ΠΕΦΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΠΕΦΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ

    Μα καλα τι εχει γινει πια, μαζικη επελαση απο πεφτουλες κ λιγουρια?? Οπου σταθεις κ οπου βρεθεις πλεον θα υπαρχει καποιος που ανηκει σ αυτο το σιχαμενο κ γλοιωδες ειδος με μοναδικο σκοπο να ικανοποιησει τις σαχλες κ ανωμαλες ορεξεις του κ να σου κανει τα νευρα ζαρτιερες.. προσωπικα εχω ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ με αυτην την κατασταση, να μου την πεφτουν απροκαλυπτα σαλιαρηδες παντου κ να κοιταζουν σαν λιγουρια που εχουν να δουν κοπελα απο τοτε που γεννηθηκαν.. ελεος με τετοιους αντρες πια, χαθηκαν ρε τα αληθινα αισθηματα?? μονο το πουλι σας εχετε να δωσετε θαρρεις κ ειναι χρυσος ανεκτιμητης αξιας κ το περηφανευεστε κ απο πανω?? κ αφου παρετε αυτο που θελετε μετα πατε στο επομενο θυμα κ στην επομενη?? ρε αντε στα τσακιδια πια.. μου χει συμβει εξω, μου χει συμβει να βγαινω με καποιον για γνωριμια κ να με χουφτωνει κ να αρχιζει να μην πω τιποτα χειροτερο κ να με πρηζει μετα με μνμτα ανωμαλου κ διεστραμμενου περιεχομενου προκειμενου να καλυψει τις γλοιωδεις ορεξεις του ! οχι ρε χτυπησουν οσο θες, ψοφα ενιοτε, ΔΕΝ θα παρεις! αντε τραβα σε κανα μπουρδελο να ηρεμησεις! ελεος πια με τετοιους τυπους! μου την εχουν πεσει με γλοιωδη τροπο ακομη κ αντρες 15 χρονια μεγαλυτεροι κ ενω ημουν σε σχεση κ το ξερανε αυτο! μα καλα πια, ελεος! για να μην μιλησω για το ποσες φορες μου χει τυχει μεσω ιντερνετ.. δεν μπορω να εξηγησω αυτην την συμπεριφορα ειλικρινα κ μου προκαλει απιστευτη ΑΗΔΙΑ...
    σας εχει συμβει κατι παρομοιο?? πως το αντιμετωπιατε?? ειναι ενας τυπας τετοιου βεληνεκους που μου στελνει καθημερινα σεξουαλικου περιεχομενου μηνυματα κ μμς με σκοπο ξερετε τι.. τον εχω πει στα ισια οτι μαζι του ΔΕΝ κανω σεξ κ δεν καταλαβαινει.. δεν μπορω πια εχω σιχαθει το αντρικο ειδος...
    Αυτα που ειχα να πω τα ειπα.. ο νοων νοειτω.. τελος..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Lacrymosa δεν λέω ότι έχεις άδικο, δίκαιο έχεις για τους πέφτουλες. Οι περισσότεροι δεν μπορούν και δεν γνωρίζουν να γοητεύσουν μια γυναίκα. Στο νου τους υπάρχει μόνο η ποσότητα και όχι η ποιότητα. Να σου πω χαρακτηριστικά ότι ένας φίλος μου τον οποίο τον έκοψα γιατί δεν τον άντεχα πια με τις παπαριές που μου έλεγε-γιατρός στο επάγγελμα- μου είπε το εξής φοβερό. "αυτή τη ρίχνεις με ένα σουβλάκι ενώ η άλλη θέλει ρεστοράν για να πέσει". Δεν αντέχεται τόση λιγουριά και δυστυχώς είναι εκτενές το φαινόμενο. Το να γοητεύσεις κάποια θέλει κόπο, χρόνο, γνώσεις και οι περισσότεροι δεν είναι διατεθειμένοι να τα δώσουν.
    Από την άλλη βέβαια, όταν υπάρχει μια μόνιμη σχέση καλό είναι να σε λαχταράει να σε ρίξει στο κρεβάτι ο άλλος. Αλλά δυστυχώς συνήθως αυτό συμβαίνει με καινούργια κατάκτηση.
    Ομως μην απογοητεύσαι με αυτή την κατάσταση γιατί δυστυχώς δεν μπορούμε να το αλλάξουμε και σκέψου το εξής:
    Τί είναι χειροτερο; Να σε θέλει ο άλλος έστω μόνο για κρεβάτι ή να μην σε θέλει καθόλου ούτε καν γι΄ αυτό; Πολλές γυναίκες ιδιαίτερα μεγαλύτερης ηλικίας πολύ θα επιθυμούσαν να τις ποθούν σεξουαλικά, όμως δεν έχουν ούτε καν αυτό το "προνόμιο". Οσο λοιπόν είσαι ποθητή "εκμεταλλεύσου" το, στέλνε αδιάβαστους αυτούς που δεν σου κάνουν και κάποια στιγμή θα βρεθεί και ο άντρας που θα σε γοητεύσει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Blue1 View Post
    Lacrymosa δεν λέω ότι έχεις άδικο, δίκαιο έχεις για τους πέφτουλες. Οι περισσότεροι δεν μπορούν και δεν γνωρίζουν να γοητεύσουν μια γυναίκα. Στο νου τους υπάρχει μόνο η ποσότητα και όχι η ποιότητα. Να σου πω χαρακτηριστικά ότι ένας φίλος μου τον οποίο τον έκοψα γιατί δεν τον άντεχα πια με τις παπαριές που μου έλεγε-γιατρός στο επάγγελμα- μου είπε το εξής φοβερό. "αυτή τη ρίχνεις με ένα σουβλάκι ενώ η άλλη θέλει ρεστοράν για να πέσει". Δεν αντέχεται τόση λιγουριά και δυστυχώς είναι εκτενές το φαινόμενο. Το να γοητεύσεις κάποια θέλει κόπο, χρόνο, γνώσεις και οι περισσότεροι δεν είναι διατεθειμένοι να τα δώσουν.

    Συμφωνω πανω σ αυτο. Συνηθως κοιτανε τι ειναι πιο ευκολο, γρηγορο κ ικανοποιητικο για την παρτη τους χωρις να τους νοιαζει για την κοπελα. Ειτε δεν εχουν τον τροπο κ τις γνωσεις (το πιθανοτερο), ειτε δεν ξερουν να τα αξιοποιησουν σωστα (λιγοτερο πιθανο).

    Από την άλλη βέβαια, όταν υπάρχει μια μόνιμη σχέση καλό είναι να σε λαχταράει να σε ρίξει στο κρεβάτι ο άλλος. Αλλά δυστυχώς συνήθως αυτό συμβαίνει με καινούργια κατάκτηση.

    Αυτο δεν το καταλαβα να πω την αληθεια, αν θες εξηγησε το μου.. Εννοεις δλδ οτι οταν εισαι σε σταθερη σχεση αρχιζει μετα απο ενα σημειο κ φθινει το σεξουαλικο κομματι, εξαντλειται κ ετσι αναζητας αλλου καινουργιες εμπειριες?? Αλλα αμα η σχεση εχει να σου δωσει πραγματα αυτο δεν συμβαινει απαραιτητα. Αλλιως η σχεση απο καπου μπαζει.

    Ομως μην απογοητεύσαι με αυτή την κατάσταση γιατί δυστυχώς δεν μπορούμε να το αλλάξουμε και σκέψου το εξής:
    Τί είναι χειροτερο; Να σε θέλει ο άλλος έστω μόνο για κρεβάτι ή να μην σε θέλει καθόλου ούτε καν γι΄ αυτό; Πολλές γυναίκες ιδιαίτερα μεγαλύτερης ηλικίας πολύ θα επιθυμούσαν να τις ποθούν σεξουαλικά, όμως δεν έχουν ούτε καν αυτό το "προνόμιο". Οσο λοιπόν είσαι ποθητή "εκμεταλλεύσου" το, στέλνε αδιάβαστους αυτούς που δεν σου κάνουν και κάποια στιγμή θα βρεθεί και ο άντρας που θα σε γοητεύσει.
    Σιγουρα το χειροτερο ειναι ο αλλος να μην σε θελει ο αλλος καν. Δεν λεω, ειναι βασικο κ αναποσπαστο στοιχειο μιας σχεσης το σεξ, κ παιζει μεγαλο ρολο αμα ταιριαζετε σεξουαλικα στην πορεια κ εκβαση της σχεσης, αλλα δεν ειναι ΜΟΝΟ το σεξ.. Αυτο ειναι που δεν καταλαβαινουν.. Δλδ το βλεπουν ως απλη καλυψη αναγκων κ τπτ αλλο.. Οσον αφορα τα συναισθηματα, την ειλικρινεια, την σωστη επικοινωνια, το δεσιμο, φαινεται πως απ αυτα δεν εχουν αποθεματα..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Δεν έχεις ακούσει ότι σε πολλούς γάμους μετά από χρόνια η γυναίκα "παρακαλάει" για σεξ και ο άντρας μονίμως βαριέται; Ενώ αν βρεθεί κατι καινούργιο, νέο, πιο ωραίο, που δεν έχει κατακτηθεί ακόμα, ο "Θεμιστοκλής", όπως λέει και ο Λαζόπουλος, πάει στα ύψη...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ναι αλλα αυτο σημαινει οτι κατι στη σχεση δεν παει καλα, κ συνηθως οδηγει στο χωρισμο! Γιατι αμα λειτουργει σωστα η σχεση σε ολα τα επιπεδα, και στο σεξουαλικο, τοτε δεν νομιζω υπαρχει λογος να κυνηγας κατι καινουργιο κ διαφορετικο, αφου σε καλυπτει κ σε εκφραζει αυτο που ηδη εχεις!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Μετά από χρόνια αδερφοποιείσαι με τον σύντροφό σου. Το σεξ όταν τον έχεις δει τον άλλο από όλες τις μεριές και τον έχεις απομυθοποιήσει πόσο καλό μπορεί να είναι; Γιατί δεν χωρίζουν; Γιατί κατά τα άλλα ο/η σύντροφος μπορεί να είναι ένας πολύ καλός άνθρωπος που έχει προσφέρει πολλά. Αλλά καμιά φορά αυτό δεν αρκεί να σηκωθεί ο "Θεμιστοκλής".

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αρα ερχεσαι στα λογια μου, οτι μπορει δηλαδη το σεξουαλικο κομματι να εχει αρχισει να φθινει κ να μην υπαρχει πρωτοτυπια εκει, αλλα ο αντρας εχει κ αλλα πραγματα να δωσει! γιατι δεν ειναι μονο το σεξ! αμα ομως ειναι μονο το σεξ κ δεν εχει αλλα να δωσει, προχωραει η σχεση? ουτε καν σχεση δεν θα την ελεγα αμα ειναι βασισμενη αποκλειστικα κ μονο στο σεξ
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Nai στο πρώτο επίπεσο γνωριμίας αν η σχέση βασίζεται μόνο στο σεξ συμφωνώ ότι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ούτε καν σχέση. Ο σκοπός είναι να μας διεκδικήσει ο άλλος και με άλλες αρετές. Αλλά πού τέτοια!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Αρνητικο το βλεπεις εσυ παντως οι πεφτουλες ειναι αυτοι που ουσιαστικα περνανε καλυτερα και δεν θα "ξεμεινουν"....μην ξεχνας οτι μπορει να μην του κατσεις εσυ αλλα η επομενη ή μεθεπομενη θα του κατσει οποτε δεν φταινε μονο οι αντρες φταινε και οι γυναικες....

    Πολλες φορες θα ηθελα να ειμαι πεφτουλας...δεν μου βγαινει ομως...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Καθένας το βλέπει από τη μεριά του, Jimmy

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Σαφως...δεν το επικροτω παντως αν φανηκε κατι τετοιο...απλα αναφερω οτι περνανε καλυτερα...οπως και γενικα οι αναισθητοι ανθρωποι περνανε καλυτερα...δεν τους χαλαει τιποτα γιατι ειναι στον κοσμο τους.

    Διαφωνειτε οτι οι πεφτουλες σε πολυ μεγαλο ποσοστο καταφερνουν τον στοχο τους????

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Αναλογα τον πεφτουλα,αν ειναι ομορφος,και εχει και μια μερσεντες καθε βδομαδα εχει και αλλη,αν ειναι σαλιαρης ασχημος και μπαγλαμακος καλυτερα να ειναι βοσκος να εχει και ενα κατσικακι ονοματι χαιδω :)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Empneustns View Post
    Αναλογα τον πεφτουλα,αν ειναι ομορφος,και εχει και μια μερσεντες καθε βδομαδα εχει και αλλη,αν ειναι σαλιαρης ασχημος και μπαγλαμακος καλυτερα να ειναι βοσκος να εχει και ενα κατσικακι ονοματι χαιδω :)
    χαχαχαχαχα καλο!!

    Μηπως αυτο ειναι το προβλημα των γυναικων?? Οι ασχημοι??? Αν ηταν ΟΛΟΙ οι πεφτουλες σαν τον Σακηηηηηηηηη μηπως δεν θα ακουγαμε κανενα παραπονο???

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Quote Originally Posted by Jimmy View Post
    χαχαχαχαχα καλο!!

    Μηπως αυτο ειναι το προβλημα των γυναικων?? Οι ασχημοι??? Αν ηταν ΟΛΟΙ οι πεφτουλες σαν τον Σακηηηηηηηηη μηπως δεν θα ακουγαμε κανενα παραπονο???
    Εσυ τι λες;μπααα,παλι γκρινια θα χαμε....ειναι θεμα γονιδιων χεχε απλα,αλλιως ειναι να μας κολλησει ο σουπερ ουαου γκομενος που μας ανεβαζει και τις μετοχες μας, και αλλιως ο τυπος "το παιδι για ολες τις δουλειες" (που να τον γνωρισουμε αυτον,θα μας κραξουν ολες οι φιλεναδες μας).
    Αυτη ειναι η πραγματικοτητα φιλε μου,και αν δεν πιστευεις δες τον μπερλουσκονι. :)
    οτι καλυτερο απο αποψη ομορφιας κυκολοφορει το εχει,και ειναι 70αρης.
    Πες μου τωρα,τον ειπε αυτον καμια πεφτουλα;;;;;;;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Καλα ολα αυτα βεβαια αλλα πραγματικα υπαρχουν αρκετοι αντρες που ειναι τοσο ενοχλητικοι που κατανταν αηδια.
    Και μερικες γυναικες ,ειδικα οι ομορφες,περναν γολγοθα με δαυτους.
    στο κατω κατω καποια τα εχει φτιαγμενα,πρεπει με το ζορι να κατσει και στους αλλους 60 που θα της κολλησουνε σε εναν μηνα...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. αντιμετωπιση διαταραχης
    By gamder11 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 05-08-2019, 18:23
  2. Αντιμετώπιση ΙΔΨ με αυτοβοήθεια?
    By anemos_thir_13 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2011, 09:03
  3. αντιμετωπιση αγχους
    By αγωνια in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-07-2010, 22:34
  4. θεραπεία- αντιμετώπιση.....
    By lini in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 01-11-2009, 16:34
  5. Αντιμετώπιση Μανίας καταδίωξης
    By lini in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 17-09-2009, 18:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •