θα σε ταραζε η αυτοκτονια καποιου; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Εμένα τώρα με αυτό το ποστ μου θύμισες τον γείτονα μου που αυτοκτόνισε

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Λες να είμαι όντως ο γείτονας σου που αυτοκτόνησε;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Συγγνωμη χαρα..
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by Hara_ View Post
    Εμένα τώρα με αυτό το ποστ μου θύμισες τον γείτονα μου που αυτοκτόνισε
    Όταν ήμουν μικρός είχε πηδήξει ένας υπάλληλος αφεντικό δεν είχα καταλάβει από τη ταράτσα ενός κτιρίου στο Σύνταγμα. Όσο ζω δεν θυμάμαι να έχουν αλλάξει και πολλά σε πολλά από αυτά που γίνονται. Σαφώς και στεναχωριέμαι αλλά εδώ μέσα μου βγαίνει άλλη αύρα λόγω πανηγυριού και υπερβολικής αυτοπεποίθησης των μελών υπό την επήρεια ουσιών η λόγων. Ελπίζω να είναι κατανοητό αυτό. Λυπάμαι και γω για τον γείτονα σου και για τον θείο του φίλου της άλλης φίλης, δεν είναι το ίδιο πάντως να το ακούς από ένα φορουμ, πόσο μάλλον το πόσο καλά γνωρίζεις έναν άνθρωπο. Ειδάλως είναι μια θέαση απλά, μια είδηση που ξεχνιέται. Θα ήθελα πολύ να πιστέψω πως η ζωή έχει περισσότερη αξία από τον άψυχο χρυσό για παράδειγμα. Συγνώμη και από μένα χαρά και προς εμένα για τη κακόγουστη απάντηση.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Καταλαβααινω τι λες,κι εχεις δικιο..
    Σιγουρα εγω επηρεαστηκα τοσο γιατι ακουσα ετσι το αγορι μου..
    Αλλα πχ,ακους οτι παιδι 18 χρονων κρεμαστηκε το καλοκαιρι...δν γινεται να μην επηρεαστεις,εστω για μιση ωρα..
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Βρε παιδιά? Γιατί μου ζητάτε συγγνώμη? Απλά είχα γράψει την γνώμη μου για αυτό το θέμα και πόσο με στεναχωρεί γιατί και εκείνος ήταν κάπου 28 χρονών και είχε μια ζωή μπροστά του.
    Στο παλιό σπίτι της γιαγιάς μου είχαν αυτοκτονίσει θυμάμαι αλλα 2 άτομα σε εκεινή την γειτονιά...Και με βάση αυτό το ποστ σκέφτομαι πόσα γίνονται..
    Και στην πρώτη αυτοκτονία ήταν ενας απέναντι απο το σπίτι της λίγο παρακάτω και ο σκύλος μας δεν είχε σταματήσει να γαβγίζει εκείνο το βράδυ.
    πφ..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Χαμος γινεται...εγω ξερω γυρω στα 4-5 παιδια κατω των 18 που αυτοκτονησαν..
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Sorry αν γινομαι σκληρη αλλα τη συμπεριφορα της μητερας σου τη βρισκω απλα ασχολιαστη εγω παντως για να απαντησω στην αρχικη ερωτηση δεν θα μπορουσα να αντιμετωπισω ενα τετοιο γεγονος με αδιαφορια κ απαθεια αντιθετως οποτε ακουσω για αυτοκτονια η αποπειρα αυτοκτονιας συγκλονιζομαι ισως λογω του οτι εχω ιστορικο αποπειρας κ παραδοξως το επομενο πραγμα που ρωταω ειναι με ποιον τροπο το κανε κ διαπιστωνω τη ματαιοτητα οτι τελικα δυσκολο να πεθανεις κ παλι σε σωζουνε με οποιον απο τους γνωστους τροπους εφαρμοσεις πχ θα πηδηξεις απο ψηλα θα σε σωσουνε κ θα μεινεις αναπηρος θα παρεις χαπια θα σε σωσουνε κ θα σε εχουνε 3 μερες με ενα levin απο τη μυτη σκετη αηδια θα κοψεις φλεβες θα στις κανουν συρραφη με λειζερ κ δεν θα μπορεις αρχικα να κουνησεις το χερι σου τεσπα ας μην επεκταθω αλλο θελω να πω οτι το ολο θεμα "αυτοκτονια" καπως με τραβει αυτη η μαυριλα αυτο το dark στοιχειο κ θλιβομαι βεβαια οταν μαθαινω για φιλικο προσωπο οταν ημουν μαθητρια στην α λυκειου ενας συμμαθητης μου κρεμαστηκε απο δεντρο κ με ειχε επηρεασει τοτε το γεγονος απο αυτοκτονιες συμφωνω γινεται χαμος ειναι ενα μεγαλο κοινωνικο θεμα
    νηπενθες καλη διασκεδαση στην εκδρομη !!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Ευχαριστω πολυ.
    Ακριβως,δν γινεται να μη σε συγκλονισει μια αυτοκτονια.οσο σκληρος κι αν εχεις γινει.δεν μου αρεσει ππου εχει γινει ετσι η μαμα μου! Πολλα πραγματα δεν μου αρεσουν τελευταια..
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Nηπενθές μου, όπως σου είπα, οι άνθρωποι που έχουν φτιάξει οικογένεια, προσπαθούν να επικεντρωθούν σ' αυτήν και να μην πολύσκοτίζονται από εξωτερικούς παράγοντες. Οχυρώνονται κατά κάποιον τρόπο συναισθηματικά σε ερεθίσματα και συμβάντα που μπορεί να είναι πολύ θλιβερά αλλά δευτερεύουσας σημασίας για τους ίδιους για να προφυλάξουν την "οικονομία της ψυχής" κατά κάποιον τρόπο. Οπότε μην κατακρίνεις άδικα την μαμά σου. Και μένα με στεναχωρούν τέτοια γεγονότα, όπως με στεναχωρεί και η οικολογική καταστροφή και τα χιλιάδες θύματα του πολέμου στο Ιράκ και μερικές φορές είμαι τόσο ευαίσθητη που λέω δεν το παλεύω. Πιθανολογώ όμως, πως όταν φτιάξω οικογένεια, θα με απασχολούν όλο και λιγότερο τέτοια ζητήματα γιατί θα προσπαθώ ίσως και ασυναίσθητα να κρατήσω την ευαισθησία και την προσοχή μου για τα παιδιά μου.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    6
    Δεν μπορω να πω οτι θα με συγκλονιζε ιδιαιτερα η αυτοκτονια ενος αγνωστου.
    Χρονια τωρα περναω διπλα απο πρεζακια και αστεγους,ετοιμους να πεθανουν και αδιαφορω,οχι μονο εγω...αλλα και πολλοι αλλοι.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by Μαρια_89 View Post
    Δεν μπορω να πω οτι θα με συγκλονιζε ιδιαιτερα η αυτοκτονια ενος αγνωστου.
    Χρονια τωρα περναω διπλα απο πρεζακια και αστεγους,ετοιμους να πεθανουν και αδιαφορω,οχι μονο εγω...αλλα και πολλοι αλλοι.
    ευγε κοπελα μου!και εις κατωτερα συναισθηματα!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by Μαρια_89 View Post
    Δεν μπορω να πω οτι θα με συγκλονιζε ιδιαιτερα η αυτοκτονια ενος αγνωστου.
    Χρονια τωρα περναω διπλα απο πρεζακια και αστεγους,ετοιμους να πεθανουν και αδιαφορω,οχι μονο εγω...αλλα και πολλοι αλλοι.
    Αυτοί δηλαδή δεν είναι άνθρωποι σαν εσένα;

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Αυτοί δηλαδή δεν είναι άνθρωποι σαν εσένα;
    οχι μωρε..απλα πρεζακια ειναι!τι! να σε συγκλονισουν κιολας??εμας την αρια φυλη??σε παρακαλω!!

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Αυτοί δηλαδή δεν είναι άνθρωποι σαν εσένα;
    Φυσικα.Αλλα δεν μπορω να πω οτι με συγκλονιζει η αυτοκτονια καποιου οταν εγω αδιαφορω και γινομαι εμμεσα συνεργος στον θανατο καποιου αλλου.
    Ποσοι απο εμας βοηθαμε πρεζακια και αστεγους?Ελαχιστοι....
    Ειναι αντιφατικο να στεναχωριεσαι για αυτοκτονια και παραλληλα να αδιαφορεις...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. αυτοκτονια
    By fabulous in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 85
    Last Post: 27-05-2019, 17:16
  2. Eγκλεισμος καποιου σε ψυχιατρικη κλινικη..
    By Anonymos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-10-2012, 21:32
  3. Καποιου Οκτωμβρη την αυγη...
    By Sublime in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 05-10-2011, 15:48
  4. Replies: 16
    Last Post: 20-09-2011, 16:54
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 10:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •