ημουν καθαρος απεναντι της .
    στην ερωτηση υπαρχει αλλος , η απαντηση της ειναι οχι να το βγαλω απο το μυαλο μου .....
    τι να πω δεν το περιμενα 29 ετων να φαω τετοιο συναισθηματικο πολεμο με μια γυναικα (28 ) ετων οχι κατι που να μην ξερει τι θελει ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    ενταξει, αυριο θα μαθεις τι θελει να σου πει. δεν ειναι πολυς ο χρονος.
    μην απελπιζεσαι απο τωρα και μην προτρεχεις.
    μπορει να αποφασισε να μεινει μαζι σου.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12

    !!

    Πω πω παιζει κανενας πρωην μηπως ξαναγυρισε? γιατι ετσι ξαφνικα κατι μου βρωμαει ελπιζω να μην σε ειχε αποκουμπι να ξεχαστει...
    μην απελπιζεσαι εσυ πες της οτι αισθανεσαι και θα δεις αν αξιζει τον κοπο η οχι. ριχτεις μπηχτες παντως για οτι υποψιαζεσαι μην σου μεινει απωθημενο.

  6. #6
    τι να πω ρε παιδία δεν ξέρω με αυτήν την γυναίκα . Έδωσα ψυχή ,έλεγα κάπου θα πάρω και οσκαρ αισθήματος αλλά κέρδισα .!!!! Δεν ήθελε την λέξη να χωρίσουμε καν να μου την πει . Δεν μου απάντησε καν αν νιώθει κάτι για μένα (δεν ξέρω μου απαντούσε συνεχώς). Αυτό που μου είπε ήταν ότι είχε 2 χρόνια να κάνει σχέση και της φαίνεται ξαφνικά περίεργο που κάποιος είναι ήδη 6 εβδομάδες μαζί της . Στην απάντηση για γκόμενο ή πρώην με κοιτούσε στα μάτια και έλεγε κόφτο βγάλτω από το μυαλό σου . Πιστεύετε ότι μπορεί να είναι καταθλιπτική (από την μοναξιά) γιαυτο όλα αυτά ?
    Πιστεύετε να μην της αρέσω οπτικά γιαυτο και δεν θέλει να με πληγώσει ? Με τα φιλιά της πάντως δεν μου το έδειχνε αυτό …

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by pantzos View Post
    τι να πω ρε παιδία δεν ξέρω με αυτήν την γυναίκα . Έδωσα ψυχή ,έλεγα κάπου θα πάρω και οσκαρ αισθήματος αλλά κέρδισα .!!!! Δεν ήθελε την λέξη να χωρίσουμε καν να μου την πει . Δεν μου απάντησε καν αν νιώθει κάτι για μένα (δεν ξέρω μου απαντούσε συνεχώς). Αυτό που μου είπε ήταν ότι είχε 2 χρόνια να κάνει σχέση και της φαίνεται ξαφνικά περίεργο που κάποιος είναι ήδη 6 εβδομάδες μαζί της . Στην απάντηση για γκόμενο ή πρώην με κοιτούσε στα μάτια και έλεγε κόφτο βγάλτω από το μυαλό σου . Πιστεύετε ότι μπορεί να είναι καταθλιπτική (από την μοναξιά) γιαυτο όλα αυτά ?
    Πιστεύετε να μην της αρέσω οπτικά γιαυτο και δεν θέλει να με πληγώσει ? Με τα φιλιά της πάντως δεν μου το έδειχνε αυτό …
    το οπτικα δεν παιζει με τπτ.
    μετα απο ενα μηνα επαφων κι αφου σου δηλωσε οτι σε ερωτευτηκε, θυμηθηκε οτι δεν της αρεσεις εμφανισιακα??????
    αποκλειεται.
    δεν μπορουμε ν αρχισουμε υποθεσεις για παθησεις, δεν θα βγαλει πουθενα. κανεις δεν μπορει να στο απαντησει αυτο με αυτα τα στοιχεια που συζητησαμε..
    πολλα μπορει να συμβαινουν. μπορει να εμπλεκεται καποια σκεψη της για γκομενο, ασχετα αν εχουν , ειχαν η δεν εχουν κατι. μπορει και οχι.
    μπορει να βρεξει, μπορει και να χιονισει.
    εφοσον δεν μιλαει για χωρισμο, χαλαρωσε κι εσυ και προσπαθησε να την κανεις να χαλαρωσει κι εκεινη μπας και σου πει τι τρεχει.
    δεν εχω καταλαβει τι σου ζητησε τελικα.
    να απομακρυνθειτε, να δει τι θελει, η να συνεχισετε?

  8. #8
    Δες εκεί που κατάληξε το δίωρο συζήτησης μας πριν πέσουν τα φιλία και οι αγκαλιές που τις όρχησε αυτή!! ήταν ότι δεν ξέρει αν νιώθει κάτι για μένα . Τότε της πέταξα οκ χώρισε με και όταν νιώσεις και μπορώ να γυρίσω πίσω και εγώ τα ξαναλέμε (ούτε καν το πίστευα !!!) . Της έλεγα πες την λέξη να χωρίσουμε (εκεί με έπιανε ένα δέος να μην την πει γιατί την αγαπώ πραγματικά ......) δεν την έλεγε ομως ......
    Απαντούσε θέλω να μείνω λίγο μόνη όπως ήμουν πριν . Σε πιέζω της έλεγα όχι δεν με πίεσες ποτέ ...και εκεί άρχισα να της ξαναλέω οκ χώρισε με μην με τυραννάς και εμένα ..Αλλά την λέξη χωρίζω δεν την είπε ποτέ ...Μετά με βούτηξε και με φιλούσε σαν τις μέρες που την πρωτογνώρισα . Και στα 28 οι γυναίκες ακόμα δεν ξέρουν τι θέλουν ? Πλέον με πήρε πάλι το πρωί και μου μίλησε όπως την ήξερα....
    δεν την κόβω ούτε για τρελή ,ούτε ότι παίζει και άλλος στο παιχνίδι . Ένιωθα χάλια όταν μου έλεγε δεν αισθάνομαι κάτι για σένα όταν εγώ είμαι τρελός για αυτήν ...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μα πώς προλαβαίνουμε και ερωτευόμαστε τόσο νωρίς?
    Είναι επειδή μπερδεύουμε τις λέξεις γιατί μας τις έχουν μάθει έτσι ώστε να εξυπηρετούνται μαλακισμένοι θεσμοί και παραδόσεις που έχουνε πάει αγκαζέ με εξουσίες αιώνες τώρα.

    Να στο εξηγήσω.

    Αν αντί να πω "είμαι ερωτευμένη μαζί σου" πω την αλήθεια, που είναι ότι γουστάρω να πάμε στο κρεβάτι να κυλιστούμε σαν τα ζώα και να πετάξουμε ο ένας τα μάτια του άλλου έξω, δε θα μου ζητήσεις να σε παντρευτώ, παρόλο που η αλήθεια είναι η σεξουαλική επιθυμία και όχι "έρωτας". Είναι κάλυψη αναγκών.

    Αν αντί για το ρομαντικό Ω έρωτα ανίκητε στη μάχη, μας το λέγανε απλά όπως έχει, αλληλοκαλύπτουμε ανάγκες που όταν ΔΕΝ αλληλοκαλύπτονται η σχέση ΓΙΟΚ, τότε δε θα παντρευόμασταν, λιγότερη μπάζα για το παπαδολόι, λιγότερη δουλειά για τους ανθοπώλες, λιγότερη δουλειά για τα ερωτικά σάιτς γνωριμιών, λιγότερη δουλειά για τους κοσμηματοπώλες, λιγότερες λογομαχίες πεθεράς με νύφη, λιγότερη δουλειά για τους δικηγόρους για διαζύγια, επιμέλειες σκατοτιδήποτε, λιγότερες οικογενειακές συνεστιάσεις όπου φιλάς μούρες που ούτε καν ήξερες ότι υπήρχαν και μερικές είναι και αξύριστες (γυναικείες, ε?), λιγότερη δουλειά για τα ξενοδοχεία που συχνάζουν παράνομα ζευγάρια, λιγότερη μπάζα στις κινηματογραφικές μπίζνες όπου ο ρομαντισμός φέρνει χρήμα με τη σέσουλα, λιγότερες τραγελαφικές μαλακίες και ξεμαλλιάσματα αλλά και ερωτικές δολοφονίες ακόμη ακόμη και μπορώ αν σκεφτώ να σου το επεκτείνω σε ιστούς κοινωνικών δομών αλλά είναι πρωί ακόμη.

    Πρέπει να γυρίσουμε στην μετάφραση των πλασματικών στο φυσικό τους επίπεδο. Τότε θα έχουμε και λιγότερα αχ βαχ και σκυλάδικα στις γωνιές παράδρομων της εθνικής οδού και θα πάψουνε και τα γαρύφαλλα να μετακομίζουν διαρκώς από το νεκροταφείο στην πίστα.

    Δεν ξέρω αν το κατάλαβες, αλλά και γω μπερδεμένο μυαλό μου λένε ότι έχω.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    δεν αντιλέγω σε αυτά που λες ότι ο έρωτας και όχι μόνο είναι απλά εμπόριο ,αλλά από την άλλην δεν είναι άσχημο να ξυπνάς (όσο χωράμε και οι δύο στο κρεβάτι ) ή να γερνάς μόνος σου ?? 10 χρόνια πονούσα που δεν το είχα νιώσει ποτέ αυτό και ζούσα ένα παροδικό ξύπνημα με γυναίκες που γούσταρα τρελά να π΄΄΄΄΄΄ όλη νύχτα μαζί τους. Ναι, δεν θα είχα τις γκρίνιες και τα ψυχολογικά της κάθε λίγο και λιγάκι, θα ήμουν ήρεμος ,αλλά θα περνούσα την μονοτονία της ζωής μου . Σε αυτόν τον μήνα έκανα ένα βήμα και αν χώριζα θα κέρδιζα μια ακόμα εμπειρία στην ζωή μου που άλλη την θεωρούν εύκολη και για μένα μου φαινόταν πολύ δύσκολη ....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Πιθανόν, επειδή ήταν δύο χρόνια μόνη να είχε ανάγκη να νιώσει ότι έχει κάποιον δίπλα της, σεξουαλικά και συναισθηματικά. Αλλά, μπορεί αυτός ο κάποιος -εσύ δηλαδή - να μην είναι αυτό ακριβώς που ονειρευόταν και γι΄αυτό να είναι μπερδεμένη. Ύστερα, μπορεί ακόμη να μη νιώθει και πολλά πράγματα, δεν είναι πολύς ο καιρός που είστε μαζί, αλλά βλέποντας εσένα ενθουσιασμένο να προβληματίζεται.
    Δες το λίγο πιο χαλαρά, μην την πιέζεις να σου λέει τι νιώθει και μη λες κι εσύ υπερβολές, όπως είσαι η γυναίκα της ζωής μου, γιατί πιθανόν να μην πιστεύει ότι τα εννοείς.
    Κι εγώ πάντα στην αρχή μιας σχέσης είμαι προβληματισμένη και θέλω χρόνο για να καταλάβω τι νιώθω.
    Τώρα, αν πράγματι δεν θέλει να είστε μαζί, αλλά νιώθει άσχημα να σου το πει, βλέποντας ότι θα σε πληγώσει, αυτό γρήγορα θα φανεί.

  12. #12
    mariam_m δες στο σεξουαλικό στοιχείο ,μου έχει πει ότι την ικανοποιώ και με το παραπάνο . Εχτες πάλι ήρθε μου μαγείρεψε ,καθάρισε τα πάντα ,κοιμηθήκαμε μαζί και όλα μια χαρά όπως πριν ..... ποτέ δεν την πίεσα από την αρχή !!! κάπου όμως εχτές με έπιασε μια μελαγχολία με την σκέψη ότι περνάμε καλά κάθε στιγμή ,αλλά στην τελική δεν νιώθει τίποτα για μένα, ενώ κάνει !!τόσα για μένα . Είναι βλακεία το ξέρω να της λέω το τι νιώθω γιαυτην αλλά από την άλλην είναι ποιο βαρύ και δεν σου δίνονται κίνητρα όταν δεν ξέρεις πως σε βλέπει ο άλλος . Πολύ λυπάμαι ότι την δεύτερη φορά θα με πονέσει περισσότερο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by pantzos View Post
    mariam_m δες στο σεξουαλικό στοιχείο ,μου έχει πει ότι την ικανοποιώ και με το παραπάνο . Εχτες πάλι ήρθε μου μαγείρεψε ,καθάρισε τα πάντα ,κοιμηθήκαμε μαζί και όλα μια χαρά όπως πριν ..... ποτέ δεν την πίεσα από την αρχή !!! κάπου όμως εχτές με έπιασε μια μελαγχολία με την σκέψη ότι περνάμε καλά κάθε στιγμή ,αλλά στην τελική δεν νιώθει τίποτα για μένα, ενώ κάνει !!τόσα για μένα . Είναι βλακεία το ξέρω να της λέω το τι νιώθω γιαυτην αλλά από την άλλην είναι ποιο βαρύ και δεν σου δίνονται κίνητρα όταν δεν ξέρεις πως σε βλέπει ο άλλος . Πολύ λυπάμαι ότι την δεύτερη φορά θα με πονέσει περισσότερο.
    για να καταλαβω, τα πολλα που κανει για σενα και δεν καταλαβαινεις πως, εφοσον δεν σε θελει, ειναι το μαγειρεμα και το καθαρισμα?
    οποιαδηποτε γυναικα δεν ειναι τελειως ακαματρα, θα το σηκωσει το χερι της αν φιλοξενηθει στον φιλο της, δεν ειναι και καμια προσφορα στην ανθρωποτητα αυτο..
    κατα τα αλλα, συμφωνω με την εκτιμηση της μαριαν.
    ισως δεν σε θελει οσο την θελεις εσυ, σε θελει παντως αρκετα για να μη το κοψετε.
    δεν μπορεις να το δεις κι εσυ λιγο πιο χαλαρα?
    δεν ειναι βλακεια να της λες ποσο την θελεις, ειναι ομως ΠΙΕΣΗ οταν η αλλη σε θελει λιγοτερο...
    αισθανεται οτι πρεπει να δωσει μια οριστικη απαντηση, λες και θα παντρευτειτε, ενω αν χαλαρωσεις, ισως συνεχισουν μια χαρα οι συναντησεις, ασχετα ποσο θελει ο ενας και ποσο ο αλλος..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Μην τις δειχνεις τοσα πολλα...αφενως πιστευω θα νιωθει οτι την πνιγεις και αφετερου οσο βλεπει οτι νιωθεις τοοοοσα πολλα τοσο πιο πολυ θα πιεζεται...χαλαρωσε πιστευω και ασε τα πραγματα να κυλισουν...τα πολλα λογια δεν ειναι οτι καλυτερο....

  15. #15
    παιδιά έχουν περάσει 10 μέρες από τότε που θα χώριζα μαζί της . Έχω χαλαρώσει αρκετά και η σχέση συνεχίζεται καλύτερα από ότι ήταν. Η συμπεριφορά της άλλαξε πολύ, ανοίγετε και δείχνει ότι νιώθει πράγματα για μένα . Από την πλευρά μου την νοιάζομαι πραγματικά .Κάθε φορά που βρισκόμαστε προσπαθώ να περάσω όσο καλύτερα μπορώ μαζί της . Νιώθω ευτυχισμένος άσχετα ότι έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου μην ξαναγίνουν τα ίδια πράγματα.
    Ένιωσα ανακούφιση που μίλησα εδώ μέσα σε εσάς και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.....
    Σαν συμπέρασμα από όλα είναι για μένα τώρα που έπαθα και έμαθα
    Λάθος μου να μην αφήσω τόσα χρόνια τον εαυτό μου να ερωτευτεί , Δεν ξέρω τι και πότε πρέπει να αγαπώ, Να μην δίνω πολλά σε κανέναν σε λιγο χρονικό διάστημα αλλά σταδιακά και εφόσον αξίζει ....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αρρυθμιες ... θελω λιγες πληροφοριες
    By konsav92 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 111
    Last Post: 25-10-2019, 02:11
  2. ενα βημα πριν την αυτοκτονια πριν καν ενηλικιωθω..
    By nikosss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 17-02-2012, 18:47
  3. δεν ξέρω τι με πιάνει ώρες ώρες
    By empar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 25-08-2011, 20:54
  4. Συνταγες με λιγεσ θερμιδεσ!!
    By Adzik in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 15
    Last Post: 07-06-2010, 22:51
  5. Ενα βήμα πριν τον χωρισμό?
    By black.toulip in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-2007, 12:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •