Αληθινή ιστορία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    4

    Αληθινή ιστορία

    Μια κοπέλα, ας πούμε μαρία, το καλοκαίρι του 2005 γνωρισε τον τάκη, ερωτευτήκανε, κάνανε σχέση και από το ξεκίνημα η μαρία, μετά από προτροπή του τάκη, μετακόμισε σπίτι του.

    Παράλληλα ο τάκης συνδεόταν φιλικά με ένα ζευγάρι που γνώρισε την άνοιξη του 2005, τον Γιαννη και την Ελενη, που ήταν ηδη δυο χρόνια μαζί.

    Όλοι μαζί συναντιόνταν 2 φορές την εβδομάδα και κάνανε διαφορες δραστηριοτητες μαζι (χόμπυ).

    Στο μεταξύ η μαρία και η ελένη γίνανε φίλες, ο τάκης και ο γιάννης γίνανε φίλοι. Οι μόνοι της παρέας που δεν είχαν άμεση, αλλά μόνο μέσω των συντρόφων τους, επικοινωνία ήταν η μαρία με τον γιάννη.

    Τον καλοκαίρι 2006 η μαρία χώρισε με τον τάκη και μετά από λίγες εβδομάδες ξεκίνησε σχέση με κάποιον άλλον. Συνεχίστηκε η φιλία της με την ελένη.

    Πριν από λίγες μέρες αποκαλύφθηκε ότι από το φθινόπωρο του 2005 ο τάκης και η ελένη είχαν παράλληλη σχέση.

    Του γιάννη ο κόσμος γκρεμίστηκε. Η κοπέλα του με τον φίλο του. Η κοπέλα του με τον "γκόμενο" της φίλης της.

    Η μαρία σοκαρίστηκε. Για την κοροιδία που της έπαιξε ο τάκης από την αρχή της σχέσης τους, αλλά κυρίως από την κοροιδία της φίλης-φίδι.

    Ο γιάννης που λάτρευε την ελένη μαζευει τα κομμάτια του.

    Η μαρία ξέκοψε με την φιλη και συνεχίζει τη ζωή της με τη νέα της σχέση.

    Ο τάκης κοκορεύεται ότι της πήδηξε όλες.

    Η ελένη λέει σε όλους σ'αγαπώ και είστε φίλοι μου αλλά κανείς δεν την πιστευει πια, εκτός από τον τάκη που πηδάει.

    Ερώτηση ρητορική, η μαρία και ο γιάννης που ήταν τα αθώα θύματα αυτής της ιστορίας πως διάλο ξαναΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ άνθρωπο, γκόμενο ή φίλο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Ρε \"μαρια\", εχεις καινουριο γκομενο και μας κλαιγεσαι κιολας?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    4
    δεν ειναι αυτο το θεμα, φιλε τασο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Αει παρατα μας ρε \"μαρια\"!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    εγώ πάλι την ελένη την πιστεύω. το ερωτικό δεν παλεύει αναγκαστικά με το φιλικό. με την ειλικρίνεια έχω ένα μικρό πρόβλημα, μα ξέρω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις τα διλήμματα είναι μεγάλα. Να, κάποτε είπα σε μια φίλη μου διακριτικά και με όση αγάπη μπορούσα ότι ο άντρας της μου την έπεφτε επί 2 μήνες και δεν άντεχα πια ούτε ΄να ανέχομαι τον ίδιο εξαιτίας της, ούτε να κρύβομαι από την ίδια. Ε, εκείνη δε με πίστεψε, θεώρησε ότι εγώ του την έπεσα και εκείνος απόλαυσε εκδικητικά τόσο το θυμό της φίλης μου εναντίον μου, όσο και τη δική τους αναζωπύρωση εξαιτίας μου!!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    4
    ...οτι πεις :)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    4
    ανιτακ

    προσπαθεις να κανεις παραλληλισμο αλλα δεν ειναι το ιδιο
    αν τα ειχες φτιαξει με τον αντρα της φιλης σου, τοτε θα πετυχαινε η ταυτιση :)
    το γεγονος οτι η φιλη σου τα βαλε μαζι σου, μπορει και να προερχόταν απο το γεγονος οτι ορισμενα πραγματα που μας πληγωνουνε αδυνατουμε να τα πιστεψουμε....

    προσωπικα δε δινω δεκαρα πλεον που ο τακης κοροιδευε τη μαρια. στεναχωριεμαι βεβαια για τον γιαννη πολυ. αυτο που με σοκαρει ειναι οτι δεν σκεφτηκαν την απιστια με ποιον την εκαναν. κατοπιν εορτης αποκαλυφθηκε το θεατρο του παραλογου που ειχαν στησει δυο και συμμετειχαν και αλλοι δυο εν αγνοια τους.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    98
    Δε νομίζω οτι επειδή υπήρξε θύμα η μαρία, δε πρέπει να εμπιστευτεί ποτέ κανέναν!

    Απλά θα είναι απιφυλακτική και θα έχει τα μάτια της 14.

    Δεν είμαστε και όλοι ίδιοι!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    42
    Να εμπιστευτούν ξανά, απλά πιστεύω ότι πλεόν θα αναγνωρίζουν τα σημάδια, τα οποία είναι παντού αν κοιτάμε για αυτά και πουθενά αν είμαστε τυφλοί από εμπιστοσύνη.

    Άλλο εμπιστοσύνη και άλλο απόλυτη και επιπόλαια εμπιστοσύνη που να σε τυφλώνει...

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    98
    Συμφωνώ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Originally posted by dignity
    Ερώτηση ρητορική, η μαρία και ο γιάννης που ήταν τα αθώα θύματα αυτής της ιστορίας πως διάλο ξαναΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ άνθρωπο, γκόμενο ή φίλο;
    Η αλήθεια είναι... πως δύσκολα θα το κάνουν. Όμως ας σκεφτούν αισιόδοξα... πως αν κι υπήρξαν \"θύματα\" της όλης ιστορίας, ήταν 2 άτομα που πραγματικά δεν έκαναν κάτι κακό...

    Εννοώ πως για την Μαρία κάπου θα υπάρχει κάποιος άλλος Γιάννης, ηθικός και πληγωμένος ίσως, και για το Γιάννη μια άλλη Μαρία με την οποία θα ταιριάζει και μπορεί να έχει μια πετυχημένη σχέση...

    Τρομακτικό είναι να αισθάνεσαι ότι διαφέρεις από όλους κι όλα. Αυτό να μη σου περάσει ποτέ από το μυαλό. Υπάρχουν ακόμα -ευτυχώς- άνθρωποι με αξία και καλούμαστε να ψάξουμε να τους βρούμε.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •