Οταν σου "κλεβουν" την χαρα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    6

    Οταν σου "κλεβουν" την χαρα...

    Καλημερα,
    ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να σας πω το προβλημα μου.

    Ειμαι σε σχεση εδω και τεσσερα χρονια σχεδον.Τους τελευταιους μηνες,δεν τα παμε και πολυ καλα.
    Πριν λιγες μερες,πανω σε συζητηση που ειχα με τον φιλο μου,του ξεφυγε οτι μιλαει με μια κοινη μας γνωστη,μεσω μσν.
    Απο μια φιλη αυτης της κοπελας,εμαθα οτι οι συζητησεις τους,ειναι κατι παραπανω απο φιλικες.
    Το ειπα στον συντροφο μου,και μου εβαλε τις φωνες,εκανε υστεριες και δεν μου μιλαει πλεον,προσπαθω να επικοινωνησω μαζι του,να μου δωσει καποιες εξηγησεις αλλα δεν τον βρισκω.

    Προφανως δεν μ'άγαπαει,και ολα αυτα τα χρονια,ηταν ψεμματα.Νιωθω περιεργα,δεν μπορω να κοιμηθω και να φαω,νιωθω οτι εχασα ενα κομματι της ζωης μου.Νιωθω οτι τεσσερα χρονια ζουσα μεσα στο ψεμμα και στην κοροϊδια.

    Καμια φορα σκεφτομαι,αν ημουν στην θεση της αλλης τι θα εκανα.Μου φαινεται αδιανοητο να παρω τον συντροφο μιας αλλης κοπελας.

    Ισως το θεμα μου σας φανει χαζο και παιδιαστικο.Απλα ηθελα καπου να τα πω.
    Μου λειπει πολυ ο φιλος,παρα πολυ.Μα πιο πολυ με στεναχωρησε το ψεμμα του.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Μαρια_89 View Post
    Καλημερα,
    ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να σας πω το προβλημα μου.

    Ειμαι σε σχεση εδω και τεσσερα χρονια σχεδον.Τους τελευταιους μηνες,δεν τα παμε και πολυ καλα.
    Πριν λιγες μερες,πανω σε συζητηση που ειχα με τον φιλο μου,του ξεφυγε οτι μιλαει με μια κοινη μας γνωστη,μεσω μσν.
    Απο μια φιλη αυτης της κοπελας,εμαθα οτι οι συζητησεις τους,ειναι κατι παραπανω απο φιλικες.
    Το ειπα στον συντροφο μου,και μου εβαλε τις φωνες,εκανε υστεριες και δεν μου μιλαει πλεον,προσπαθω να επικοινωνησω μαζι του,να μου δωσει καποιες εξηγησεις αλλα δεν τον βρισκω.

    Προφανως δεν μ'άγαπαει,και ολα αυτα τα χρονια,ηταν ψεμματα.Νιωθω περιεργα,δεν μπορω να κοιμηθω και να φαω,νιωθω οτι εχασα ενα κομματι της ζωης μου.Νιωθω οτι τεσσερα χρονια ζουσα μεσα στο ψεμμα και στην κοροϊδια.

    Καμια φορα σκεφτομαι,αν ημουν στην θεση της αλλης τι θα εκανα.Μου φαινεται αδιανοητο να παρω τον συντροφο μιας αλλης κοπελας.

    Ισως το θεμα μου σας φανει χαζο και παιδιαστικο.Απλα ηθελα καπου να τα πω.
    Μου λειπει πολυ ο φιλος,παρα πολυ.Μα πιο πολυ με στεναχωρησε το ψεμμα του.
    εφοσον εξαφανιστηκε ο φιλος σου, προφανως του ηταν πιο σημαντικο να μην μπει σε διαδικασια να δικαιολογηθει, παρα να διατηρησει την σχεση σας.
    οποτε, νομιζω οτι οντως, εχει χασει το ενδιαφερον του για σενα.
    αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν ενοιωθε κατι παλιοτερα.
    τα συναισθηματα αλλαζουν σε μια σχεση. ισως η δικη σας εφτασε στο τελος της.
    θα συμφωνησω με σενα οτι το ψεμα ηταν απαραδεκτο και δεν καταλαβαινω γιατι θυμωσε. δεν τον παρακολουθησες, σου τα προλαβαν τα νεα καλοθελητες. ετσι δεν ειναι?
    αντι να ζητησει συγνωμη για τα ψεματα, φωναζει κι απο πανω? πολυ περιεργο.

    για το θεμα "διεκδικηση συντροφου αλλης" , διαφωνω τελειως.
    πρωτα απ ολα, κανεις δεν ειναι κανενος, ποσο μαλλον οταν δεν υπαρχει γαμος...
    ο καθενας μονος του αποφασιζει αν ειναι δεσμευμενος η οχι κι αν ειναι πιστος η οχι. θα το καταλαβαινα αν η κοπελα ηταν φιλη σου και προδιδε την φιλια σας, αλλα μια αγνωστη, τι λογο εχει να "σεβαστει"μια σχεση που δεν θεωρει ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ του καποιος οτι τον δεσμευει??? παραλογο κατ εμε...

    εκτος αυτων ομως, που το ξερεις οτι η αλλη ηξερε για σενα? μπορει ο τυπος να της ελεγε οτι ειναι ελευθερος.
    αλλα το ουσιαστικο ειναι, οτι μαλλον ενοιωθε κιολας, ελευθερος...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    6
    Δεν ξερω,τι να πω...σημερα ειμαι πολυ χαλια,δεν εχω 9ορεξη για τπτ.
    Επικοινωνησε μαζι μου πριν λιγες ωρες,και μου ειπε οτι δεν θελει να ειναι αλλο μαζι μου,και να επισκεφθω εναν ψυχολογο για το δικο μου το καλο.

    Μου λεει οτι βγαζω ζηλειες,και πραγματα απο την φαντασια μου,και οτι δεν τρεχει κατι απλα μιλανε.

    Τεσπα,θα προσπαθησω να συνελθω γρηγορα.

    Συγνωμη για το θεμα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Μαρια_89 View Post
    Δεν ξερω,τι να πω...σημερα ειμαι πολυ χαλια,δεν εχω 9ορεξη για τπτ.
    Επικοινωνησε μαζι μου πριν λιγες ωρες,και μου ειπε οτι δεν θελει να ειναι αλλο μαζι μου,και να επισκεφθω εναν ψυχολογο για το δικο μου το καλο.

    Μου λεει οτι βγαζω ζηλειες,και πραγματα απο την φαντασια μου,και οτι δεν τρεχει κατι απλα μιλανε.

    Τεσπα,θα προσπαθησω να συνελθω γρηγορα.

    Συγνωμη για το θεμα.
    ενταξει, μπορει να λεει οτι μιλανε φιλικα, και μπορει και πραγματικα να μιλανε φιλικα, αλλα δεν θα σε βγαλει και τρελη...
    εφοσον το εκρυβε κι εφοσον αυτη που μιλουσε σε διαβεβαιωσε οτι μιλουσαν ερωτικα, εσυ γιατι να μην το πιστεψεις?
    κι εφοσον ηταν φιλικο, γιατι δεν στο ειπε με απλο τροπο και σηκωσε τον κοσμο στο ποδι?
    φυσικα και θα ηρεμησεις, αλλα εχε υποψη σου, οτι οταν καποιος σε θελει, δεν φευγει επειδη τον πιανεις να μιλαει με γκομενες, αν ειναι απλες φιλες του.
    φευγει γιατι του τελειωσε η γιατι εχει αλλη.., .
    οποτε κατσε να ηρεμησεις και ασε τους ψυχολογους.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    6
    Ειμαι σιγουρη,οτι μου λεει ψεμματα.Αλλα οκ,δεν θα του κοψω το κεφαλι,ερωτευτηκε καλα εκανε.Αλλα επρεπε να μου το πει,και οχι να με κοροιδευει.
    Παντα οτι και αν γινοταν με εβγαζε τρελη,αργα το καταλαβα βεβαια.Αλλα δεν πειραζει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    μαρια,μαζεψε τα κομματια σου,οτι ειχατε απλα εχει τελειωσει....παρτο αποφαση και απομακρυνσου,ψαξε κατι αλλο που να σου αξιζει και να σου ταιριαζει περισσοτερο....
    υπομονη.....και μη στεναχωριεσαι ,απο αντρες αλλο τιποτα...απλα ψαξε να βρεις καποιον να μπορει να αγαπα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Aυτη η αλλη,
    Αυτη η αλλη,
    Ειναι ευεργετης σου μεγαλη !!!
    ________________________________θα σου περασει , και θα σαι καλυτερα ...

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Πως συνεχίζει κανείς όταν έχει χάσει και τα "ρέστα" και τα δανεικά σε μια σχέση ;
    By MakeItSo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-04-2012, 12:23
  3. Φοβάμαι να κοιμηθώ, φαινόμενα παράλυσης και βουητό όταν "περνάς" στον ύπνο...
    By sapsalo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2011, 21:36
  4. "όλα μια χαρά"
    By Aggelika in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 123
    Last Post: 22-11-2006, 18:01
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •