Ξεφτίλα, μοναξιά, απελπισία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1

    Ξεφτίλα, μοναξιά, απελπισία

    Δεν μου αρέσει η ζωή μου, έχω σιχαθεί τον εαυτό μου και τους άλλους γύρω μου. Δεν θέλω ούτε τους φίλους μου πλέον. Εγώ καταλαβαίνω τους άλλους, και είμαι καλός μαζί τους. Εμένα όμως ποιός θα με καταλάβει; Πάντοτε εγώ έχω το λάθος, εγώ φταίω για όλα, οι άλλοι τα ξέρουν όλα και εγώ πάντοτε είμαι ο παράξενος. ΕΜΕΝΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΔΕΧΤΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΙ; Ποιός θα με αντιμετωπίσει σαν ισάξιό του; Τί είναι αυτό που με έχει κάνει έτσι; Εγώ δεν περίμενα ότι θα είναι έτσι η ζωή μου έχω χάσει το ενδιαφέρον για οτιδήποτε. Και κάνει και πάρα πολύ κρύο. Ή θα κρυώνω, ή θα ζεσταίνομαι ή και τα δύο συγχρόνως. Αυτός ο κόσμος με αηδιάζει διότι είναι απαίσιος.
    Γιατί δεν μπορώ να ζήσω όπως όλοι οι άλλοι;
    Σας παρακαλώ, απαντήστε μου. Ξέρω ότι καταλαβαίνετε πώς νιώθω. Δεν μπορώ να τα γράψω πιο καθαρά αυτή τη στιγμή γιατί δεν νιώθω καλά μού 'ρχεται να τα σπάσω όλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Kαταλαβαινω οτι εισαι σε συγχυση αλλα το κρυο που κολλαει? Επισης ποσο εισαι?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Είμαι 27 ετών
    Όταν νιώθω άσχημα ψυχολογικά, κρυώνω περισσότερο ή ζεσταίνομαι περισσότερο

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    25
    Καλησπερα!τους ζητησες να σε καταλαβουν κ δε το εκαναν? τους ειπες τι σε ενοχλει κ συνεχισαν να το κανουν ? τι σημαινει ειμαι καλος μαζι τους? και αν δεν ειναι καλος καποιος τοτε τι ειναι ? κακος ????? ή μηπως ειναι καποιος που σεβεται τις αναγκες του,ακουει τον ευατο του κ κανει μονο οτι του αρεσει κ οχι οτι πρεπει, για να ειναι καλος ????
    Αν και δε φαινεται, οι ερωτησεις μου γινοται με καθε συμπαθεια.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    κοψε την γωγου φιλε

  6. #6
    Quote Originally Posted by lost body View Post
    κοψε την γωγου φιλε
    Απο εκει εχω εμπνευστει τον τιτλο
    διοτι τυχαινει να την θαυμαζω αρκετα και με εκφραζει απολυτα

  7. #7
    Quote Originally Posted by lucita View Post
    Καλησπερα!τους ζητησες να σε καταλαβουν κ δε το εκαναν? τους ειπες τι σε ενοχλει κ συνεχισαν να το κανουν ? τι σημαινει ειμαι καλος μαζι τους? και αν δεν ειναι καλος καποιος τοτε τι ειναι ? κακος ????? ή μηπως ειναι καποιος που σεβεται τις αναγκες του,ακουει τον ευατο του κ κανει μονο οτι του αρεσει κ οχι οτι πρεπει, για να ειναι καλος ????
    Αν και δε φαινεται, οι ερωτησεις μου γινοται με καθε συμπαθεια.
    νιώθω την ζωή μου άδεια νομίζω ότι κανείς δεν με καταλαβαίνει.
    εγώ πάντοτε προσπαθω να μπω στη λογικη και στο σκεπτικο των αλλων. αυτοι ομως δεν μπορουν και βιαζονται να με κρινουν.
    Από τότε που θυμαμαι τον εαυτο μου ολοι εχουν μια ταση να με ειρωνευτουν να με μειωσουν να με βρισουν η να με εκμεταλλευτουν.
    Και οταν δεν με εχουν αναγκη με γραφουν. ακομα και ατομα με καταθλιψη ορισμενα πραγματατα ξκαταφερνουν καλυτερα απο οτι εγω

  8. #8

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εισαι κι εσυ ενας μικρος ΚΕΝΟ φιλε, στο ειχα γραψει και στο αλλο θεμα που εκανες, αλλα κανεις δε σου εδωσε σημασια. αυτο που σε κανει ετσι ειναι η ζωη που ζεις, το περιβαλλον γυρω σου, οι ανθρωποι που καταντησαν. μη ψαχνεις ομως αλλο εκει τις απαντησεις και για βοηθεια, αλλα μεσα σου, μονος σου θα σταθεις στα ποδια σου και θα προχωρησεις, και θα νιωσεις καλα και θα ξεφυγεις.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    25
    "Από τότε που θυμαμαι τον εαυτο μου ολοι εχουν μια ταση να με ειρωνευτουν να με μειωσουν να με βρισουν η να με εκμεταλλευτουν."
    Για αρχη εσυ πιστευεις οτι αξιζες τι συγκεκριμενες συμπεριφορες ή ηταν αδικες ? την αληθεια πες ομως !
    "ατομα με καταθλιψη...καλυτερα απο οτι εγω"
    συτο ειναι μια δικη σου πεποιθηση ή μηπως των αλλων κ το εχεις πιστεψει τοσο που το εχεις κανει δικο σου ?

  11. #11
    Quote Originally Posted by lucita View Post
    "Από τότε που θυμαμαι τον εαυτο μου ολοι εχουν μια ταση να με ειρωνευτουν να με μειωσουν να με βρισουν η να με εκμεταλλευτουν."
    Για αρχη εσυ πιστευεις οτι αξιζες τι συγκεκριμενες συμπεριφορες ή ηταν αδικες ? την αληθεια πες ομως !
    "ατομα με καταθλιψη...καλυτερα απο οτι εγω"
    αυτο ειναι μια δικη σου πεποιθηση ή μηπως των αλλων κ το εχεις πιστεψει τοσο που το εχεις κανει δικο σου ?
    1.Εγώ δεν ξέρω τελικά αν άξιζα τις συγκεκριμένες συμπεριφορές ή όχι.
    2.αυτό είναι δική μου πεποίθηση

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    25
    Ειναι η δικη σου πραγματικοτητα κ ειναι πολυ σεβαστο.
    Αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα εισαι ετοιμος για ψυχαναλυση.εχεις τα αιτηματα σου κ σου λειπει ο ειδικος για να σε ακουσει κ να λυσει τις αποριες σου κ μαζι του να κανεις τη ζωη σου καλυτερη...να την κανεις ετσι οπως την φανταζεσαι ετσι οπως θα ηθελες να ειναι.Οι αλλοι να σε υπολογιζουν κ να σε υποστηριζουν οπως εισαι.Αν και αυτο που εισαι δε το εκτιμας κ πολυ αφου λες πως ειναι δικη σου πεποιθηση ...

  13. #13
    Φίλε, μήπως είσαι ανεκτικός μαζί τους? μήπως είσαι ήρεμος χαρακτήρας, δεν ξέρεις να αντιδράς και έτσι σε εκμεταλλεύονται? μήπως επιμένεις να σχετίζεσαι με λάθος άτομα για σενα και έτσι δεν βρίσκεις την κατανόηση που θες? μήπως κρατάς σε σημαντικό βαθμό τη σκέψη σου σ αυτό θέμα και έτσι παραμελείς άλλες εξίσου σημαντικές πτυχές της ζωής σου ή επηρεάζεται η απόδοση σου στις πτυχες αυτες? μήπως λαμβανεις σοβαρα υπόψη αυτα που σου λενε και τα οποία σε μειώνουν? πως απαντάς σε αυτα τα ερωτηματα?
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Με Ιωάννη... πρέπει όσο μπορούμε να μάθουμε να επιλέγουμε ποια άτομα θα έχουμε στη ζωή μας και ποια όχι.... Βασικά διώχνουμε... 1)Όσους χαίρονται με τη στεναχώρια μας και λυπούνται με τις επιτυχίες μας... 2) Όσους μας θάβουν πίσω από τη πλάτη μας... 3) Όσους προσπαθούν να μας εκμεταλευτούν οικονομικά (ενίοτε και συναισθηματικά..) 4) Όσους μας υποτιμάνε.. 5) Όσους δε μας κατανοούν και δε μας συμπαραστέκονται... 6) Όσους μας βρίζουν μας χλευάζουν ή μας ειρωνεύονται... αυτά.. άμα θυμηθώ κι άλλη κατηγορία συναισθηματικών βαμπίρ θα τη γράψω...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Κι ανάποδα...παλιά αγαπημένη πάντα η Κατερίνα Γώγου. Βασανισμένο πλάσμα, ευαίσθητο, τραυματισμένο, με δυνατό λόγο εν τούτοις και πυρωμένο όραμα. Βλέπεις, δεν είναι ανάγκη το όραμα να ορίζεται από το τραύμα. Είναι ανεξάρτητα αρκετές φορές. Τι λες γι αυτό Λαθρόβιε?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Απελπισία....
    By troops of doom in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 25-07-2011, 02:51
  2. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By chesire in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-02-2011, 12:29
  3. Κατάθλιψη η απελπισία?
    By flowerbomb in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 23-03-2010, 10:16
  4. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By menia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 26-04-2009, 20:18
  5. Απελπισία
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 14-05-2008, 12:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •