Υπάρχει θέμα ασφάλειας στο site? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    στο πα και στο πμ βινς.
    αυτα θα μου τα πεις από κοντά στην επόμενη συνάντηση.
    Είμαι πολύ περίεργη να δω εκεί τη μαγκιά σου. Έχουμε γεμίσει από θρασύδειλους από σένα που το παίζουν μάγκες και βρίζουν πίσω από μια οθόνη, αλλά έχε υπόψιν σου πως η ασυλία σου μπορεί να συνεχίζεται στο φόρουμ, αλλά όχι στον έξω κόσμο και κει θα τα πούμε πολύ σύντομα.


    Τι θα μου κάνεις ρε;
    Θα συνεχίσεις να μου μιλάς τόσο υποτιμητικά και όταν σου απαντάω ανάλογα θα με απειλείς με μήνυση; το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης
    Last edited by Idella; 05-12-2011 at 21:12.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Με ευκολία πηδάω από το μπαλκόνι και γλιτώνω κάθε ταλαιπωρία σε περίπτωση που μου έρθει κάτι. Με ευκολία Θεοφάνη. Εσύ έχεις τέτοιο μίσος μέσα σου με ότι έχεις προκαλέσει εσύ και η σαπιοπαρέα σε πολύ κοσμο εδώ μέσα; Νομίζεις ότι μπλοφάρω; το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης
    Με παρέα όλοι είμαστε μάγκες Θαιοφάνη.
    Last edited by Idella; 05-12-2011 at 21:12.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Την παρείστικη μαγκιά σου λοιπόν και την κακία σου αλλού θεοφάνη. Σε λέω θεοφάνη γιατί δεν έχεις καμία γυναικεία ευαισθησία μέσα στη ψυχή σου. Αντί να απολογηθούμε για τη συμπεριφορά μας εσύ και οι άλλοι στο πρόσωπο μου και στα πρόσωπα όσων δεν είναι στην κλίκα συνεχίζετε μια ζωή το ίδιο εργάκι.

  4. #19
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Με ευκολία πηδάω από το μπαλκόνι και γλιτώνω κάθε ταλαιπωρία σε περίπτωση που μου έρθει κάτι. Με ευκολία Θεοφάνη. Εσύ έχεις τέτοιο μίσος μέσα σου με ότι έχεις προκαλέσει εσύ και η σαπιοπαρέα σε πολύ κοσμο εδώ μέσα; Νομίζεις ότι μπλοφάρω;το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης
    Με παρέα όλοι είμαστε μάγκες Θαιοφάνη.
    ...χμ.......ενδιαφέρον....
    Last edited by Idella; 05-12-2011 at 21:13.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Ενδιαφέρον αλλά δεν βλέπω μεταμέλεια.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Θέλω να διαβάσω τι άλλες ψευτιές θα γράψετε για μένα. Είστε πολύ μάγκες όλοι και γω ο θρασύδειλος έτσι; Θέλεις να σου απαντήσω τώρα;

  7. #22
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Ενδιαφέρον αλλά δεν βλέπω μεταμέλεια.
    ..ποια μεταμέλεια? για ποιο λόγο?
    Μήπως επειδή μπαίνεις με δέκα νικ, μας βρίζεις, μας απειλείς με πμ, μας εκβιάζεις πως θα πηδήξεις από το μπαλκόνι χωρίς να σε έχει πειράξει ποτέ κανείς σεβόμενοι την πάθηση σου? Μήπως νομίζεις πως δεν ξέρω ότι πίσω από τα πμ εμένα και της ρειν έίσαι εσύ?
    Μήπως νομίζεις δεν ξέρω πως πας στις συναντήσεις και κάνεις την κότα και μετά μπαίνεις εδώ και κάνεις το μάγκα;
    Όχι ρε βινς, όλα έχουν ένα όριο και συ το έχεις ξεπεράσει προ πολλού.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Δεν είμαι εγώ και το ξέρεις πολύ καλά. Εκμεταλλεύεσαι αυτά που ξέρεις για τις όποιος αδυναμίες του χαρακτήρα μου εις βάρος μου. Αν αυτοκτονήσω Θεοφανία θα πάτε φυλακή γιατί δεν θα το κάνω χωρίς να ενημερώσω πρώτα. Με καταλαβαίνεις;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    .
    Μήπως νομίζεις δεν ξέρω πως πας στις συναντήσεις και κάνεις την κότα και μετά μπαίνεις εδώ και κάνεις το μάγκα;
    Όχι ρε βινς, όλα έχουν ένα όριο και συ το έχεις ξεπεράσει προ πολλού.
    Μια φορά πήγα σε συνάντηση και κανένας δεν με είπε κότα ούτε μου φέρθηκε άσχημα. Ίσα ίσα κάναμε και χιούμορ με τα παιδιά. Μην συνεχίζεις τα ψέματα. Εσένα δεν σε έχω γνωρίσει. Μη συνεχίζεις σε παρακαλώ.
    Τα έχω πάρει στο κρανίο.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Κάνε κι άλλα quote Θεοφανία. Ότι προλάβεις. Φαίνεται εδώ πέρα έχετε κάποιο σκοπό να φτιάξετε περιουσία από τους ταμπλωμένους που εσείς φτιάξατε. Δεν φεύγω αναίμακτα Θεοφανία. Μου έχουν πετάξει και πέτρες στο μπαλκόνι του σπιτιού μου. Μήπως είστε εσείς; Καλύτερα λοιπόν να μην μιλάς γιατί δεν ξέρεις τι έχει συμβεί από την στιγμή που εκτέθηκα εδώ μέσα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Κουκου, έφυγες Θεοφανία να προλάβεις το τρένο του Ατλαντικού; λολ αστειάκι!

  12. #27
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Rain, το λογισμικό που χρησιμοποιείται στο φόρουμ αυτοβοήθειας του E-Psychology.gr είναι ίσως το καλύτερο λογισμικό για φόρουμ, στην παγκόσμια αγορά.
    Η ασφάλεια, από τεχνικής μεριάς είναι υψηλή και μπορώ να σε διαβεβαιώσω γι αυτό.
    Όμως... κανένα λογισμικό δεν έχει τεχνητή νοημοσύνη. Έτσι, στο παράδειγμα του Κενο, τα πράγματα έγιναν όπως τα αναφέρει η Λου.
    Και το δικό μου ψευδώνυμο, το NikosD., εκείνες τις ημέρες είχε παραποιηθεί. Κάποιος έκανε εγγραφή μετατρέποντας το όοου( ο-λατινικοί χαρακτήρες) σε όμικρον (ο-ελληνικοί χαρακτήρες) και μάλιστα πρόλαβε και ανάρτησε θέμα πως το φόρουμ κλείνει.

    Δεν ξέρω τι άλλο έχει συμβεί στην προσωπικές σας αντιπαραθέσεις, οπότε σταματώ τη συμμετοχή μου εδώ.

    ΥΓ1. Αν με ρωτούσες, θα προτιμούσα τα u2u να μην υπήρχαν. Εχω συχνά πληροφορίες ότι χρησιμοποιούνται για προώθηση υπηρεσιών, για αγριο φλερτάρισμα κτλ.

    ΥΓ2. Ινσταντ, σου άνοιξα την πρόσβαση στο φόρουμ κατόπιν της προσωπικής επικοινωνίας που είχαμε, αλλά περιμένω την αυτοσυγκράτηση σου. Πίστεψα από την επικοινωνία μας πως θα κάνεις μια σοβαρή προσπάθεια όμως διαψεύδομαι μέχρι στιγμής.

    Έχεις δημιουργήσει αρκετά προβλήματα και ενδεχομένως αντιπάθειες, σε παρακαλώ θερμά να δειξεις ιδιαίτερη αυτοσυγκράτηση και να συμμετέχεις σύμφωνα με τους όρους χρήσης αυτού του φόρουμ. Εκτιμώ πολλά πράγματα σε σένα, όμως θέλω και πρέπει να προστατέψω τα μέλη του φόρουμ.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  13. #28
    Quote Originally Posted by NikosD. View Post
    Rain, το λογισμικό που χρησιμοποιείται στο φόρουμ αυτοβοήθειας του E-Psychology.gr είναι ίσως το καλύτερο λογισμικό για φόρουμ, στην παγκόσμια αγορά.
    Η ασφάλεια, από τεχνικής μεριάς είναι υψηλή και μπορώ να σε διαβεβαιώσω γι αυτό.
    Όμως... κανένα λογισμικό δεν έχει τεχνητή νοημοσύνη. Έτσι, στο παράδειγμα του Κενο, τα πράγματα έγιναν όπως τα αναφέρει η Λου.
    Και το δικό μου ψευδώνυμο, το NikosD., εκείνες τις ημέρες είχε παραποιηθεί. Κάποιος έκανε εγγραφή μετατρέποντας το όοου( ο-λατινικοί χαρακτήρες) σε όμικρον (ο-ελληνικοί χαρακτήρες) και μάλιστα πρόλαβε και ανάρτησε θέμα πως το φόρουμ κλείνει.

    Δεν ξέρω τι άλλο έχει συμβεί στην προσωπικές σας αντιπαραθέσεις, οπότε σταματώ τη συμμετοχή μου εδώ.

    ΥΓ1. Αν με ρωτούσες, θα προτιμούσα τα u2u να μην υπήρχαν. Εχω συχνά πληροφορίες ότι χρησιμοποιούνται για προώθηση υπηρεσιών, για αγριο φλερτάρισμα κτλ.

    ΥΓ2. Ινσταντ, σου άνοιξα την πρόσβαση στο φόρουμ κατόπιν της προσωπικής επικοινωνίας που είχαμε, αλλά περιμένω την αυτοσυγκράτηση σου. Πίστεψα από την επικοινωνία μας πως θα κάνεις μια σοβαρή προσπάθεια όμως διαψεύδομαι μέχρι στιγμής.

    Έχεις δημιουργήσει αρκετά προβλήματα και ενδεχομένως αντιπάθειες, σε παρακαλώ θερμά να δειξεις ιδιαίτερη αυτοσυγκράτηση και να συμμετέχεις σύμφωνα με τους όρους χρήσης αυτού του φόρουμ. Εκτιμώ πολλά πράγματα σε σένα, όμως θέλω και πρέπει να προστατέψω τα μέλη του φόρουμ.
    Νίκο...σκεφτόμουν να ανοίξω άλλο θέμα με τις ερωτήσεις που έχω να σου κάνω, αλλά αφού πήρες θέση εδώ, ας μη γεμίζουμε τον τόπο.

    το θέμα με τον βινς κρατάει πολύ καιρό: μπαίνει βρίζει, τρώει μπαν και επανέρχεται.
    Αυτό έχει γίνει τουλάχιστον εκατο φορές.

    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

    Όταν όμως αρχίζει τα πμ με βρισιες, (θα στο στείλω να σου σηκωθεί η τρίχα), όταν μας απειλεί δημοσίως, όταν μας χιλιοβρίζει με τα χειρότερα λόγια, πες μου πόση υπομονή να κάνει κανείς.
    Τον προκαλώ, καθώς και όλα τα μέλη να μου υποδείξουν ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ που εχω γράψει γι αυτό το άτομο, πέραν του ότι είμαι απο αυτούς που μόλις φτιάχνει ένα καινούργιο νικ του υπενθυμίζω ότι ξέρουμε ποιος είναι.
    Πες μου σε παρακαλώ γιατί θα πρέπει εγώ ή ο καθένας να μπαίνουμε εδώ να πούμε δυο κουβέντες και θα πρέπει να ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ να μας συμπεριφέρεται και να μας μιλάει κανείς έτσι.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by NikosD. View Post

    Δεν ξέρω τι άλλο έχει συμβεί στην προσωπικές σας αντιπαραθέσεις, οπότε σταματώ τη συμμετοχή μου εδώ.

    ΥΓ1. Αν με ρωτούσες, θα προτιμούσα τα u2u να μην υπήρχαν. Εχω συχνά πληροφορίες ότι χρησιμοποιούνται για προώθηση υπηρεσιών, για αγριο φλερτάρισμα κτλ.

    ΥΓ2. Ινσταντ, σου άνοιξα την πρόσβαση στο φόρουμ κατόπιν της προσωπικής επικοινωνίας που είχαμε, αλλά περιμένω την αυτοσυγκράτηση σου. Πίστεψα από την επικοινωνία μας πως θα κάνεις μια σοβαρή προσπάθεια όμως διαψεύδομαι μέχρι στιγμής.

    Έχεις δημιουργήσει αρκετά προβλήματα και ενδεχομένως αντιπάθειες, σε παρακαλώ θερμά να δειξεις ιδιαίτερη αυτοσυγκράτηση και να συμμετέχεις σύμφωνα με τους όρους χρήσης αυτού του φόρουμ. Εκτιμώ πολλά πράγματα σε σένα, όμως θέλω και πρέπει να προστατέψω τα μέλη του φόρουμ.
    Καταρχάς κύριε διαχειριστή δεν νομίζω να έχω στείλει στο μέλος Θεοφανία το οποιοδήποτε μήνυμα υβριστικού η χυδαίου περιεχομένου. Αν το έχω κάνει παρακαλώ να μου υποδείξετε ποιο μήνυμα είναι αυτό.

    Δυσκολεύομαι επίσης να κατανοήσω τι εστι σοβαρή προσπάθεια, δηλαδή να γράφω με επιστημονικό ύφος τα μηνύματα μου; Δεν νομίζω να γράφουν πολλοί επιστήμονες στο φορουμ αυτό, περισσότερο νομίζω γράφουν προβληματικοί άνθρωποι χωρίς καμία θέληση να δουν πέρα από το προσωπικό τους τείχος.

    Όντως κάποιες φορές δημιούργησα προβλήματα με την επιθετική μου συμπεριφορά, εφόσον το κλίμα δεν ήταν καλό για μένα, δεχόμουν επίθεση δηλαδή, και για άλλα μέλη χωρίς γνώση και εφαρμογή νομικών στοιχείων. Το να με φέρνει σε εξόργιση ένας άνθρωπος η μια παρέα για κακό σκοπό μπορεί να μην μου δίνει απαλλαγή ευθυνών για την δική μου κακή αντίδραση ούτε όμως δικαιολογεί και την δική τους φρονιμότητα, φρονιμότητα εννοώ δηλαδή την πνευματική ευστάθεια.

    Εκτός από την Θεοφανία έχουν γίνει διάφορες άλλες προσπάθειες να διατηρηθούν οι ομαδοποιήσεις στους σχιζοφρενείς και τους μάγκες του φορουμ. Αν είναι τόσο μάγκες όλοι αυτοί γιατί δεν έχουν το θάρρος να σταθούν μόνοι τους στο τοίχος, μόνοι τους δηλαδή χωρίς να περιμένουν το φιλαράκι τραμπούκο τους να τους υποστηρίξει στο ψέμα τους;

    Αν έχω δημιουργήσει πέντε προβλήματα εγώ και τέσσερα οι υπόλοιποι, αποτέλεσμα και του να με αποκαλούν διαρκώς άρρωστο, σχιζοφρενή, εκτός από τις πονηρές τακτικές να με στήνουν στον τοίχο για εκτέλεση, και να έχουν και την υποστήριξη του ερευνητή PETRAN έτσι ώστε να ενισχύεται το προσωπικό τους τοίχος. Αν τους αρέσει τόσο πολύ ο ναζισμός ας πάνε στην Γερμανία να δηλώσουν εθελοντές στρατιώτες. Ειδάλλως ας συνεχίσουν εδώ να πυροβολάει τον αντιπαθή vince και τον κάθε vince που θα τολμήσει να πει δυο κουβέντες παραπάνω και θίξει τον εγωκεντρισμό τους.

    Κατά τ'άλλα εκτιμώ την προσπάθεια σου να αντιμετωπίζεις όλα τα μέλη ισάξια ως προς τα "προβλήματα". Καλή συνέχεια στο δύσκολο σου έργο.

    ΥΓ Χρόνια πολλά και στον sabb για την ονομαστική του εορτή.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    "Αν με ρωτούσες, θα προτιμούσα τα u2u να μην υπήρχαν. Εχω συχνά πληροφορίες ότι χρησιμοποιούνται για προώθηση υπηρεσιών, για αγριο φλερτάρισμα κτλ.".

    Δε μας πέρναγε απ' το μυαλό δλδ, μετά από τόσα χρόνια στο νετ, πως... χρησιμοποιούνται ΚΑΙ για δαύτα τα προσωπικά μηνύματα... μάλιστα. Σεβαστό, αλλά όχι δεκτό. Το να είμαι "υγιής" ως... "Μαράκι1971" σε φόρουμ... κοινωνικής δικτύωσης - κουτσομπολίστικο δλδ - είναι "λογικό". Εκεί μπορώ να φλερτάρω ή να προωθώ, ή να βρίζω, ή να απειλώ ή να ξεκατινιάζομαι... το "παράξενο" είναι λοιπόν, το να γίνομαι "Μαράκι - κατάθλιψη1971" και να καμώνομαι το ίδιο σε φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης... κοίτα να δεις... εκτός αν λόγω κατάθλιψης, δε θα "έπρεπε" να βρίζω, να φλερτάρω, να απειλώ, να χαριεντίζομαι, να προωθώ μέσω προσωπικών μηνυμάτων... θα το εμπεδώσω, πού θα πάει;...

    "Πίστεψα από την επικοινωνία μας πως θα κάνεις μια σοβαρή προσπάθεια όμως διαψεύδομαι μέχρι στιγμής.".


    Αλίμονο... άλλωστε η "σοβαρή προσπάθεια" γίνεται απ' όλους τους υπόλοιπους... ά, να χαθείς ρε Βινς που δε κάνεις και συ το ίδιο!... δε βλέπεις την αβρότητα, κοσμιότητα, ευγένεια, που έχουν όλοι οι υπόλοιποι;... και άκου να δεις!... εσύ είσαι μόνο "μουλωχτός/πονηρός/κακεντρεχής/εμμονικός/υποκριτής/γελοίος/κομπλεξικός/παπάρας/ανεπαρκής"... άμα γίνεις και "χωροφύλακας/μπόγιας", θα τα έχεις όλα πάνω σου... έτσι οι υπόλοιποι θα αγγίξουν την... αγιοσύνη και η ασφάλεια και καλή ροή του φόρουμ θα είναι... εξασφαλισμένη, λολ!...

    "Έχεις δημιουργήσει αρκετά προβλήματα και ενδεχομένως αντιπάθειες, σε παρακαλώ θερμά να δειξεις ιδιαίτερη αυτοσυγκράτηση και να συμμετέχεις σύμφωνα με τους όρους χρήσης αυτού του φόρουμ. Εκτιμώ πολλά πράγματα σε σένα, όμως θέλω και πρέπει να προστατέψω τα μέλη του φόρουμ.".

    Ναι ρε γαμώτο... πρόσεχε ρε συ, να σε συμπαθεί και κανένας γιατί οι υπόλοιποι έχουν ρέψει και δε μπορούν να φάνε τα βράδυα εξ' αιτίας σου...γράφε σύμφωνα με τους όρους που πάσχουν από νοηματική, και μη σε μέλλει... με τη δική σου συνεισφορά, θα μεγαλώσει η... αντισεισμική προστασία και οι αντοχές στα ρίχτερ θα είναι μεγαλύτερες... θα μεγαλώσει το "σημείο ανοχής" για όσους ξέρουν από Φυσική. Άντε ρε Βινς, ακολούθα την ομήγυρι...

    "Νίκο..., Νίκο..., Νίκο...".

    Θέλω με την ευκαιρία να ευχηθώ - αν και νωρίς ακόμη - χρόνια πολλά και υπέροχα στο ανηψούδι μου... που αύριο θα πάω να το δω και να το παρηγορίσω - ποιός ξέρει πώς - που ψάχνει τον μπαμπά του εδώ και μια βδομάδα, μιας και ο καρντάσης την έκανε για δουλειά στο εξωτερικό... και στον μπαμπά μου, και στο γιο μου, και στον άντρα της ζωής μου... γιατί "Νίκος" δεν είναι όνομα για να το γλύφει κανείς, αλλά για να το τιμά και να το σέβεται...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-09-2011, 00:26
  2. Replies: 134
    Last Post: 30-07-2011, 23:33
  3. Ένα site με ενδιαφέρον
    By white_rabbit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 15-02-2008, 03:37
  4. SOS TO SITE κινδυνευει
    By Mοναξιά in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 52
    Last Post: 07-01-2008, 13:28
  5. ασχετο θεμα-εκλογες στο...site!
    By Alkmeon in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 16
    Last Post: 26-05-2007, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •